Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου σε ευχαριστω για το χρονο σου...δεν με πειραζει τοσο ο τροπος ζωης μετα τη σχολη αυτο που με εκανε να φυγω ειναι αυτος ο ψυχολογικος πολεμος που δεχομασταν και θελω να μαθω αν ειναι και στην αστυφυλακων σ αυτο το επιπεδο που ηταν και στην ευελπιδων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα παιδια δεν ειχα αλλο καποιο προβλημα...απλος ολος αυτος ο ψυχολογικος πολεμος που δεχομασταν με εριχνε πολυ ψυχολογικα και πολλες φορες ενοιωθες οτι βρισκεσαι σε λαθος μερος...μπορει καποιος να μου απαντησει πως ειναι περιπου στην αστυφυλακων το κλιμα;
Link to comment
Share on other sites

Γενικα παιδια δεν ειχα αλλο καποιο προβλημα...απλος ολος αυτος ο ψυχολογικος πολεμος που δεχομασταν με εριχνε πολυ ψυχολογικα και πολλες φορες ενοιωθες οτι βρισκεσαι σε λαθος μερος...μπορει καποιος να μου απαντησει πως ειναι περιπου στην αστυφυλακων το κλιμα;

Δεν υπάρχει αυτός ο ψυχολογικός πόλεμος. Εγώ βέβαια ήμουν στη σχολή πριν είκοσι χρόνια. Τώρα θα είναι σίγουρα πιο χαλαρά τα πράγματα. Ένας σειρά μου ήταν ίδια περίπτωση με εσένα, είχε έρθει από Ευελπίδων και του φαινόταν Κολλέγιο η Αστυφυλάκων.

Πάντως αν θέλεις τη γνώμη μου έκανες λάθος που παραιτήθηκες. Μπορούσες να κάνεις υπομονή. Η δουλειά του αστυνομικού είναι σίγουρα πιο ψυχοφθόρα αν και παίζει ρόλο και σε ποια υπηρεσία είσαι. Πάντως μεταθέσεις δεν θα έχεις όπως οι στρατιωτικοί

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια η αληθεια ειναι οτι με βοηθαει πολυ η γνωμη σας.....αν θα μπορουσε καποιος που εχει τελειωσει προσφατα τη σχολη ας μου πει γενικα τις συνθηκες που επικρατουν
Link to comment
Share on other sites

@Giorgosg98

Το θέμα που είχες ανοίξει με την ερώτηση που έχεις κάνει κι εδώ, διαγράφηκε. Η συζήτηση με το θέμα που σε ενδιαφέρει εξελίσεται εδώ στο κατάλληλο topic.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια η αληθεια ειναι οτι με βοηθαει πολυ η γνωμη σας.....αν θα μπορουσε καποιος που εχει τελειωσει προσφατα τη σχολη ας μου πει γενικα τις συνθηκες που επικρατουν

 

9 μήνες στη σχολή και το υπόλοιπο πρακτική έξω. Μέσα η σχολή ούτε κατά διάνοια δεν έχει σχέση με ευελπίδων. Δεν είναι βέβαια ξέφραγο αμπέλι απλά άλλος ο στόχος ενός στρατιωτικού άλλος ενός αστυνομικού.

Ίσως αξιωματικών ελ.ας να μοιάζει λίγο παραπάνω το κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα στους φίλους και μελλοντικούς συναδέλφους. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και εγώ σχετικά με αστυνομικες σχολές. Η αξιωματικων αστυνομιας με ενδιαφέρει και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει από άποψη μισθού όσο βρίσκεσαι στη σχολή. Έχω ακούσει ότι πληρώνεσαι αλλά δε ξέρω πως μεταφράζεται αυτό σε ευρω. Και η δεύτερη απορία μου έχει να κάνει με το αν μπορεί κάποιος που πέρασε αξιωματικων να κάνει 10 τοις εκατω και να μπει και σε άλλο πανεπιστήμιο όπως γίνεται και με τους αστυφυλακες. Σας ευχαριστώ πολύ! Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους και μελλοντικούς συναδέλφους. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και εγώ σχετικά με αστυνομικες σχολές. Η αξιωματικων αστυνομιας με ενδιαφέρει και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει από άποψη μισθού όσο βρίσκεσαι στη σχολή. Έχω ακούσει ότι πληρώνεσαι αλλά δε ξέρω πως μεταφράζεται αυτό σε ευρω. Και η δεύτερη απορία μου έχει να κάνει με το αν μπορεί κάποιος που πέρασε αξιωματικων να κάνει 10 τοις εκατω και να μπει και σε άλλο πανεπιστήμιο όπως γίνεται και με τους αστυφυλακες. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

250 ευρω παιρνουν. μην μπεις αν ειναι για τα λεφτα.:O

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι το πρώτο που κοιτάω. Αλλά αν συνδυαζοταν το τερπνόν μετά του ωφελίμου θα ήταν καλύτερα

 

250 ευρω παιρνουν. μην μπεις αν ειναι για τα λεφτα.:O
μήπως ξέρεις τίποτα και σχετικά με το 10 τοις εκατω? Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ειναι οπως σε ολες τις σχολες του μηχανογραφικου. Εφοσον εισαι γενικη σειρα και οχι σε καποια κατηγορια ειδικη τοτε ανηκεις στο 10% επι του συνολου. Δηλαδη αν παρουν 100 ατομα θα πρεπει να εισαι στα 10 που θα επιλεξουν. Εχεις καλους βαθμους;
Link to comment
Share on other sites

