Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν νομίζω να κατευθηνθώ προς το Α1200..Αν και εντάξ δεν λέω είναι μικρό κομψό αλλά πάντα υπάρχει αυτό το αλλά...Δεν με ικανοποιεί

η μπαταρία του που για ένα smartphone είναι πολύ μικρή...Γραντζουνιέται πολύ εύκολα και δεν νομίζω να είναι τόσο καλαίσθητο το δήθεν πορτάκι-προστατευτικό όταν ανοίγει...Τώρα για το τι λογισμικό υπάρχει γι'αυτή τη συσκευή δεν ξέρω δεν νομίζω να είναι μεγάλος ο αριθμός...Γι'αυτο θα προτιμίσω κάτι σε SE η Nokia...

 

παντως κυκλοφορει πλαστικο προστετυτικο που καλυπτει το πορτακι ωστε να παραμενει παντοτε αγρατζουνιστο. επισης το linux ναι μεν δειν ειναι τοσο αναπτυγμενο σε εφαρμογες αλλα βεβαια ειναι γρηγοροτερο κσι αξιοπιστο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περίεργα πράματα ακούω βρε παιδιά..

 

έκανε το τραγικό λάθος και το πείρε ένας φίλος.. απορώ πραγματικά για ποιο λόγο το εκθιάζετε :wacko:

 

διαβάστε λίγο Online στα φόρα της μοτορόλα.. πηγένετε στο γερμανό και δείτε το από κοντα.. η καλύτερα ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ να το ακούσετε από κοντά.. έχει ένα απίστευτα αδύναμο ηχείο που δεν ακούγετε ούτε η κλήση καλά ούτε όταν κουδουνάει.. δεν πέζει τίποτε, δεν είναι τίποτε συμβατό και γενικά ΔΕΝ ΠΕΖΕΙ.. απλά έτσι το έβγαλε η μοτορόλα και το πουλάει για να βγάλει τα σπασμένα από το κόστος του research :D

 

Με 300 + ευρώ παιδιά να με συγχωρείτε υπάρχουν άπειρα smartphones που δεν έχουνε καμία απολύτως σχέση με αυτό το πράμα..

 

ΔΕΙΤΕ ΤΟ πρωτού την πατήσετε και εσείς..

 

φιλικά..

 

:ninja:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις δεν παιζει τιποτα,τα πιο συνηθισμενα φορματ ηχου-βιντεο τα παιζει,doc xml pdf παιζει.Δηλαδη τι αλλο θες να παιζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Tώρα και στο media markt 329 euro

 

ένα από τα παλιά θέματα για τα linux που έχουν γραφτεί είναι και αυτό. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=65379&highlight=motorola+A760

Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια ειναι βρε παιδια; ετοιμος να το παραγγειλω ημουνα! τωρα προβληματιστηκα. αδυναμο ηχειο αδυναμη μπαταρια ελαχιστες εφαρμογες; αν ισχυουν ολα αυτα τοτε ειναι σχεδον αχρηστο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

sta forums kai sta youtube pou blepo,h malon eblepa gia auto to montelo 1 xrono prin erthei edo:lol:ta sxolia den htan kai polu kolakeutika.Kai tha symfonhso ena kai gia tis efarmoges.

Oloi paromiazete auto to PDA an to leme kai etsi,gia ta WM.

HELLOOOOOOOOOOOOOO alla ta WM toulaxiston exoun uliko gia na ta peraseis,h symbian exei uliko gia na thn peraseis,h UIQ esto kai san xelona pou nai sto thema apps,toulaxiston exei kai auth kati na ths peraseis.AUTO to prama ti exei na to baleis???gia ena leitourgiko pou mporei kai na bgalei kati to 2008?? opos anaferthhke parapano,

gia to WIFI pou exei??:lol::lol: den exei malon

h gia efarmoges GPS pou dexetai :lol::lol: AKOMA KAI NA BRO MIA..

araaaaaaaaa.einai apla ena bareto pda mou pou poulaei mono mia kalh emfanish.kai thumizei kapos ta KINEZIKA pdas pou kukloforoun se ebay:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

πηγα σήμερα στο γερμανό και το είδα.αυτα με το ηχείο,μου φαίνονται ανακριβή.μια χαρά έπαιζε.

