Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κορίτσια τα κόβουν αμέσως, τώρα για τα αγόρια υπάρχει μια σχετική ανοχή.. Ελάχιστη όμως..

Aλλο ενα θεμα διακρισης αγοριων και κοριτσιων ειναι στο υψος.

Εχω δει μπροστα μου να μετρανε εναν φιλο μου που ηταν 1.68-1,69 και να τον ρωτανε αν εχει βγαζει τα μορια και αυτος τους λεει ναι τα βγαζω και τον περασανε. Και αντιστοιχα εχω δει κοπελα να ειναι 1.70 και να της λενε εισαι 1,69 κοβεσαι...:confused:

 

 

Δεν ειμαι και πολυ υπερ της διεκδικησης των ιδιων θεσεων απο κοριτσια και αγορια δηλαδη θα προτιμουσα να εμπαιναν μονο το 20% κοριτσια αλλα απο την στιγμη που, καλως η κακως διεκδικουν τωρα τις ιδιες θεσεις αντρες και γυναικες, ας το κανουν σωστα τουλαχιστον και οχι με διακρισεις οπως στο παραδειγμα που ειπα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια,καποιος που ξερει μπορει να πει καποια μεθοδο για αυξηση της αντοχης??αυτο το 1000αρι με τιρανναει!!αν και εχω ακουσει οτι περανε τους περισσοτερουν ακομη κ αν εχουν ξεπερασει τα 4.20.εχει τυχει λενε να περασουν κ ατομα που το καναν σε 5 λεπα!!!ξερει κανεις αν οντως αληθευουν αυτα?????

Προπονηση φιλε μου.Αυτη θα σου αυξησει σιγουρα την αντοχη

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

hi παιδες μια ερωτηση στους παλιους...

 

μπορουμε μεσα απο την σχολη να βγαλουμε διπλωμα για αμαξι/μηχανη?Αν ναι κοστιζει? Η να το βγαλω το καλοκαιρι?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλτο τωρα

 

δηλαδη δεν γινετε να το βγαλω μεσα? στην προκυρηξη κατι τετοια γραφει...

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν γινετε να το βγαλω μεσα? στην προκυρηξη κατι τετοια γραφει...

 

Νομιζω οτι μπορεις να βγαλεις μεσα κατι σαν υπηρεσιακο διπλωμα αλλα δεν ισχυει και για ι.χ.

Link to comment
Share on other sites

hi παιδες μια ερωτηση στους παλιους...

 

μπορουμε μεσα απο την σχολη να βγαλουμε διπλωμα για αμαξι/μηχανη?Αν ναι κοστιζει? Η να το βγαλω το καλοκαιρι?

 

για αμαξη δεν ξερω,αλλα για μηχανη στι 4ο εξαμηνο κανεις μαθηματα κ στη συνεχεια δινεις εξετασεις ΜΕΣΑ στη σχολη για 1000 κυβικα,τσαμπα εννοειται.ΑΛΛΑ,το διπλωμα αυτο ειναι υπηρεσιακο.βεβαια αν καποιος συναδελφος σε σταματησει με τη μηχανη σου κ δει οτι δεν εχεις κανονικο αλλα υπηρεσιακο πολυ δυσκολα να σε γραψει,ομως σε περιπτωση ατυχηματος δεν σε καλυπτει ΚΑΜΙΑ ασφαλεια....

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ LOWER KAI ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛ.ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ Η' ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ?
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ...ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ Τ.Δ.Α.ΣΗΤΕΙΑΣ.ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ?ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ Μ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ,ΑΛΛΑ ΔΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ,ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΜΠΕΛΧΑΝΑΣ.
Link to comment
Share on other sites

η βάση της σμα λέτε να πέσει; :(:(

Κανεις δεν ξερει, κοιτα να γραψεις τωρα οσο καλα μπορεις και αμα την πιασεις την επιασες...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις ποιες ημερομηνιες ειναι τα αθληματα και τα ψυχοτεχνικα για αστυνομια??
Μολις τελωσουν οι εξετασεις οι πανελληνιες να πας στο τμημα να ρωτησεις. Τοτε περιπου βγαινει το προγραμμα για τις προκαταρκτικες εξετασεις.
Link to comment
Share on other sites

η βάση της σμα λέτε να πέσει; :(:(

βρε κοριτσι μου, εισαι και απο θεσ/νικη.Γιατι θες σμα;

Βαλε ΣΣΑΣ.

Για περισσοτερα στειλε pm

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!Μόλις γύρισα από Ρέθυμνο.Τελείωσε σήμερα η εξεταστική μας.Από Δευτέρα ξεκινάμε πρακτική στα τμήματα.
Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι μου, εισαι και απο θεσ/νικη.Γιατι θες σμα;

Βαλε ΣΣΑΣ.

