Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία.. Και τα παιχνίδια πως τα εγκαταστούμε? Για τον installer που λες, χρειάζεται να αλλάξουν firmware αυτοί που έχουν την ελληνική έκδοση του Α1200?

Αν τα παιχνίδια/εφαρμογές είναι σε Java δεν χρειάζεται τίποτα. Τα περνάς και τα εγκαθιστάς με τον κλασσικό τρόπο.

Για τα υπόλοιπα θέλει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To ελληνικό firmware δέχεται sms των 70 χαρaκτήρων. 160 έχεις μονο σε greeklish. Πολύ καλή δουλειά macnick! Δεν έχω μελετήσει ακόμα τα προβλήματα της αλλαγής των ελληνικών χαρακτήρων που περιγράφεις. Πάντως ασχολήθηκες με μεράκι! :-)

wow:blink::blink:dld egw 1,5 mina twra pou grafw SMS sta ellinika xrewnomai dipla ta mynimata???

Parola auta re paidia molis perasw tous 160 xaraktires (panw deksia stin othoni)grafei oti mpika sto 2 mynima...einai lathos auto dld?:worry::worry::!:

Link to comment
Share on other sites

wow:blink::blink:dld egw 1,5 mina twra pou grafw SMS sta ellinika xrewnomai dipla ta mynimata???

Parola auta re paidia molis perasw tous 160 xaraktires (panw deksia stin othoni)grafei oti mpika sto 2 mynima...einai lathos auto dld?:worry::worry::!:

to mhnyma se peza ellhnika vgazei 70 xarakthres anti 160 twn kefalaiwn. Mia erwthsh mhpws 3erei kaneis... pws mporw na kanw epe3ergasia arxeiwn word-exel? apaithtai anavathmisi logismikou? exw thn ellhnikh ekdosi. Yparxei kammia mini forma tou open office h kati antistoixo?

Link to comment
Share on other sites

to mhnyma se peza ellhnika vgazei 70 xarakthres anti 160 twn kefalaiwn. Mia erwthsh mhpws 3erei kaneis... pws mporw na kanw epe3ergasia arxeiwn word-exel? apaithtai anavathmisi logismikou? exw thn ellhnikh ekdosi. Yparxei kammia mini forma tou open office h kati antistoixo?

Ξ±ΟΞ± ΞΌΞ΅ ΟΞ± sms δΡν ΟΟΞ±ΟΟΡι ΟΟοβλημα.

δΡν ΟΟΞ±ΟΟΡι ΟΟΞΏΟΞΏΟ, ΟΟΞΏΟ ΟΞΏ ΟΞ±ΟΞΏΞ½ ΟΞΏΟλαΟΞΉΟΟΞΏΞ½, Ξ½Ξ± Ξ΅ΟΡξΡΟΞ³Ξ±ΟΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ΅ΞΉΞΌΞ΅Ξ½Ξ± word/exel.ΞΞΏΞ½ΞΏ txt.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω σημερα το κινητουλι και το αφησα στη μπριζα για το καθιερωμενο του 10ωρακι.. θα ακολουθησει εντονη παραμετροποιηση συμφωνα με τις οδηγιες του γκουρου (macnick) γιατι αν ξεκινησω μονος το σιγουρο ειναι οτι θα καταληξω :wacko:

φανταζομαι οτι εχω την ελληνικη εκδοση αλλα με τους 70 πεζουςελληνικους χαρακτηρες σε sms και τη μη αναγνωση ελληνικων καρτων. αυτο που θα ηθελα καταρχην να μαθω ειναι αν γνωριζει κανεις τι παιζεται με τα αξεσουαρ . εχουμε καμια πληροφορηση; στοebay πχ κυκλοφορουν κατι πολυ ωραια και πρακτικα σιλικονουχα και σκληρα πλαστικα καλυμματα που προστατευουν το ευαισθητο καπακι. επισης υπαρχουν δερματινες θηκες. στο σαιτ της μοτορολα ομως τιποτα ακομη.. ειναι κριμα να γρατζουνιστει το καημενο και εχω αακουσει οτι αυτο συμβαινει πανευκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μέρες το έχω κι εγω στα χερια μου παιδες και είναι πολυ ομορφο μπορώ να πω! Να σας κάνω μια ερώτηση. Τι είδους αρχείο πρέπει να είναι για να παίξει κάποιο videoclip το realplayer?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

[...]

