Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυριο το πρωι παρουσιαζομαστε και τα παιδια απο τις σχολες της Κρητης, θα τα πουμε ξανα 4 Νοεμβριου, καλη σταδιοδρομια σε ολους μας! Επισης να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που στοχευουν να μπουν στο σωμα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες κανενας που περασε κρητη και ειναι απο θεσσαλονικη?Αν ειναι να κατεβουμε μαζι αποψε για Θρακομακεδονες!:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια σχετικα με τις υγεονομικες εξετασεις για τις αστυνομικες σχολες .... σε ξεγυμνωνουν τελειως και σε εξεταζουν τους ορχεις και σου κανουν και κατι σαν κλ νοσκοπιση για να δουν αμα εισαι και καλα γκει??
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το ειπε αυτο ?Ετσι ευκολα γινεται η κολονοσκοπηση ?Και βεβαια δεν σου κανουνε κολονοσκοπηση...Το οτι εισαι γυμνος ισχυει , ετσι γινεται σε ολες τις χωρες και παντου , για να δουνε εαν εχεις καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

wesker μια που εισαι μεσα μηπως μπορεις εσυ, αν ξερεις βεβαια,να μου πεις τι ειναι η ομαδα δ' στην αστυνομια??
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα δ ειναι μια ομαδα η οποια σαν σκοπο εχει την αμεση επεμβαση και αντιμετωπιση των αναρχικων η αλλων ομαδων που προκαλουνε επεισοδια... επιβαινουνε σε μηχανες μικρου κυβισμου και δρουνε ανα ομαδες...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα και απο μενα νεος και εγω εδω στο φορυμ εχω μερικες αποριες αν μπορειτε να μ τις λυσετε.. Εχω δωσει πανελληνιες το 2008 και θελω να κανω μηχανογραφικο με το 10% για αστυνομια. Νμζω οτι μπορω ακομα γτ ακουσα Οτι βγηκε εγκυκλιος π λεει οτι μονο 2 χρονια απο τοτε π εδωσες πανελληνιες μπορεις να κανεις ξανα με το 10% αλλα αν το γνωριζει καποιος ας το επιβαιβεωσει. Ειμαι ηδη σε μια σχολη αλλα δν μ πολυαρεσει θα εφευγα απο περισυ παλι με το 10% αλλα δεν προλαβα να κανω τις διαδικασιες. Παρακολουθω απο το 2002 την βαση με το 10% και σχεδον ποτε δν ανεβηκε πανω απο 15000 μορια. Εγω εχω στο 5ο πεδιο παντα 15450 τι πιθανοτητες εχω για να μπω; Επισης αν γνωριζει καποιος να μ πει αν πρεπει να ξεγραφτω απο τν σχολη π ειμαι ηδη πριν η μετα αφου περασω αστυφυλακων; Και μια τελευταια ποτε αρχιζουν οι δηλωσεις στα σχολεια αν επιθυμουμε να ξαναδοωσουμε με το 10% για στρατιοτικες και αστυνομικες η οποιος γνωριζει την διαδικασια αν την εχει ξανακανει ας μ την πει. Σας κουρασα λιγο ! Ευχαριστω εκ το προ τερων!
Link to comment
Share on other sites

w3rsend καλωσόρισες στο forum. Θα ήθελα να σε ενημέρωση ότι η γραφή τύπου SMS απαγορεύεται. Συνεπώς προσπάθησε να αποφεύγεις τα μ,κ,π,δν κλπ., γιατί μηνύματα αυτής της μορφής θα διαγράφονται πάραυτα.

 

Ευχαριστώ και καλωσόρισες και πάλι.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα νεος και εγω εδω στο φορυμ εχω μερικες αποριες αν μπορειτε να μ τις λυσετε.. Εχω δωσει πανελληνιες το 2008 και θελω να κανω μηχανογραφικο με το 10% για αστυνομια. Νμζω οτι μπορω ακομα γτ ακουσα Οτι βγηκε εγκυκλιος π λεει οτι μονο 2 χρονια απο τοτε π εδωσες πανελληνιες μπορεις να κανεις ξανα με το 10% αλλα αν το γνωριζει καποιος ας το επιβαιβεωσει. Ειμαι ηδη σε μια σχολη αλλα δν μ πολυαρεσει θα εφευγα απο περισυ παλι με το 10% αλλα δεν προλαβα να κανω τις διαδικασιες. Παρακολουθω απο το 2002 την βαση με το 10% και σχεδον ποτε δν ανεβηκε πανω απο 15000 μορια. Εγω εχω στο 5ο πεδιο παντα 15450 τι πιθανοτητες εχω για να μπω; Επισης αν γνωριζει καποιος να μ πει αν πρεπει να ξεγραφτω απο τν σχολη π ειμαι ηδη πριν η μετα αφου περασω αστυφυλακων; Και μια τελευταια ποτε αρχιζουν οι δηλωσεις στα σχολεια αν επιθυμουμε να ξαναδοωσουμε με το 10% για στρατιοτικες και αστυνομικες η οποιος γνωριζει την διαδικασια αν την εχει ξανακανει ας μ την πει. Σας κουρασα λιγο ! Ευχαριστω εκ το προ τερων!

