Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαιρετικα τα saw 2 & 3??!! Μαλλον τα στανταρ σου ειναι πολυ χαμηλα

 

Μετριοτητες στην καλυτερη περιπτωση.

 

Φυσικα το πρωτο ειναι αριστουργημα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εξαιρετικα τα saw 2 & 3??!! Μαλλον τα στανταρ σου ειναι πολυ χαμηλα

 

Μετριοτητες στην καλυτερη περιπτωση.

 

Φυσικα το πρωτο ειναι αριστουργημα.

 

Το πρώτο saw ήταν το καλύτερο της σειράς.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικα τα saw 2 & 3??!! Μαλλον τα στανταρ σου ειναι πολυ χαμηλα

 

Μετριοτητες στην καλυτερη περιπτωση.

 

Φυσικα το πρωτο ειναι αριστουργημα.

 

Έχεις δει το χάλι του 95% των σημερινών θρίλερ; :mad:

Μπροστά τους τα Saw 2 και 3 ήταν πραγματικά αριστουργήματα...

Εμένα πάντως μου άρεσε το δεύτερο. Διατηρούσε ακόμα το στοιχείο της ανατροπής και είχε και κάποιες έξυπνες ιδέες στις παγίδες. Δεν ήταν φυσικά σαν το 1ο αλλά εντάξει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικα τα saw 2 & 3??!! Μαλλον τα στανταρ σου ειναι πολυ χαμηλα

 

Μετριοτητες στην καλυτερη περιπτωση.

 

Φυσικα το πρωτο ειναι αριστουργημα.

 

Πολύ χαμηλά; Υπερβάλλεις. Ανατροπές σαν κι αυτές στο τέλος και των 2 ταινιών, ακόμα προσπαθώ να δω και σε άλλα θρίλερ. Μόνο το Haute Tension είχε να δείξει κάτι ανάλογο. Στ' αλήθεια δεν ξέρω τι δε σου σου αρέσει στα 2 & 3. Η υπόθεση, η ατμόσφαιρα και το σενάριο είναι πανομοιότυπα του 1.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Στ' αλήθεια δεν ξέρω τι δε σου σου αρέσει στα 2 & 3. Η υπόθεση, η ατμόσφαιρα και το σενάριο είναι πανομοιότυπα του 1.

 

E μπορεί αυτό ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το saw 2 ειχε καπωσ σχεση με το 1 λογω οτι τελειωσε με παρομοιο τροπο αλλα ηταν και πιο κοντα στο κλιμα!το 3 ηταν απιστευτα αιματηρο και αηδιαστικο που δεν ειχε καμια σχεση με τισ προηγουμενεσ δυο ταινιεσ!γενικα το saw απο το 3 και μετα αλλαξε φιλοσοφια και εγινε εντελωσ αιματηρο και κατα τη γνωμη μου χαθηκε και η ποιοτητα τησ σειρασ ταινιων (κατι που φαινοταν απο το 2 αλλωστε αλλα το λεω αυτο χωρισ να χω δει τα μερη 5 6 7)!και τα λεω εγω που οταν ειδα το 1 ημουν μεγαλοσ φαν τησ ταινιασ!γενικα για μενα το saw ειναι μονο το 1 και ειμαι υποστηρικτησ μονο αυτησ τησ ταινιασ!
Link to comment
Share on other sites

το saw 2 ειχε καπωσ σχεση με το 1 λογω οτι τελειωσε με παρομοιο τροπο αλλα ηταν και πιο κοντα στο κλιμα!το 3 ηταν απιστευτα αιματηρο και αηδιαστικο που δεν ειχε καμια σχεση με τισ προηγουμενεσ δυο ταινιεσ!γενικα το saw απο το 3 και μετα αλλαξε φιλοσοφια και εγινε εντελωσ αιματηρο και κατα τη γνωμη μου χαθηκε και η ποιοτητα τησ σειρασ ταινιων (κατι που φαινοταν απο το 2 αλλωστε αλλα το λεω αυτο χωρισ να χω δει τα μερη 5 6 7)!και τα λεω εγω που οταν ειδα το 1 ημουν μεγαλοσ φαν τησ ταινιασ!γενικα για μενα το saw ειναι μονο το 1 και ειμαι υποστηρικτησ μονο αυτησ τησ ταινιασ!

