Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακομα ελπιζετε ρε παιδια μπραβο σας. εχει παει 24 και τα μηχανογραφικα ειναι μεχρι τις 28, προπερσυ τελη ιουνιου τελειωσαμε με τα αθληματα δηλαδη ειχε ηδη βγει η προκυρηξη και ειχαμε περασει γιατρους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακομα ελπιζετε ρε παιδια μπραβο σας. εχει παει 24 και τα μηχανογραφικα ειναι μεχρι τις 28, προπερσυ τελη ιουνιου τελειωσαμε με τα αθληματα δηλαδη ειχε ηδη βγει η προκυρηξη και ειχαμε περασει γιατρους.

 

Τις επόμενες μέρες βγαίνει η προκύρηξη

http://www.skai.gr/news/greece/article/173014/prokiruxi-750-theseon-stin-elliniki-astunomia-/

Πήρε τηλ ένας φίλος μου στο υπουργείο προστασίας του πολίτη και του είπαν περίμενουν τις επόμενες μέρες 650 αστυφύλακες και 80 αξιωματικοί

Link to comment
Share on other sites

μακαρι ρε παιδια αλλα τι θα γινει με τις προθεσμιες των μηχανογραφικων; με το που βγει η προκυρηξη πρεπει να περασετε απο γιατρους κτλ κτλ
Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες βγαίνει η προκύρηξη

http://www.skai.gr/news/greece/article/173014/prokiruxi-750-theseon-stin-elliniki-astunomia-/

Πήρε τηλ ένας φίλος μου στο υπουργείο προστασίας του πολίτη και του είπαν περίμενουν τις επόμενες μέρες 650 αστυφύλακες και 80 αξιωματικοί

Χθές πήρα την ακόλουθη απάντηση από τον Υφ. Προστασίας του πολίτη σε σχετική ερώτηση μέσω e-mail για την προκήρυξη:

 

<<Αγαπητέ φίλε,

 

Έχετε απόλυτο δίκιο, το γεγονός ότι δεν είναι μια συνηθισμένη χρονιά για την χώρα δεν αποτελεί επαρκή εξήγηση. Η καθυστέρηση οφείλεται στο γεγονός ότι έχουμε μια έγκριση 758 θέσεων για τη Σχολή Αστυφυλάκων. Αυτές οι θέσεις δεν καλύπτουν τις ανάγκες, κάνουμε προσπάθειες να αυξηθεί ο αριθμός των νεοεισερχομένων για το 2011. Το θέμα ελπίζω να ξεκαθαρίσει εντός των ημερών. Ευχαριστώ για την επικοινωνία.

 

 

Με εκτίμηση,

 

Μανώλης Όθωνας>>

 

http://img143.imageshack.us/img143/443/astyfylakon.png

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα την ακόλουθη απάντηση από τον Υφ. Προστασίας του πολίτη σε σχετική ερώτηση μέσω e-mail για την προκήρυξη:

 

<<Αγαπητέ φίλε,

 

Έχετε απόλυτο δίκιο, το γεγονός ότι δεν είναι μια συνηθισμένη χρονιά για την χώρα δεν αποτελεί επαρκή εξήγηση. Η καθυστέρηση οφείλεται στο γεγονός ότι έχουμε μια έγκριση 758 θέσεων για τη Σχολή Αστυφυλάκων. Αυτές οι θέσεις δεν καλύπτουν τις ανάγκες, κάνουμε προσπάθειες να αυξηθεί ο αριθμός των νεοεισερχομένων για το 2011. Το θέμα ελπίζω να ξεκαθαρίσει εντός των ημερών. Ευχαριστώ για την επικοινωνία.

 

 

Με εκτίμηση,

 

Μανώλης Όθωνας>>

 

http://img143.imageshack.us/img143/443/astyfylakon.png

 

Φίλε μου μακάρι να είναι έτσι. Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο. Ακόμα και 100-200 θέσεις επιπλεον να πάρουν κέρδος είναι για εμάς. Ο υφυπουργός αν κατάλαβα καλά εννοεί 758 μόνο αστυφύλακες ή και υπαστυνόμους μαζί?

Eμένα μου φένετε πάντως παράξενο ότι πέρνουν περισσότερα άτομα στο στρατό παρά στην αστονομία.