 

Καλωσόρισες στο forum ..

Λοιπόν ... θα σου απαντήσω σε ότι γνωρίζω (μιας και είμαι λίγο παλιά)..

Το καλοκαίρι που θα ανακοινωθούν οι ημερομηνίες των μηχανογραφικών, θα δηλώσεις τις σχολές που επιθυμείς.

Επίσης, θα πρέπει να ενημερωθείς έγκαιρα για τις ημερομηνίες και τα σημεία των εξετάσεων για τις στρατιωτικές/αστυνομικές σχολές (αθλήματα, ψυχοτεχνικά, κτλ).

Θα πρέπει μετά τον Ιανουάριο, να έχεις το νου σου, για τις ανακοινώσεις που βγαίνουν στις αστυνομικές διευθύνσεις (για στρατιωτικές δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα συμβαίνει κι εκεί) σχετικά με τις ημερομηνίες που πρέπει να κάνεις τη δήλωση για τη σχολή... (είναι ένα έντυπο που συμπληρώνεις , με μερικές φωτογραφίες και άλλα στοιχεία).

Θα σου συνιστούσα, να μην βιαστείς να διαγραφείς από τη σχολή που είσαι τώρα ... και να περιμένεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα (του χρόνου το καλοκαιράκι δηλαδή) γιατί ποτέ δεν ξέρεις, και ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι θα σου ξημερώσει ... ! Επίσης, ίσως (δεν ξέρω αν είναι απολύτως εφικτό αυτό) να μπορείς να είσαι γραμμένος στη σχολή και να είσαι παράλληλα σε κάποια στρατιωτική ή αστυνομική σχολή... Αυτό θα πρέπει να το διασταυρώσεις με κάποιον που το έχει κάνει ή που γνωρίζει κάτι σχετικά..

κι όσον αφορά την εγκύκλιο ... δεν έχω ιδέα τι ισχύει αυτή τη στιγμή ...

απλά θα σου έλεγα να διπλο-τσεκάρεις και το θέμα των μορίων σου ... Γιατί ήξερα - πριν από κάτι χρονάκια - ότι μετά από 1 χρόνο, δεν μετράνε οι προφορικοί και οι γραπτοί στην εξαγωγή του τελικού βαθμού, αλλά μόνο οι γραπτοί ... έτσι, συνήθως στους περισσότερους αυτό ρίχνει κατά πολύ τον μέσο όρο πρόσβασης...

 

Ελπίζω να βοήθησα έστω με αυτά τα λίγα που γνωρίζω επί του θέματος...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου!ναι ξερω οτι πρεπει να δηλωσω και στα αστυνομικα τμηματα γιατιτ οταν εδινα πανελληνιες τα ειχα κανει μονο αθληματα δεν πηγα να δωσω..

αυτο το τελευταιο περι βαθμολογιας με ανχωσεσ λιγο αλλα δεν ξερω τι ισχυει τωρα θα το κοιταξω!ναι και με την σχολη μου λεω να περασω πρωτα με το καλο αστυνομια και μετα να ξεγραφτω.αλλη μια ερωτηση αφου μου απαντησες και πρωτη.θα δηλωσω και σσασ οικονομικο για να κανω τα αθληματα εδω θεσσαλονικη που σπουδαζω κιολασ μηπως ξερεις οτι αν δωσω εδω τα αθληματα ισχυουν και για την αστυνομια?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου!ναι ξερω οτι πρεπει να δηλωσω και στα αστυνομικα τμηματα γιατιτ οταν εδινα πανελληνιες τα ειχα κανει μονο αθληματα δεν πηγα να δωσω..

αυτο το τελευταιο περι βαθμολογιας με ανχωσεσ λιγο αλλα δεν ξερω τι ισχυει τωρα θα το κοιταξω!ναι και με την σχολη μου λεω να περασω πρωτα με το καλο αστυνομια και μετα να ξεγραφτω.αλλη μια ερωτηση αφου μου απαντησες και πρωτη.θα δηλωσω και σσασ οικονομικο για να κανω τα αθληματα εδω θεσσαλονικη που σπουδαζω κιολασ μηπως ξερεις οτι αν δωσω εδω τα αθληματα ισχυουν και για την αστυνομια?

 

Κοίταξε το αυτό με τις βαθμολογίες, μην σε πάρω και στο λαιμό μου.... μπορεί να'χουν αλλάξει πάλι ... (αυτό το εκπαιδευτικό, νισάφι πια... το'χουν ζαλίσει...!)

 

μμ.. νομίζω ότι για όλες τις σχολές οι εξετάσεις γίνονται στο ίδιο μέρος και την ίδια ώρα και ισχύουν - λογικά - για αμφότερες ... Αλλά ας το επιβεβαιώσουν και κάποιοι που έχουν προηγούμενη εμπειρία (γιατί κι εγώ τότε που τέλειωσα ήταν να δώσω αθλήματα και δεν πήγα τελικά..)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

θα δηλωσω και σσασ οικονομικο για να κανω τα αθληματα εδω θεσσαλονικη που σπουδαζω κιολασ μηπως ξερεις οτι αν δωσω εδω τα αθληματα ισχυουν και για την αστυνομια?

