Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρισε το "ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ" σε dvd

 

 

Η ταινία προκάλεσε σοκ και απίστευτες αντιδράσεις στο Φεστιβάλ Καννών

και θεωρήθηκε το σκάνδαλο της διοργάνωσης. Δίχασε την κριτική

στη χώρα μας, όσο καμία άλλη ταινία στο παρελθόν.

 

 

 

http://img689.imageshack.us/img689/806/avclubk.jpg

 

Πιο πραγματικα απαισια ταινια δεν εχω ξανα δει ποτε !!

Ασε που στο 15λεπτο (και πολυ κρατησα),την εβγαλα ..γιατι τρελαθηκα..!!:p:p

 

και γνωμη μου...οσες ταινιες κανουν "μπαμ" στο φεστιβαλ καννων,ειναι οι πιο ακυρες πραγματικα ταινιες...! (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)!! :):)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτός ο Λαρς πίνει πολύ πράμα....την είδα την ταινία, πιστεύω οτι κατάλαβα κάποια (σίγουρα όχι όλα) από αυτά που ήθελε να πει ο ανώμαλος, αλλά με κούρασε πολύ.

 

Αντίθετα απόλαυσα το "Νησί των Καταραμένων", που δεν είναι και τρόμου, αλλά μέτριο θριλεράκι με ωραία εξέλιξη και καλό σενάριο.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την είδα…

 

Πολύ ψυχοπλάκωμα ήταν!! Κόντεψα να κόψω φλέβες!!!!!

 

:hypno: :dizzy: :hypno: :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια παλιά ταινία "Το Καλάθι του Τρόμου" (The Basket νομίζω στα αγγλικά) παρότι ήταν ελλεινό c-movie (ούτε καν b) της εποχής, για κάποιον ανεξήγητο λόγο με είχε γ$&^ει όταν το είδα...ίσως έφταιγε και η παρέα που ήθελαν όλοι να τρομάξουν....:lol:
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το "The Horsemen"

 

Αρκετά καλό θριλεράκι http://img519.imageshack.us/img519/4963/a0210.gif

 

 

http://img160.imageshack.us/img160/2771/avclub.jpg

Link to comment
Share on other sites

χθες είδα το deadline

δεν θα σας πω ψέμματα η ταινία είναι βλακια ΟΜΩΣ αν λάβουμε υπόψη μας ότι αυτή είναι η τελευταία ταινία της brittany murphy και τον τρόπο που πέθανε η ταινία γίνεται απίστευτα creepy!!η προσωποποίηση της ειρωνίας της τύχης!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα έπεσε στην αντίληψη μου το trailer της ταινίας Παράνοια, ψάχνοντας να βρώ τις ταινίες τις εβδομάδας... νομίζω οτι είναι πολύ δυνατό το τρέιλερ και λογικά και η ταινία θα είναι για τους φανατικούς των ταινιών τρόμου :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=TI43G3CSVVw:cry: και απο μενα ενα τρειλερ για νεο Ψυχολογικο θριλερακι τρομου με jouliane moore jonathan rhis με τιτλο SHELTER .το τρειλερ φενεται πολυ καλο παντως.

παρεπιμπτωντος ειδα χτες το υποψιες ακα CHLOE παλι με την τζουλιαν μουρ και την αμαντα σειφριντ.το εργο αν και ειχε καλο καστ λιαμ νισον και τις αλλες 2:) και καλη εξελιξη στη αρχη, στη πορεια γινοταν βαρετο αργο και προβλεψιμο.Συν την ανατροπη στο τελος που την ειχα ψιλοκαταλαβει. Η ταινια προσπαθουσε να θυμισει το fatal attraction βαζοντας πιο τολμηρες σκηνες απο οτι εβλεπες στο εργο τον 80ς.Δεν θα το προτεινα σε σινεμα παρα μονο στη τβ ετσι για να περασει η ωρα

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας διαχωριζω τα θριλερ με τις ταινιες τρομου. Οι ταινιες τρομου ειναι ταινιες που δε χρειαζονται υποστηριξη σεναριακη, αλλα αρκουν φρικιαστικες εικονες.

Μια τετοια ειναι καποια οπου παιζει ο Μαξ φον Σιντοφ, που καποιος κουβαλαει μια μαριονετα κ κανει φρικιαστικους φονους με αυτην. Τιτλο δε ξερω δυστυχως. Πιθανον να ειναι σουηδικη.

