Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν νομιζω..αφου τα αγορια τα θελουν σε τετοιες σχολεες εν αντιθεση με τα κοριτσια...κ οπως προαναγερθηκε δεν υπαρχει καμια διαφοροποιηση,ειναι ολα ιδια..:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω..αφου τα αγορια τα θελουν σε τετοιες σχολεες εν αντιθεση με τα κοριτσια...κ οπως προαναγερθηκε δεν υπαρχει καμια διαφοροποιηση,ειναι ολα ιδια..:ninja:

 

Είσαι σωστά ενημερωμένη αλλά αν τα κάνεις όλα όπως πρέπει δεν έχεις λόγο να φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε; τι ελαστικοι και ιστοριες; το ξερετε οτι αν πειτε καμια τετοια μαλ..κια θα βρειτε τον μπελα σας; αντρες γυναικες αγωνιζονται στα ιδια αθληματα και εχουν τα ιδια ορια.εχω δει κοριτσακια και αγορακια να κλαινε γιατι κοπηκαν για δευτερολεπτα. (4.30 λεπτα)

το αν ειναι μπουχεσας ο αλλος δεν θα κριθει απο το χιλιαρι φιλαρακι και αυτα για τα 5 λεπτα που λες ειναι τελειως λαθος.επειδη προφανως δεν γνωριζεις ακριβως λες οτι να ναι.απλα το να παραπληροφορονται τα παιδια δεν ειναι και το καλυτερο.

 

υ.γ. εδωσα μια απο τις 4 φορες για να μπω και μπορω να πω οτι καθε φορα ηταν και πιο αυστηρα.

υ.γ. το χιλιαρι το εκανα σε κατω απο 3:30 αλλα ποτε δεν ειπα κανενα μπουχεσα που το εκανε σε παραπανω χρονο.τετοια κομπλεξ προσωπικα με τρελαινουν

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε; τι ελαστικοι και ιστοριες; το ξερετε οτι αν πειτε καμια τετοια μαλ..κια θα βρειτε τον μπελα σας; αντρες γυναικες αγωνιζονται στα ιδια αθληματα και εχουν τα ιδια ορια.εχω δει κοριτσακια και αγορακια να κλαινε γιατι κοπηκαν για δευτερολεπτα. (4.30 λεπτα)

το αν ειναι μπουχεσας ο αλλος δεν θα κριθει απο το χιλιαρι φιλαρακι και αυτα για τα 5 λεπτα που λες ειναι τελειως λαθος.επειδη προφανως δεν γνωριζεις ακριβως λες οτι να ναι.απλα το να παραπληροφορονται τα παιδια δεν ειναι και το καλυτερο.

 

υ.γ. εδωσα μια απο τις 4 φορες για να μπω και μπορω να πω οτι καθε φορα ηταν και πιο αυστηρα.

υ.γ. το χιλιαρι το εκανα σε κατω απο 3:30 αλλα ποτε δεν ειπα κανενα μπουχεσα που το εκανε σε παραπανω χρονο.τετοια κομπλεξ προσωπικα με τρελαινουν

Σιγά ηρέμησε. Έχει και ζέστη, μη μας πάθεις και τίποτα.:rolleyes:

Όταν έδινα εγώ σε μερικά αγωνίσματα ήταν διαφορετικά τα όρια για άντρες και γυναίκες. Σίγουρα το χιλιάρι στα αγόρια ήταν 4:20 και στις κοπέλες 5. Στο μήκος ήταν 1 μέτρο πιο κάτω το όριο στις γυναίκες. Ύψος ήταν το ίδιο και στους 2, 1μέτρο. Σφαίρα και 100άρι δεν θυμάμαι πόσο ήταν.

Αλλά έχουν περάσει 11 χρόνια από τότε και μάλλον έχουν αλλάξει.

Πάντως τα όρια ήταν γελοία σε όλα τα αθλήματα. Το μόνο που προβλημάτιζε μερικούς (τους τροφαντούς) ήταν το 1000άρι.

 

Σόρρυ αλλά όποιος δεν μπορεί να περπατήσει 1000 μέτρα σε 4,5 λεπτά είναι μπουχέσας και καλά κάνουν και δεν τον παίρνουν σε τέτοιες σχολές.

Οι καθωσπρεπισμοί θα μας φάνε...:down:

Link to comment
Share on other sites

Τα αθλήματα για τις στρατιωτικές σχολές έχουν τα ίδια προβλεπόμενα όρια σε χρόνους και για άνδρες και για κορίτσια.

Αλλάζουν ωστόσο στις αστυνομικές σχολές: π.χ Για τα αγόρια, ο δρόμος αντοχής 1.000 μέτρων πρέπει να γίνει σε 4,20 λεπτά, ενώ για κορίτσια είναι 800 μέτρα σε 4,20 λεπτά, κ.ά.