ειναι οπως σε ολες τις σχολες του μηχανογραφικου. Εφοσον εισαι γενικη σειρα και οχι σε καποια κατηγορια ειδικη τοτε ανηκεις στο 10% επι του συνολου. Δηλαδη αν παρουν 100 ατομα θα πρεπει να εισαι στα 10 που θα επιλεξουν. Εχεις καλους βαθμους;

 

Είμαι μαθητής του 18-19. Αλλά μάλλον δεν κατάλαβες την ερώτηση μου. Εννοώ αν γίνεται να μπω στην αξιωματικων Και μετά με το δέκα τοις εκατω να περάσω και σε ένα άλλο πανεπιστήμιο το οποίο θα παρακολουθώ, όπως έχουν το δικαίωμα να κάνουν Και όσοι περνάνε αστυφυλακων

Link to comment
Share on other sites

Αστυφυλάκων αυτό που λες δεν επιτρέπεται. Για αξιωματικών έχω την εντύπωση ότι γίνεται. Με κάθε επιφύλαξη.

Για αστυφυλάκων 100% δεν γίνεται τουλάχιστον νόμιμα..

Link to comment
Share on other sites

Αστυφυλάκων αυτό που λες δεν επιτρέπεται. Για αξιωματικών έχω την εντύπωση ότι γίνεται. Με κάθε επιφύλαξη.

Για αστυφυλάκων 100% δεν γίνεται τουλάχιστον νόμιμα..

 

Έγινε. ..Σε ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω αν έχουν σημασία οι βαθμοί των μαθημάτων μέσα στη σχολή για τη θέση στην οποία θα καταταγουμε μετά τη σχολή ή αυτό είναι καθαρά θέμα βισματος?
Link to comment
Share on other sites

Το βύσμα κερδίζει πάντα. Στην Ελλάδα. Κατά τα άλλα, η βαθμολογία στα μαθήματα παίζει ρόλο στην κατάταξη.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βύσμα κερδίζει πάντα. Στην Ελλάδα. Κατά τα άλλα, η βαθμολογία στα μαθήματα παίζει ρόλο στην κατάταξη.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Επομένως θεωρείς ότι πιο μεγάλη σημασία έχουν οι βαθμοί ή το βισμα?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχεις μπει στη σχολή ρωτάς για βύσμα;

 

Ωραία νοοτροπία.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχεις μπει στη σχολή ρωτάς για βύσμα;

 

Ωραία νοοτροπία.

 

Ρωταω τι υπερισχύει. Δεν ψάχνω να βρω βισμα φίλε μου, απλώς ρωτάω τι υπερισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι αρκούνται στο να βγάζουν πρόωρα συμπέρασμα.

 

Στο θέμα μας. Λοιπόν, θα κάτσεις να διαβάσεις και να καταφέρεις το καλύτερο. Ποτέ δε θα χάσεις από αυτό.

Το βύσμα είναι για τους μικρούς .&-

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι αρκούνται στο να βγάζουν πρόωρα συμπέρασμα.

 

Στο θέμα μας. Λοιπόν, θα κάτσεις να διαβάσεις και να καταφέρεις το καλύτερο. Ποτέ δε θα χάσεις από αυτό.

Το βύσμα είναι για τους μικρούς .&-

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Προτου πάρετε την απόφαση ρωτηστε κάποιον που είναι χρόνια στα σώματα ασφαλείας και στις ένοπλες δυνάμεις να σας πει μερικά πραγματα και μετά αποφασιστε κανοντας αυτήν την δουλεια μελοντικα θα είστε ικανοποιημένος ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατα. Μην παίρνετε βιαστικές αποφάσεις και τελικά μετά νιώσετε αργότερα. Πτυχίο Χάρβαρντ να έχει κάποιος στην Ελλάδα 800 ευρώ θα παιρνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος που έχει περάσει στη σχολή και ξέρει να μου περιγράψει λίγο το πως είναι η όλη φάση μέσα στη σχολή? Δηλαδή το τι κάνουμε στη διάρκεια της μέρας, κάθε πότε έχουμε άδεια, πόσα χρόνια απ τα 4 μένουμε στη σχολή κλπ κλπ! Για αξιωματικων αστυνομιας ενδιαφέρομαι
Link to comment
Share on other sites

Πρωινό ξύπνημα

Αναφορά

Πρωινό

Μαθήματα

Μεσημεριανός ύπνος

Αναφορά / Υπηρεσίες

Μάθημα

Βραδινός ύπνος.

 

Αυτά έχει η αστυφυλάκων πολύ χοντρικά. Διαφορά ιδιαίτερη δεν νομίζω να έχει η αξιωματικών.

Link to comment
Share on other sites

Πρωινό ξύπνημα

Αναφορά

Πρωινό

Μαθήματα

Μεσημεριανός ύπνος

Αναφορά / Υπηρεσίες

Μάθημα

Βραδινός ύπνος.

 

Αυτά έχει η αστυφυλάκων πολύ χοντρικά. Διαφορά ιδιαίτερη δεν νομίζω να έχει η αξιωματικών.

 

Υπάρχει γυμναστηριο για όποιον θέλει να γυμνάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...