τώρα σχετικά με τις εφαρμογές που λέτε,υπάρχουν,για δείτε στο motorolafans.com.

Άλλωστε οι εφαρμογές που έχετε,πόσο χρήσιμες σας είναι;αρχεία office,pdf,multimedia,internet,παίζει.δηλαδή τι άλλο χρήσιμο κάνετε εσείς με τις εφαρμογές;εγώ που αυτή τη στιγμή έχω το touch δεν κάνω κάτι άλλο.άντε να και κανένα παιχνίδι,και στο α1200 υπάρχουν τόσοι emulator.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

τώρα σχετικά οι αδυναμίες του:

η μικρή μπαταρία

η έλειψη wi-fi

η έλειψη gps και η αδυναμία του προς το παρόν να δεχθεί εξωτερικό(δεν υπάρχει καν το κατάλληλο πρόγραμμα-φανταζόμε ούτε καν χάρτες,ειδικά για ελλάδα...)

όμως κοστίζει 150 ευρώ φθηνότερα από το φθηνότερο wm.

τώρα με τα νοκια μη το συγκρίνεται γιατί είναι σε άλλη κατηγορία.

επιπλέον είναι πολύ μικρότερο από τα περισσότερα.

εγώ πάντως το παρήγγειλα σήμερα,οπότε θα σας πω σύντομα εντύπωσ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το κινητό. Πριν από αυτό είχα ένα mpx220. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Πάρα πολύ καλή οθόνη, ηχείο που σου παίρνει τα αυτιά, ακουστικό αρκετά δυνατό για άνετη συνομιλία (όχι σαν το mpx220 που δεν άκουγα τίποτα!). Η οθόνη αφής καταπληκτική, μπορώ και χρησιμοποιώ την οθόνη με το δάκτυλο άνετα, χωρίς τη χρήση του pen (εκτός από την μπάρα του scroll down που είναι άκρα δεξιά και δύσκολα την πετυχαίνω). Η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο από το προηγούμενο κινητό μου, αλλά δεν μιλάω και πολύ στο τηλέφωνο.

Αυτά που διάβασα παραπάνω περί αδύναμου ηχείου δεν μπορώ να τα καταλάβω, γιατί η ένταση του ήχου είναι πολύ δυνατή, σε σημείο που να σου παίρνει τα αυτιά. Ειδικά με τον default ήχο που έχει (kick.mp3).

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και ακόμα δεν το έχω ξετινάξει στο ψάξιμο ...;)

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαρεθηκα να βλεπω καποιους να μπαινουν εδω, και να ποσταρουν ανακριβειες για κατι που στην ουσια δεν χωνευουν. Και εγω θεωρω το αντοιστιχο Sony παντοφλαρα, με δυσχρηστα μενου και απαισιο καπακι σα μαρτσολα, καθως και το Νοκια πατατα ως προς το ενσωματομενο GPS, το οποιο χανει συνεχεια το σημα κλπ κλπ.

Το MotoMing A1200 κατ εμε ειναι ενα πρακτικοτατο τηλεφωνο pda το οποιο κανει αριστα εως και το τελευταιο απο αυτα που λεει. Επειδη το αγορασα απο Hong Kong Αγγλικη εκδοση, δεν ξερω αν η Ελληνικη εκδοση υποστηριζει πληρως την αναγνωριση φωνης σε ολα της τα επιπεδα. Σκεφτειτε οτι το πρωτοτυπο μπορει με καταληλο λεξικο να σου μεταφραζει με φωνη απευθειας στην γλωσσα επιλογης. Επισης μπορει να σε ειδοποιει φωνητικα για μυνηματα και αλλα, οπως και να κανει πληρεις λειτουργιες μονο με τη φωνη σου.

