Jump to content

Euro 2008 - Προκριματική Φάση


DENIOR
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?  

239 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?

    • Nαι
      139
    • Όχι
      90
    • ΔΞ/ΔΑ
      10


Recommended Posts

Μήπως έχεις μπερδευτεί?????????

Έχεις διαβάσει πουθενά κάποιο δικό μου σχόλιο του στυλ "δεν γνωρίζετε από ποδόσφαιρο"??

 

Πράγματι έχεις δίκιο... μπερδεύτηκα και σου ζητώ συγνώμη. Το σχόλιο ότι "δε γνωρίζουμε από ποδόσφαιρο" ήταν από άλλο μέλος.

Στο "συμπέρασμα" όμως... συμφωνούμε.

 

marras[/member] δηλαδή εσύ είσαι ευχαριστημένος από τον Ρεχάγκελ και την ομάδα;Άσε το Euro πες πως δεν το πήραμε (γιατί θα φτάσουμε στο 2050 και θα λέμε "ναι μα..πήραμε το euro 2004 κάποτε).Είσαι ευχαριστημένος από τις επιλογές του Γερμανού;Από τον τρόπο που αντιδρά στον αγώνα;Από τους παίκτες που καλεί;Από τον τρόπο που παίζουν ορισμένοι;Διακρίνεις την ίδια φλόγα στο παίξιμό τους με αυτή πριν 4-5 χρόνια;Εν τέλει όλα είναι τόσο ρόδινα που δεν πρέπει να μιλάμε καθόλου;

 

Όχι Βασίλη, δεν είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο που παίζει η ομάδα. Ούτε στην Πορτογαλλία ήμουν ικανοποιημένος από τον τρόπο, ειδικά ενάντια στην Τσεχία...

Από τα αποτελέσματα ήμουν και είμαι ικανοποιημένος...

Και αυτά είναι που ανεβάζουν η κατεβάζουν την ομάδα... :wink:

 

Μην αρπάζεστε... την ίδια ομάδα υποστηρίζουμε !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πράγματι έχεις δίκιο... μπερδεύτηκα και σου ζητώ συγνώμη. Το σχόλιο ότι "δε γνωρίζουμε από ποδόσφαιρο" ήταν από άλλο μέλος.

Στο "συμπέρασμα" όμως... συμφωνούμε.

 

Από τα αποτελέσματα ήμουν και είμαι ικανοποιημένος...

Και αυτά είναι που ανεβάζουν η κατεβάζουν την ομάδα... :wink:

 

Μην αρπάζεστε... την ίδια ομάδα υποστηρίζουμε !!! :lol:

Καταρχήν σε ευχαριστώ που ξαναδιάβασες αυτά που έγραψα.

 

Συμφωνούμε στο συμπέρασμα και σίγουρα όλοι υποστηρίζουμε την ίδια ομάδα με τα γαλανόλευκα.

Πιστεύω όμως, αν και δεν είμαστε "ειδικοί" πως κάποια πράγματα που έγραψα είναι άξια σχολιασμού και από εμάς, όλους εμάς τους αδαείς.

Όπως π.χ. πως μας βλέπουν οι ξένοι ή τη χρειάζεται για να γίνουμε πραγματικά μεγάλη και σημαντική ομάδα.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς μέσα από αυτά τα λούκια πρέπει να περάσουμε.

Το τι νομίζουμε εμείς αφορά μόνο εμάς. Η καταξίωση έρχεται από τη δική μας συνεχή προσπάθεια και μέσα από τα λόγια και τις πράξεις των άλλων.

Και δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν βλέπω.

 

Και το αποτέλεσμα του 2004 θα είναι απλά μια τεράστια έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

12 του Σεπτέμβρη με τη Νορβηγία :)

Nίκη πρόκριση.

 

Αν συνδυαστεί βέβαια και με νίκη επί της Βοσνίας στην Αθήνα.

 

Από τους πέντε αγώνες που απομένουν,οι πιο κρίσιμοι είναι αυτοί οι δύο. Αν τους κερδίσουμε,θα έχουμε την πολυτέλεια να είμαστε αδιάφοροι στον τελευταίο αγώνα με την Ουγγαρία,αλλά και σ'εκείνον με την Τουρκία.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, προσωπικά πιστεύω πως ο τερματοφύλακας γίνεται καλύτερος με τα παιχνίδια. Το κακό του Κοτσώλη ήταν ότι μέχρι να πάει στη Λάρισα, δεν είχε και τόσους αγώνες στα πόδια/χέρια του.

 

Εάν δεν δώσουμε χρόνο συμμετοχής σε άλλους τερματοφύλακες, όταν με το καλό (και αμήν), σταματήσει ο Νικοπολίδης, δεν θα υπάρχει αξιόπιστη εναλλακτική λύση.

 

Προς το παρόν, ο Χαλκιάς έχει αποδείξει πως μπορεί να έχει θέση βασικού. Αλλά δεν θα την κρατήσει όσο ο Νικοπολίδης βρίσκεται εν ζωή, συγγνώμη, εν δράσει...

 

 

Ma 8a dwsoume xrono summetoxis se ena termatofulaka se agwnes tis ethnikis ????? Ti allo 8a akousw, mipws na ftiaksoume kai ethnikes akadimies? An o Kotsolis den beltiw8ei mesa apo tis omades pou paizei, stin ethniki 8a beltiw8ei? Oso gia ton Xalkia, rwta tou kaimenous tis Portsmouth ti paixtaras einai, o an8rwpos einai anekdoto min to sizitame kan. Kai to lew exontas tin xeiroteri gnwmi gia tis perifimes eksodous tou Nikopolidi.

Link to comment
Share on other sites

O Xalkias einai gia ...ananewsi, o Kotswlis kai o Sifakis einai toso megaloi paixtes gia auto paizoun stin Larisa kai ston OFH! O Sifakis einai enas asta8estatos clown, enw o Kotsolis einai o paixtis pou den exei kanei ena bima mprosta ta teleutaia 5 xronia!

 

Μίλησα εγώ για ανανέωση τερματοφύλακα; Μην λέμε ότι θέλουμε. Για αλλαγή του κακού τερματοφύλακα που έχουμε μίλησα. Και εν πάση περιπτώσει, επειδή δεν βγάζουμε άκρη τουλάχιστον και σίγουρα σε αυτό το θέμα, ας μείνει ο Νικοπολίδης βασικός μέχρι να δεηθεί να σταματήσει, να δούμε στο επόμενο σοβαρό ματς πόσα τεμάχια θα μαζέψουμε...

