Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

18623 στο 5 πεδίο.. :D

 

Είμαι πολύ οριακά (για την Αξιωματικών μιλάω πάντα) γιατι δεν την πίανω για καμιά 100αριά μόρια..

Αλλα ελπίζω να πέσει ελάχιστα. Είναι πολύ οριακό το όλο θέμα..

 

Εσύ πως τα πήγες?

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ρε φιλε. Συγχαρητηρια! Μακαρι να την πιασεις την Αξιωματικων γιατι την Αστυφυλακων την εχεις για την πλακα σου να μπεις.

Ασε με εμενα...του χρονου παλι...και του παραχρονου...και του παραπαραχρονου...μεχρι να μπω! (για την Αστυφυλακων μιλάω πάντα :lol:;))

Link to comment
Share on other sites

Πευσι ποσο εβγαλες γενικα?

Αοθ ποσο εγραψες φετος? Εγω πηγαινα για 20 ΑΟΘ αλλα κολησα μ το 4 θεμα για τον αγοραιο πινακα αν θυμαμαι που ελεγε...:(

Λεω για το ΑΟΘ ειδικα γιατι δινει πολυ ωθηση αν γραψεις καλα για το 5 πεδιο που ειναι οι Αστυνομικες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι στο 2 & 4 είχα βγάλει 16836.

Φέτος στο 2& 4 έβγαλα 18160 και 18623 στο 5.

Καλά έγραψα ΑΟΘ, 98/100. (τώρα από που μου έκοψε δεν ξέρω.. :P )

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι στο 2 & 4 είχα βγάλει 16836.

Φέτος στο 2& 4 έβγαλα 18160 και 18623 στο 5.

Καλά έγραψα ΑΟΘ, 98/100. (τώρα από που μου έκοψε δεν ξέρω.. :P )

Καλα εσενα δε σε ωθησε απλα προς τα πανω το ΑΟΘ σε εκτιναξε!

Αντε καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε άρχοντα, και σένα καλή επιτυχία.

Άντε να δούμε τι θα κάνουμε με τισ εξετάσεις τις αστυνομίας.

Αυτό το 3,6μ μήκος δεν το παλεύω μου φαίνεται... :D

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

το 3.6 μηκος που λες φιλε δεν ειναι τιποτα...και 3 να πηδηξεις σε εχουν περασει...κοβουν μονο στο 1000αρι κ σπανια και στο 100αρι.το 1000αρι ειναι που με καιει εμενα.δεν το εχω βγαλει ακομα σε 4.20 αν και το βγαζω πολυ κοντα(4.28-4.35).δεν ξερω ομως τι παιζει,δηλαδη εαν σε κοβουν τερματιζοντας στον χρονο που κανω εγω!!!
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον πιανεις ΣΜΥ πιστευω.

 

Νομιζω οτι οι θεσεις στην αξιωματικων φετος αυξηθηκαν.Με το δεδομενο αυτο και το οτι εισαι 100 μορια κατω νομιζω πως ειναι αρκετα εφικτο.Πιστυεω οτι θα το πιασεις.

 

Περισυ ΑΟΘ 20 εγραψα.Ελπιζω να το γραψω και του χρονου ρε ****το (δινω και εγω για αξιωματικων ΕΛ.ΑΣ).

 

Φετος τα θεματα ηταν πιο δυσκολα ομως αλλου παιρνουνε περισσοτερους αλλου λιγοτερους και αλλου παλι τα ιδια.Οποτε δεν υπαρχει κατι δεδομενο.

Link to comment
Share on other sites

το 3.6 μηκος που λες φιλε δεν ειναι τιποτα...και 3 να πηδηξεις σε εχουν περασει...κοβουν μονο στο 1000αρι κ σπανια και στο 100αρι.το 1000αρι ειναι που με καιει εμενα.δεν το εχω βγαλει ακομα σε 4.20 αν και το βγαζω πολυ κοντα(4.28-4.35).δεν ξερω ομως τι παιζει,δηλαδη εαν σε κοβουν τερματιζοντας στον χρονο που κανω εγω!!!

 

Μακάρι να είναι λίγο ελαστικοί.

Βέβαια όπως μου λες εσύ για το μήκος κάτι παρόμοιο έχω ακούσει και για το τρέξιμο.

Ότι απλά να τερματίσεις και κάτι τέτοια, ασχέτος χρόνου.