Απο προτωτυπια στην εμφανιση, καθως και μεγεθος ουτε συγκριση με κανενα απο τα υπολοιπα που κυκλοφορουν.(Εγω εχω το μπορντω, δεν κυκλοφορει εδω)

Τωρα οσον αφορα τις εφαρμογες, τι να κανουμε μας συγχωρειτε που ειναι λινουξ και θελει ανθρωπους που να εχουν ορεξη για ψαξιμο ωστε να τα καταφερουν με τις υπαρχουσες. Εγω προτιμω το ταχυτατο λινουξ και ας εχω λιγες εφαρμογες. Επισης υποστηριζει και java εφαρμογες ωστε να μην μενει καποιος ξεκρεμαστος ωσπου να αναπτυχθουν σε λινουξ. Μην ξεχνατε οτι ειναι θεμα χρονου να ακολουθησουν και αλλοι κατασκευαστες το λινουξ στα τηλεφωνα τους. Μιλαμε για ταχυτητα και ταυτοχρονη λειτουργια πολλων εφαρμογων. Αλλωστε ξαναλεω, το τηλεφωνο αυτα που λεει οτι κανει τα κανει. Απο εκει και περα οποιον δεν τον καλυπτει αγοραζει κατι αλλο.

Τωρα το να βλεπω ανακριβειες του στυλ δεν εχει δυνατο ηχειο.... ε τι να πω. Γιατι δεν το βλεπει απο την αλλη οπτικη γωνια ο φιλος. Μηπως το συγκεκριμενο εχει καποιο προβλημα. Μια βολτα απο την Motorola θα το ξεκαθαρισει.

 

Και τελος για καποιον αλλο φιλο που λεει παραπανω οτι η motorolla ετσι το εβγαλε για να καλυψει τα εξοδα του research, σας προτεινω να επισκεφθειτε το παρακατω link για να δειτε ποσο αναγκη ειχε η μοτορολα να το βγαλει απο την Κινα σε Ευρωπη και Αμερικη. Το ολο project ανηκει καθαρα στην ομαδα της Μοtorola Κινας και ο μονος λογος που βγηκε απο εκει, ακομα και με καποιες λειτουργιες μειον, ειναι οτι ζητηθηκε αγαπητοι κυριοι και οχι για να βγαλει τα σπασμενα. Πουλωντας στην Κινα μονο, 2 εκατομυρια συσκευες σε 9 μηνες, και καλυπτωντας το 50% της εκει αγορας smartphone, δεν νομιζω οτι μπηκε και πολυ μεσα.

 

http://news.softpedia.com/news/Motorola-A1200-PDA-Best-seller-in-China-41071.shtml

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΚΑΤΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΟΣ Α1200...

ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ...

ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ...

ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΩ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 10 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΠΑΓΩΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΑΦΗΣ !!! ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ !!! ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΛΑΪΝΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ... Η ΟΘΟΝΗ ΟΜΩΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ... ΟΥΤΕ ΠΕΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΔΑΚΤΥΛΟ... ΘΕΛΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ RESTART ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ... ΑΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ...

H E L P !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδωσα το htc touch στον αδερφο μου και αυριο περιμενω το a1200.

Απο μεθαυριο ξεκινα το moding...

Παντως φενεται οτι πολλοι αντιμετωπιζουν το θεμα οπαδικα.Symbian δεν σημαινει ολυμπιακος,WM δεν σημαινει παναθηναικος,ουτε Linux σημαινει ΜΠΑΟΚ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αγαπητε φιλε macnick δεν ανηκω σε καμια ομαδα. Αν διαβασεις το ποστ μου θα καταλαβεις οτι και εγω αγανακτω για τον ιδιο λογο.

Ξαναλεω λοιπον οτι το τηλεφωνο αυτο κανει καποια πραγματα. Τα διαβαζουμε λοιπον και ή μας κανει ή δεν μας κανει.-

Απο εκει και περα δεν ειπε κανεις οτι ειναι το καλυτερο τηλεφωνο στον πλανητη ωστε καποιοι να γραφουν μην το εξυμνητε ή το εκθειαζετε. Μπορω να το εξυμνω ή να το εκθειαζω οσο θελω αρκει να μην κατηγορω αλλους κατασκευαστες.