Τι είδους αρχείο πρέπει να είναι για να παίξει κάποιο videoclip το realplayer?

[...]

Εγώ τις ταινίες τις μετατρέπω με το ffmpeg

ffmpeg -i input.avi -vcodec h263 -s qcif -r 15 -ab 64 -ar 32000 -ac 2 output.mp4

Δηλαδή video: H.263, 320x240px, 15fps audio: 64bitrate, 32000frequency, 2channels

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός για καλύτερη ποιότητα/μικρότερο μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις ταινίες τις μετατρέπω με το ffmpeg

ffmpeg -i input.avi -vcodec h263 -s qcif -r 15 -ab 64 -ar 32000 -ac 2 output.mp4

Δηλαδή video: H.263, 320x240px, 15fps audio: 64bitrate, 32000frequency, 2channels

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός για καλύτερη ποιότητα/μικρότερο μέγεθος.

 

το H.263 και το 32000frewuency τι ειναι? Χρησιμοποιώ το ffmpeg μέσω του PSP video 9 όπως έκανα και για το k750 που έιχα. Δεν έχει όμως αναλογες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Mia aplh alla isws kai asxeth erwthsh. Motorola A1200 h Sony Ericsson P1i ??? Kai giati?

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το sonyericsson.

αν δεν κανω λαθος ειναι 3g εχει wifi και δινουν δωρο και το bluetooth gps(φανταζομαι οτι θα εχει και σχετικα καλυτερη μπαταρια).επιπλεον υποστηριζει και πολλες εφαρμογες,δηλαδη τα κανει ολα.οποτε δεν τιθεται θεμα πιο ειναι καλυτερο.

ομως το motorola κανει 300€ μονο.το sonyericsson ποσο κανει;

παντως το motorola ειναι μακραν πιο ομορφο.

συνυπολογισε οτι αν παρεις το motorola χρειαζεσαι οπωσδηποτε καρτα μνημης(8 ΜΒ δεν φτανουν ουτε για αρχη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

μην γίνει vs το θέμα...εδώ μόνο για το Α1200...τα υπόλοιπα στους διαξιφισμούς..

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

το H.263 και το 32000frewuency τι ειναι? Χρησιμοποιώ το ffmpeg μέσω του PSP video 9 όπως έκανα και για το k750 που έιχα. Δεν έχει όμως αναλογες επιλογες.

Το H.263 είναι video format και το frequency είναι η συχνότητα του ήχου. Για περισσότερα καλύτερα να απαντήσει κάποιος riper, αφού από αυτά δεν γνωρίζω. Τις παραπάνω επιλογές τις βρήκα από μια συζήτηση για το ipod και τις ψιλοτροποποίησα.

 

Επίσης για την αρχική ερώτηση:

[...]

19.Real player,αναπαραγωγη mp3,mp4,3gp

[...]

Με εφαρμογες java

26.zm player υποστηριζει mpg, mpeg, vob, avi, mp4(320*240 στα 25 fps)

[...]

 

 

 

[edit]

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω PSP. Χρησιμοποιώ το ffmpeg στο pc. Για το τι είναι και τι κάνουν όλοι αυτοί οι διακόπτες μπορείς να ρίξεις ένα βλέφαρο στο κατατοπιστικότατο οδηγό.

[/edit]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω PSP. Χρησιμοποιώ το ffmpeg στο pc. Για το τι είναι και τι κάνουν όλοι αυτοί οι διακόπτες μπορείς να ρίξεις ένα βλέφαρο στο κατατοπιστικότατο οδηγό.