 

H Ethniki den einai epibrabeusi?

 

Όχι δεν είναι. Εάν αυτή τη στιγμή είναι, δεν θα έπρεπε να είναι.

 

Einai i megaluteri timi gia enan athliti. Kai i Italia pire to Mundial xwris na paiksei idiaiteri mpalla kai me 30arides, alla ekei den eixame tous ellinarades na arxisoun ta sxolia.

 

Άλλο η βούρτσα και άλλο η γνωστή παραλία με άλλο σύμφωνο. Έχω την εντύπωση πως η κατάκτηση του Παγκοσμίου Κυπέλλου και της πρώτης θέσης στον όμιλο των προκριματικών του Euro, είναι κάααπως διαφορετικά πράγματα. Και να είσαι σίγουρος πως από την κατάκτηση του Euro εώς ακόμη και τώρα, η κριτική σε βάρος της Ιταλίας είναι συνεχής για την μπάλα που - δεν - παίζει.

 

Oso gia tin oikogeneia, esu ta les, egw eipa oti i ethniki einai san oikogeneia, allo an den to katalabes.

 

Μια χαρά κατάλαβα, μην ανησυχείς. «Οικογένεια» είναι, όπως ακριβώς το γράφω.

 

Hmmm, diladi o Insaghi den itan melos tis ethnikis Italias, alla pige mono gia to Mundial?

 

Χμ, τι λες; Για το τελευταίο ματς της Εθνικής Ιταλίας μίλησα.

 

Mallon esu exeis mperdeutei. Kai min kaneis sugkriseis twn sxolwn tou pagkosmiou podosfairou me tin Ellada, einai apo adiko ews asteio.

 

Δεν το κάνω, δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει εσύ κάτι τέτοιο.

 

Akoma pantws den mas exeis pei poious den kalei o Rexagkel, kati gia Taularidi , kati gia Sifaki, megales luseis!

 

Ναι, κατά τη γνώμη μου και ευτυχώς όχι μόνο τη δική μου, ο Ταβλαρίδης είναι μακράν καλύτερος αμυντικός από αυτούς που βρίσκονται στην Εθνική. Και από τον - τραυματίας αλλά παρών - Δέλλα και από τον Ανατολάκη και από τον Γκούμα.

 

Επιπλέον: Δεν ανέφερα ότι υπάρχουν χιλιάδες λύσεις για να επιλέξει ο Ρεχάγκελ. Υπάρχει όμως μία σίγουρη, η οποία τρώει το φτύσιμο του Ρεχάγκελ εδώ και χρόνια.

 

Pali den milas gia luseis, kati san to Sunaspismo einai ta sxolia sou, to 8ema den einai poios DEN prepei na paizei stin ethniki alla poios prepei na paizei.

 

Ποιός πρέπει να παίζει; Ο Ταβλαρίδης. Ο Σπυρόπουλος. Ο Γκέκας. Ο Λυμπερόπουλος όχι μόνον στα τελευταία πέντε λεπτά. Ο Τοροσίδης στη θέση του και όχι αλχημείες τύπου Παναθηναϊκού με δεξιοπόδαρο αμυντικό αριστερά.

 

Whatever

 

Indeed. :rolleyes:

 

Και συνεχίζουμε:

 

Ma 8a dwsoume xrono summetoxis se ena termatofulaka se agwnes tis ethnikis ?????

 

Φυσικά. Πως αλλιώς θα μάθει να συνεργάζεται με την άμυνα του; Αν και είμαι σίγουρος πως στο μυαλό σου τερματοφύλακας σημαίνει σώβρακο πάνω από το παντελόνι και "S" στο στήθος...

 

Ti allo 8a akousw, mipws na ftiaksoume kai ethnikes akadimies?

 

Έχουμε (δεν ξέρω αν το γνωρίζεις). Ονομάζονται Εθνική Ελπίδων, Νέων, Παίδων, Νηπιαγωγείου και πως στο καλό αλλιώς. Δηλαδή τις εθνικές οι οποίες θα έπρεπε να τροφοδοτούν την Εθνική Ανδρών. Πόσες φορές έχει παρακολουθήσει αγώνα της Εθνικής Ελπίδων ή Νέων ο Ρεχάγκελ; Όσες κι εσύ...

 

An o Kotsolis den beltiw8ei mesa apo tis omades pou paizei, stin ethniki 8a beltiw8ei? Oso gia ton Xalkia, rwta tou kaimenous tis Portsmouth ti paixtaras einai, o an8rwpos einai anekdoto min to sizitame kan.

 

Δεν ξέρω αν είναι ανέκδοτο ή γρίφος, ξέρω τι βλέπω και τι είδα.

 

Kai to lew exontas tin xeiroteri gnwmi gia tis perifimes eksodous tou Nikopolidi.

 

1 σοβαρό ματς, 4 τεμάχια. 1 μη σοβαρό ματς, ένα τεμάχιο. Keep walking...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα εγώ για ανανέωση τερματοφύλακα; Μην λέμε ότι θέλουμε. Για αλλαγή του κακού τερματοφύλακα που έχουμε μίλησα. Και εν πάση περιπτώσει, επειδή δεν βγάζουμε άκρη τουλάχιστον και σίγουρα σε αυτό το θέμα, ας μείνει ο Νικοπολίδης βασικός μέχρι να δεηθεί να σταματήσει, να δούμε στο επόμενο σοβαρό ματς πόσα τεμάχια θα μαζέψουμε...

 

 

 

Όχι δεν είναι. Εάν αυτή τη στιγμή είναι, δεν θα έπρεπε να είναι.

 

 

 

Άλλο η βούρτσα και άλλο η γνωστή παραλία με άλλο σύμφωνο. Έχω την εντύπωση πως η κατάκτηση του Παγκοσμίου Κυπέλλου και της πρώτης θέσης στον όμιλο των προκριματικών του Euro, είναι κάααπως διαφορετικά πράγματα. Και να είσαι σίγουρος πως από την κατάκτηση του Euro εώς ακόμη και τώρα, η κριτική σε βάρος της Ιταλίας είναι συνεχής για την μπάλα που - δεν - παίζει.

