Jump to content

Euro 2008 - Προκριματική Φάση


DENIOR
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?  

239 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?

    • Nαι
      139
    • Όχι
      90
    • ΔΞ/ΔΑ
      10


Recommended Posts

Υπάρχουν και χειρότερα! Δείτε τον διαιτητή στο Τουρκία-Ουγγαρία (η φάση είναι στο 0-0).

 

http://www.youtube.com/watch?v=3pAImAWPYyg

 

ημαρτον, ο διαιτητης ειναι μαστουρομενος, δν εξηγηται αλλιως.. εγω προσωπικα αν ημουνα στη θεση τ παικτη δν ξερω αν θα μπορουσα να κρατηθω και να μν τ παιζα 2-3 μπουκετα :p

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oi ...fostires pou ebrizan ton Otto ksafnika swpasan. Perimenw pws kai pws na anoiksoun to stomataki tous kai pali, oi aiwnioi kwlotoumpes:)

Pame pali sto Euro, elpizw san prwtoi ston omilo, kai ekei pisteuw se mia aksioprosekti ekproswpisi tis xwras. Eutuxws einai traumatias o Xaristeas kai o Roufopolidis ekatse ston pagko :)

 

Καλα ενταξει μη τρελλαθουμε κιολας.

Ηταν ουσιαστικα η καλυτερη εμφανιση (και η μοναδικη μεχρι στιγμης) της Εθνικης μετα απο τοσους αγωνες στον Ομιλο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

An me mia kai monadiki kali emfanisi eimaste kata 90% prwtoi ston omilo, tote ksafnika exoume ginei Brazilia:P Fantasou na paizame kala gia 2 paixnidia ti eixe na ginei :P

Reeee gia tin ethniki Ellados milame, me 1(mia) summetoxi se telika euro kai 1(mia) summetoxi se mundial, xwris kamia niki, pro Otto ! Den eimaste italia,gallia kai ispania, oute 8a ginoume pote.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παντως, αν κρινουμε απο τις απαντησεις σε αυτο το θεμα, η Εθνικη μας συγκινει ως θεμα μονο αν παιζει τραγικα, ή αν κανει την υπερβαση και παιζει καταπληκτικα.

 

Αν, οπως τωρα, παιζει συγκροτημενα (ως προς τα αποτελεσματα τουλαχιστον, το ματς σημερα δεν καταφερα να το δω) , ακολουθει μια σταθερη πορεια, και εξασφαλιζει ουσιαστικα την συμμετοχη της σε μεγαλους θεσμους (που για το επιπεδο του ποδοσφαιρου μας, ειναι απο μονο του επιτυχια), δεν μας πολυενδιαφερει. :!:

 

Καλομαθαμε νομιζω οι Ελληνες οπαδοι...:(

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλομαθαμε νομιζω οι Ελληνες οπαδοι...:(

 

Δεν καλομάθαμε... Απλά λειτουργούμε καλύτερα σε συνθήκες γκρίνιας ή υπέρτατης χαράς... Αν σε κάποιο ματς απλά κάνουμε το καθήκον μας και κερδίσουμε, όλα είναι καλά και δεν έχουμε τίποτα να πούμε... :down:

 

Δεν τον είδα όλο τον αγώνα, αλλά όσο είδα, η Εθνική με ικανοποίησε. Είχε κινητικότητα, είχε σωστές εναλλαγές, είχε κατοχή, είχε ευκαιρίες, αξιοποίησε και τρεις από αυτές (ενώ συνήθως δεν πολυσκοράρουμε) και γενικά είχε πάθος και πίστη για τη νίκη (κλισέ αλλά αλήθεια).

 

Είναι πάντως γεγονός πως οι υπόλοιποι του ομίλου έχουν βάλει σκοπό της ζωής τους να μας στείλουν στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος... Με το που μας πλησιάζει/απειλεί μία ομάδα, φέρνει την μία ισοπαλία/ήττα μετά την άλλη. Ούτε μάγια να τους κάναμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα παιδιά... Εξαιρετική ήταν η φάση του πρώτου γκολ, με τις γρήγορες εναλλαγές των παικτών, την ενέργεια του Αμανατίδη, τη σέντρα και το ΓΚΟΟΟΟΟΛ!

 

Άντε, πάμε σιγά σιγά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι καλά να νικήσουμε τους "φίλους" μας τούρκους...:ninja:

 

Μάλλον θα χάσουμε... Παίζουν το τελευταίο τους χαρτί, παίζουν και εντός έδρας... Μακάρι βέβαια να συμβεί το αντίθετο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Οι Τούρκοι θα παίξουν το τελευταίο τους χαρτί στην αναμέτρηση με τη Νορβηγία. Ακόμα κι αν ηττηθούν απ'την Εθνική μας ομάδα, θα έχουν την ευκαιρία να επανορθώσουν στον συγκεκριμένο αγώνα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χάσουμε... Παίζουν το τελευταίο τους χαρτί, παίζουν και εντός έδρας... Μακάρι βέβαια να συμβεί το αντίθετο...

