Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Rec, Rec 2 μου άρεσαν αρκετά!

 

και ετοιμασου και για το prequel σε λιγο καιρο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πάρα πολύ καλό ..., βάλε ένταση, κλείσε φώτα και θα γουστάρεις!!!

 

δεν ενθουσιάστηκα. το περίμενα καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

παιδια το i saw the devil ειναι τρομου η περιπετεια?εχει καλες κριτικες αλλα η υποθεση αστυνομικης ταινιας μου φανηκε καπως εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

χθες είδα το The Awakening

καλή ταινία για να περάσει η ώρα

 

Χμμ...έλεγα να την δω αλλά με γειωσε ο αδερφος μου που την είδε.αξίζει λες??

 

 

Σήμερα θα δω the last exorcism.καλή λετε?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμ...έλεγα να την δω αλλά με γειωσε ο αδερφος μου που την είδε.αξίζει λες??

 

 

Σήμερα θα δω the last exorcism.καλή λετε?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Μούφα ταινια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μούφα ταινια

 

Δεν σε πρόλαβα ρε ****το και το ειδα...:banghead::banghead::banghead:

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυο ωραιες ταινιες που ειδα τελευταια και τις προτεινω, και οι δυο ισπανικες:

La Cara Oculta = 6,5

Mientras Duermes = 6

 

Στη δευτερη ταινια, ο πρωταγωνιστης επαιζε και στο Celsa 211, οποιος την εχει δει θα καταλαβει, καλος σε συτο που βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ταινίες τρόμου/θρίλερ που είδα τις τελευταίες μέρες:

 

Grave Encounters - Μέτρια, αλα Blair Witch Project ταινία γυρισμένη σε στοιχειωμένο ψυχιατρείο από μια ομάδα που γύριζε επεισόδιο για την επερχόμενη ριάλιτι σειρά παραφυσικών φαινομένων της. Όσοι έχετε δει ποτέ επεισόδιο των Ghost Hunters του SyFy, είναι ακριβώς ίδιο (μόνο που εδώ τα φαντάσματα τα βλέπουμε κανονικά και όχι "α να μια σκια, θα είναι φάντασμα" :p). Δεν ήταν τόσο κακή όσο περίμενα, αλλά δεν ήταν και κανένα αριστούργημα - 6/10

 

Beneath The Darkness - Ο Dennis Quaid είναι ένας ιδιόρυθμος νεκροθάφτης με ένα μυστικό που θα ανακαλύψει κατά λάθος μια παρέα εφήβων. Πολύ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κακή ερμηνεία από τον Quaid ο οποίος είναι καλός ηθοποιός αλλά το psycho δεν το έχει καθόλου. Επίσης ΠΑΡΑ πολλά κενά και παράλογα σκηνικά στην ταινία - π.χ. είσαι κλεισμένος κάπου και περιμένεις να φύγει η αστυνομία για να αρχίζεις να φωνάζει βοήθεια, είσαι κλεισμένος στο πίσω μέρος ενός βαν και αντί να προσπαθήσεις να ανοίξεις την πόρτα και να φύγεις απλά κάθεσαι και κλαις κτλ - 3/10

 

The Shrine - Μια δημοσιογράφος ερευνά την εξαφάνιση ενός νεαρού και πέφτει πάνω σε ένα παράξενο cult - Άντεξα μισή ώρα 2/10

 

The Wicker Tree - Μια από τις πιο παράξενες ταινίες που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Μια νεαρή τραγουδίστρια και ο αρραβωνιαστικός της, με ιδιαίτερα...έντονες χριστιανικές πεποιθήσεις πηγαίνουν ως ιεροκήρυκες από τις ΗΠΑ στη Σκωτία για να βοηθήσουν ένα χωριό να "ξαναφτιάξει" τη σχέση του με το Θεό. Αλλά οι κάτοικοι έχουν άλλη γνώμη. Η ταινία ανήκει στην τριλογία "The Wicker Man" και είναι από τον ίδιο σκηνοθέτη της ταινίας του 1973 "The Wicker Man" με παρεμφερή υπόθεση. Γενικά η ταινία, ενώ ξεκινάει καλά κάπου χάνει το νόημά της και γίνεται κάτι ανάμεσα σε ταινία τρόμου και παρωδία ταινίας τρόμου, με τη σύγκρουση παλιών και νέων θρησκειών να χάνεται σε χαζούς διαλόγους και άκυρα σεξουαλικά όργια. Καλύτερη ατάκα της ταινίας: "Most men think clitoris is an island off the coast of Greece where people drink ouzo" χαχαχα - 3/10

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για πείτε για το μικρό σπίτι στο δάσος που παίζεται στους κινηματογράφους...7.9 νομίζω το δα στο imdb...τοσο καλό είναι ενώ διάβασα καλές κριτικές...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για πείτε για το μικρό σπίτι στο δάσος που παίζεται στους κινηματογράφους...7.9 νομίζω το δα στο imdb...τοσο καλό είναι ενώ διάβασα καλές κριτικές...