 

 

 

Μια χαρά κατάλαβα, μην ανησυχείς. «Οικογένεια» είναι, όπως ακριβώς το γράφω.

 

 

 

Χμ, τι λες; Για το τελευταίο ματς της Εθνικής Ιταλίας μίλησα.

 

 

 

Δεν το κάνω, δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει εσύ κάτι τέτοιο.

 

 

 

Ναι, κατά τη γνώμη μου και ευτυχώς όχι μόνο τη δική μου, ο Ταβλαρίδης είναι μακράν καλύτερος αμυντικός από αυτούς που βρίσκονται στην Εθνική. Και από τον - τραυματίας αλλά παρών - Δέλλα και από τον Ανατολάκη και από τον Γκούμα.

 

Επιπλέον: Δεν ανέφερα ότι υπάρχουν χιλιάδες λύσεις για να επιλέξει ο Ρεχάγκελ. Υπάρχει όμως μία σίγουρη, η οποία τρώει το φτύσιμο του Ρεχάγκελ εδώ και χρόνια.

 

 

 

Ποιός πρέπει να παίζει; Ο Ταβλαρίδης. Ο Σπυρόπουλος. Ο Γκέκας. Ο Λυμπερόπουλος όχι μόνον στα τελευταία πέντε λεπτά. Ο Τοροσίδης στη θέση του και όχι αλχημείες τύπου Παναθηναϊκού με δεξιοπόδαρο αμυντικό αριστερά.

 

 

 

Indeed. :rolleyes:

 

Και συνεχίζουμε:

 

 

 

Φυσικά. Πως αλλιώς θα μάθει να συνεργάζεται με την άμυνα του; Αν και είμαι σίγουρος πως στο μυαλό σου τερματοφύλακας σημαίνει σώβρακο πάνω από το παντελόνι και "S" στο στήθος...

 

 

 

Έχουμε (δεν ξέρω αν το γνωρίζεις). Ονομάζονται Εθνική Ελπίδων, Νέων, Παίδων, Νηπιαγωγείου και πως στο καλό αλλιώς. Δηλαδή τις εθνικές οι οποίες θα έπρεπε να τροφοδοτούν την Εθνική Ανδρών. Πόσες φορές έχει παρακολουθήσει αγώνα της Εθνικής Ελπίδων ή Νέων ο Ρεχάγκελ; Όσες κι εσύ...

 

 

 

Δεν ξέρω αν είναι ανέκδοτο ή γρίφος, ξέρω τι βλέπω και τι είδα.

 

 

 

1 σοβαρό ματς, 4 τεμάχια. 1 μη σοβαρό ματς, ένα τεμάχιο. Keep walking...

 

Loipon, epeidi akri den bgazoume kapoia apla pragmata gia to pws douleuei to podosfairo pagkosmiws.

 

Ethniki Andrwn : H megisti timi gia enan athliti, epibrabeusi twn prospa8eiwn tou kai tis agwnistikis tou aksias. Yparxei enas kormos 15 paixtwn ston opoio prosti8entai kata kairous oi pio formarismenoi, kapoioi neoi se prospa8eia ananewseis, kapoioi san enallaktikes luseis otan uparxoun problimata traumatismwn-timwriwn. Auto kanei o Rexangel, twra an den kalei ton kollito sou ton Taularidi proswpika den me noiazei ka8olou, who the f@ is Tavlaridis eksallou.

Ethniki Newn,Elpidwn : Omoiws edw kalountai oi kaluteroi kai pio elpidoforoi neoi paixtes apo tis Akadimies TWN OMADWN. Den einai akadimies oi ethnikes omades, krima an den katalabaineis tin diafora. Oi ethnikes omades dinoun 10 agwnes etisiws, me alles 20 proponiseis maximum, den mporeis na ftiakseis paixtes etsi. Stis proponiseis twn ethnikwn omadwn ginetai prospa8eia gia desimo kai oxi atomikis beltiwsis.

To oti den exei sxesi i kataktisi tou Euro apo tin Ellada me tou Mundial apo tin Italia mono esu 8a mporouses na to peis. An uparxoun kritikes gia to podosfairo pou paizei i Italia para to oti pire to Mundial apodeiknuei to poso moiazoume me tous Italous, oi opoioi bebaia otan paraiti8ike o proponitis tis Ethinikis sxedon ebalan ta klamata.

Oxi, den exeis idea ti simainei oikogeneia, sorry. Ara na bazoume ton Kotsoli basiko ston agwna me tin Norbigia gia na ma8ei na sunergazetai me tin amuna tou, auto pou leme stou Kasidi to kefali. H ethniki den einai sxoleio, an den exei ma8ei o allos kati edw kai tosa xronia, stin ethniki 8a to ma8ei? Katalabe kati aplo. Katalabainw oti esu san proponitaras 8ewreis oti o Kotsolis kai o Xalkias einai upertermatofulakes, alla to oti den to pisteuei kanenas kanonikos proponitis omadas kati simainei.

Den einai oute anekdoto oute grifos. Apla osoi parakolou8oume podosfairo kseroume tin poreia tou Xalkia kai den ton krinoume apo mia apokrousi se agwna me tin Ouggaria. Malista, mi sobari omada i Norbigia, mi sobari i tessara sti bosnia, mono sobaro paixnidi to tragiko pragmati me tin Tourkia entos. Epafi me to sugxrono podosfairo miden omws...

Oso gia tis protaseis sou, o Gekas pou sigoura ton ebrizes prwtou paei sti Germania, paizei , gia ton Tavlaridi-Maldini ta eipame, o Lumperopoulos pragmati prepei na paizei perissotero, me ton Spuropoulo gelaw (o klassikos paixtis twn manager, ante na paei kapou na teleiwnoume) enw gia ton Torosidi as brei prwta ti 8esi tou ston olumpiako, kai meta na er8ei na tin pei kai se emas. Apo oti katalaba i idaniki amuna gia tin ethniki einai Xalkias, Torosidis, Tavlaridis, Kurgiakos, Vuntra? e re glentia:)

Link to comment
Share on other sites

Katalabainw oti esu san proponitaras 8ewreis oti o Kotsolis kai o Xalkias einai upertermatofulakes, alla to oti den to pisteuei kanenas kanonikos proponitis omadas kati simainei.