Μια αλλη τρομου ειναι το ¨the dentist¨.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας...Μπορείτε να δώσετε ιδέες για ταινίες με πολύ αίμα και με σκοτωμούς που να φαίνονται πραγματικότητα...??

 

Κάτι σαν το the hills have eyes kai to wrong turn....

 

Ευχαριστω............

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας...Μπορείτε να δώσετε ιδέες για ταινίες με πολύ αίμα και με σκοτωμούς που να φαίνονται πραγματικότητα...??

 

Κάτι σαν το the hills have eyes kai to wrong turn....

 

Ευχαριστω............

 

Δες το The Crazies. Είναι και καινούργιας σοδειάς :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας...Μπορείτε να δώσετε ιδέες για ταινίες με πολύ αίμα και με σκοτωμούς που να φαίνονται πραγματικότητα...??

 

Κάτι σαν το the hills have eyes kai to wrong turn....

 

Ευχαριστω............

 

Hostel 1 και 2

Frontieres

 

Αν τα αντεξεις θα χρειαστείς κανένα κύμα από American Pies για να έλθει στα ίσα της η κατάσταση :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπεσε στην αντίληψη μου το trailer της ταινίας Παράνοια, ψάχνοντας να βρώ τις ταινίες τις εβδομάδας... νομίζω οτι είναι πολύ δυνατό το τρέιλερ και λογικά και η ταινία θα είναι για τους φανατικούς των ταινιών τρόμου :)

Την είδα προχθες την ταινία.Δεν θα την χαρακτήριζα ως τρόμου.Επιστημονικής φαντασίας με σκηνές τρόμου θα ταίριαζε καλύτερα αν και γενικά είναι ήρεμη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας...Μπορείτε να δώσετε ιδέες για ταινίες με πολύ αίμα και με σκοτωμούς που να φαίνονται πραγματικότητα...??

 

Κάτι σαν το the hills have eyes kai to wrong turn....

 

Ευχαριστω............

 

martyrs.....

frontiere(s)

και τα δυο γαλλικα....ειναι απ τα καλυτερα που εχω δει....και το crazies καλο..αλλα προβλεψιμο....δες τα δε θα χασεις

Link to comment
Share on other sites

martyrs.....

frontiere(s)

και τα δυο γαλλικα....ειναι απ τα καλυτερα που εχω δει....και το crazies καλο..αλλα προβλεψιμο....δες τα δε θα χασεις

 

και το "mum and dad" ειναι πολυ καλο.......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ειδε κανεις τον εφιαλτη στο δρομο με τις λευκες που βγηκε τωρα?εχει καμια σχεση με τα παλια του φρεντι κρουγκερ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που μπορώ να κάνω είναι να σας προτείνω να ΜΗΝ διανοηθείτε να δείτε το "drag me to hell". Η ταινία ούτε καν όταν την κατέβασα δεν άξιζε πόσο μάλλον να πλήρωνα εισητήριο ή dvd...Για κωμωδία μάλλον το πήγαιναν αλλά scary movie... Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το drag me to hell, υπάρχει και η εναλλακτική θεώρηση της ιστορίας (εύκολα μπορεί να τη βρει κανείς αν ψάξει λίγο σε μέρη όπου συζητείται η ταινία), η οποία για μένα είναι κορυφαία (άλλοι δεν την αποδέχονται καν βέβαια).
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

το drag me to hell ειναι τραγικο..επιεικώς τραγικο.αλλα δεν φταινε αυτοι με το ωραιο τους promo φταιω εγω που πριν παω να δωσω τα λεφτακια μου δεν εψαξα να δω τι εστι sam raimi

αλλα δεν αποτρεπω καποιον να το δει καθως υπαρχουν πολυ μα πολυ χειροτερα θριλερ απο το drag me to hell...

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς δεν αρέσει το χιούμορ ή ο τρόμος του Σαμ Ράιμι αλλά οπωσδήποτε είναι από τα μεγάλα ταλέντα των ΗΠΑ. Ομολογώ ότι δεν είμαι μεγάλη φαν των Evil Dead αν και είναι οπωσδήποτε διασκεδαστικά τα πρώτα δύο, με ελαττώματα φυσικά και ιδιαίτερα πρωτοποριακά για την εποχή τους. Με ελάχιστα χρήματα και μέσα το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό και επηρέασε το είδος όσο ελάχιστες.