 

Συμφωνώ μαζί σου. Είναι αματηρό. Και πίστεψέ με, τα 5,6,7 είναι χειρότερα. Αυτό όμως που αλλοίωσε το ύφος της ταινίας ήταν η αλλαγή των σεναριογράφων από το 4 και μετά.

Υ.Γ. Το Haute Tension είναι από τις αγαπημένες σου ταινίες, όπως ανέφερες πιο πριν. ΔΕΝ έχει αιματηρές-αηδιαστικές σκηνές;;)

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

εχεισ δικιο ειχε οντωσ πολυ αιμα η υπερενταση!αλλα ειχε φονουσ με τσεκουρια και τα συναφη(εχω παθει ανοσια με τετοιουσ φονουσ απο τοσα θριλερ που χω δει χαχαχα)οχι με γελοια μηχανηματα οπωσ στα saw που σε κανει οχι μονο να αηδιασεισ αλλα και να γελασεισ!και απο την αλλη ειχε ωραια πλοκη και σεναριο η υπερενταση καμια σχεση με τα απαραδεκτα saw 3 4 τα οποια ουτε βιντεοταινιεσ δεν αξιζαν να ειναι!στην υπερενταση δεν θυμαμαι να αηδιασα σε σκηνεσ αν και ειχε πολυ αιμα! Edited by the_best2905
εκανα λαθοσ
Link to comment
Share on other sites

ειδα τη μεταφυσικη δραστηριοτηρα!λοιπον αυτο που εχω να πω οτι ειναι μεγαλη πατατα!απορω γιατι τοση επιτυχια?δεν εχω δει πιο γελοιο εργο ποτε!που ειναι ο τρομοσ εδω?μια πορτα να χτυπαει?να ακουγεται τη νυχτα τουκ τουκ?ενα ζευγαρι να φλυαρει σε ολη τη ταινια?και εκτοσ απαυτο η ταινια γυρισμενη σε μια καμερα μονο μου σπασε τα νευρα(κατι που με ενοχλησε και στο rec)!γενικα χασιμο χρονου η ταινια εντελωσ!ειδικα που βλεπαμε συνεχωσ τη νυχτα να κοιμουνται και να συμβαινει και κατι μου ερχοταν να κοιμηθω εγω ο ιδιοσ!
Link to comment
Share on other sites

ειδα τη μεταφυσικη δραστηριοτηρα!λοιπον αυτο που εχω να πω οτι ειναι μεγαλη πατατα!απορω γιατι τοση επιτυχια?δεν εχω δει πιο γελοιο εργο ποτε!που ειναι ο τρομοσ εδω?μια πορτα να χτυπαει?να ακουγεται τη νυχτα τουκ τουκ?ενα ζευγαρι να φλυαρει σε ολη τη ταινια?και εκτοσ απαυτο η ταινια γυρισμενη σε μια καμερα μονο μου σπασε τα νευρα(κατι που με ενοχλησε και στο rec)!γενικα χασιμο χρονου η ταινια εντελωσ!ειδικα που βλεπαμε συνεχωσ τη νυχτα να κοιμουνται και να συμβαινει και κατι μου ερχοταν να κοιμηθω εγω ο ιδιοσ!

 

φίλε μου σε όλα τα ποστ σου βάζεις το ''σ'' αντί για ''ς'' ... είναι κουραστικό...

σορρυ για το of....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οκ παραφρων:)λοιπον να πω το σχολιο μου και για το mirrors!εμενα μου φανηκε περισσοτερο ως θριλερ,περιπετεια,επιστημονικης φαντασιας αλλα τρομου με τιποτα!δεν θα το λαγα πατατα το εργο αλλα οχι και αριστουργημα!ειχε ακαταλαβιστικο σεναριο ιδιαιτερα στο τελος που τον κυνηγαει ενα ζομπι(η τι αλλο ηταν αυτο)μεσα στο κτιριο και την καταληξη του εργου που δεν τον εβλεπε κανεις τον πρωταγωνιστη!μου θυμισε το house of wax στη σκηνη στο κτιριο και η τελευταια το silent hill!επισης αν δεν υπηρχαν οι δυο αιματηρες σκηνες(του αστυνομικου και της αδερφης του πρωταγωνιστη)τοτε καθαρα θα ηταν ταινια μυστηριου αλλα λογω αζα προφανως ειχαμε bloody σκηνες!η σκηνοθεσια ηταν καλη και ατμοσφαιρικη αλλα υπηρχε θεμα στο σεναριο!μετρια ταινια!τελος παντων παιδια να ρωτησω η ταινια 'bloody valentine' ειναι το γνωστο 'valentine'?
Link to comment
Share on other sites

τελος παντων παιδια να ρωτησω η ταινια 'bloody valentine' ειναι το γνωστο 'valentine'?