Den einai oute anekdoto oute grifos. Apla osoi parakolou8oume podosfairo kseroume tin poreia tou Xalkia kai den ton krinoume apo mia apokrousi se agwna me tin Ouggaria. Malista, mi sobari omada i Norbigia, mi sobari i tessara sti bosnia, mono sobaro paixnidi to tragiko pragmati me tin Tourkia entos. Epafi me to sugxrono podosfairo miden omws...

Oso gia tis protaseis sou, o Gekas pou sigoura ton ebrizes prwtou paei sti Germania, paizei , gia ton Tavlaridi-Maldini ta eipame, o Lumperopoulos pragmati prepei na paizei perissotero, me ton Spuropoulo gelaw (o klassikos paixtis twn manager, ante na paei kapou na teleiwnoume) enw gia ton Torosidi as brei prwta ti 8esi tou ston olumpiako, kai meta na er8ei na tin pei kai se emas. Apo oti katalaba i idaniki amuna gia tin ethniki einai Xalkias, Torosidis, Tavlaridis, Kurgiakos, Vuntra? e re glentia:)

 

Ο Νικοπολίδης δεν είναι αξιόπιστος τερματοφύλακας.Υποπίπτει σε αστεία λάθη,ζημιώνοντας την Εθνική Ομάδα. Δε με αφορά ούτε το πως αγωνιζόταν στο παρελθόν ούτε ότι ήταν αλάνθαστος στο Euro.

Τη δεδομένη χρονική στιγμή ΔΕΝ μπορεί να προσφέρει.Τα χρόνια έχουν περάσει βλέπεις.

 

Ο Χαλκιάς έχει δείξει πως αποδίδει καλύτερα όταν χρησιμοποιείται.Δεν υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος να μη συνεχίσει να παίζει.

 

Ο Σπυρόπουλος είναι ο καλύτερος Έλληνας αριστερός οπισθοφύλακας.Έχει καλή τεχνική,άψογο τάκλιν,εξαιρετική σέντρα. Επειδή αγωνίζεται στον Πανιώνιο δε σημαίνει πως δεν πρέπει να καλείται στην Εθνική Ομάδα.

 

Αν στη θέση του Βύντρα ήταν ο Σπυρόπουλος,δε θα είχα καμία αντίρρηση για τη συγκεκριμένη σύνθεση.

Link to comment
Share on other sites

Loipon, epeidi akri den bgazoume kapoia apla pragmata gia to pws douleuei to podosfairo pagkosmiws.

 

Σε ποιό τομέα της FIFA δουλεύεις ακριβώς;

 

Ethniki Andrwn : H megisti timi gia enan athliti, epibrabeusi twn prospa8eiwn tou kai tis agwnistikis tou aksias.

 

Εδώ δεν διαφωνούμε, αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Κι εγώ υποστηρίζω πως στην Εθνική πρέπει να καλούνται όσοι προσπαθούν στις ομάδες τους και αποδεικνύουν την αγωνιστική τους αξία. Σε καμία όμως περίπτωση η Εθνική δεν είναι επιβράβευση.

 

Και κάτι άλλο. Ακόμη και να είναι η Εθνική επιβράβευση, με το να καλεί τραυματίες, παροπλισμένους στις ομάδες του παίκτες, παίκτες που δεν αποδεικνύουν την αγωνιστική τους αξία εν γένει, επιβραβεύει τι ακριβώς;

 

Επί παραδείγματι. Τι ακριβώς επιβραβεύει η Εθνική στον Χαριστέα; Τι επιβραβεύει στον χωρίς ομάδα Φύσσα;

 

Yparxei enas kormos 15 paixtwn ston opoio prosti8entai kata kairous oi pio formarismenoi, kapoioi neoi se prospa8eia ananewseis, kapoioi san enallaktikes luseis otan uparxoun problimata traumatismwn-timwriwn.

 

Auto kanei o Rexangel, twra an den kalei ton kollito sou ton Taularidi proswpika den me noiazei ka8olou, who the f@ is Tavlaridis eksallou.

 

Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα καλέσει τον Ταβλαρίδη. Με ενδιαφέρει ότι η Εθνική που είναι επιβράβευση, δεν επιβραβεύει όλους τους Έλληνες παίκτες. Επιβραβεύει μονάχα ορισμένους, εξαιρώντας αναίτια άλλους. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;

 

Ethniki Newn,Elpidwn : Omoiws edw kalountai oi kaluteroi kai pio elpidoforoi neoi paixtes apo tis Akadimies TWN OMADWN. Den einai akadimies oi ethnikes omades, krima an den katalabaineis tin diafora. Oi ethnikes omades dinoun 10 agwnes etisiws, me alles 20 proponiseis maximum, den mporeis na ftiakseis paixtes etsi. Stis proponiseis twn ethnikwn omadwn ginetai prospa8eia gia desimo kai oxi atomikis beltiwsis.

 

Μπορούμε κάλλιστα λοιπόν να αλλάξουμε όνομα στην ομάδα και να την κάνουμε από Εθνική Ελλάδος, «Εθνική Ελλάδος για-άνω-των-30-ετών-παίκτες-οι-οποίοι-είναι-δεμένοι-μεταξυ-τους-με-ελάχιστες-εξαιρέσεις-για-να-ρίχνουμε-στάχτη-στα-μάτια-αυτών-που-μιλάνε-για-ανανέωση».

 

To oti den exei sxesi i kataktisi tou Euro apo tin Ellada me tou Mundial apo tin Italia mono esu 8a mporouses na to peis.

 

Αυτούσιο το μήνυμα μου, γιατί άλλα διαβάζεις, άλλα καταλαβαίνεις και σε άλλα απαντάς:

 

Άλλο η βούρτσα και άλλο η γνωστή παραλία με άλλο σύμφωνο. Έχω την εντύπωση πως η κατάκτηση του Παγκοσμίου Κυπέλλου και της πρώτης θέσης στον όμιλο των προκριματικών του Euro, είναι κάααπως διαφορετικά πράγματα. Και να είσαι σίγουρος πως από την κατάκτηση του Euro εώς ακόμη και τώρα, η κριτική σε βάρος της Ιταλίας είναι συνεχής για την μπάλα που - δεν - παίζει.