Για περισσοτερα στειλε pm

Μα τί σχέση έχει η ΣΜΑ με τη ΣΣΑΣ?Εντελώς διαφορετικές στρατιωτικές σχολές.Άμα γουστάρεις τα αεροπλάνα τί να κάνεις δηλαδή να πας ΣΣΑΣ?Και γω άμα δεν είχα αυτή τη παλιομυωπία θα έκανα μια προσπάθεια για ΣΜΑ αλλά δεν εμπιστεύομαι ακόμη τις επεμβάσεις για διόρθωση μυωπίας:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μα τί σχέση έχει η ΣΜΑ με τη ΣΣΑΣ?Εντελώς διαφορετικές στρατιωτικές σχολές.Άμα γουστάρεις τα αεροπλάνα τί να κάνεις δηλαδή να πας ΣΣΑΣ?Και γω άμα δεν είχα αυτή τη παλιομυωπία θα έκανα μια προσπάθεια για ΣΜΑ αλλά δεν εμπιστεύομαι ακόμη τις επεμβάσεις για διόρθωση μυωπίας:ninja:

Μπορει να εχεις μυωπια κατω απο το οριο..το εψαξες;;;;:O

 

Επισης νομιζω οτι θα επρεπε να εμπιστευεσαιι τις επεμβασεις μιας και δεν εχει ''ακουστει'' να πηγε κατι στραβα σε τετοια επεμβαση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλα ασε το τι εχει ακουστει και τι οχι για τις επεμβασεις αυτες αστο...Τελος παντων.

 

Boutos3 να σου πω ρε φιλε τι λενε οι δικοι σας καθηγητες κατω μιας και ειστε διωρθωτικο ?Θα κοψουν η θα μας περασουνε ολους ?Πιστευω τα περασα ολα βεβαια αλλα παντα υπαρχει μια υπονοια.. ενα αγχος..Που πας πρακτικη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα ασε το τι εχει ακουστει και τι οχι για τις επεμβασεις αυτες αστο...Τελος παντων.

 

Απο ατομα του περιβαλλοντος μου που εχουν κανει την επεμβαση δεν ετυχε κανενας να εχει προβλημα...αλλα αν ηταν σιγουρη η επεμβαση καπου θα το ειχαν αναφερει,,,,(ινερνετ,τηλεοραση)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαθε αυτο : η επεμβαση lasik μειωνει την αντοχη του κερατοειδους εως και 90%.Αυτο συμβαινει επειδη ο μικροκερατωμος κοβει καποια αρχικα στρωματα του ματιου (εντελως που ΔΕΝ δημιουργουνται ξανα μετα δηλαδη οτι κοπηκε κοπηκε) και μπαινει απο πανω ο λεγομενος κρημνος (flap).Πες μου εσυ εαν μπορει αυτο το flap να εχει ιδια αντοχη με τα φυσικα στρωματα του ματιου που αφαιρεθηκαν...Το flap παραμενει στην θεση του ματιου εξαιτιας της φυσιολογικης πιεσης του πατιου.ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ οτι ντε και καλα κατι θα παθουνε οι δικοι σου ομως σε περιπτωση μιας ισχυρης συγκρουσης για παραδειγμα ισως υπαρξει προβλημα (μετα θελει μεταμοσχευση κερατοειδους).

Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι πχ στην Αεροπορια Ναυτικου των ΗΠΑ δεν δεχονται ατομα με LASIK αλλα ατομα με PRK η οποια ειναι επιφανειακη διωρθωση και δεν μειωνει την αντοχη του κερατοειδους.Επισης αμφιβαλω εαν βρεις καποιον μποξερ η ποδοσφαιριστη η πιλοτο η δυτη να εχει lasik...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις μυωπια κατω απο το οριο..το εψαξες;;;;:O

 

Επισης νομιζω οτι θα επρεπε να εμπιστευεσαιι τις επεμβασεις μιας και δεν εχει ''ακουστει'' να πηγε κατι στραβα σε τετοια επεμβαση...

Έχω 6.5 και το ανώτατο όριο της ΣΜΑ είναι 4.5:O

Link to comment
Share on other sites

Έχω 6.5 και το ανώτατο όριο της ΣΜΑ είναι 4.5:O

wow!!!:confused:

εσυ εχεις οντως αρκετους βαθμους...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

wow!!!:confused:

εσυ εχεις οντως αρκετους βαθμους...

Όντως αλλά φοράω φακούς και δεν έχω κανένα πρόβλημα.Πρώτη δημοτικού φόρεσα γυαλιά αλλά πέρσι άρχισα να φοράω φακούς και νιώθω πολύ καλύτερα.

Γνωρίζει κανείς αν ισχύει ότι μετά τα 18 αν έχεις πολλή μυωπία σταδιακά αρχίζει να μειώνεται λίγο?Έτσι έχω ακούσει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...