Μέχρι πέρσι αυτά ίσχυαν.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα όρια στα αθλήματα είναι ίδια για άνδρες και γυναίκες...Άλλωστε το λέει ξεκάθαρα η προκήρυξη μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Με μια απλή αναζήτηση πέρσι για κάποιον γνωστό είχα βρεί αυτά τα όρια αναρτημένα και μάλιστα προερχόντουσαν από το http://edu.klimaka.gr/tritobathmia-ekpaideysh/stratiwtikes-scholes-astynomia/491-sxolh-astyfylakvn.html

 

Θα σε παρακαλούσα να έχεις μια πιο κόσμια συμπεριφορά και να διατηρείς το ίδιο επίπεδο συνομιλίας με τα υπόλοιπα μέλη. Εάν κάποιος κάνει λάθος, μπορείς να του υποδείξεις με τον κατάλληλο τρόπο χωρίς προσβολές και ανούσια υβριστικά μηνύματα!

Υπάρχουν κανόνες στο φόρουμ και πρέπει να τους τηρούμε και να τους διαβάζουμε!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ηρέμησε. Έχει και ζέστη, μη μας πάθεις και τίποτα.:rolleyes:

Όταν έδινα εγώ σε μερικά αγωνίσματα ήταν διαφορετικά τα όρια για άντρες και γυναίκες. Σίγουρα το χιλιάρι στα αγόρια ήταν 4:20 και στις κοπέλες 5. Στο μήκος ήταν 1 μέτρο πιο κάτω το όριο στις γυναίκες. Ύψος ήταν το ίδιο και στους 2, 1μέτρο. Σφαίρα και 100άρι δεν θυμάμαι πόσο ήταν.

Αλλά έχουν περάσει 11 χρόνια από τότε και μάλλον έχουν αλλάξει.

Πάντως τα όρια ήταν γελοία σε όλα τα αθλήματα. Το μόνο που προβλημάτιζε μερικούς (τους τροφαντούς) ήταν το 1000άρι.

 

Σόρρυ αλλά όποιος δεν μπορεί να περπατήσει 1000 μέτρα σε 4,5 λεπτά είναι μπουχέσας και καλά κάνουν και δεν τον παίρνουν σε τέτοιες σχολές.

Οι καθωσπρεπισμοί θα μας φάνε...:down:

 

Καταρχην εχω air condition! :p

συνεχιζεις να λες ασυναρτησιες για τα 5 λεπτα για γυναικες κλπ η εχεις μεινει πολυ πισω.πριν πολλα χρονια οι προκυρηξεις ηταν διαφορετικες για τις γυναικες και τους αντρες. οι γυναικες ηταν σαν ειδικη κατηγορια και επερναν ορισμενο αριθμο ατομων.

εκτοτε καποιες εκαναν δικαστηρια για τα δικαιωματα των 2 φυλων και την ισοτητα τους και ολα τα ορια ειναι ισα.

πριν απο 11 χρονια πολλα γινονταν.

παντως υπαρχουν ατομα εδω μεσα που θελουν να μαθουν πραγματικα (οπως και εγω πριν χρονια) και δεν ειναι και το καλυτερο να τους λενε πραγματα που δεν ισχυουν αλλα ισχυαν πριν απο 11 χρονια!

φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω προς όλους ότι:

 

(α) ασκούμε κριτική στις ιδέες και όχι στους ανθρώπους και

(β) οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί απαγορεύονται.

 

Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ηρέμησε. Έχει και ζέστη, μη μας πάθεις και τίποτα.:rolleyes:

Όταν έδινα εγώ σε μερικά αγωνίσματα ήταν διαφορετικά τα όρια για άντρες και γυναίκες. Σίγουρα το χιλιάρι στα αγόρια ήταν 4:20 και στις κοπέλες 5. Στο μήκος ήταν 1 μέτρο πιο κάτω το όριο στις γυναίκες. Ύψος ήταν το ίδιο και στους 2, 1μέτρο. Σφαίρα και 100άρι δεν θυμάμαι πόσο ήταν.

Αλλά έχουν περάσει 11 χρόνια από τότε και μάλλον έχουν αλλάξει.

Πάντως τα όρια ήταν γελοία σε όλα τα αθλήματα. Το μόνο που προβλημάτιζε μερικούς (τους τροφαντούς) ήταν το 1000άρι.

 

Σόρρυ αλλά όποιος δεν μπορεί να περπατήσει 1000 μέτρα σε 4,5 λεπτά είναι μπουχέσας και καλά κάνουν και δεν τον παίρνουν σε τέτοιες σχολές.

Οι καθωσπρεπισμοί θα μας φάνε...:down:

οχι φιλε μου, δεν ειναι καθολου μπουχεσας ή τουλαχιστον δε θα κριθει απο το 1000αρι αν ειναι η οχι. τι να το κανω αν οταν δινει αθληματα το βγαζει σε 3 λεπτα το 1000 και μολις γινει μονιμος θα το βγαζει σε κανα 20λεπτο αφου θα εχει γινει τριπλασιος(και οχι απο γυμναστικη) επρεπε να ισχυει οτι στις στρατιωτικες σχολες καθε λιγο ελεγχος βαρους. οσο αυτη η χωρα θα λεγεται ελλαδα θα μπαινουν και ατομα με αχρωματοψια ή και με αλλα "προβληματακια" υγειας(συμφωνα με την προκυρηξη), θα μπαινουν ατομα πολυ κατω απο το 1,70, θα μπαινουν ατομα που ουτε στα πιο τρελα τους ονειρα δεν πληρουν την αναλογια βαρους-υψους.