 

An uparxoun kritikes gia to podosfairo pou paizei i Italia para to oti pire to Mundial apodeiknuei to poso moiazoume me tous Italous, oi opoioi bebaia otan paraiti8ike o proponitis tis Ethinikis sxedon ebalan ta klamata.

 

Πιο πάνω έγραψα (όχι πως μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις καθώς είμαι σίγουρος πως διαβάζεις μόνο τα μηνύματα που απευθύνονται σε σένα - κάπως έτσι γίνεται να λες πως δεν υπάρχουν προτάσεις για παίκτες στην Εθνική - πως δεν έχω πρόβλημα αν θα φύγει ή θα μείνει ο Ρεχάγκελ, αλλά έχω πρόβλημα με τις ενέργειες του.

 

Oxi, den exeis idea ti simainei oikogeneia, sorry.

 

Συγχωρεμένος.

 

Ara na bazoume ton Kotsoli basiko ston agwna me tin Norbigia gia na ma8ei na sunergazetai me tin amuna tou, auto pou leme stou Kasidi to kefali. H ethniki den einai sxoleio, an den exei ma8ei o allos kati edw kai tosa xronia, stin ethniki 8a to ma8ei? Katalabe kati aplo. Katalabainw oti esu san proponitaras 8ewreis oti o Kotsolis kai o Xalkias einai upertermatofulakes, alla to oti den to pisteuei kanenas kanonikos proponitis omadas kati simainei.

 

Εκτός φυσικά από τις ομάδες στις οποίες αγωνίζονται ως βασικοί. Δεν είμαι προπονηταράς, ούτε φυσικά κολλητός του Ρεχάγκελ, αλλά έχω μάτια ευτυχώς και κρίνω (ευτυχώς).

 

Den einai oute anekdoto oute grifos. Apla osoi parakolou8oume podosfairo kseroume tin poreia tou Xalkia kai den ton krinoume apo mia apokrousi se agwna me tin Ouggaria.

 

Σαφώς και δεν κρίνεται από μία απόκρουση. Διάβασε αν θες το μήνυμα του Denior, αν και χλωμό το βλέπω να το κάνεις...

 

Malista, mi sobari omada i Norbigia

 

Δεν κρίνουμε από μία απόκρουση σε αγώνα με την Νορβηγία. ;)

 

mi sobari i tessara sti bosnia

 

Με το σκορ 1-0 στο 80, τους Βόσνιους να μας παίζουν μονότερμα και εμείς να περιμένουμε την ισοφάριση.

 

mono sobaro paixnidi to tragiko pragmati me tin Tourkia entos.

 

Καλά που το αναγνωρίζεις. Είμαι σίγουρος πως το ότι η ενδεκάδα μας στον συγκεκριμένο αγώνα ήταν κατά τα 8/11 ενδεκάδα του Euro ήταν πραγματικά τυχαίο...

 

Epafi me to sugxrono podosfairo miden omws...

 

Όντως... ;)

 

Oso gia tis protaseis sou, o Gekas pou sigoura ton ebrizes prwtou paei sti Germania, paizei,

 

Για την ακρίβεια έβριζα τον Παναθηναϊκό που τον άφησε να φύγει. Αλλά τι ξέρω εγώ...

 

gia ton Tavlaridi-Maldini ta eipame, o Lumperopoulos pragmati prepei na paizei perissotero, me ton Spuropoulo gelaw (o klassikos paixtis twn manager, ante na paei kapou na teleiwnoume)

 

Epafi me to sugxrono podosfairo miden omws...

 

enw gia ton Torosidi as brei prwta ti 8esi tou ston olumpiako, kai meta na er8ei na tin pei kai se emas. Apo oti katalaba i idaniki amuna gia tin ethniki einai Xalkias, Torosidis, Tavlaridis, Kurgiakos, Vuntra? e re glentia:)

 

Πράγματι, ειδικά τον Βύντρα είμαι σίγουρος πως έχω αναφέρει πολλάκις ότι θα έπρεπε να παίζει στην Εθνική (ή μήπως όχι, για ψάξε το λίγο).

 

Η ιδανική άμυνα είναι εκείνη που δεν τρώει γκολ, όχι λόγω τύχης, αλλά επειδή δεν αφήνει τους επιθετικούς να σκοράρουν.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό τομέα της FIFA δουλεύεις ακριβώς;

 

 

 

Εδώ δεν διαφωνούμε, αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Κι εγώ υποστηρίζω πως στην Εθνική πρέπει να καλούνται όσοι προσπαθούν στις ομάδες τους και αποδεικνύουν την αγωνιστική τους αξία. Σε καμία όμως περίπτωση η Εθνική δεν είναι επιβράβευση.

 

Και κάτι άλλο. Ακόμη και να είναι η Εθνική επιβράβευση, με το να καλεί τραυματίες, παροπλισμένους στις ομάδες του παίκτες, παίκτες που δεν αποδεικνύουν την αγωνιστική τους αξία εν γένει, επιβραβεύει τι ακριβώς;

 

Επί παραδείγματι. Τι ακριβώς επιβραβεύει η Εθνική στον Χαριστέα; Τι επιβραβεύει στον χωρίς ομάδα Φύσσα;

 

 

 

 

 

Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα καλέσει τον Ταβλαρίδη. Με ενδιαφέρει ότι η Εθνική που είναι επιβράβευση, δεν επιβραβεύει όλους τους Έλληνες παίκτες. Επιβραβεύει μονάχα ορισμένους, εξαιρώντας αναίτια άλλους. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις;

 

 

 

Μπορούμε κάλλιστα λοιπόν να αλλάξουμε όνομα στην ομάδα και να την κάνουμε από Εθνική Ελλάδος, «Εθνική Ελλάδος για-άνω-των-30-ετών-παίκτες-οι-οποίοι-είναι-δεμένοι-μεταξυ-τους-με-ελάχιστες-εξαιρέσεις-για-να-ρίχνουμε-στάχτη-στα-μάτια-αυτών-που-μιλάνε-για-ανανέωση».

 

 

 

Αυτούσιο το μήνυμα μου, γιατί άλλα διαβάζεις, άλλα καταλαβαίνεις και σε άλλα απαντάς:

 

 

 

 

 

Πιο πάνω έγραψα (όχι πως μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις καθώς είμαι σίγουρος πως διαβάζεις μόνο τα μηνύματα που απευθύνονται σε σένα - κάπως έτσι γίνεται να λες πως δεν υπάρχουν προτάσεις για παίκτες στην Εθνική - πως δεν έχω πρόβλημα αν θα φύγει ή θα μείνει ο Ρεχάγκελ, αλλά έχω πρόβλημα με τις ενέργειες του.