Ένα παιδί πάντως που έδινε μου είπε πως εσύ πας και λες τον χρόνο σου στην επιτροπή, οπότε και 20'' μετά να τερματίσεις θα πας και θα τους πεις ότι έκανες 4'16''!! :lol:

 

Είδωμεν, είδωμεν...:D

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

πως πας και τους λες εσυ τον χρονο σου?αυτη δεν εχουν υποτιθεται το χρονομετρο?ασχετα αν κρατας κ εσυ χρονο με το ρολοι σου...????
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να λες εσύ το χρόνο σου,τουλάχιστον εμένα και τις 2 φορές που έχω δώσει δεν μ έχει τύχει κάτι τέτοιο.Εχουν χρονόμετρα και ξέρουν τι χρόνο έχει ο καθένας. στο 1000αρι για παράδειγμα σταματάνε το χρονόμετρο στα 4.20 και 4.30 που είναι τα όρια και όποιος τερματίζει από εκεί και πέρα θεωρητικά έχει κοπεί.Βέβαια υπάρχει και κάποια ελαστικότητα για μερικά δευτερόλπτα ακόμα, δεν είναι πολύ αυστηροί, αλλά εξαρτάται και από την σχολή που θα δώσεις τα αθλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην λεει εδω ο καθενας οτι θελει , θα πω καταρχας το εξης : ΚΑΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ δεν ειναι σιγουρο οτι μοιαζει με την προηγουμενη.Δηλαδη το τι ισχυει καθε χρονια εξαρταται απο τα ατομα της επιτροπης.Πχ περισυ στην ισχυαν αλλα.Καποια ατομα δεν καταφερανε να κανουνε το 1000αρι στον χρονο.Ρωτηθηκαν τι βαθμο εχουνε περιπου.Επειδη ειχανε βαθμο που επιαναν την αστυφυλακων τους δωθηκε απλα μια δευτερη ευκαιρια.Καποιοι το καταφεραν καποιοι οχι.ΔΕΝ υπαρχει η απολυτη αυστηροτητα στο 4.20 ακριβως αλλα μην περιμενει κανεις να ισχυουν πραγματα οπως "δεν μετραει ο χρονος αρκει να τερματισεις".

 

Τελος να πω πως ουτε εγω μπορουσα να βγαλω το 1000αρι και το εβγαλα μια μερα πριν σε προπονηση.Στα αθληματα ομως.. εκει βγηκα στην πρωτη δεκαδα.

Αυτο συμβαινει επειδη ανεβαινεις ψυχολογικα οταν υπαρχει ανταγωνισμος και λογο του στρες θα δειτε οτι η αντοχη σας θα ειναι ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ.

 

Για σενα φιλε που εισαι γυρω στο 4.30 θα δεις οτι θα το βγαλεις γυρω στα 4.10 επειδη θα νιωσεις στρες και θα τρεχεις παραπανω απο οσο μπορεις αλλα συγχρονος δεν θα ψοφησεις κιολας...Ο ανταγωνισμος σε ανεβαζει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην λεει εδω ο καθενας οτι θελει , θα πω καταρχας το εξης : ΚΑΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ δεν ειναι σιγουρο οτι μοιαζει με την προηγουμενη.Δηλαδη το τι ισχυει καθε χρονια εξαρταται απο τα ατομα της επιτροπης.Πχ περισυ στην ισχυαν αλλα.Καποια ατομα δεν καταφερανε να κανουνε το 1000αρι στον χρονο.Ρωτηθηκαν τι βαθμο εχουνε περιπου.Επειδη ειχανε βαθμο που επιαναν την αστυφυλακων τους δωθηκε απλα μια δευτερη ευκαιρια.Καποιοι το καταφεραν καποιοι οχι.ΔΕΝ υπαρχει η απολυτη αυστηροτητα στο 4.20 ακριβως αλλα μην περιμενει κανεις να ισχυουν πραγματα οπως "δεν μετραει ο χρονος αρκει να τερματισεις".

 

Τελος να πω πως ουτε εγω μπορουσα να βγαλω το 1000αρι και το εβγαλα μια μερα πριν σε προπονηση.Στα αθληματα ομως.. εκει βγηκα στην πρωτη δεκαδα.

Αυτο συμβαινει επειδη ανεβαινεις ψυχολογικα οταν υπαρχει ανταγωνισμος και λογο του στρες θα δειτε οτι η αντοχη σας θα ειναι ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ.

 

Για σενα φιλε που εισαι γυρω στο 4.30 θα δεις οτι θα το βγαλεις γυρω στα 4.10 επειδη θα νιωσεις στρες και θα τρεχεις παραπανω απο οσο μπορεις αλλα συγχρονος δεν θα ψοφησεις κιολας...Ο ανταγωνισμος σε ανεβαζει.