[/edit]

 

ευχαριστώ για την βοήθεια. Τελικά δε παίζει mp4 το realplayer? Προσπαθούσα με mp4 και ενώ το αναγνώριζε ως Multimedia file και άνοιγε αυτόματα το RealPlayer, μου πέταγε ένα 'Σφαλμα αρχείου'. Θα το ψάξω και προφανώς θα κατεβάσω το εναλλακτικό java player. Υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

στα πρωτα λεπτα ανιχνευσης του κινητου παρατηρησα το ιδιο προβλημα. επισης δε φαινεται να βρισκει ορισμενα αρχεια ηχου που ειναι αποθηκευμενα στην καρτα μνημης που τοποθετησα απο το παλιο κινητο. χμμ, για να δουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Hello kai apo mena ....

Apo xtes eimai kai egw katoxos enos ming kai exw na pw pws einai oti epsaxna.....

8obamai akoma na peiramatistw allazontas leitourgiko (mias kai molis to agorasa) alla tha hthela na rwtisw kati kai an exei kaneis xrono na mou apantisei....Exei leitourgia screen saver kai egw sinithismenws apo alla kinita na min to exw vrei????Na kleineis to kapaki kai na menei mono h eikona pou exeis wallpaper?

Thankzzzzzzz

TablePc:Abit pro, Pentium Quad 6600,2048 ddr2,ATI RADEON HD2600xT,320G Barracuda.Samsung 206 SyncMaster 20"

Laptop:HP Compaq nx6125,AMD Turion 64,2048 Ram,Ati Radeon Mobile 128

PocketPc:DellAxim X30+2Giga SD

CellPhone:MotorollaA1200e+1Giga MSd

Link to comment
Share on other sites

μα οταν κλεινεις το καπακι ειναι εξ ορισμου ρυθμισμενο (ρυθμισεις ενεργειας) να σβηνει η οθονη και να παραμενει μονο ως φοντο η εικονα που εχεις τοποθετησει, αυτο εννοεις ή κατι αλλο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Oxi man oute emena anoigei...

 

nai ayto ennoo alla se emena otan kleino to kapaki emfanizete to menu ton plainwn e3wterikwn pleiktron gia 2" kai meta svinei h othonh...

Stis rithmiseis exw:

rithmiseis fwtismou exw 34% kai 1lepto xrono apenergopoihseis

kai diaxeirish energeias den exw klikarismeno tpt

TablePc:Abit pro, Pentium Quad 6600,2048 ddr2,ATI RADEON HD2600xT,320G Barracuda.Samsung 206 SyncMaster 20"

Laptop:HP Compaq nx6125,AMD Turion 64,2048 Ram,Ati Radeon Mobile 128

PocketPc:DellAxim X30+2Giga SD

CellPhone:MotorollaA1200e+1Giga MSd

Link to comment
Share on other sites

Τι sar εχει το Α1200?

0.73W/kg σε ανώτατη ισχύ.

 

Συγκριτικά , το νεο Sony E. k850 έχει δείκτη άνω του 1.0W/kg , το k750 έχει 0,99W/kg και το θρυλικό κ700 είχε μόλις 0,48W/kg.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις ταινίες τις μετατρέπω με το ffmpeg

ffmpeg -i input.avi -vcodec h263 -s qcif -r 15 -ab 64 -ar 32000 -ac 2 output.mp4

 

Απο την μία βλέπω στα specs της μοτορόλα Οτι το κινητό υποστηρίζει mp4. Απο την άλλη αποτυγχάνω να κάνω μετατροπή σε mp4 είτε με τις παραμέτρους που βάζεις εσύ GraPhi είτε με άλλες που βρήκα στο net. Μου βγάζει "Σφάλμα ΑΡχείου" το RealPlayer. Υπάρχει κάποιος περιορισμός του firmware που δεν έχω εντοπίσει ή να συνεχίσω να ψάχνομαι με τις μετατροπές μου?