 

 

 

Συγχωρεμένος.

 

 

 

Εκτός φυσικά από τις ομάδες στις οποίες αγωνίζονται ως βασικοί. Δεν είμαι προπονηταράς, ούτε φυσικά κολλητός του Ρεχάγκελ, αλλά έχω μάτια ευτυχώς και κρίνω (ευτυχώς).

 

 

 

Σαφώς και δεν κρίνεται από μία απόκρουση. Διάβασε αν θες το μήνυμα του Denior, αν και χλωμό το βλέπω να το κάνεις...

 

 

 

Δεν κρίνουμε από μία απόκρουση σε αγώνα με την Νορβηγία. ;)

 

 

 

Με το σκορ 1-0 στο 80, τους Βόσνιους να μας παίζουν μονότερμα και εμείς να περιμένουμε την ισοφάριση.

 

 

 

Καλά που το αναγνωρίζεις. Είμαι σίγουρος πως το ότι η ενδεκάδα μας στον συγκεκριμένο αγώνα ήταν κατά τα 8/11 ενδεκάδα του Euro ήταν πραγματικά τυχαίο...

 

 

 

Όντως... ;)

 

 

 

Για την ακρίβεια έβριζα τον Παναθηναϊκό που τον άφησε να φύγει. Αλλά τι ξέρω εγώ...

 

 

 

Epafi me to sugxrono podosfairo miden omws...

 

 

 

Πράγματι, ειδικά τον Βύντρα είμαι σίγουρος πως έχω αναφέρει πολλάκις ότι θα έπρεπε να παίζει στην Εθνική (ή μήπως όχι, για ψάξε το λίγο).

 

Η ιδανική άμυνα είναι εκείνη που δεν τρώει γκολ, όχι λόγω τύχης, αλλά επειδή δεν αφήνει τους επιθετικούς να σκοράρουν.

 

H diafwnia mas einai apli. An simera paizei kala o Papadopoulos kai o Salpigidis, se ena mina o Samaras kai o Matzios, se duo mines o Gekas kai o Lumperopoulos den mporei o proponitis na kalei stin ethniki ka8e fora kai allo didumo! Tha epileksei gia paradeigma Samara kai Geka san basikous, ton Papadopoulo san anaplirwmatiko kai san deutero anaplirwmatiko enan apo tous upoloipous treis, ton pio formarismeno ana periodo. O basikos kormos omws DEN EINAI DUNATO na allazei se ka8e paixnidi opws fusa o anemos. Auto to la8os ekane i ethniki tosa xronia, akougontas tous proponites tis eksedras kai twn fulladwn gia auto mia zwi pername ta @ mas. O Ronaldinho fetos "sernetai" , den mporei omws o proponitis tis ethnikis brazilias na min ton kalesei epeidi einai deforme! Auto apla lew. O Nikopolidis, o Seitaridis, o Karagkounis, o Katsouranis, o Kurgiakos, 8a paizoun stin ethniki OTI kai na ginei, to na sugkrinei kaneis ton Spuropoulo me ton Seitaridi einai apla asteio.

To oti oi ethnikes den einai akadimies xairomai pou to dexesai(nomizw) Oso gia tis ilikies, Seitaridis, Kurgiakos, Katsouranis, Samaras, Gekas, Amanatidis, Karagkounis , oi basikoi tis ethnikis simera einai katw twn 30.

Gia ton Xalkia epeidi ton exw zisei me ton Panathinaiko, dustuxws, na poume ligi istoria. Einai tis idias panw katw ilikias me ton Nikopolidi. Ston Panathinaiko den epaikse sxedon pote, efuge san antallagma ston Hraklh, opou egine anekdoto sto stoma olis tis Salonikis, meta ton pasarame mesw Zaets stin Portsmou8 (tin erikse stin A) opou egine episis anekdoto (eftasan na ton poulane oi fila8loi tis Portsmou8 sto ebay), apo ekei gurise ston Ari, pou molis anebike apo tin B katigoria. Auton 8eloume gia tin Ethniki????Epeidi agwnizetai basikos ston Ari, kai o Kotsolis basikos stin etoimi na pesei larisa? Kai o Skoufalis basikos einai, giati na min paiksei stin ethniki ?

Malista, den krinoume apo Norbigia, eimastan tuxeroi me tin Bosnia , enw me tin Tourkia pou eginan ola opws eprepe(fantazomai 8a panigirizes stis gkeles mas kai sta dokaria pou eixame apo to miso metro) xasame. Na doume an feroume kanena diplo stin Poli pou 8a krufteite oloi, kaloi mono gia ta panigiria. Eleos me to komplex tis tuxis, min ksexname oti i tuxi eunoei tous isxurous. Kai gia ton Panathinaiko otan pige stous 8 elegan oti itan tuxeros kapoioi kompleksikoi. Twra pou efuge o tote kormos, efuge, sumptwmatika, mazi kai i tuxi!

An pragmati ebrizes ton Panathinaiko pou afise ton Geka na fugei tote eiste duo, esu kai i mana tou, mprabo sou. Kai gia na min 8ewri8w oti sumpa8w ton Nikopolidi, tou euxomai ka8e kako, to drama einai oti simera einai o kaluteros ellinas.

Link to comment
Share on other sites

H diafwnia mas einai apli. An simera paizei kala o Papadopoulos kai o Salpigidis, se ena mina o Samaras kai o Matzios, se duo mines o Gekas kai o Lumperopoulos den mporei o proponitis na kalei stin ethniki ka8e fora kai allo didumo!

 

Μπορεί όμως να βάζει βασικούς αυτούς που παίζουν καλύτερα. Πιστεύω συμφωνείς.

 

Tha epileksei gia paradeigma Samara kai Geka san basikous, ton Papadopoulo san anaplirwmatiko kai san deutero anaplirwmatiko enan apo tous upoloipous treis, ton pio formarismeno ana periodo. O basikos kormos omws DEN EINAI DUNATO na allazei se ka8e paixnidi opws fusa o anemos. Auto to la8os ekane i ethniki tosa xronia, akougontas tous proponites tis eksedras kai twn fulladwn gia auto mia zwi pername ta @ mas.