 

Αν εννοείς το γνωστό valentine με τα 4 γκομενάκια τα οποία τα σκοτώνει ένα-ένα κάποιος παλιός συμμαθητής τους για εκδίκηση που τον γελοιοποίησαν στο σχολείο, όχι δεν είναι αυτό.:)

Είναι μια ταινία του 1981 με έναν ανθρακωρύχο (δε λέω περισσότερα για ευνόητους λόγους). Επίσης υπάρχει και το remake του 2009 σε 3D. Καλύτερα δες το αυθεντικό πρώτα και αν σου αρέσει δες και το 3D (εγώ έτσι κάνω συνήθως.) :happy:

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το my bloody valentine το οποιο τελικα ηταν αδιαφορο!ειχε τα γνωστα ξεκοιλιασματα αλλα και η πλοκη ηταν καπωσ βαρετη οπως και το εργο γενικα!α και το τελος μου θυμισε την υπερενταση!τελος παντων εχετε δει το the descent?ειναι ωραιο?ο ελληνικοσ του τιτλος ειναι η 'σπηλια'?
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το my bloody valentine το οποιο τελικα ηταν αδιαφορο!ειχε τα γνωστα ξεκοιλιασματα αλλα και η πλοκη ηταν καπωσ βαρετη οπως και το εργο γενικα!α και το τελος μου θυμισε την υπερενταση!τελος παντων εχετε δει το the descent?ειναι ωραιο?ο ελληνικοσ του τιτλος ειναι η 'σπηλια'?

 

Ρε συ best, σε όλα σου τα post συγκρίνεις τα πάντα με την Υπερένταση.

Αν σου άρεσε πραγματικά τόσο πολύ η Υπερένταση πάντα θα βρίσκεις τις υπόλοιπες ταινίες "λίγες". Δεν είναι δίκαιο να συγκρίνουμε τις αγαπημένες μας ταινίες με ΟΠΟΙΑ ταινία δούμε γιατί ποτέ δε θα μας αρέσει τίποτα. Προσπάθησε να δεις καμιά ταινία χωρίς να τη συγκρίνεις με την Υπερένταση.

 

(Σε καμία περίπτωση δε "στη λέω" :p απλά προσπαθώ να σε κάνω να ξεκολλήσεις γιατί το έκανα και εγώ το ίδιο παλιότερα και δε διασκέδαζα καμία ταινία γιατί σε όλες έλεγα "ναι αλλά δεν έχει το Χ ή το Ψ που είχε η άλλη" - προσπάθησε να βλέπεις τα θρίλερ σαν ξεχωριστές ταινίες και όχι στο πώς συγκρίνονται με την Υπερένταση)

 

 

ΥΓ: Ωραίο το The Descent αλλά δεν έχει τις ανατροπές που έχει η Υπερένταση χαχαχα :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

A Nightmare on Elm Street (1984)

The Shining (1980)

Halloween (1978)

Poltergeist (1982)

Saw (2004)

28 Days Later (2002)

Vertigo (1958)

The Thing (1983)

Psycho (1960)

The Exorcist (1973)

Alien (1979)

Fright Night (1985)

Child's Play (1988)

The Fly (το remake του 1986)

Texas Chainsaw Massacre (το remake του 2003)

 

Αυτη ειναι μια λιστα με τις πιο "μπαμ" αγαπημενες μου thriller/terror ταινιες.

Φυσικα ξεχναω αρκετες τωρα.