 

genika einai xronovores oi diadikasies me psixotexnika, giatrous ktl? eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

γεια κ απο μενα. Με 15100 εχω ελπιδες γθια αστυφυλακων? λετε να κατεβει εστω κ λιγο? Με του επιλαχωντες τι γινετε?
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Mε 15.100 φιλε εισαι στο οριο.Δεν μπορω εγω προσωπικα να πω οτι εισαι σιγουρα μεσα (ετσι και αλλιως ειδικος δεν ειμαι) αλλα ενταξει δεν εχεις και λιγα μορια οποτε μπορει να περασεις.Δηλαδη δεν ειναι αδυνατο προς Θεου με 15.100.Το θεμα ειναι οτι μειωθηκαν οι θεσεις αλλα τα θεματα ηταν καπως πιο δυσκολα αρα σε συνδυασμο με αυτα τα 2 στοιχεια συν την συνολικη ζητηση θα παιχτει το εαν περνας η οχι.Παντως περισυ η αστυφυλακων πηρε πολλους επιλαχωντες γυρω στους 50-60 νομιζω (δεν θυμαμε κιολας ακριβως) επειδη φυγανε γυρω στα 10-15 ατομα αλλα και επειδη εγινε νεα εκτιμηση και θεωρηθηκε σωστο να παρουνε μερικους ακομα.

 

Χρονοβορα ?δεν ξερω τι θα παιχτει φετος.Οταν εδωσα εγω προκαταρκτικες ολα ηταν πολυ απλα (εδωσα Θεσσαλονικη).Δηλαδη ενταξει πχ στα ψυχοτεχνικα καναμε κανα 2ωρο μεχρι να τελειωσουμε επειδη μας χωριζανε σε γκρουπακια αλλα ηταν γρηγορη διαδικασια.Στα υγειονομικα τα ιδια περιπου , και στα αθληματα σε 1.30 λεπτα περιπου ειχαμε τελειωσει.Μαλιστα απο οτι μου ειχε πει ενας καναμε πολυ γρηγορα να φανταστεις οτι περισυ το 1.000αρι το ειχανε τρεξει μεσημεριατικα ενω σε εμας τελειωσαμε μεχρι και της 10.30 οσο θυμαμε και το τρεξαμε πρωτο.Δεν υπαρχει δηλαδη καποια συνταγη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ακριβως γινεται με τα ψυχοτεχνικα?εχω ακουσει οτι σε βαζουν να απαντησεις σε καποιες ερωτησεις διαλεγοντας απο καποιες απαντησεις.απο εκει και περα υπαρχει καποια συνεντευξη προφορικη η γραπτη ή τιποτα αλλο??
Link to comment
Share on other sites

Eιπαμε πολλες φορες το ιδιο πραγμα..Εαν θες κανε λιγο καλυτερη ερευνα.Παραταυτα , τα ψυχοτεχνικα οταν εδωσα εγω περισυ ηταν τα εξης : ζωγραφισαμε 2 ανθρωπινες φιγουρες (εναν αντρα και μια γυναικα).Αυτο ηταν μερος απο το γραπτο κομματι.Το αλλο μερος ηταν οταν γραψαμε μια μικρη εκθεση που ελεγε να περιγραψουμε τον εαυτο μας (τι πιστευουμε οτι διαθετουμε ως ατομα).Στην συνεχεια υπηρχε η συνεντευξη.Μας ρωτησαν γιατι θελουμε να μπουμε στην ΕΛ.ΑΣ (σου συνιστω να αφησεις τις βλακειες περι αποκαταστασης και να πεις οτι σου αρεσει ακομα και εαν το κανεις για απλη αποκατασταση γιατι τους ακουγεται καλυτερα , βεβαια εγω οντως ηθελα να μπω τεσπα) μετα απο την εκθεση πχ βλεπουνε οτι εγραψες πως εισαι πιστος.Σου κανουνε πανω σε αυτο μια ερωτηση για παραδειγμα.

 

Τωρα το κλασσικο στα ψυχοτεχνικα ηταν να συμπληρωνουνε ενα τεστακι περιπου 500-600 ερωτησεων (Δεν θυμαμε ποσο ακριβως) με ναι η οχι η κατι τετοιο τελος παντων αλλα απο οτι ακουσα καταργηθηκε.Φετος δεν ξερω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Eιπαμε πολλες φορες το ιδιο πραγμα..Εαν θες κανε λιγο καλυτερη ερευνα.Παραταυτα , τα ψυχοτεχνικα οταν εδωσα εγω περισυ ηταν τα εξης : ζωγραφισαμε 2 ανθρωπινες φιγουρες (εναν αντρα και μια γυναικα).Αυτο ηταν μερος απο το γραπτο κομματι.Το αλλο μερος ηταν οταν γραψαμε μια μικρη εκθεση που ελεγε να περιγραψουμε τον εαυτο μας (τι πιστευουμε οτι διαθετουμε ως ατομα).Στην συνεχεια υπηρχε η συνεντευξη.Μας ρωτησαν γιατι θελουμε να μπουμε στην ΕΛ.ΑΣ (σου συνιστω να αφησεις τις βλακειες περι αποκαταστασης και να πεις οτι σου αρεσει ακομα και εαν το κανεις για απλη αποκατασταση γιατι τους ακουγεται καλυτερα , βεβαια εγω οντως ηθελα να μπω τεσπα) μετα απο την εκθεση πχ βλεπουνε οτι εγραψες πως εισαι πιστος.Σου κανουνε πανω σε αυτο μια ερωτηση για παραδειγμα.