σκεφτομαι κι εγω να παω να το δω, διαβασα οτι ειναι ζορικο θριλερ :cry: ... υπαρχουν 2 trailers εδω:

http://www.youtube.com/watch?v=7ENUBUdFswM

και

http://www.youtube.com/watch?v=aYEgPUBNOSM

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παω αυτες τις μερες να το δω και εννοειται δεν εχω δει τρειλερ γιατι θα μου χαλασει την ταινια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

... και εννοειται δεν εχω δει τρειλερ γιατι θα μου χαλασει την ταινια

χμμμ, δεν εχεις κι αδικο σε αυτο ... Απ' την αλλη ομως, βλεποντας trailers μπορεις συχνα να κρινεις αν θα πας να δεις την ταινια η οχι ;)

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, δεν εχεις κι αδικο σε αυτο ... Απ' την αλλη ομως, βλεποντας trailers μπορεις συχνα να κρινεις αν θα πας να δεις την ταινια η οχι ;)

 

ναι...και ταυτόχρονα βλέπεις συνήθως και τις 1-2 σκηνές που αξίζουν στην ταινία, οπότε χάνεις τη μισή διασκέδαση...

Εγώ τον τελευταίο καιρό περισσότερο χάρηκα ταινίες που απλά είχα διαβάσει την υπόθεση παρά που είχα δει και trailer.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, δεν εχεις κι αδικο σε αυτο ... Απ' την αλλη ομως, βλεποντας trailers μπορεις συχνα να κρινεις αν θα πας να δεις την ταινια η οχι ;)

 

Δύο πράγματα δεν κανω οταν πάω να δω ταινια και ειδικά θρίλερ.δεν διαβάζω κριτηκες και δεν βλεπω τρέιλερ.

Στα τρέιλερ ειδικά των θρίλερ,βάζουν ΟΛΕΣ τις καλές σκηνές και δεν τρομάζεις γιατί τις περιμένεις.:mad:

Μόνο την πλοκή διαβάζω και αν με εξιτάρει την βλεπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για πείτε για το μικρό σπίτι στο δάσος που παίζεται στους κινηματογράφους...7.9 νομίζω το δα στο imdb...τοσο καλό είναι ενώ διάβασα καλές κριτικές...

Με ενδιαφέρει και μένα να μου πει όποιος το είδε αν έχει όντως τόσο πρωτότυπο σενάριο όσο φαίνεται στο τρέιλερ (αν και θυμίζει λίγο The Cube) και αν έχει τρομακτικές σκηνές του στυλ να ξαφνιάζεσαι και όχι ηλίθια ζόμπια και αίματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

i saw the devil, η πρωτη κορεατικη που βλεπω. Η ωρα περασε ευχαριστα κι η τανια αξιζει να τη δει καποιος!
:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για πείτε για το μικρό σπίτι στο δάσος που παίζεται στους κινηματογράφους...7.9 νομίζω το δα στο imdb...τοσο καλό είναι ενώ διάβασα καλές κριτικές...

 

Με ενδιαφέρει και μένα να μου πει όποιος το είδε αν έχει όντως τόσο πρωτότυπο σενάριο όσο φαίνεται στο τρέιλερ (αν και θυμίζει λίγο The Cube) και αν έχει τρομακτικές σκηνές του στυλ να ξαφνιάζεσαι και όχι ηλίθια ζόμπια και αίματα.

 

 

Την είδα χτες. Μου πήρε ώρα για να συνειδητοποιήσω τι ήταν αυτό που είδα. :confused: Πρωτότυπο ήταν σίγουρο. Πάντως θρίλερ/τρόμου με την κλασική έννοια δεν είναι, και όποιος πάει με αυτήν την εντύπωση, θα απογοητευτεί. Η ταινία είναι μαύρη κωμωδία/σάτυρα. Πιστεύω είναι από τις ταινίες που ή θα λατρέψεις ή δεν θα σ'αρεσει καθόλου.

 

Όσο για την ερώτηση αν έχει ηλίθια ζόμπι και αίματα,

ναι έχει και από τα 2..ειδικά αίματα, είναι ένα δεκάλεπτο που είναι full στο αίμα...Μόνο αίμα βλέπεις στην οθόνη :p

 

Link to comment
Share on other sites

jason !!!!

for ever...

 

υ.γ. ενα καινουργιο που διαφημιζει πολυ δεν θυμαμαι ακριβως ονομα κατι σε (cabin) λεει τιποτα..;

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. ενα καινουργιο που διαφημιζει πολυ δεν θυμαμαι ακριβως ονομα κατι σε (cabin) λεει τιποτα..;

αυτο ειναι, το ιδιο, το μικρο σπιτι στο δασος, ο αγγλικος τιτλος ειναι "The Cabin in the Woods" ;) http://www.imdb.com/title/tt1259521/

Link to comment
Share on other sites

το ειδες..; λεει τιποτα;

μπα, ουτε και προκειται, δεν τα πολυπαω κατι τετοια ... :wacko: Υπαρχει μια κριτικη εδω αν σε ενδιαφερει ομως ;) http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=8213

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...