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/top-25-horror-movies-of-all-time-20101013024652952.jpg

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

desert χαχαχα εχεις απολυτο δικιο!να φανταστεις στο τελος του my bloody valentine ειπα μεσα μου κατευθειαν καλα κλεμμενο απο την υπερενταση!:P βεβαια η ταινια ηταν βαρετη ασχετα με την υπερενταση!θα το δω το the descent παντως!επισης σκεφτομαι να δω και τα εξης: 'the tale of two sisters','shutter' και τα ιαπωνικα ring:)αξιζουν?α και να τονισω οτι εχω δει τα 2 ρινγκ τα αμερικανικα!αξιζει να δω τα ιαπωνικα?η ειναι ιδια υποθεση?
Link to comment
Share on other sites

desert χαχαχα εχεις απολυτο δικιο!να φανταστεις στο τελος του my bloody valentine ειπα μεσα μου κατευθειαν καλα κλεμμενο απο την υπερενταση!:P βεβαια η ταινια ηταν βαρετη ασχετα με την υπερενταση!θα το δω το the descent παντως!επισης σκεφτομαι να δω και τα εξης: 'the tale of two sisters','shutter' και τα ιαπωνικα ring:)αξιζουν?α και να τονισω οτι εχω δει τα 2 ρινγκ τα αμερικανικα!αξιζει να δω τα ιαπωνικα?η ειναι ιδια υποθεση?

 

Αμα σου λέω εγώ...:p:lol:

Ωραίο είναι το The Descent (το πρώτο το δεύτερο όχι και τόσο). Έχει απίστευτη κλειστοφοβική ατμόσφαιρα.

To Tale of Two Sisters δεν το έχω δει, έχω δει όμως το αμερικάνικο remake του που λέγεται "Τhe Uninvited" και το οποίο ήταν πολύ μέτριο - από τις ταινίες που βλέπεις και μετά ξεχνάς ότι την έχεις δει. To ίδιο ακριβώς ισχύει και για το Shutter (έχω δει το αμερικάνικο μόνο και αυτό ήταν χειρότερο από απλά μέτριο).

 

Τα ιαπωνικά Ring (Ringu 1,2 και 0) έχουν περίπου ίδια υπόθεση με το αμερικάνικο. Έχουν βέβαια βασικές διαφορές στην υλοποίηση αλλά σα γενικότερο θέμα είναι το ίδιο (μια βιντεοκασέτα που όποιος τη δει πεθαίνει σε 7 ημέρες). To Ringu 0, διαφοροποιείται από τα άλλα γιατί είναι ουσιαστικά prequel και μας μιλάει για το πώς δημιουργήθηκε η εν λόγω βιντεοκασέτα. Προσωπικά σπάνια μου αρέσουν οι ιαπωνικές ταινίες τρόμου γιατί είναι πααααααρα πολύ αργές και τα εφέ τους είναι πολύ κατώτερα από ότι του Hollywood. Βέβαια, είναι συνήθως και πιο πρωτότυπες και έχουν καλύτερη ατμόσφαιρα, αλλά αυτό είναι... περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Αν δεν έχεις δει τα αμερικάνικα θα σου πρότεινα να δεις το Ring (το Ring Two είναι πολύ κατώτερο). Για εμένα είναι ένα από τα καλύτερα supernatural horror movies.

 

Επίσης μπορείς να δεις και το Ju-On (ή το αντίστοιχο αμερικάνικο The Grudge) που μοιάζουν πολύ σε στυλ με το Ring/Ringu

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ειδα τη καθοδο(the descent) και ειλικρινα τη θεωρω αλλη μια βαρετη ταινια τρομου(λεμε τωρα για το τρομου)!ειχε πλοκη η συγκεκριμενη ταινια?δε μου αρεσε καθολου ομως!σπαταλη χρονου και μονο!απορω πως στο imbd βαθμολογειται με 7,4!ελεος!τελος παντων εχετε να προτεινετε κανενα αλλο θριλερακι?το πνευμα του κακου αξιζει?επισης καλα λογια εχω ακουσει για το Ρ2!
Link to comment
Share on other sites

Δες το Frontiere(s) το οποίο το έχει προτείνει κι ένας φίλος πιο πάνω. Γαλλικό new wave horror. Ίσως και να το βρείς ενδιαφέρων. Πάντως επειδή φαίνεται να έχεις λίγο δύσκολο γούστο στα θρίλερ θα σου πρότεινα να δεις και πιο ακραία έργα όπως Salo, Cannibal Holocaust, August underground mordum και Guinea pig. Ειλικρινά περιμένω τις εντυπώσεις σου.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή φαίνεται να έχεις λίγο δύσκολο γούστο στα θρίλερ θα σου πρότεινα να δεις και πιο ακραία έργα όπως Salo, Cannibal Holocaust, August underground mordum και Guinea pig. Ειλικρινά περιμένω τις εντυπώσεις σου.