 

Στο modmymoto βρήκα μία πολύ καλή λύση: http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=49780

Εξαιρετική ποιότητα μεσα απο το Realplayer!

Link to comment
Share on other sites

O τίτλος του ποστ μου τα λέει όλα!

 

Λοιπόν παιδιά, ενδιαφέρομαι πολύ να το πάρω αυτό το κινητό, αν και προβληματίστηκα..

1) Τελικά με τα προγράμματα... παίρνει περιορισμένα ε; :(

2) Έχω το Νοκια 6131, και αν θα πάρω αυτό, θα είναι μια πολύ μεγάλη αλλαγή όπως φαντάζεστε.. Το θέμα είναι αν αξίζει.. Αξίζει;

3) Ανησυχώ για το ελάχιστο υλικό που έχει... Κι εγώ που είμαι κινητο-maniac με τι θα ασχολούμαι; Έχει να ψάχνεις με τις ώρες; Όσοι είστε κάτοχοι, υπήρξε κάποια στιγμή που μετανοιώσατε ή το βαρεθήκατε;

4) Είναι επαγγελματικό; Δηλαδή εγώ που δεν έχω ιδέα και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που κάνω, δεν θα μου χρειαστεί και θα μου φανεί δύσκολο;

5) Η ανάλυση είναι καλή στις φωτογραφίες; Γιατί κυρίως με ενδιαφέρει και αυτό!

6) Μπορώ να βλέπω και ταινίες ή μουσικά videoclips?

 

Σήμερα το είδα από κοντά και το δούλεψα λιγάκι... Πολύ πρωτότυπο και όμορφο...:O

Όμως επειδή είναι καινούριο, μου είπε η πωλήτρια ότι δεν το έχει πάρει προς το παρόν κανένας και δεν μπορούσε να έχει άποψη..

Για το λόγο ότι είναι καινούριο, φοβάμαι μήπως παρουσιάσει πολλά προβλήματα.. Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα τα παίξω σίγουρα :cry:

Με χαλάει επίσης και σαν μάρκα.. Είχα συνηθίσει τόσο καιρό nokia, και θα πάω σε τελειως άλλη ποιότητα.. Επιπλέον το Linux, ok, καλό είναι σε σχέση με symbian? Γιατί το ξαναλέω, έχει πολύ ελάχιστο υλικό.. Τουλάχιστον να δουλευτεί λιγάκι παραπάνω..

 

Οι εικόνες που βάλατε πολύ βοηθητικές, σαν επιλογή είναι καλό με όλα τα πάνω που σας είπα; (ήμουν και ανάμεσα σε SE S500i & SE w580i, πιστεύω ότι είναι καλύτερο)

Αν το πάρω, θα το πάρω με επιδότηση οπότε θα μου βγει πάρα πολύ φθηνό (κάτω από 100 ευρώ :X)

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά θέλω να κάνω μια καλή επιλογή!

 

Υ.Γ Παρατήρησα πάντως ότι δεν είναι επιλογή πολλών.. Ούτε και βλέπω πολύ κόσμο να το αγοράζει και να το συζητάει.. Πχ δεν είναι το κινητό που θα κάνει πάταγο.. Γιατί; :O

Link to comment
Share on other sites

1) Τελικά με τα προγράμματα... παίρνει περιορισμένα ε; :(

 

Ότι παίρνουν όλα τα κινητά παίρνει και το a1200e. Μας χάλασε μόνο που στην ελληνική έκδοση δεν υποστηρίζονται κάποια έξτρα αρχεία που θα μπορούσαμε να έχουμε για να 'παιζουμε'. Κρίμα.

 

2) Έχω το Νοκια 6131, και αν θα πάρω αυτό, θα είναι μια πολύ μεγάλη αλλαγή όπως φαντάζεστε.. Το θέμα είναι αν αξίζει.. Αξίζει;

 

Για 100 ευρώ αξίζει και παραξίζει. Και για 200 μπορω να σου πω.