Edited by ilkou
Link to comment
Share on other sites

758 αστυφύλακες αναφέρει στο μήνυμά του. Μακάρι να πετύχουν κάτι παραπάνω, μακάρι. Τόση αναμονή πάντως δεν νομίζω να την κάνουν τσάμπα...
Link to comment
Share on other sites

758 αστυφύλακες αναφέρει στο μήνυμά του. Μακάρι να πετύχουν κάτι παραπάνω, μακάρι. Τόση αναμονή πάντως δεν νομίζω να την κάνουν τσάμπα...

 

o στρατος τα εχει τελειωσει και η αστυνομια ακομη δεν ξεκινησε και οι διαδικασιες τρεχουν. θα σας πω κατι που το εχω ακουσει για τα καλα για να το λαβετε υποψιν σας αν θελετε.

ακουγεται εντονα φετος να μην παρει κανενα ατομο η σχολη αστυφυλακων παρα μονο καποιους ειδικους φρουρους για τους γνωστους λογους. δε βαζω και το χερι μου στη φωτια αλλα το ακουσα απο ατομα που ειναι στα πραγματα και γνωριζουν!

 

υ.γ. δεν ακουσα τιποτα για τους δοκιμους υπαστυνομους.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παιδιά βγήκε!!! 1300 αστυφύλακες και 100 αξιωματικούς!!!

http://www.hellenicpolice.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=5764&Itemid=761

Link to comment
Share on other sites

πωπω επιτελους ανακουφιση αντε με το καλο να μπειτε παιδια. ευχαριστω να λετε 1300 ατομα σε τετοιους καιρους ειναι υπερβολικα πολλα!
Link to comment
Share on other sites

Ανακούφιση δεν λες τίποτα. Με είχε κουράσει το όλο θέμα. Αλλά άξιζε τελικά.

 

αυτο θα θελα ειλικρινα να δω αν θα το λες μετα απο χρονια!!:)

παιδια καλα αποτελεσματα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

:!: Η ερώτησή μου είναι η εξής: α. Ψυχοτεχνική Δοκιμασία

β. Υγειονομική Εξέταση.

γ. Αθλητική Δοκιμασία

 

Γίνονται και τα 3 πρίν μάθω αν μπήκα αστυφυλάκων?

Συγκεκριμένα το α. πότε γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

:!: Η ερώτησή μου είναι η εξής: α. Ψυχοτεχνική Δοκιμασία

β. Υγειονομική Εξέταση.

γ. Αθλητική Δοκιμασία

 

Γίνονται και τα 3 πρίν μάθω αν μπήκα αστυφυλάκων?

Συγκεκριμένα το α. πότε γίνεται?

 

αν μπεις τοτε γιατι να τα κανεις ολα αυτα; αυτα ειναι προυποθεσεις που πρεπει να πληρεις για να μπεις. παιζει χοντρικα να τρεχεις να τα κανεις ολα αυτα και να μην πιασεις τα μορια.

τα ψυχοτεχνικα γινονται οταν το αναφερει η προκυρηξη για καθε νομο ξεχωριστα!

Link to comment
Share on other sites

Επομένως pap67 άρχισε το τρέξιμο για το χιλιάρι...

 

Δεν με αγχώνουν τα αθλήματα Λευτέρη. :D

Ούτε και την υγειονομική εξέταση θεωρώ εμπόδιο.

Αλλά την ψυχοτεχνική δοκιμασία και τις συνεντεύξεις κτλ. τα θεωρώ υπερβολικά για κάποιον

που δεν είναι σίγουρος αν έχει περάσει με τα μόρια και πάει μήπως και την πατήσει γιατί έχει

πιάσει τα μόρια και μείνει στα αθλήματα. Εγώ νόμιζα ότι αφού μπείς στη σχολή

δίνεις αργότερα τα ψυχοτεχνικά. Οχι ότι υπάρχει πρόβλημα εκεί αλλά σου είπα παρπάνω την κατάστασή μου.

+ το οτι δεν ξέρω και τι θα συναντήσω σε αυτή τη διαδικασία. :worry:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι για αυτά, δεν είναι τίποτα. Για μένα μόνο ένα πράγμα θέλει προσοχή, τα 1000μ. τα άλλα δεν είναι τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις αθληθεί ποτέ νομίζω ότι είναι δύσκολο τελευταία στιγμή να προπονηθείς και να τα βγάλεις. Μια μικρή προετειμασία χρειάζεται πιστεύω για να είσαι άνετος με τα συγκεκριμένα αθλήματα.. Εγώ ξεκίνησα τις προπονήσεις από Νοέμβριο αλλά νομίζω ότι αν κάποιος έτρεχε συστηματικά μετά το τέλος των εξετάσεων μπορεί να τα βγάλει..