Το Simple Plan ήταν πολύ καλή ταινία και η σειρά Spiderman (τουλάχιστον τα δύο πρώτα) ήταν αξιοπρεπέστατα για το είδος τους. Το Drag Me to Hell είναι εντυπωσιακό σαν ιδέα. Πρώτον πιάνει φοβερό θέμα. Μέσα στη μεγαλύτερη οικονομική κρίση του μεταπολέμου μια γριά τσιγγάνα καταριέται ένα νεαρό στέλεχος τράπεζας επειδή η τράπεζα της παίρνει το σπίτι καθώς αδυνατούσε να εξυπηρετήσει το δάνειο. ¨Εξυπνη αλληγορία και από κει και πέρα ο διάλογος στα περισσότερα σημεία είναι αρκετά έξυπνος και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι (Άλισον Λόχμαν και Τζάστιν Λονγκ) πολύ καλό στους ρόλους του. Τώρα τα σκηνοθετικά τρικ του Ράιμι σε άλλους αρέσουν και σε άλλους όχι.Μπορεί να γίνονται κουραστικά για κάποιους από κάποιο σημείο αλλά η ταινία βλέπεται ευχάριστα (δεν είναι τυχαίο ότι έχει σκορ 7.1 στο imdb).

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς δεν αρέσει το χιούμορ ή ο τρόμος του Σαμ Ράιμι αλλά οπωσδήποτε είναι από τα μεγάλα ταλέντα των ΗΠΑ. Ομολογώ ότι δεν είμαι μεγάλη φαν των Evil Dead αν και είναι οπωσδήποτε διασκεδαστικά τα πρώτα δύο, με ελαττώματα φυσικά και ιδιαίτερα πρωτοποριακά για την εποχή τους. Με ελάχιστα χρήματα και μέσα το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό και επηρέασε το είδος όσο ελάχιστες.

Το Simple Plan ήταν πολύ καλή ταινία και η σειρά Spiderman (τουλάχιστον τα δύο πρώτα) ήταν αξιοπρεπέστατα για το είδος τους. Το Drag Me to Hell είναι εντυπωσιακό σαν ιδέα. Πρώτον πιάνει φοβερό θέμα. Μέσα στη μεγαλύτερη οικονομική κρίση του μεταπολέμου μια γριά τσιγγάνα καταριέται ένα νεαρό στέλεχος τράπεζας επειδή η τράπεζα της παίρνει το σπίτι καθώς αδυνατούσε να εξυπηρετήσει το δάνειο. ¨Εξυπνη αλληγορία και από κει και πέρα ο διάλογος στα περισσότερα σημεία είναι αρκετά έξυπνος και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι (Άλισον Λόχμαν και Τζάστιν Λονγκ) πολύ καλό στους ρόλους του. Τώρα τα σκηνοθετικά τρικ του Ράιμι σε άλλους αρέσουν και σε άλλους όχι.Μπορεί να γίνονται κουραστικά για κάποιους από κάποιο σημείο αλλά η ταινία βλέπεται ευχάριστα (δεν είναι τυχαίο ότι έχει σκορ 7.1 στο imdb).

Συμφωνώ.

Ο Reimi έχει κάνει δική του "σχολή" στο είδος των ταινιών τρόμου και βρίσκεται, αν όχι ανάμεσα τότε πολύ κοντά, στους κλασικούς του horror/splatter Carpenter και Craven.

Αν και διαφωνώ για τα Spiderman (το δεύτερο όπως και το τρίτο τα βρήκα υπερβολικά φλύαρα και αμπελοφιλοσοφικά - αν ήθελα να δω ταινία με νόημα θα έβλεπα Aronofsky όχι τον Spiderman), το Drag Me To Hell είναι ένα πολύ καλό δείγμα του ότι το παρεξηγημένο είδος των θρίλερ μπορεί και να λειτουργήσει και αλληγορικά. Βρήκα μάλιστα την όλη πραγματοποίηση της ιδέας του Reimi χιουμοριστικά και αηδιαστική ταυτόχρονα - κάτι το οποίο ήθελε και ο ίδιος να πετύχει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το ρευόμενο μπλέ φάντασμα;; τόσο γέλιο δεν έχω ξαναρίξει σε θρίλερ!! :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

Είναι παλιό το μήνυμα αλλά επειδή μία από αυτές τις μέρες πέτυχα την Κατάρα Νο3 στην τηλεόραση το επαναφέρω για να συμφωνήσω.

 

 

Τόσο ρέψιμο σε ταινία πρώτη φορά ακούω.

 

:lol: :lol: :lol:

Edited by NickTG

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...