 

3) Ανησυχώ για το ελάχιστο υλικό που έχει... Κι εγώ που είμαι κινητο-maniac με τι θα ασχολούμαι; Έχει να ψάχνεις με τις ώρες; Όσοι είστε κάτοχοι, υπήρξε κάποια στιγμή που μετανοιώσατε ή το βαρεθήκατε;

 

java και πάλι java. Εαν κάποια στιγμή αλλάξεις ξεκοιλιάσεις το firmware, θα μπορείς να έχεις και .pkg προγράμματα. Α! έχει και πολύ καλή επαφή με το Internet . Πολύ καλός Browser. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως! Το οτι δεν έχει πλήκτρα, έχει αρνητικές επιπτώσεις στις περισσότερες java εφαρμογές! Προσωπικά βρήκα αρκετές που λειτουργουν με την οθόνη αφής και μπορω να πω οτι με καλύπτουν μια χαρα!

 

4) Είναι επαγγελματικό; Δηλαδή εγώ που δεν έχω ιδέα και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που κάνω, δεν θα μου χρειαστεί και θα μου φανεί δύσκολο;

 

Θα το έλεγα υβριδικό. Φλερτάρει με το επαγγελματικό αλλα τις στενότερες επαφές τις έχει με το άθλημα της τηλεφωνίας. Πλούσιος κατάλογος επαφών, ευέλικτο ημερολόγιο, αρκετές ρυθμίσεις. Τίποτα το δύσκολο ή εξειδικευμένο όμως.

 

5) Η ανάλυση είναι καλή στις φωτογραφίες; Γιατί κυρίως με ενδιαφέρει και αυτό!

 

Τσκ. Καθόλου καλές φωτογραφίες για την εποχή. 2mp αλλα τόσο πολύ Jpeg που πιάνει μόλις 200kb!!! Απλά λειτουργική η κάμερα. Έχει όμως μία απίστευτη εφαρμογή επεξεργασίας εικόνων. Κόβεις και ράβεις στην κυριολεξία επι τόπου.

 

 

6) Μπορώ να βλέπω και ταινίες ή μουσικά videoclips?

 

Βεβαιότατα και μάλιστα σε landscape mode στην μεγάλη οθόνη του a1200.

 

Όμως επειδή είναι καινούριο, μου είπε η πωλήτρια ότι δεν το έχει πάρει προς το παρόν κανένας και δεν μπορούσε να έχει άποψη..

Για το λόγο ότι είναι καινούριο, φοβάμαι μήπως παρουσιάσει πολλά προβλήματα.. Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα τα παίξω σίγουρα :cry:

 

Μην ακούς τους πωλητές. Ο δικός μου έλεγε οτι για να δοκιμάσω το δείγμα, έπρεπε να έχω γραφίδα αλλιώς δε κάνει τίποτα. Όταν το πάρεις στα χέρια σου θα δεις οτι η γραφίδα μπορει να είναι και διακοσμητική. Απλά δεν ξέρουν τίποτα και είναι λογικό. Εαν γνώριζαν λεπτομέρειες απο όλα τα κινητά που περναν απο τα χέρια τους, θα ειχαν φλιπάρει τα παιδιά. Το α1200 κυκλοφορεί στο εξωτερικό εδω και ένα χρόνο . Προσωπικά αποφάσισα να το αγοράσω μόλις πρόσεξα το πόσες λίγες αναφορες για προβλήματα έχουν αναφερθει μέχρι τώρα. Δείχνει αρκετά αξιόπιστο και με ένα απίστευτο γομοειδές κέλυφος που εμπνέει αντοχή. Για την διάρκεια ζωής των οθονων αφης , δεν το έχω ψάξει. Ανησυχώ κάποιες στιγμές μήπως έχουν ημερομηνία λήξης. Δεν το κατέχω το θέμα. Αλλα μήπως και τα πλήκτρα δεν χαλάνε? Και γρήγορα μάλιστα.