 

Σε αυτό δεν διαφωνώ. Υπάρχει όμως μία λεπτή διαφορά μεταξύ του βασικού κορμού και της καμία αλλαγής. Όπως είπα καμιά δεκαριά φορές, κι εγώ και άλλοι, υπάρχουν παίκτες οι οποίοι έχουν χρόνια/μήνες να κάνουν ένα καλό παιχνίδι. Δεν είναι ρίσκο να τους κρατάμε συνεχώς βασικούς, να μην παίζουν καλά και να μην βάζουμε άλλους στη θέση τους πιο φορμαρισμένους;

 

O Ronaldinho fetos "sernetai" , den mporei omws o proponitis tis ethnikis brazilias na min ton kalesei epeidi einai deforme!

 

Μπορεί όμως να μην το βάλει για 1-2 ματς. Και σίγουρα άλλο ο Ronaldinho και άλλο οι παίκτες της Εθνικής μας.

 

Auto apla lew. O Nikopolidis, o Seitaridis, o Karagkounis, o Katsouranis, o Kurgiakos, 8a paizoun stin ethniki OTI kai na ginei

 

Αυτό είναι το κακό και το πρόβλημα σχεδόν όλων μας εδώ μέσα. Οι συμβάσεις των παικτών με την Εθνική, το θα παίζουν ότι και να γίνει...

 

to na sugkrinei kaneis ton Spuropoulo me ton Seitaridi einai apla asteio.

 

Γνώμη σου, όπως και γνώμη μου να πιστεύω ότι πιστεύω.

 

To oti oi ethnikes den einai akadimies xairomai pou to dexesai(nomizw) Oso gia tis ilikies, Seitaridis, Kurgiakos, Katsouranis, Samaras, Gekas, Amanatidis, Karagkounis , oi basikoi tis ethnikis simera einai katw twn 30.

 

Fair enough, πάσο για την ηλικία. Εμμένω όμως στην άποψη μου για τη συμβασιακή σχέση των παικτών με την Εθνική. Και προσθέτω: εφόσον είναι επιβράβευση, οι παίκτες που ξέρουν πως ότι και να γίνει θα παίζουν στην Εθνική, με ποιό κίνητρο θα παίξουν καλύτερα;

 

Gia ton Xalkia epeidi ton exw zisei me ton Panathinaiko, dustuxws, na poume ligi istoria. Einai tis idias panw katw ilikias me ton Nikopolidi. Ston Panathinaiko den epaikse sxedon pote, efuge san antallagma ston Hraklh, opou egine anekdoto sto stoma olis tis Salonikis, meta ton pasarame mesw Zaets stin Portsmou8 (tin erikse stin A) opou egine episis anekdoto (eftasan na ton poulane oi fila8loi tis Portsmou8 sto ebay), apo ekei gurise ston Ari, pou molis anebike apo tin B katigoria. Auton 8eloume gia tin Ethniki????

 

Την γνωρίζω την ιστορία του Χαλκιά κι εγώ Παναθηναϊκός είμαι. Δεν με ενδιαφέρει όμως. Αν μπορεί να προσφέρει - και σύμφωνα με την δική μου και όχι μόνο κρίση μπορεί - καλύτερα από τον Νικοπολίδη, τότε τον προτιμώ.

 

Epeidi agwnizetai basikos ston Ari, kai o Kotsolis basikos stin etoimi na pesei larisa? Kai o Skoufalis basikos einai, giati na min paiksei stin ethniki ?

 

Πράγματι. Αλλά δεν είναι εντελώς το ίδιο, καθώς τουλάχιστον ο Χαλκιάς, έχει αποδείξει ότι μπορεί να προσφέρει.

 

Malista, den krinoume apo Norbigia, eimastan tuxeroi me tin Bosnia , enw me tin Tourkia pou eginan ola opws eprepe(fantazomai 8a panigirizes stis gkeles mas kai sta dokaria pou eixame apo to miso metro) xasame.

 

Για ακόμη μία φορά έχεις λάθος. Δεν πανηγύριζα.

 

Na doume an feroume kanena diplo stin Poli pou 8a krufteite oloi, kaloi mono gia ta panigiria.

 

Και πάλι λάθος. Δεν έχω πρόβλημα ή κόμπλεξ με τις νίκες της Εθνικής, φτάνει αυτές να τις αξίζει.

 

Eleos me to komplex tis tuxis, min ksexname oti i tuxi eunoei tous isxurous. Kai gia ton Panathinaiko otan pige stous 8 elegan oti itan tuxeros kapoioi kompleksikoi. Twra pou efuge o tote kormos, efuge, sumptwmatika, mazi kai i tuxi!

 

Δεν θα αναφερθώ στον Παναθηναϊκό, θα αναφερθώ στην Εθνική. Τα ματς που κέρδισε στο Euro π.χ. δεν ήταν μονάχα τύχη. Η τύχη βοήθησε την καλή - τότε - Εθνική. Η τύχη τώρα βοηθάει την κακή Εθνική, ή αν προτιμάς την όχι και τόσο καλή.

 

An pragmati ebrizes ton Panathinaiko pou afise ton Geka na fugei tote eiste duo, esu kai i mana tou, mprabo sou.

 

Γιατί να μην το κάνω; Ακόμη και 20 γκολ να μην έβαζε στην Γερμανία, η ομάδα έχασε μία επιθετική λύση. Ergo, βρίσιμο. :p

 

Kai gia na min 8ewri8w oti sumpa8w ton Nikopolidi, tou euxomai ka8e kako, to drama einai oti simera einai o kaluteros ellinas.

 

Εγώ δεν του εύχομαι κανένα κακό, του εύχομαι να αποσυρθεί σύντομα για να γλυτώσουμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Oi diafwnies mas telika einai ligoteres apo oti arxika fainontan:P Apo oti blepw esu pisteueis oti prepei na paizoun ka8e fora oi pio formarismenoi, egw pali pisteuw oti prepei na paizei o basikos kormos, dun 1-2 allages twn formarismenwn. To oti o Otto exei terastia kollimata einai adiamfisbitito. To na paizei stin ethiniki o Xaristeas einai proklisi. To na min exei kalesei pote ton Tavlaridi pragmati einai problima. Alla kalws i kakws ta apotelesmata ton dikaiwnoun.
Link to comment
Share on other sites

Oi diafwnies mas telika einai ligoteres apo oti arxika fainontan:P Apo oti blepw esu pisteueis oti prepei na paizoun ka8e fora oi pio formarismenoi, egw pali pisteuw oti prepei na paizei o basikos kormos, dun 1-2 allages twn formarismenwn.