 

What in God's name του προτείνεις του ανθρώπου;; Εδώ δε βρήκε νόημα στην υπόθεση του Descent...

 

the_best2905, έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο απλά να μη σου αρέσουν οι ταινίες τρόμου και απλά να έτυχε να σου αρέσει η Υπερένταση και το Saw; Διότι φίλε μου, μέχρι στιγμής μας έχεις βγάλει άχρηστες τις μισές ταινίες τρόμου της περασμένης δεκαετίας.

 

Στις ταινίες τρόμου ΔΕΝ είναι τόσο η υπόθεση που μετράει, γι'αυτό μην ψάχνεις τρελά σενάρια με βάθος, ποιότητα κτλ. Δεν είναι κοινωνικές ταινίες/δράματα.

Υπάρχουν βέβαια και τέτοιες ταινίες τρόμου/θρίλερ αλλά η πλειψοηφία των θρίλερ είναι mindless fun.O Jason, ο Freddy και ο Myers δεν επέζησαν τόσα χρόνια με 10 συνέχειες ο καθένας γιατί είχαν "βάθος και ποιότητα", επέζησαν γιατί είχαν φάση οι ταινίες τους.

 

Κάνε ένα πείραμα.

Δες το Halloween του Carpenter, το The Others με την Kidman και το What Lies Beneath με την Pfeiffer.

Αν ΚΑΙ αυτές oι ταινίες δε σου αρέσουν, τότε μπορείς να είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως απλά δε σου αρέσουν τα θρίλερ/τρόμου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

What in God's name του προτείνεις του ανθρώπου;; Εδώ δε βρήκε νόημα στην υπόθεση του Descent...

:lol:

Γιατί όχι; Οι απόψεις του φίλου the_best είναι ισοπεδωτικές για τις περισσότερες ταινίες τρόμου που η πλειοψηφία των υπολοίπων θεωρούν πολύ καλές. Εγώ νομίζω πως ίσως και να τον ιντριγκάρει η ιδέα να δει κάτι ακραίο. Μπορεί να περιμένει κάτι το extreme για να πει "ναι, αυτό άξιζε τον κόπο". Ούτως ή άλλως αυτές οι ταινίες είναι σαν μια εμπειρία. Εγώ απλά τις προτείνω να τις δει, αλλά με γερό στομάχι.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Cannibal Holocaust είναι καταπληκτική ταινία από τις καλύτερες που έχω δει γενικότερα αλλά είναι υπερβολικά σκληρή για το 99%. Αν δεν ψάξει κανένας να μάθει τι είναι πρώτα καλύτερα να μην την δει γιατί είναι πολύ hardcore.
Link to comment
Share on other sites

οκ empathi θα της δω αν και δε γνωριζω αν θα υπαρχουν στο dvd club επειδη ειναι λιγο παλιες:)desert δε τις εχω βγαλει ολες αχρηστες απλα τις συγκεκριμενες που ειδα μου φανηκαν ετσι!εχω δει ταινιες τρομου που μου αρεσαν οχι μονο το σε βλεπω και την υπερενταση!η βασικη μας διαφωνια ηταν στους μαρτυρες που για μενα το θεωρω τη μεγαλυτερη χαζομαρα ever!να φανταστεις ηταν η μονη ταινια που ηθελα να βρω το σκηνοιετη και να τον ρωτησω:καλα αυτη τη μ*λ*κ*α πως τη σκεφτηκες?επισης αχρηστη εβγαλα τη μεταφυσικη δραστηριοτητα που θεωρω οτι η παραγωγη πρεπει να επιστρεψει τα λεφτα στο κοινο που πηγε να τη δει!μεγαλη χαζομαρα!α και για τα πιρανχας ειπα διοτι ειχε ολη την ωρα γυμνες και στο τελος θυμηθηκε οτι ειναι ταινια τρομου!αποψη μου παντα:)και ειμαι πολυ δυσκολος στις ταινιες πραγματικα:)δειτε το seven,το ακρωτηρι του φοβου,ξερω τι εκανες περσι το καλοκαιρι,η λαμψη,βαλενταιν,scream(οχι πολυ τρομου αλλα καλο),εξορκιστη,rec1!αυτες ηταν ωραιες ταινιες δε συγκρινετε με το βλακωδες μαρτυρες η το αισχος μεταφυσικη δραστηριοτητα:)
Link to comment
Share on other sites