 

Έτσι θα τους πονέσει πιο πολύ! :cool:

Πειράζει που θέλω "εκδίκηση" για την εντός έδρας ήττα μας με 1-4?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα τους πονέσει πιο πολύ! :cool:

Πειράζει που θέλω "εκδίκηση" για την εντός έδρας ήττα μας με 1-4?:ninja:

 

Γιατί υπάρχει κανείς που να μην θέλει; Εδώ θα θέλαμε «εκδίκηση» αν είχαμε χάσει εντός έδρας από οποιαδήποτε άλλη Εθνική με 1-4, πόσω μάλλον δε από την Τουρκία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει κανείς που να μην θέλει; Εδώ θα θέλαμε «εκδίκηση» αν είχαμε χάσει εντός έδρας από οποιαδήποτε άλλη Εθνική με 1-4, πόσω μάλλον δε από την Τουρκία...

Πειράζει που εγώ δεν θέλω εκδίκηση;

Απλά να περάσουμε στα τελικά. :)

Ένα παιχνίδι είναι άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που εγώ δεν θέλω εκδίκηση;

Απλά να περάσουμε στα τελικά. :)

Ένα παιχνίδι είναι άλλωστε.

 

Δεν πειράζει καθόλου. :p

 

Προσωπικά θέλω εκδίκηση όχι επειδή είναι η Τουρκία, αλλά επειδή ήταν μία μεγάλη εντός έδρας ήττα. Από κει και πέρα το θέμα είναι αυτό ακριβώς που λες. Να περάσουμε στα τελικά. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ημουν μεσα στο ΟΑΚΑ προχτες. στην αρχη θυρα 15 (χαλια -> πολυ χαμηλα και με ενα μεγαλο plexiglass δεν εβλεπα χριστο) αλλα στο 30' ανοιξαν την 32 και μπουκαραμε πολλοι εκει... απο εκει τα εβλεπες ολα ΤΕΛΕΙΑ! ετσι ειδα ολο το δευτερο ημιχρονο. παντως μετα το 3-1 ο πατσατζογλου ειχε κατσει τελειως!!! επρεπε να βλεπατε τη δεξια πλευρα...τελειως αδεια! δεν εβγαινε μπροστα καθολου...

επισης ο Τοροσιδης και ο Γιαννακοπουλος τι δουλεια ειχαν αριστερα?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

επισης ο Τοροσιδης και ο Γιαννακοπουλος τι δουλεια ειχαν αριστερα?

 

Οτο είναι αυτός...

Τι να του πείς.

Τον αράπη και αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς.:lol:

Link to comment
Share on other sites

βρε δεν τον αμφισβητω ουτε ξερω περισσοτερα στο ποδοσφαιρο απο αυτον. απλα μου εκανε εντυπωση. bayern και οι 2 (στελιος και Τορο) δεν ειναι δεξιοποδαροι? απο αριστερα δεν θα επρεπε να εχουν ενα προβλημα..? μου φανηκε περιεργο και το σχολιασα...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

βρε δεν τον αμφισβητω ουτε ξερω περισσοτερα στο ποδοσφαιρο απο αυτον. απλα μου εκανε εντυπωση. bayern και οι 2 (στελιος και Τορο) δεν ειναι δεξιοποδαροι? απο αριστερα δεν θα επρεπε να εχουν ενα προβλημα..? μου φανηκε περιεργο και το σχολιασα...

Για έναν αμυντικό είναι πιο δύσκολο να μαρκάρει αριστεροπόδαρο στην δεξιά πτέρυγα. ;)

 

Αν και οι διεθνείς βλε΄πουν την εκδίκηση και όχι την ουσία, βλέπω να είμαστε στο ίδιο έργο θεατές.

Link to comment
Share on other sites

κατσε να το επεξεργαστω. οποτε εριξε δυο δεξιοποδαρους αριστερα για να εχουν προβλημα οι Βοσνιοι? το ενδεχομενο να μην μπορουν να βγαλουν ευκολα σωστη σεντρα (οντας δεξιοποδαροι και παιζοντας αριστερα) δεν παιζει?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

βρε δεν τον αμφισβητω ουτε ξερω περισσοτερα στο ποδοσφαιρο απο αυτον. απλα μου εκανε εντυπωση. bayern και οι 2 (στελιος και Τορο) δεν ειναι δεξιοποδαροι? απο αριστερα δεν θα επρεπε να εχουν ενα προβλημα..? μου φανηκε περιεργο και το σχολιασα...

 

Και στον Παναθηναϊκό οι Νίλσον/Βύντρα δεν παίζουν και δεξιά και αριστερά; Και πριν με φάτε, παράδειγμα αναφέρω.

 

Μήπως υπήρχαν ελλείψεις στην αριστερή πτέρυγα και γι' αυτό επιστρατεύτηκαν;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ τερματοφύλακας παίζω.

 

:rotfl::rotfl::lol:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Και στον Παναθηναϊκό οι Νίλσον/Βύντρα δεν παίζουν και δεξιά και αριστερά; Και πριν με φάτε, παράδειγμα αναφέρω.

 

Μήπως υπήρχαν ελλείψεις στην αριστερή πτέρυγα και γι' αυτό επιστρατεύτηκαν;

 

Πράγματι και μιας και λες για Παναθηναικό δε το'χει παρακάνει λίγο ο Ότο με τους πάλαιούς και νυν παίκτες αυτής της ομάδας???

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...