Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η προκύρηξη αναφέρει ότι αμέσως μετά την καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων θα ανακοινωθεί και το πρόγραμμα στην ιστοσελίδα της Ελληνικής Αστυνομίας.Έχει βγει και δεν το βλέπω??Μην γίνει κανένα κουλό και με έχουν από Δευτέρα και δεν πάω.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου είπαν 3 άτομα ότι τις ιατρικές εξετάσεις θα τις κάνουν την τετάρτη. Οπότε υπάρχει πιθανότητα να ξεκινήσουμε και από δευτέρα 25 Ιουλίου
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου είπαν 3 άτομα ότι τις ιατρικές εξετάσεις θα τις κάνουν την τετάρτη. Οπότε υπάρχει πιθανότητα να ξεκινήσουμε και από δευτέρα 25 Ιουλίου

 

Η προκύρηξη έδινε προθεσμία μέχρι 15 Ιουλίου,δηλαδή αυτήν την Παρασκευή.Όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν! Τουλάχιστον έτσι μου είπαν και στο Α.Τ .Αν κάνω κάποιο λάθος ή δώθηκε παρατάση συγχωρήστε με!

Πάντως αναφέρει ότι υπολογίζετε να ξεκινήσουν το τρίτο δεκαήμερο του Ιουλίου .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δίνω ψυχοτεχνικές 27 πότε πρέπει να παρουσιαστώ;;; :wacko:

Στις 27, αφού είναι η πρώτη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Που με στέλνουν πάλι ,χάθηκε να περνούσαμε από όλα στους αμπελοκηπους?:O:p

27 και εσύ ε?μαζί θα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω 27 δινω. σε ποια επιτροπη ειστε?

 

άργησα να δω το μύνημα ήμουν επιτροπή Α από Κιλκίς .Συνηθώς 8 σειρά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2260 μόρια είναι καλά για ειδικός φρουρός ? Ανήκω στην Ά κατηγορία και σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά του χρόνου , πιθανόν να φτάσω και 2560 με το δίπλωμα της μοτοσυκλέτας ! μπορεί κάποιος να μου απαντήσει?
Link to comment
Share on other sites

2260 μόρια είναι καλά για ειδικός φρουρός ? Ανήκω στην Ά κατηγορία και σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά του χρόνου , πιθανόν να φτάσω και 2560 με το δίπλωμα της μοτοσυκλέτας ! μπορεί κάποιος να μου απαντήσει?

Με 2560 μπαίνεις 99% αν βγάλει 1200 άτομα όπως φέτος.αν πάρει λιγότερα δεν ξέρω.με 2260 λίγο δύσκολο μου φένεται.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το δίπλωμα μοτοσυκλέτας και με 2560 θα έχεις αρκετές πιθανότητες ακόμα και αν πάρει λίγα άτομα. Αν πάρει όπως φέτος 1200 θα είσαι σίγουρα μέσα!

Ότι περισσότερο μπορείς να μαζέψεις μην το αφήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλησπερα στη παρεα.Εχω και εγω να θεσω μια ερωτηση μιας και βλεπω οτι μπορειτε να βοηθησετε με τις γνωσεις σας.Περασα ειδικος φρουρος....πρωτη 20αδα.....θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε απο μικρος γεννηθηκα με μικρου βαθμου εμπιεση στερνου......αυτο δεν με εχει ενοχλησει ποτε σε τιποτα απλα παντα στις ακτινογραφιες φαινεται μια σκια την οποια πηγα μια φορα σε παθολογο-ακτινολογο και μου ειπε οτι ειναι λογω της ανατομιας του σωματος μου αλλα δεν επηρεαζει σε τιποτα καμια λειτουργια του οργανισμου μου.Ετσι ειτε ειδικες δυναμεις που ειχα μπει ειτε γυμναστικη ακαδημια που σπουδαζω οταν εκανα τις ακτινογραφιες και μου το βρισκανε αυτο τους ελεγα το παραμυθι και τελειωνα γιατι γιατροι ηταν και το καταλαβενανε.Για να μην κουραζω μου ειπαν καποιοι οτι λογω αστυνομιας τα ψαχουλευουν πολλοι και καλο θα ηταν να εκανα και αξονικη για να τους πηγαινα...και εδω ερχεται η ερωτηση μου...ειναι τοσο αυστηροι ωστε να μην δειξουν καταννοηση???Θα πρεπει να τρεχω να κανω και αξονικη ενω δεν εχω το παραμικρο απο αποψη υγειας και εμφανισης(γιατι ουτε καν το παρατηρεις αν δεν στο πω στο στερνο μου ποσο μαλλον και λογω του οτι ειμαι γυμνασμενος)?????Αναμενω με ανυπομονησια την απαντηση σας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κανω μια ερωτηση.

 

Σχετικα με τα αθληματα για εισαγωγη σε τετοιες σχολες, και ειδικοτερα για το αλμα σε μηκος, ξερει κανενας μέρη/ τρόπους/ προσωπικό για εξειδικευμενη προπονηση σε αυτο το αθλημα ? Γιατι για καποιον που δεν εχει ασχοληθει, το οριο 3.60 μετρα δεν ειναι και το πιο απλο (τουλαχιστον εμενα ετσι μου φενεται).