οκ empathi θα της δω αν και δε γνωριζω αν θα υπαρχουν στο dvd club επειδη ειναι λιγο παλιες:)desert δε τις εχω βγαλει ολες αχρηστες απλα τις συγκεκριμενες που ειδα μου φανηκαν ετσι!εχω δει ταινιες τρομου που μου αρεσαν οχι μονο το σε βλεπω και την υπερενταση!η βασικη μας διαφωνια ηταν στους μαρτυρες που για μενα το θεωρω τη μεγαλυτερη χαζομαρα ever!να φανταστεις ηταν η μονη ταινια που ηθελα να βρω το σκηνοιετη και να τον ρωτησω:καλα αυτη τη μ*λ*κ*α πως τη σκεφτηκες?επισης αχρηστη εβγαλα τη μεταφυσικη δραστηριοτητα που θεωρω οτι η παραγωγη πρεπει να επιστρεψει τα λεφτα στο κοινο που πηγε να τη δει!μεγαλη χαζομαρα!α και για τα πιρανχας ειπα διοτι ειχε ολη την ωρα γυμνες και στο τελος θυμηθηκε οτι ειναι ταινια τρομου!αποψη μου παντα:)και ειμαι πολυ δυσκολος στις ταινιες πραγματικα:)δειτε το seven,το ακρωτηρι του φοβου,ξερω τι εκανες περσι το καλοκαιρι,η λαμψη,βαλενταιν,scream(οχι πολυ τρομου αλλα καλο),εξορκιστη,rec1!αυτες ηταν ωραιες ταινιες δε συγκρινετε με το βλακωδες μαρτυρες η το αισχος μεταφυσικη δραστηριοτητα:)

 

συμφωνώ για το paranormal activity αλλα διαφωνώ κάθετα για το martyrs...ειναι απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δει...

τωρα για τα άλλα που αναφέρεις ..το scream τo seven το ξέρω τι έκανες πέρυσι το καλοκαίρι πιο πολυ για περιπέτειες αγωνίας μου κάνουν

παρά θρίλερ...

το Cannibal Holocaust που ανέφερε ο kurtz είναι όντος πολύ κάλο όπως και το men behind the sun....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

...δειτε το seven,το ακρωτηρι του φοβου,ξερω τι εκανες περσι το καλοκαιρι,η λαμψη,βαλενταιν,scream(οχι πολυ τρομου αλλα καλο),εξορκιστη,rec1!αυτες ηταν ωραιες ταινιες δε συγκρινετε με το βλακωδες μαρτυρες η το αισχος μεταφυσικη δραστηριοτητα:)

 

Tα έχω ήδη δει όλα αυτά.

Όπως σου είχα πει και παραπάνω το γούστο είναι υποκειμενικό και απόλυτα σεβαστό. Τουλάχιστον όμως δύο από τις ταινίες που αναφέρεις (το I Know What You Did Last Summer και το Valentine) θεωρούνται - και είναι - η επιτομή της pop-corn movie, γεμάτες με κλισέ και εύκολα σκηνοθετικά και σεναριακά τεχνάσματα. Με άλλα λόγια... δε θεωρούνται και οι καλύτερες ταινίες ούτε από τους κριτικούς ούτε απο το κοινό.

 

Αν ρωτάς εμένα είμαι fan του I Know What You Did Last Summer και μου άρεσε αρκετά και το Valentine, οπότε σε καμία περίπτωση δε "στη λέω" για τις ταινίες αυτές :p απλά θέλω να σου δείξω πως το είδος του τρόμου είναι ίσως το είδος που πρέπει να το κρίνουμε με περισσότερη επιείκεια από τα υπόλοιπα γιατί δε θέλει να σε μάθει κάτι, να σου περάσει κάποιο μήνυμα ή να σε κάνει να σκεφτείς.

 

Για εμένα, λοιπόν, αν μια ταινία τρόμου ή ένα θρίλερ με κάνουν να τρομάξω ή να αγωνιώ για να μάθω το δολοφόνο κτλ. είναι μια επιτυχημένη ταινία. That's it :)

 

Σου προτείνω να δεις το Identity με τον John Cusack, η οποία είναι θρίλερ με στοιχεία τρόμου και πιστεύω πως αξίζει. Δες τη αν θέλεις και πες μου την άποψή σου. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...