Υ.Γ.: οσον αφορα ελαστικοτητα υπαρχει προς τους ανδρες περισσοτερο, κοπελες μετα το 4.20 οταν εδινα τις εκοβαν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα την αίτησή μου

Αυτά που χρειάζονται είναι

2 φωτοτυπίες την ταυτότητα

2 φωτοτυπίες την μαθητική ταυτότητα

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης( και ένα αντίγραφο)

2 φωτογραφίες με το ονοματεπόνυμο από πίσω

και πολύ πολύ χαρτούτα και γραφειοκρατία, ούτε δάνειο να έπαιρνα :p

Link to comment
Share on other sites

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης( και ένα αντίγραφο)

Είσαι σε ειδική κατηγορία φαντάζομαι γι' αυτό...

Link to comment
Share on other sites

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης( και ένα αντίγραφο)

Είσαι σε ειδική κατηγορία φαντάζομαι γι' αυτό...

 

Όχι..το ρώτησα αυτό στον αστυνομικό που με βοήθησε να μαζέψω τα δικιολογητικά και μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε ειδική κατηγορία..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν η σειρά που δίνεις τα αθλήματα είναι αυτή

που αναγράφεται στην προκήρυξη ή αν διαφέρει;

 

ποια σειρα αναγραφεται στην προκηρυξη???

 

ποια σειρα αναγραφεται στην προκηρυξη???

 

αν εννοεις τη σειρα με την οποια θα εξεταστουμε στα αθληματα , ειναι:

1000αρι,100αρι,αλμα σε υψος,μηκος,σφαιρα

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις τη σειρα με την οποια θα εξεταστουμε στα αθληματα , ειναι:

1000αρι,100αρι,αλμα σε υψος,μηκος,σφαιρα

 

Δεν νομίζω 100στάρι μετά το 1000άρι

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη πρώτο είναι το 1000άρι και το 100στάρι είναι προτελευταίο. Τελευταία είναι η σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

εγω κ θεσσαλονικη που εδωσα περσυ κ απο παιδια που ξερω που εδωσαν περσυ αθηνα ξερω οτι πρωτο ειναι το 1000αρι...κ εγω ετσι το εκανα...τωρα νομιζει δε νομιζει καοιος θα λεγα ουδολως με απασχολει....υπαρχει κανεις που να εχει δωσει κ να ξερει απο προσωπικη πειρα??η ετσω απο εγκυρη πηγη??γιατι ολα τα αλλα ειναι απλως για να γινεται κουβεντα...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου πεί τι είναι αυτό;;

 

Αίτηση συμμετοχής, σύμφωνα με το συνημμένο υπόδειγμα Α.

 

 

Επίσης δεν κατάλαβα και το δ. απο την προκήρυξη.

 

δ. Υπεύθυνη δήλωση ότι έχουν τα προσόντα που αναφέρονται στις περιπτώσεις 5, 7, 8 και 9 του προηγούμενου κεφαλαίου (προσόντα υποψηφίων), χωρίς να απαιτείται η αναλυτική περιγραφή αυτών και ότι δήλωσαν ή θα δηλώσουν προτίμηση σε μία ή και στις δύο Σχολές της Αστυνομικής Ακαδημίας (Αστυφυλάκων – Αξιωματικών), στο Μηχανογραφικό Δελτίο του Υπουργείου Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.

Στην ίδια δήλωση αναφέρουν, αν υπάγονται σε ειδική κατηγορία και ποια, καθώς και αν επιθυμούν να κάνουν χρήση του σχετικού δικαιώματος.

Edited by VeCo
Αφαίρεση αχρείαστης μορφοποίησης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα την αίτησή μου

Αυτά που χρειάζονται είναι

2 φωτοτυπίες την ταυτότητα

2 φωτοτυπίες την μαθητική ταυτότητα

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης( και ένα αντίγραφο)

2 φωτογραφίες με το ονοματεπόνυμο από πίσω

και πολύ πολύ χαρτούτα και γραφειοκρατία, ούτε δάνειο να έπαιρνα :p

 

Για να κανουμε μια σουμα παιδια εγω στο Αστυνομικο τμημα θα πρεπει να παω με τα παραπανω?

Η μαθητικη ταυτοτητα ειναι το δελτιο εξεταζομενου που εδινα πανελληνιες?

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

:!:

Αν δώσω τις προκαταρκτικές εξετάσεις (αθλήματα κτλ.) φέτος και τις περάσω,

του χρόνου αν δώσω πανελλήνιες δεν τις ξαναδίνω;;;

:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...