Δηλαδη να μπω και εγω στα forum της Nokia και να κανω τα ιδια;

 

Τελος παντων ο νοων νοειτω αν και νομιζω οτι γενικοτερα σε τετοιες συμπεριφορες θα πρεπει να επιλαμβανοντουσαν καποιοι αλλοι.

 

Υ.Γ. Υπαρχει τροπος-προγραμμα για να βλεπεις χαρτες offline απο το Google αλλα ειναι λιγο μπερδεμα να το εγκαταστησεις- ολοκληρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αγαπητε φιλε macnick δεν ανηκω σε καμια ομαδα. Αν διαβασεις το ποστ μου θα καταλαβεις οτι και εγω αγανακτω για τον ιδιο λογο.

Ξαναλεω λοιπον οτι το τηλεφωνο αυτο κανει καποια πραγματα. Τα διαβαζουμε λοιπον και ή μας κανει ή δεν μας κανει.-

Απο εκει και περα δεν ειπε κανεις οτι ειναι το καλυτερο τηλεφωνο στον πλανητη ωστε καποιοι να γραφουν μην το εξυμνητε ή το εκθειαζετε. Μπορω να το εξυμνω ή να το εκθειαζω οσο θελω αρκει να μην κατηγορω αλλους κατασκευαστες.

Δηλαδη να μπω και εγω στα forum της Nokia και να κανω τα ιδια;

 

Τελος παντων ο νοων νοειτω αν και νομιζω οτι γενικοτερα σε τετοιες συμπεριφορες θα πρεπει να επιλαμβανοντουσαν καποιοι αλλοι.

 

Υ.Γ. Υπαρχει τροπος-προγραμμα για να βλεπεις χαρτες offline απο το Google αλλα ειναι λιγο μπερδεμα να το εγκαταστησεις- ολοκληρωσεις.

ενοειται φιλε μου δεν ενοουσα εσενα,αν δεις τα προηγουμενα post μου θα καταλαβεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχώ αγοράσει και εγώ το Α1200 και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος εκτός από το θέμα με τη μπαταρία :(

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν εχει βρει κανείς msn messenger για το Α1200 και εάν ναι που

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέω όλο τα καλά του, ας πω και μερικά μειονεκτήματα που έχω βρει. Το στυλό για την οθόνη αφής βγαίνει κάπως δύσκολα από τη θήκη του, σαν να σκαλώνει κάπου. Το καπάκι βρωμίζει με το παραμικρό και γεμίζει θαμπάδες. Το καπάκι ανοίγει πολύ δύσκολα και θέλει νύχι ή λεπτά δάχτυλα.

Ενα πολύ καλό που βρήκα και με τρέλανε, είναι το πληκτρολόγιο όταν γράφω SMS. Καλά μιλάμε για ΤΗΝ ευκολία. Τα ελληνικά γράμματα που τονίζονται, τα έχει σε ανεξάρτητα πλήκτρα, με τον τόνο τους !

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το πληκτρολόγιο που εμφανίζεται στη σύνταξη μυνημάτων?

Και κάτι ακόμη πιο σημαντικό κατ΄εμέ: τι περιέχει το πακέτο όταν το αγοράζεις

και: μπορείς να χρησιμοποιήσεις mini jack (το κλασικό βύσμα που έχουν τα ακουστικά ενός cd player πχ) για να το συνδέσεις με ένα στερεοφωνικό πχ???

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέω όλο τα καλά του, ας πω και μερικά μειονεκτήματα που έχω βρει. Το στυλό για την οθόνη αφής βγαίνει κάπως δύσκολα από τη θήκη του, σαν να σκαλώνει κάπου. Το καπάκι βρωμίζει με το παραμικρό και γεμίζει θαμπάδες. Το καπάκι ανοίγει πολύ δύσκολα και θέλει νύχι ή λεπτά δάχτυλα.

