Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αν και πλεον δεν ειναι τόσο αναγκαίο το βιβλίο όντως ειναι πολυ απλα

Τωρα στα προφορικα μπορει να σε ρωτησουν οτι ναναι

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ανησυχεις για τα προφορικα.

Το παν ειναι να πας ανετος(η), οχι ομως χαλαρος(η), και συνειδητοποιημένος για την σχολη και το σωμα που πας να μπεις.

Link to comment
Share on other sites

Η προκυρηξη ειναι ετοιμη απο οτι μου εχουν πει απλα περιμενουμε τωρα να φτιαξουν τις αιτησεις και τις καρτελες που θα παρουμε για τις εξετασεις.

 

ante na bgei na doume ti tha kanoume.kalispera na rotiso kati an kserei kapoios?bgainontas apo ti sxoli astifilakon poso poso kairo xreiazetai gia na gineis arxifilakas an exeis idi ena ptixio aei i tei???

Νομιζω κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

ante na bgei na doume ti tha kanoume.kalispera na rotiso kati an kserei kapoios?bgainontas apo ti sxoli astifilakon poso poso kairo xreiazetai gia na gineis arxifilakas an exeis idi ena ptixio aei i tei???

 

1 xrono

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν οι καταστάσεις αυτών με ελλειπή έγγραφα , μπειτε να δειτε

Οκ τελικα ειμαι κομπλε..το μονο που μου λειπει τωρα ειναι 17000 μορια!:lol:

 

Θεωρω φυσιολογικο να μην εχουν συμπληρωσει πολλα παιδια αν θελουν η οχι σχολες της ΕΛ.ΑΣ γιατι ακομα δεν εχει βγει η προκυρηξη και μπορει να θελουν να δουν αν θα την βαλουν αναλογα τα ατομα που παιρνει κτλ.

 

Και κατι αλλο που δεν καταλαβα σε μερικα παιδια λεει αποριψη απο σμυ-στυα-συδ λογω ηλικιας. Δηλαδη συνεχιζουν να ειναι υποψηφιοι για τις Ανωτατες σχολες σι-σσε-σνδ και οχι για τις υπαξιωματικων?

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα φοβάμαι μήπως μέσα στη γκαντεμιά μου δεν έφτασαν τα χαρτιά μου στη σχολή...:lol:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τρεχεις οπως να ειναι..Ως συνηθως τρεχουνε γκρουπ με τουλαχιστον 10-15 ατομα (περισυ οταν εδωσα εγω ημασταν 30) και τρεχεις σε οποιον διαδρομο θες.Καλα θα κανεις να τρεχεις οσο το δυνατον πιο "μεσα" ωστε να κανεις μικροτερη προσπαθεια.Εχεις αρκετη αντοχη για το 1000αρι ?
Link to comment
Share on other sites

Τρεχεις οπως να ειναι..Ως συνηθως τρεχουνε γκρουπ με τουλαχιστον 10-15 ατομα (περισυ οταν εδωσα εγω ημασταν 30) και τρεχεις σε οποιον διαδρομο θες.Καλα θα κανεις να τρεχεις οσο το δυνατον πιο "μεσα" ωστε να κανεις μικροτερη προσπαθεια.Εχεις αρκετη αντοχη για το 1000αρι ?

 

βασικά το 1000αρι είναι το προβλημά μου...σφαίρα σήμερα χωρίς φόρα έριξα 4.50 m με το δεξί και 4m με το αριστερό, οπότε μάλλον δε θα έχω πρόβλημα!αλλά με το 1000αρι τώρα σκέφτομαι να πηγαίνω κάθε μέρα για τρέξιμο γιατί αλλιώς δε πρόκειται να το βγάλω...και φυσικά εφόσον επιτρέπεται, θα τρέξω στον 1ο διάδρομο

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ!!ΛΟΙΠΟΝ,ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ 3-4 ΤΖΟΥΡΕΣ ΑΠΟ "ΧΟΡΤΟ".. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΑΒΕΙ ΥΠΟΨΙΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ..ΔΙΝΩ ΜΕ ΤΟ 10% ΓΙΑ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΟΥΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΜΗΝΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??ΞΕΠΕΤΕ ΑΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΥΣΙΑ??
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας απορω γιατι δοκιμασες χορτο....Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο σκεφτηκες εκεινη την ωρα..Τεσπα..Νομιζω για να εντοπιστει αυτη η ουσια θελει ειδικο τεστ.Στα Υγειονομικα οπου συντομα πρεπει να πας , γινεται απλα μια γενικη αιματος.Επισης δινεις και ουρα και γινεται γενικη ουρων.Τωρα εαν φαινετε εκει δεν ξερω ρωτα καναν μικροβιολογο και προσεχε μην καπνιζεις τετοιες ********...