 

Τωρα το κλασσικο στα ψυχοτεχνικα ηταν να συμπληρωνουνε ενα τεστακι περιπου 500-600 ερωτησεων (Δεν θυμαμε ποσο ακριβως) με ναι η οχι η κατι τετοιο τελος παντων αλλα απο οτι ακουσα καταργηθηκε.Φετος δεν ξερω τι γινεται.

 

Γεια σου φιλε.

Ειδα οτι τα ξερεις πολυ καλα τα πραγματα και θελω να σου κανω καποιες ερωτησεις.

 

-Τα πτυχια αγγλικων υπολογιστων κτλ βοηθανε σε τιποτα μεσα στη σχολη?'Η μετεπειτα?

-Εγω θελω να παω στη σχολη στην Κομοτηνη γιατι εχω κατι φιλαρακια εκει,γινεται ή θα με στειλουν οπου θελουν?

-ποσα λεφτα παιρνεις μεσα στη σχολη και ποσα οταν πρωτοδιοριστεις?

-Η σχολη λεγεται ΔΟΚΙΜΩΝ αστυφυλακων ε?γιατι καπου που ειδα εγραφε οτι δεν εχει σχολη στην Κομοτηνη (!).

-Ακουσα οτι καποιοι που βγαινουν 1οι πηγαινουν και συνεχιζουν 3 εξαμηνα στη σχολη Αξιωματικων.

Εννοειται οι 1οι της σχολης ή ολοι της Ελλαδας?Και για ποσα ατομα μιλαμε.

-Εξοδους ποιες μερες θα εχω?

-Τις 40 πρωτες ημερες δεν υπαρχουν εξοδοι ετσι?

-Αδειες και τετοια παιζουν ή μπα?

-Ενα 3μηνο το καλοκαιρι σε στελνουν οπου θες?-

-Τα χρηματα μετα ποσο ανεβαινουν?δηλαδη μετα απο ποσα χρονια ανεβαινεις μισθολογικο επιπεδο?

-Αυτα για τα ΜΑΤ και αν θες να ακολουθησεις τετοια πορεια στα λενε εκει μεσα ε?

Δεν ειναι υποχρεωτικο...

-Τωρα, εγω φευγοντας απο τη σχολη το καλοκαιρι αν δωσω Πανελληνιες και περασω μπορω να διακοψω την αστυφυλακων και να παω Αξιωματικων ?

-Ποσα ατομα ειναι στη σχολη?Ειναι δυσκολο να βγεις στους πρωτους?

-Εκτος απο μαθηματα βαθμολουγουμαστε και στα αγωνισματα?

-Παιζει να με ψαρωσει κανας παλιος οπως στο στρατο ή δεν εχει τετοια?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

1.Και επισης αν εισαι αστυφυλακας ανακριτικος υπαλληλος τι παραπανω "κερδιζεις"?και πως "γινεσαι" τετοιος?

2.Αληθευει οτι αν βγαλεις ενα ΤΕΙ -οποιοδηποτε- παιρνεις προαγωγη σε αρχιφυλακα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Παιδια καποιος που περασε φετος τα ψυχοτεχνικα δε μπορει να μας πει τι τον ρωτησαν και αν υπηρχε γραπτο κομματι?Ετσι για να εχουμε μια συνολικη εικονα και να ξερουμε τι θα αντιμετωπισουμε.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο.Στην υπευθυνη δηλωση δηλωσα οτι δεν επιθυμω να υποβληθω στις εξετασεις της Αστυνομιας αλλα θα φερω βεβαιωση απο τις στρατιωτικες σχολες οτι περασα.

Γιαυτο και δεν μου δωσανε δελτιο υγειονομικης εξετασης.

Ομως ενα παιδι πριν (ιδια περιπτωση με μενα) ειπε οτι πηγε σε νοσοκομειο, του συμπληρωσαν το εν λογω δελτιο και το πηγε στην ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ σχολη.Γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...