Γενικότερα από ότι ξέρω κόβουν στο 1000άρι ενώ στα υπόλοιπα αθλήματα είναι ποιο ελαστικοί

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αγχώνουν τα αθλήματα Λευτέρη. :D

Ούτε και την υγειονομική εξέταση θεωρώ εμπόδιο.

Αλλά την ψυχοτεχνική δοκιμασία και τις συνεντεύξεις κτλ. τα θεωρώ υπερβολικά για κάποιον

που δεν είναι σίγουρος αν έχει περάσει με τα μόρια και πάει μήπως και την πατήσει γιατί έχει

πιάσει τα μόρια και μείνει στα αθλήματα. Εγώ νόμιζα ότι αφού μπείς στη σχολή

δίνεις αργότερα τα ψυχοτεχνικά. Οχι ότι υπάρχει πρόβλημα εκεί αλλά σου είπα παρπάνω την κατάστασή μου.

+ το οτι δεν ξέρω και τι θα συναντήσω σε αυτή τη διαδικασία. :worry:

 

:)

Μην τρελένεσε. Μια μπούρδα είναι αυτά. Άμα είσαι φυσιολογικός άνθρωπος τα περνάς. Δεν τίθεται θέμα.

 

Όσο για το χιλιάρι που λένε οι παρακάτω, νομίζω είναι σε 4λεπτά και 20 δευτερόλεπτα;

Όταν έδινα εγώ οι περισσότεροι το κάναμε σε κάτω από 4 λεπτά (κοντά στα 4) πολύ χαλαρά. Ήταν και κάνα 2-3 χοντροί μπουχέσες που έφτυσαν αίμα να το κάνουν στο 5λεπτο.:lol: Τους πέρασαν και αυτούς εννοείται.

 

edit: πάντως καλό είναι αν δεν είσαι σίγουρος, τράβα κάνα 2-3 φορές στο γήπεδο (2,5 γύροι στον εσωτερικό διάδρομο) να δεις πως τα πας.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

μηπως εκανε κανεις τα χαρτια του κ ξερει αν μαζι με την υποβολη των απαραιτητων δικαιολογητικων στο αστυνομικο τμημα παιρνουμε ταυτοχρονα κ την καρτελα για την υγιονομικη εξεταση σε νοσοκομειο??

 

Μην τρελένεσε. Μια μπούρδα είναι αυτά. Άμα είσαι φυσιολογικός άνθρωπος τα περνάς. Δεν τίθεται θέμα.

 

Όσο για το χιλιάρι που λένε οι παρακάτω, νομίζω είναι σε 4λεπτά και 20 δευτερόλεπτα;

Όταν έδινα εγώ οι περισσότεροι το κάναμε σε κάτω από 4 λεπτά (κοντά στα 4) πολύ χαλαρά. Ήταν και κάνα 2-3 χοντροί μπουχέσες που έφτυσαν αίμα να το κάνουν στο 5λεπτο.:lol: Τους πέρασαν και αυτούς εννοείται.

 

edit: πάντως καλό είναι αν δεν είσαι σίγουρος, τράβα κάνα 2-3 φορές στο γήπεδο (2,5 γύροι στον εσωτερικό διάδρομο) να δεις πως τα πας.

 

απλα στα αγορια ειναι περισσοτερο ελαστικοι απο οτι στα κοριτσια...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

απλα στα αγορια ειναι περισσοτερο ελαστικοι απο οτι στα κοριτσια...

το λογικό θα ήταν το αντίθετο.:p Νομίζω στα κορίτσια ο χρόνος είναι 5 λεπτά.

Ε νισάφι.... 5 λεπτά το χιλιόμετρο είναι τζόκινγκ. δεν είναι τρέξιμο....

Link to comment
Share on other sites

το λογικό θα ήταν το αντίθετο.:p Νομίζω στα κορίτσια ο χρόνος είναι 5 λεπτά.

Ε νισάφι.... 5 λεπτά το χιλιόμετρο είναι τζόκινγκ. δεν είναι τρέξιμο....

 

Τα αθλήματα είναι ίδια όπως και το ύψος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...