 

 

Sugz η αντοχη ανεβαινει γρηγορα.Καλο ειναι οπως ειπες να πηγαινεις για τρεξιμο αλλα οχι και καθε μερα.Πιστευω 3 με 4 φορες την εβδομαδα ειναι οτι πρεπει.Μια καλη ασκηση για να αυξηθει η αντοχη ειναι να κανεις 400μετρα με γρηγορο ρυθμο , 50 με 100 μετρα βαδην και ξανα 400 μετρα με γρηγορο ρυθμο.Καντο ετσι 6 φορες.Δηλαδη κανε 3 τετρακοσαρια με 100 μετρα βαδην αναμεσα τους , κανε κανα 15λεπτο διαλειμα και ξανα το ιδιο.Με αυτον τον τροπο ανεβαινει καλα η αντοχη.Θα σου βγει η πιστη στο λεω απο τωρα αλλα οταν δεις οτι κουραζεσαι μην τα παρατας συνεχισε.Παιρνε επισης ΚΑΛΕΣ αναπνοες.Σταθερες με ΡΥΘΜΟ.Αυτο ειναι το παν.Μην ανυσηχεις εχεις ακομα χρονο ομως σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση μην το αμελησεις γιατι καικες.Η αντοχη ξαναλεω σε γενικες γραμμες ανεβαινει ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας απορω γιατι δοκιμασες χορτο....Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο σκεφτηκες εκεινη την ωρα..Τεσπα..Νομιζω για να εντοπιστει αυτη η ουσια θελει ειδικο τεστ.Στα Υγειονομικα οπου συντομα πρεπει να πας , γινεται απλα μια γενικη αιματος.Επισης δινεις και ουρα και γινεται γενικη ουρων.Τωρα εαν φαινετε εκει δεν ξερω ρωτα καναν μικροβιολογο και προσεχε μην καπνιζεις τετοιες ********...

 

 

Sugz η αντοχη ανεβαινει γρηγορα.Καλο ειναι οπως ειπες να πηγαινεις για τρεξιμο αλλα οχι και καθε μερα.Πιστευω 3 με 4 φορες την εβδομαδα ειναι οτι πρεπει.Μια καλη ασκηση για να αυξηθει η αντοχη ειναι να κανεις 400μετρα με γρηγορο ρυθμο , 50 με 100 μετρα βαδην και ξανα 400 μετρα με γρηγορο ρυθμο.Καντο ετσι 6 φορες.Δηλαδη κανε 3 τετρακοσαρια με 100 μετρα βαδην αναμεσα τους , κανε κανα 15λεπτο διαλειμα και ξανα το ιδιο.Με αυτον τον τροπο ανεβαινει καλα η αντοχη.Θα σου βγει η πιστη στο λεω απο τωρα αλλα οταν δεις οτι κουραζεσαι μην τα παρατας συνεχισε.Παιρνε επισης ΚΑΛΕΣ αναπνοες.Σταθερες με ΡΥΘΜΟ.Αυτο ειναι το παν.Μην ανυσηχεις εχεις ακομα χρονο ομως σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση μην το αμελησεις γιατι καικες.Η αντοχη ξαναλεω σε γενικες γραμμες ανεβαινει ευκολα.

 

@atchu νομίζω ανιχνεύονται στα ούρα. Επίσης στη προκήρυξη των στρατιωτικών σχολών λέει ότι οι επιτυχόντες στα ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ θα υποβληθούν σε εξετάσεις για τον έλεγχο χρήσης απαγορευμένων ουσιών (στις οποίες λογικά περιλαμβάνονται αίμα και ούρα)...οπότε...τέτοιες μ@λ@κίες να μη τις κάνουμε όπως είπε και ο WeskerS

 

 

Weskers σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!νομίζω ότι το πρόγραμμα αυτό θα με βοηθήσει πολύ, γιατί θυμάμαι κάτι ανάλογο κάναμε στην προετοιμασία το καλοκαίρι στο μπάσκετ, και είχα τρελή αντοχή! :D

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ!!ΛΟΙΠΟΝ,ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ 3-4 ΤΖΟΥΡΕΣ ΑΠΟ "ΧΟΡΤΟ".. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΑΒΕΙ ΥΠΟΨΙΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ..ΔΙΝΩ ΜΕ ΤΟ 10% ΓΙΑ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΟΥΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΜΗΝΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??ΞΕΠΕΤΕ ΑΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΥΣΙΑ??

 

Ο χρόνος ημιζωής της Δ1-THC (τετραϋδροκανναβινόλη), η δραστική ουσία δηλαδή έχει χρόνο ημιζωής είναι τρεις ημέρες σε διαδοχικά επίπεδα για διάστημα μέχρι και 10 μέρες μετά από το τσιγάρο που έκανες... Έχουν βρεθεί όμως ποσότητες/gr λίπους της τάξεως των ngr ακόμη και ένα μήνα μετά.. Δεν χρειάζεται να πεθάνεις στο άγχος όμως γιατί δεν ψάχνουν τέτοια πράγματα.

Μόνο μην κάνεις ξανά...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...