Jump to content

Προφίλ σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης (hi5, myspace κ.α.)


PaRisC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να έχει, δε θέλω να το ακούσω...

 

:lol: :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hi5 και Joy έχω. Αλλά δεν ασχολούμαι... Άλλοστε όσες πρέπει να με ξέρουν, με ξέρουν IRL. Δεν χρειάζομαι μια σελίδα για να με δείξω. Απλά υπάρχω εκεί για να μην απέχω.

kai akoma se katiforiki fasi einai. exei gemisei me peftoules kai me koritsakia 15xrona pou to mono pou kseroun einai na deixnoun to kreas tous (kai afou postaroun photos me skopo na traviksoun oti arseniko mporesoun...meta tous lene kai oi idies peftoules kai ligourides.. milame trelos faulos kiklos!).
Κακίες... :lol: Υπάρχουν και κανονικές putΆννες εκεί! :p
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που έχουν αναφερθεί δεν είναι blogs, αλλά χαζομάρες για να δείχνουν τα 17χρονα (19 το πολύ) ψώνια, πόσο και γαμώ τα άτομα είναι και να χαίρονται. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια, αλλά κατά κύριο λόγο αυτό συμβαίνει...

 

Τα πραγματικά blogs είναι τελείως διαφορετικο πράγμα και καλό θα ήταν να αλλάξει ο τίτλος του θέματος.

 

 

 

Δηλαδη αν καποιος ειναι 17-20 και ειναι ψωνιο εισαι σιγουρος οτι δεν εχει κατι να σου πει?

 

Και να έχει, δε θέλω να το ακούσω...

 

x2

 

"hi! msn?"

 

Γράφτηκα για ένα φεγγάρι στο Joy... μετά είδα αναλυτικά το τί φρίκουλο και ξέκωλο έπεφτε και έχω να πατήσω από τότε. Η αυτοεπιβεβαίωση και η αυτοπροβολή αποκτούν τελείως διαφορετικό νόημα σε αυτού του είδους κοινότητες... με ο,τι αυτό συνεπάγεται.

 

Και τί χειρότερο από τον τρόπο που γράφουν... κάποιος πρέπει να τους πεί πως η εναλλαγή πεζών-κεφαλαίων, και γραμμάτων-αριθμών (ιδιέταιρα στην ίδια λέξη) εκτός από απλά γελοίο είναι και σοβαρή ένδειξη παλιμπαιδισμού.

 

[...]exei gemisei me peftoules kai me koritsakia 15xrona pou to mono pou kseroun einai na deixnoun to kreas tous (kai afou postaroun photos me skopo na traviksoun oti arseniko mporesoun...meta tous lene kai oi idies peftoules kai ligourides.. milame trelos faulos kiklos!).[...]

 

Όοοοχι φίλε μου! Δεν δείχνουν το κρέας τους... "μα δεν καταλαβαίνεις; είναι "καλλιτεχνικές" φωτογραφίες"...

 

Και ναί, αυτό ήταν δικαιολογία ενός 14χρονου που φιγούραρε με ημίγυμνες φωτογραφίες... και όλως τυχαίως οι αλλες 45 φωτογραφίες στο προφίλ της ήταν της paris hilton... αλλά ας μην ξεφύγω πρωινιάτικα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μερικοι μπερδευουν τα ηλιθια χαζο-profile στα joy και τα λοιπα με τα blog.

Οντως υπαρχουν μερικα blog που εχουν ως σκοπο την προβολη αυτου που τα φραφει αλλα αν ενας γιατρος ζηταει φακελακια σημενει οτο ολοι αυτο κανουν?

PALEOKOSTAS AIRWAYS

LIVE YOUR MYTH IN PRISON:ninja:

 

To blog μου http://http://telefteothranio.blogspot.com//

Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε παιδια. τον τιτλο σε αυτο το thread τον εχετε αλλαξει 100 φορες. οποτε το ζηταει καποιος αλλαγη, τσουπ να τρεξετε να το αλλαξετε. δεν το κλεινουμε καλυτερα? αφου σε κανεναν δεν αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μερικοι μπερδευουν τα ηλιθια χαζο-profile στα joy και τα λοιπα με τα blog.