 

(για νομους Κορινθιας κ Αχαιας κατα προτιμηση).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στη παρεα.Εχω και εγω να θεσω μια ερωτηση μιας και βλεπω οτι μπορειτε να βοηθησετε με τις γνωσεις σας.Περασα ειδικος φρουρος....πρωτη 20αδα.....θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε απο μικρος γεννηθηκα με μικρου βαθμου εμπιεση στερνου......αυτο δεν με εχει ενοχλησει ποτε σε τιποτα απλα παντα στις ακτινογραφιες φαινεται μια σκια την οποια πηγα μια φορα σε παθολογο-ακτινολογο και μου ειπε οτι ειναι λογω της ανατομιας του σωματος μου αλλα δεν επηρεαζει σε τιποτα καμια λειτουργια του οργανισμου μου.Ετσι ειτε ειδικες δυναμεις που ειχα μπει ειτε γυμναστικη ακαδημια που σπουδαζω οταν εκανα τις ακτινογραφιες και μου το βρισκανε αυτο τους ελεγα το παραμυθι και τελειωνα γιατι γιατροι ηταν και το καταλαβενανε.Για να μην κουραζω μου ειπαν καποιοι οτι λογω αστυνομιας τα ψαχουλευουν πολλοι και καλο θα ηταν να εκανα και αξονικη για να τους πηγαινα...και εδω ερχεται η ερωτηση μου...ειναι τοσο αυστηροι ωστε να μην δειξουν καταννοηση???Θα πρεπει να τρεχω να κανω και αξονικη ενω δεν εχω το παραμικρο απο αποψη υγειας και εμφανισης(γιατι ουτε καν το παρατηρεις αν δεν στο πω στο στερνο μου ποσο μαλλον και λογω του οτι ειμαι γυμνασμενος)?????Αναμενω με ανυπομονησια την απαντηση σας.....

 

τα πραγματα ειναι απλα.οταν πας στις υγειονομικες εξετασεις 2 πραγματα θα συμβουν!

 

1) οι γιατροι θα δουν τις εξετασεις και θα σε περασουν λεγοντας τους το 'παραμυθι' μεχρι στιγμης (λιγο δυσκολο ομως)

2) θα σε στειλουν σε στρατιωτικο νοσοκομειο/σε γιατρο της υπηρεσιας για να εξεταστεις εκει και εφοσον οι γιατροι εκει κρινουν οτι εισαι απολυτα υγιεις και οτι αυτο που εχεις δεν προκειται να σου δημιουργησει καποιο προβλημα θα σε περασουν. (παντως οτι το ψειριζουν δεν το συζηταω)

 

κατανοηση δεν θα δειξουν για ενα απλο λογο.αν παθεις κατι εσυ ου μη γενητο θα ψαξουν αυτους που εγγυηθηκαν και υπεγραψαν για την σωματικη σου υγεια. Θα επαιρνες εσυ το κριμα στον λαιμο σου να ρισκαρεις για εναν ξενο; δεν νομιζω ;)

παντως αν εισαι απολυτα υγειης απλα θα ταλαιπωρηθεις λιγο με τις διαδικασιες.. στ α****α σου δλδ!;)

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο σε αυτο που λες.Αυτο ειπα και εγω χθες και σκεφτηκα οτι τοσα εχω τραβηξει σε μια εξεταση παραπω θα κολλησω???Πηγα και την εκανα και αυτη λοιπον(αξονικη με σκιαγραφικο)και αφου γελασε που με παρεπεμπαν σε τετοια εξεταση αρχικα μετα μου ειπε οτι θα μου γραψει καθαρα σε ενα χαρτι με τα αποτελεσματα αναλυτικοτατα τα παντα και οτι δεν υπαρχει το παραμικρο παθολογικο προβλημα παρα μονο η γνωστη μικρου βαθμου εμπιεση στερνου η οποια δεν επηρεαζει σε τιποτα περα απο αυτη τη σκια που σας ειπα στην ακτινογραφια.Γανταζομαι τωρα ειμαι κομπλε.....δεν πιστευω να εχουν θεμα με το ανατομικο αυτο στοιχειο μου απο τη στιγμη που ειμαι κομπλε ε?????Γιατι με προβληματισες με αυτο που ειπες οτι τα ψειριζουν πολυ.Σορρυ αν σε ρωταω μα@@@ αλλα εχω αγχωθει μην γινει καμια βλακεια για ενα τετοιο θεμα......
Link to comment
Share on other sites

οχι τα κοιταζουν πολυ.καλα θα ηταν να πας και τις εξετασεις μαζι σου να τις δειξεις. (να ειναι εντος τριμηνου απο την εξεταση σου για να μην ειναι παλιες)

θα σου ελεγα συγκεκριμενα για το ποσο το ψειριζουν αλλα δεν ειναι επι της παρουσης παντως προσωπικα κανε οτι ειναι να κανεις και μην αφηνεις τιποτα στην τυχη..

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εξετασεις εννοεις να παω μαζι μου????Την αξονικη που εκανα???Ναι εννοειται........και ειναι τωρινη(προχθες την εκανα),η ακτινογραφια ειναι 18 μερων οπως και οι αιματολογικες και το ηλεκτροκαρδιογραφημα που ολα ηταν κομπλε.Διαβασα στο Σεφεαα οτι απο την ερχομενη βδομαδα κατατιθονται απο τον ΑΣΕΠ οι τελικες λιστες οποτε καιρος γαρ εγγυς :).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...