Ενα πολύ καλό που βρήκα και με τρέλανε, είναι το πληκτρολόγιο όταν γράφω SMS. Καλά μιλάμε για ΤΗΝ ευκολία. Τα ελληνικά γράμματα που τονίζονται, τα έχει σε ανεξάρτητα πλήκτρα, με τον τόνο τους !

 

Το πενακι σκαλωνει επιτηδες για να ανοιγει στο πληρες μηκος του την ωρα που το βγαζεις. Ετσι σε γλυτωνει απο μια κινηση. Οσον αφορα το καπακι, και απο γυαλι να το εφτιαχναν παλι μες την θαμπαδα θα ηταν. Ανθρωπινο λιπος βλεπεις...

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το πληκτρολόγιο που εμφανίζεται στη σύνταξη μυνημάτων?

Και κάτι ακόμη πιο σημαντικό κατ΄εμέ: τι περιέχει το πακέτο όταν το αγοράζεις

και: μπορείς να χρησιμοποιήσεις mini jack (το κλασικό βύσμα που έχουν τα ακουστικά ενός cd player πχ) για να το συνδέσεις με ένα στερεοφωνικό πχ???

 

Ναι ευτυχως προνοησε η Motorola, μιας και δεν φημιζετε για τετοια. Επισης μπορεις να ακους και ραδιοφωνο FM stereo αν θες. Το ραδιοφωνο ξερετε, ειναι ενα χαρακτηριστικο που εχει χιλιοζητηθει στα κινητα της απο ολο τον κοσμο, αλλα στα παλια της τα παπουτσια. Ευτυχως το project ηταν China.

 

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ. ΣΤΟ EBAY ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΛΗΡΗ ΣΕΤ ΚΑΠΑΚΙΑ (ΠΑΝΩ ΠΛΑΙΣΙΟ, ΚΑΤΩ ΠΛΑΙΣΙΟ, ΤΖΑΜΑΚΙ, ΠΕΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΛΛΑΓΗΣ) ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. Οι δε μπαταριες σε τιμη ξεφτιλα. Οποιος θελει μαλιστα upgrade μπορει να αγορασει την BT-60 η οποια ειναι 1150mA σε σχεση παντα με τα 850mA της stock εκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι το πληκτρολόγιο που εμφανίζεται στη σύνταξη μυνημάτων?

Και κάτι ακόμη πιο σημαντικό κατ΄εμέ: τι περιέχει το πακέτο όταν το αγοράζεις

και: μπορείς να χρησιμοποιήσεις mini jack (το κλασικό βύσμα που έχουν τα ακουστικά ενός cd player πχ) για να το συνδέσεις με ένα στερεοφωνικό πχ???

 

Είναι ένα πλήρες πληκτρολόγιο με ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στην οθόνη. Το ωραίο είναι οτί σε βοηθάει στην σύνταξη του μηνύματος με έτοιμες λέξεις και όλα ττα τονισμένα γράμματα σε ανεξάρτητα πλήκτρα.

Το πακέτο μέσα περιέχει εκτός από ττο τηλέφωνο και την μπαταρία του, καλώδιο USB για σύνδεση με Η/Υ, φορτιστή USB, CD phone tools, ακουστικά για το ραδιόφωνο.

Το κακό είναι οτί για να ρίξουν την τιμή, δεν δίνουν δεύτερο pen, δεύτερη μπαταρία ούτε καν την standard microSD 512MB που έδιναν στην Ασία. :mad: Ολα αυτά τα έδιναν μέσα στο κουτί όταν κυκλοφόρησε στην Απω ανατολή !

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

..........Το κακό είναι οτί για να ρίξουν την τιμή, δεν δίνουν δεύτερο pen, δεύτερη μπαταρία ούτε καν την standard microSD 512MB που έδιναν στην Ασία. :mad: Ολα αυτά τα έδιναν μέσα στο κουτί όταν κυκλοφόρησε στην Απω ανατολή !

 

 

Το δικο μου παντως απο Ασια δεν ειχε δευτερη μπαταρια. Βεβαια ειχα εξτρα δωρο φορτιστη αυτοκινητου και προστασια οθονης, παροχες του πωλητη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...