Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε ποια σχολη εισαι?να παω και εγω εκει για να γλιτωσω τα καψωνια:Dοσο για την βαση φοβαμαι ατι θα αναιβει αρκετα γιατι δεν εκοψαν σχεδον κανενα φετος στις πκε και οι βαθμολογιες που ακοω ειναι υψηλες..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και να ανεβει η βαση, θα ανεβει ελαχιστα πιστευω.αδικα αγχωνεσαι.κοιτα η βασικη σε καποιες σχολες ειναι λιγο δυσκολη, ομως μην απογοητευεσαι.40 μερες θα κανεις υπομονη και μετα θα δεις ποσο διαφορετικη θα γινει η σχολη.
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα καθε σχολη εχει δικο της προγραμμα πχ Διδυμοτειχο και εχει τρεξιμο αρκετο στη βασικη και ΕΙΔΙΚΑ στις βολες.Πχ σε αλλα ΤΔΑ στις βολες απλα στηνονται και ριχνουνε.Στο Διδυμοτειχο πρωτα τρεχεις αρκετα και παιρνεις αρκετες καμψεις ετσι ωστε να ανεβουνε οι ρυθμοι πρωτα και μετα.Και σε συνδυασμο με το τσουχτερο κρυο θα δεις οτι δεν ειναι και οτι πιο ευχαριστο.Στην Ναουσα ακουω πεφτουνε ευκολα αναφορες.Κομοτηνη ακουω αλλα.Για Ξανθη μπορει να μας πει ο panagos88.Ομως δεν ξερω τι ισχυει καθε χρονο.Σε ολες τις σχολες καψωνι θα περασεις αλλα ομαδικο.Και τι στυλ καψωνι ?Οχι βασανιστηρια και τετοιες βλακειες απλα καμψεις , τρεξιμο ε και ενα ελαφρυ ψαρωμα τετοια πραγματα.Αλλα εσυ σαν γυναικα δεν θα επρεπε να αγχωνεσαι τοσο γιατι ποια θα σε τρεξει ?ΛΟΛ δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Και στην Ξανθη πεφτουν αναφορες για ασημαντους λογους.Στην βασικη εχει πολλες καμψεις και τρεξιμο με οπλα απο τους 2ετης αλλα και απο τους εκπαιδευτες.βεβαια μετα την βασικη η συμπεριφορα των 2ετων αλλαζει εντελως.και Σητεια εχω ακουσει για δυσκολη βασικη.βεβαια εκει μετα παιζουν αλλα........
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Καμψεις ?Εχει και καμψεις στον Στρατο ?15 καμψεις δεν ειναι τιποτα ενταξει αλλα αμα δεν εχεις κανει ποτε σου καμψεις φιλε αστα να πανε ειδικα αμα τις θελουνε και αυστηρες ειναι δυσκολες.Εγω στο ειχα πει.. τι πας και μπλεκεις με τετοια ?Τεσπα..

 

Synyster ναι φυσικα και εχεις μαλλον Κομοτηνη εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Για να σας ψαρωνουν οι 2ετεις πρεπει να ειστε πολυ μεγαλα θυματα
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι δηλαδη ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολη σχολη και δεν εχει ευκολη διαβιωση για αυτο εαν δεν θελεις πραγματικα να πας αστο μην πας γιατι σε κοβω να φευγεις..
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλεσ σχολεσ με αποκατασταση για να επιλεγω αυτη θα μου αρεσει

και δν ειναι σιγουρο οτι θα παω εκει εχω κανα χρονο ακομα να αποφασισω

παντωσ ευχαριστω για τισ απαντησεις:D

Link to comment
Share on other sites

Στη σχολη δεν σε ξανα-εξεταζει κανενας..Το τατουαζ που το εχεις ακρινως και τι δειχνει ?Τωρα αμα ειναι κανα μικρο διακριτικο σε σημειο που να μην φαινετε μου ακουγεται λογικο που δεν στην ειπανε στις υγειονομικες..Λοιπον?
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μεγαλο αλλα φαινοταν ετσι που μας εξεταζαν..ουτε καν με ρωτησαν!!καλα φετος δεν εκοψαν κανενα στις πκε,μερικες εκαναν το χιλιαρι 5.30 και τις περασαν!!εχω μια φιλη στη σχολη στο διδυμοτειχο
Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα στην ευελπίδων ειναι 140/μήνα. Πάντως φίλε TAKHSapokalithea αν πάς ειδικά στην αρχή θα πρέπει να τα παίρνεις όλα στην πλάκα. Αν πάρεις σοβαρά τα καψώνια θα έχεις πρόβλημα. Αν πέσεις σε "ορεξάτο" 2οετή ετοιμάσου γιατί ίσως να αναβιώσουν μερικές από τις παλίες κλασικές νίλες όπως πυροφάνι, jukebox(δες την ταινία Ι4 να καταλάβεις...) Μετά το 1ο τρίμηνο πάντως που γνωρίζεσαι με τα παιδιά δεν θα έχεις πάντως μεγάλο πρόβλημα να ξέρεις.

Καλή επιτυχία!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμψεις ?Εχει και καμψεις στον Στρατο ?15 καμψεις δεν ειναι τιποτα ενταξει αλλα αμα δεν εχεις κανει ποτε σου καμψεις φιλε αστα να πανε ειδικα αμα τις θελουνε και αυστηρες ειναι δυσκολες.Εγω στο ειχα πει.. τι πας και μπλεκεις με τετοια ?Τεσπα..

 

Synyster ναι φυσικα και εχεις μαλλον Κομοτηνη εισαι.

 

Σιγα τα ωα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω mlrs!εσι που λες να μπω ΣΣΕ ή ΣΜΥ??:rolleyes:

 

Η ΣΣΕ έχει 4 χρόνια εκπαίδευση και η ΣΜΥ 2.Εγώ δεν τα συγκρίνω.Αλλο το ένα και άλλο το άλλο.Πάντως να ξέρεται οτι η επιλογή της ειδιότητας και στις δύο σχολές είναι θέμα τύχης.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Α και πυροφάνι τι ειναι??:D

 

Πυροφάνι είναι να ρίχνεις οινόπνευμα γύρω γύρω απ το κρεβάτι του ψάρακα που κοιμάται ανέμελος, να το ανάβεις και να φωνάζετε όλοι μαζί στο θάλαμο ΦΩΤΙΑΑΑ, ΦΩΤΙΑΑΑ!:lol:

 

Όσο για την επιλογή ανάμεσα σε ΣΜΥ κ ΣΣΕ είναι καθαρά δικό σου θέμα. Το Νο.1 κριτήριο για μένα θα ήταν οι φιλοδοξίες σου και η τρέλα για το στρατό και την όλη φάση που αυτός συνεπάγεται. Αν θες τα γαλόνια και μπορείς να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις που αυτά συνεπάγονται πας ΣΣΕ, αν συμβιβάζεσαι με κάτι λιγότερο πάνε ΣΜΥ. Όσο για την τρέλα αυτή είτε την έχεις είτε όχι. Αν δεν τρελένεσαι και πολύ τα 2 χρόνια κουτσά στραβά τα βγάζεις, τα 4 όμως της ΣΣΕ θα είναι σίγουρα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...