 

Ο βασικός κορμός είναι σημαντικός, το πιστεύω κι εγώ. Απλά πιστεύω πως οι φορμαρισμένοι παίκτες πρέπει να είναι σε αναλογία κάπως περισσότεροι στην ενδεκάδα. Αυτό που πιστεύω ακράδαντα είναι πως θα μπορούσαν τουλάχιστον να είναι περισσότεροι στην αποστολή, από το να καλούνται παίκτες που δεν παίζουν στις ομάδες τους, ή ακόμη και τραυματίες...

 

To oti o Otto exei terastia kollimata einai adiamfisbitito. To na paizei stin ethiniki o Xaristeas einai proklisi. To na min exei kalesei pote ton Tavlaridi pragmati einai problima. Alla kalws i kakws ta apotelesmata ton dikaiwnoun.

 

Δεν διαφωνώ καθόλου. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο κάνω την κριτική μου τώρα, επειδή τα αποτελέσματα τον δικαιώνουν. Αν τα αποτέλεσματα δεν ήταν καλά, όλοι θα κάναμε κριτική, η οποία μπορεί και να επικεντρωνόταν σε λάθος σημεία.

 

Μακάρι η Εθνική να συνεχίσει να κερδίζει βαθμούς, ώστε να σιγουρευτεί η θέση μας στα τελικά. Με το τέλος όμως του Euro και μετά, η Εθνική θα έχει μεγάλο πρόβλημα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πως και σημερα δεν εγραψε κανεις στο θεμα, ειδικα μιας και η εθνικη νομιζω ικανοποιησε τους φιλαθλους της, δεν κλειστηκε πισω (για το μεγαλυτερο μερος του αγωνα) και ειχε αρκετες ευκαιριες, και θα ηταν ευκολο να ειχε κερδισει (και να εξασφαλισει την προκριση απο τωρα) αν ειχε δει το φαουλ του Καριου ο διαιτητης, ή ηταν λιγο πιο τυχερη σε καποιες φασεις; (Τοσο μας εχει απορροφησει το EuroBasket; :O)

 

 

Ειχαμε καποια προβληματα σε καποια σημεια του αγωνα με την αμυνα μας, αλλα σημερα ηταν μια απο τις λιγες φορες που χαρηκα να βλεπω αγωνα της Εθνικης :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον PMNEDM.

Η Εθνική έπαιξε επιτέλους ελκυστικό ποδόσφαιρο. Είχε ταχύτητα και ρυθμό. Το παιχνίδι της δεν ήταν εκνευριστικό και πληκτικό, ως επί το πλείστον.

Η πρόκριση πλέον είναι πιο πιθανή από ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον PMNEDM.

Η Εθνική έπαιξε επιτέλους ελκυστικό ποδόσφαιρο. Είχε ταχύτητα και ρυθμό. Το παιχνίδι της δεν ήταν εκνευριστικό και πληκτικό, ως επί το πλείστον.

Η πρόκριση πλέον είναι πιο πιθανή από ποτέ.

 

Mηπως η Εθνικη μας επαιξε το καλυτερο παιχνιδι της φετος?

 

Μπραβο πολυ καλη εμφανιση!!

 

Διαιτητης ερασιτεχνικης κατηγοριας

Να δουμε ως ποτε η UEFA θα πειραματιζεται με βλακες διαιτητες και μαλιστα σε παιχνιδια της Πρωταθλητριας Ευρωπης!!

Νορβηγοι υπερμετρα σκληροι με την ανοχη του δειγματος διαιτητη

Το 1-1 επιθετικο φαουλ του "φιγουρατου" καριο

 

Αυτοςο φουκαρας ο Λυμπε θα βαλει κανενα γκολ ρε παιδια?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν η διοργάνωση των Ελβετών (Euro 2008) είναι σαν τον διαιτητή τους...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αν η διοργάνωση των Ελβετών (Euro 2008) είναι σαν τον διαιτητή τους...

 

:p +1

Εθνική από euro ήταν αυτή μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μη θεωρούν δεδομένη την πρόκριση!!

KCB
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα! Δείτε τον διαιτητή στο Τουρκία-Ουγγαρία (η φάση είναι στο 0-0).

 

http://www.youtube.com/watch?v=3pAImAWPYyg

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα! Δείτε τον διαιτητή στο Τουρκία-Ουγγαρία (η φάση είναι στο 0-0).

 

http://www.youtube.com/watch?v=3pAImAWPYyg

 

Πλάκα κάνουν;Μα καλά από σχολικούς αγώνες τους φέρνουν;Τέτοια βλέπω και μου έρχεται στο μυαλό το "λάδωμα".Γίνεται να κάνουμε προσφυγή σε κάποια αρχή ώστε αυτοί οι ερασιτέχνες να παίζουν τον διαιτητή μόνο σε αγώνες των παιδιών τους;

Link to comment
Share on other sites

Απλά ΤΡΑΓΙΚΟΙ... Και νόμιζα ότι μόνο εδω ήταν έτσι...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

To mpouketo tou skolari ston drago to eidate? xaxaxa

re ton gero.

tzoufio htan pantws.

 

γνωστη κουφαλα ο βραζιλιανος....

Link to comment
Share on other sites

Oi ...fostires pou ebrizan ton Otto ksafnika swpasan. Perimenw pws kai pws na anoiksoun to stomataki tous kai pali, oi aiwnioi kwlotoumpes:)

Pame pali sto Euro, elpizw san prwtoi ston omilo, kai ekei pisteuw se mia aksioprosekti ekproswpisi tis xwras. Eutuxws einai traumatias o Xaristeas kai o Roufopolidis ekatse ston pagko :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοςο φουκαρας ο Λυμπε θα βαλει κανενα γκολ ρε παιδια?

 

 

Xmmm, exei balei idi 2, uperpolitima, me ti Moldavia entos sto 93, kai to monadiko episis me ti Moldavia ektos , isws 8a eprepe na paizei kai basikos ...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...