Οντως υπαρχουν μερικα blog που εχουν ως σκοπο την προβολη αυτου που τα φραφει αλλα αν ενας γιατρος ζηταει φακελακια σημενει οτο ολοι αυτο κανουν?

Τα MySpace, Hi5 και Joy, δεν παρέχουν καθαυτές υπηρεσίες blogging. Site αυτοπροβολής και γνωριμιών είναι. Blog sites είναι τα blogspot, wordpress, blogs.gr κτλ. Φαίνεται κι από τους τίτλους εξάλλου...

Τώρα αν σου φαίνεται λογικό να θέλει να ανοιξει κανένας blog και να πάει στο Hi5, πάσο... :X

Και δεν είπε κανείς οτι το κάνουν όλοι, αλλά η μεγαλύτερη πλειοψηφία. Σαφώς και υπάρχουν εξαιρέσεις, οι οποίες όμως είναι ελάχιστες.

 

ελεος ρε παιδια. τον τιτλο σε αυτο το thread τον εχετε αλλαξει 100 φορες. οποτε το ζηταει καποιος αλλαγη, τσουπ να τρεξετε να το αλλαξετε. δεν το κλεινουμε καλυτερα? αφου σε κανεναν δεν αρεσει.

Αν δε σου αρέσει ο τίτλος, πρότεινε κάποιον πιο σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να ανοιξουμε ενα thread οπου θα ανφερονται τα blogs που εχουν ως σκοπο την εκφραση αποψεων και ενα αλλο για το blog kai profiles που εχουν ως σκοπο τις κοινωνικες και λοιπες γνωριμιες

PALEOKOSTAS AIRWAYS

LIVE YOUR MYTH IN PRISON:ninja:

 

To blog μου http://http://telefteothranio.blogspot.com//

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτός ο τίτλος είναι μία χαρά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω προφίλ στο myspace. έχω και στο hi5 αλλά είναι παρατημένο.

 

το myspace έχει πιο πολύ πλάκα. για add http://www.myspace.com/sotris99

Link to comment
Share on other sites

Και γω νέος στο myspace!!

 

Έκανα add όσους ποστάρατε τoυς "χώρους" σας :p

Ο δικός μου στην υπογραφή μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Εδω και λιγες μερες μου στελνουν email σε ενα λογαριασμο που δεν γνωριζει κανεις εκτος απο μια κοπελλα να γραφτω στο MySpace.To nick name του τυπου ειναι HunnyBuns.Εψαξα το MySpace και ειδα οτι αυτο το nick το εχουν 72 ατομα.Mπορω να βρω ποιος απο αυτους ειναι;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρία σκέφτομαι να κάνω ένα στο hi5μιας και είναι το δημοφιλέστερο!Τι μπορώ να γράφω και πως ακριβώς λειτουργεί?!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στο hi5 έχω προφιλ... Μπαίνω που και που κυρίως σε περιόδους βαρεμάρας (βλ. εξεταστική)... http://antonis_wrx.hi5.com
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MySpace, Joy /obey :D

Εκανα και εγω profile στο joy σχετικε-ασχετε εισαι στους αγαπημενους μου :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο αυτα... και το προβλημα ειναι οτι προσπαθουν φιλοι και φιλες να με κανουν να φτιαξω... σκεφτομαι να ανοιξω ενα πραγματικο blog αλλα και παλι βαριεμαι :p ...

 

απλα και μονο η ολη ιδεα να βαλω φωτο μου να την βλεπει ο καθε παιδερας η οποιοςδηποτε να μην πω και γω τι να κανει ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ. αλλα θα μου πεις αφου ειναι μες τη μοδα πρεπει να το κανουν ολοι... ε δεν σφαξανε...

Link to comment
Share on other sites

Και γω νέος στο myspace!!

 

Έκανα add όσους ποστάρατε τoυς "χώρους" σας :p

Ο δικός μου στην υπογραφή μου ;)

 

Eisai sigouros?:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
κοιτα απλα το joy εχει κ@λοserver και καποιες φορες κολλαει και ετσι αλλα δεν ειναι και τπτ το τρελο...και εγω εχω joy το nick μου ειναι darkdreamer
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...