 

 

Με χαλάει επίσης και σαν μάρκα.. Είχα συνηθίσει τόσο καιρό nokia, και θα πάω σε τελειως άλλη ποιότητα.. Επιπλέον το Linux, ok, καλό είναι σε σχέση με symbian?

 

Το symbian νομιζω πως έχει περισσότερο υλικο. Την μάρκα ούτε που θα την προσέξεις.

 

 

Υ.Γ Παρατήρησα πάντως ότι δεν είναι επιλογή πολλών.. Ούτε και βλέπω πολύ κόσμο να το αγοράζει και να το συζητάει.. Πχ δεν είναι το κινητό που θα κάνει πάταγο.. Γιατί; :O

 

Δεν νομίζω οτι θα βγει ποτε κινητό που να κάνει πάταγο. Όλα ειναι θέμα marketing. Δες το iPhone. Τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με την αναμονή. Όλοι όμως το περιμένουν. Ενώ το a1200. Ποιος το γνωρίζει οτι υπάρχει? Λίγοι και εκλεκτοί...

 

Και κάτι τελευταίο. Εαν έχεις τόσο καλή επιδότηση, ψάξε και για κατι πιο pda. Εκτος και εαν φοβάσαι τα επαγγελματικά. Ομολογουμένως το a1200 ειναι πανέμορφο και η οθονη αφής κλέβει καρδιές, λογικά όμως δεν θα πρεπει να ειναι το βασικο κριτίριο. Σκέψου και αποφάσισε ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και συμβουλές, με λίγα λόγια μου το προτείνεις ε;

Ένα κινητό που κάνει πάταγο (ακόμα).... είναι πχ το Ν95!

Για κάποιο άλλο pda, έχεις κάποιο κατά νου;

Κάτι ακόμα λίγα extra!

1) Eίναι δύσκολο στις εγκαταστάσεις προγραμμάτων κλπ;

2) Όταν λες στην εικόνα κόβεις και ράβεις.. Μπορείς όμως να κάνεις και καλύτερη την ποιότητα;;; :shifty:

3) Με τον ήχο τι γίνεται;

4) Στο net έχει γρήγορη πλοήγηση; (αν και ακριβά θα μου βγαίνει αν μπαίνω από κινητό στο internet, σωστά; :O)

5) Μπορείς να βάλεις και ρυθμίσεις για τηλεόραση;

 

Εσύ το έχεις φαντάζομαι.. Θεωρείς ότι έκανες την σωστή επιλογή; Θα ήθελες να το αλλάξεις;

 

Αυτά... προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

φιλε συμφορουμιτη, καταλαβαινω την αναγκη και την επιθυμια σου να λαβεις πληροφορίες και ενημερωση για το κινητο που σε ενδιαφερει αλλα, και να με συμπαθας δηλαδη που στο λεω-εντελως φιλικα-, 20 ερωτησεις σε δυο ποστς δεν νομιζεις οτι πεφτουν πολλες, " προς το παρον"; :) δηλαδη στο μελλον ποσες θα γινουν; 50; 60; δεν ειναι θεμα κουρασης καθοσον ολοι προσπαθουμε να αλληλοβοηθηθούμε απλως νομιζω οτι περα απο την παραδοσιακή και ανευ κοπου οδο της λιστας ερωτησεων θα πρεπει να πασχιζουμε και λιγακι, εστω λιγακι να βρισκουμε τη λυση "του μυστηριου" μονοι μας. διαφορετικα παντοτε θα ειμαστε εξαρτημενοι, και εξαρτωμενοι απο τη χειρα βοηθείας.. στα κινητα, στα σταθερα, στα φορητα και τελικα στη ζωη εν γενει.

(ας με συγχωρεσουν οι μοντς για το ελαφρως οφ τοπικ ποστ μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...