 

Ναι, ισχύουν.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου!ναι ξερω οτι πρεπει να δηλωσω και στα αστυνομικα τμηματα γιατιτ οταν εδινα πανελληνιες τα ειχα κανει μονο αθληματα δεν πηγα να δωσω..

αυτο το τελευταιο περι βαθμολογιας με ανχωσεσ λιγο αλλα δεν ξερω τι ισχυει τωρα θα το κοιταξω!ναι και με την σχολη μου λεω να περασω πρωτα με το καλο αστυνομια και μετα να ξεγραφτω.αλλη μια ερωτηση αφου μου απαντησες και πρωτη.θα δηλωσω και σσασ οικονομικο για να κανω τα αθληματα εδω θεσσαλονικη που σπουδαζω κιολασ μηπως ξερεις οτι αν δωσω εδω τα αθληματα ισχυουν και για την αστυνομια?

 

δεν ισχύουν όλα τα αγωνίσματα,

δηλαδή τα μόνα που δεν θα ξαναδώσεις

είναι τα 100 και 1000μ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύουν όλα τα αγωνίσματα,

δηλαδή τα μόνα που δεν θα ξαναδώσεις

είναι τα 100 και 1000μ.

 

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις ακριβώς;;

 

Τι δεν ισχύουν όλα; Όταν θα δώσει τις προκαταρκτικές εξετάσεις στη ΣΣΑΣ, θα δηλώσει ότι θέλει να κοινοποιηθούν τα αποτελέσματα και στην αστυνομία. Τόσο απλά και δεν χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις ακριβώς;;

 

Τι δεν ισχύουν όλα; Όταν θα δώσει τις προκαταρκτικές εξετάσεις στη ΣΣΑΣ, θα δηλώσει ότι θέλει να κοινοποιηθούν τα αποτελέσματα και στην αστυνομία. Τόσο απλά και δεν χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο.

 

άλλο κατάλαβα, συγνώμη νόμιζα πια μπορεί να ξαναδώσει

σύμφωνα με τις προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος η Αυλώνα! Έχασα και 5 κιλά! :p Τώρα λίγη ξεκούραση και πίσω στην σχολή ξανά...
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

ποσο σασ ζηλευω :(
Φίλε μου ένα πράγμα έχω να σου πω... "Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το πετύχεις" (Πάολο Κοέλιο). Αυτό μόνο χρειάζεται ;).
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι πιστευω για να δουμε!!λεω φετος να κανο 10% γα αστυνομια ειναι και η τελευταια μου χρονια πιστευω να ειναι και η τυχερη..
Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι πιστευω για να δουμε!!λεω φετος να κανο 10% γα αστυνομια ειναι και η τελευταια μου χρονια πιστευω να ειναι και η τυχερη..

 

και εγω με το 10% μπηκα και ηταν η τελευταια μου χρονια!:D

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ωρα θα μας αφηνουν ελευθερους απο τα τ.δ.α την παρασκευη?

 

γιατι να μας αφησουν;αφου σαββατο ειναι η ορκομοσια λογικα μετα απο αυτη θα εχουμε αδεια μεχρι κυριακη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας,ειμαι ενας απογοητευμενος χρηστης lg gt505 ,ειμαι επισης με 38 πυρετο και βαριεμαι αφορητα..

Λοιπον ειμαι δικηγορος στον Ελληνικο στρατο απο τη ΣΣΑΣ υπολοχαγος στο βαθμο,θα ηθελα απλα να πω καποια πραγματακια για να λυσω καποιες αποριες,αφου ασχολουμαι κυριως με στρατολογικα θεματα..

Προκηρυξεις υπαρχουν πρωτον για τις στρατιωτικες σχολες και διασαφηνιζουν ποσοι και ποτε θα μπουν καθε χρονο καθως και τις ειδικοτητες.

Υπαρχουν ομως και προκηρυξεις ΕΠΟΠ,λιμενοφυλακων,ειδικων φρουρων και πυροσβεστων οι οποιες ζητανε κατ ευθειαν κατωτερο προσωπικο χωρις να πανε σε σχολη και με το θεσμο της συνεντευξης κατατασσονται η αποβαλλονται..

Επισης υπαρχουν προκηρυξεις στην αεροπορια,στο λιμενικο,στην πυροσβεστικη και στην αστυνομια για καταταξη επιστημονικου προσωπικου (σαν αξιωματικοι) σε αναλογες ειδικοτητες,πχ μετεωρολογοι στην αεροπορια που ηδη εχουν πτυχιο φυσικης η μαθηματικων η χημικοι στην αστυνομια,η ψυχολογοι στην Αστυνομια η δικαστικοι δικηγοροι στην αεροπορια..κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...