Jump to content

Αφιέρωμα της ΕΤ3 στο Myphone


mikel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ξερω ολα αυτα και δεν ειμαι κανενας πιτσιρικας που τωρα αρχιζει τη ζωη του!!!!!

ξερω τι σημαινει να τρως στην μαπα......

Αλλα εδω μεσα δεν συζηταμε για μενα οποιος θελει να μιλησει ας στειλει ΠΜ ...σας παρακαλω πολυ ...αν συνεχισουμε εδω μεσα θα γινει Μπο..ελο!!

και περι της εκπομπης επειδη και εγω καποτε δουλευω σε καναλι.....δωσε σε ενα καναλι λεφτα και σε κανει ΟΣΕΣ εκπομπες θελεις για σενα....

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω οτι το ιδιο εκανε και ο MSK ετσι?!!!!!

Με γεια του του ανθρωπου!!!! και παντα τετοια αλλα εγω στην θεση του θα κρατουσα κατω το κεφαλι γιατι μπορει αν το εχεις πολυ ψηλα να στο κοψουν πιο ευκολα!!!!

Για αυτο λεω κρατατε χαμηλους τονους!!

αυτα η συνεχεια σε PM!!!!:worry: μην μας ξεφυγει τιποτα και γινει παρεξηγηση!

Με γεια του του ανθρωπου!!!! και παντα τετοια αλλα εγω στην θεση του θα κρατουσα κατω το κεφαλι γιατι μπορει αν το εχεις πολυ ψηλα να στο κοψουν πιο ευκολα!!!! Για αυτο λεω κρατατε χαμηλους τονους!!

 

Δεν με ξέρεις δε σε ξέρω. Ας συστηθούμε: Μάνος. Χάρηκα για την γνωριμία. Λοιπόν dmitsos, ήρθες εδώ επειδή σου αρέσει «κάτι», που δε με ενδιαφέρει τι είναι. Αφιέρωσα πολύτιμα χρόνια από τη ζωή μου για να βάλω τα θεμέλια στο δικό μου «κάτι άλλο». Τι είναι αυτό το κάτι άλλο; Το χόμπι μου, η ζούρλια μου με τα κινητά, η μανία μου με την τεχνολογία, η ανάγκη μου να εκφραστώ με κείμενο, γραφικά, whatever. Η μόνη μου ανταμοιβή είναι το ότι εσύ βρήκες αυτό το «κάτι» και εγώ έφτιαξα αυτό το «κάτι άλλο» - και τα δύο με χαροποιούν εξίσου. Όταν κάποιοι άλλοι βρίσκουν ένα «τρίτο κάτι» ενδιαφέρον και αφιερώνουν λίγο χρόνο για να γράψουν γι αυτό ή να το στηρίξουν με το δικό τους τρόπο, ένα ευχαριστώ προς αυτούς νομίζω ότι αξίζει να προβληθεί στην κεντρική σελίδα.

 

Το forum έχει ζωή επειδή αποτελείται από άτομα που ήρθαν για να μοιραστούν το δικό τους «κάτι». Δεν το κρατάω εγώ εν κινήσει. Για να κλείσει αυτή η ιστορία - αφού δεν πρόκειται ποτέ να ικανοποιηθεί ο minovg ανεξάρτητα από το τι θα γράψω ή τι θα έλεγα - εγώ ως MsK πιστεύω ότι έχω βάλει το λιθαράκι μου εδώ και ποτέ δεν έχω κατακρίνει ποτέ τα λιθαράκια των άλλων. Αν δεν με ξέρετε, δεν σας αρέσουν αυτά που γράφω, δε θέλετε να με βλέπετε ή να με διαβάζετε, αν πιστεύετε ότι δεν έχω προσφέρει απολύτως τίποτα ή ότι έχω προσφέρει πολλά, είναι δική σας υπόθεση. Επειδή οφείλω στον εαυτό μου να συνεχίσω να ασχολούμαι με το χόμπι μου σε καθημερινή βάση, θα συνεχίσω να το κάνω, no matter what.

 

In fact, επιστρέφω στην κεντρική σελίδα για να υποβάλλω μερικές ειδήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gia mena giati den egine anafora stin kedriki selida?:mad: :mad: den ftanei pou sas efera tin idisi den me exete kai protoselido:mad: :mad: DROPI SAS:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήθηκε σχετικό θέμα στην κεντρική σελίδα. Εκεί θα βρείτε και το πολυπόθητο video σε XviD, το οποίο έγινε capture εχθές το βράδυ «δορυφορικά». Ένα ακόμη ποιοτικό release από τον MsK... Globy, thanks για τα σχόλια :)

Θα ήταν ποιοτικότερο εάν είχε γίνει deinterlace και resize στο βίντεο πρώτα. Θα έβγαινε μικρότερο και με πραγματικά καλή ποιότητα τότε.

 

*NUKED* :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη μου ανταμοιβή είναι το ότι εσύ βρήκες αυτό το «κάτι» και εγώ έφτιαξα αυτό το «κάτι άλλο» - και τα δύο με χαροποιούν εξίσου.

Σίγουρα είναι η "τρέλα" σου η ζούρλια σου (δε την ήξερα αυτή τη λέξη :p ) τα κινητά, αλλά η λέξη "μόνη" δεν μου αρέσει γιατί δεν ευσταθεί. :)

Για να κλείσει αυτή η ιστορία - αφού δεν πρόκειται ποτέ να ικανοποιηθεί ο minovg ανεξάρτητα από το τι θα γράψω ή τι θα έλεγα - εγώ ως MsK πιστεύω ότι έχω βάλει το λιθαράκι μου εδώ και ποτέ δεν έχω κατακρίνει ποτέ τα λιθαράκια των άλλων. Αν δεν με ξέρετε, δεν σας αρέσουν αυτά που γράφω, δεν θέλετε να με βλέπετε ή να με διαβάσετε, αν πιστεύετε ότι δεν έχω προσφέρει απολύτως τίποτα ή ότι έχω προσφέρει πολλά, είναι δική σας υπόθεση. Επειδή οφείλω στον εαυτό μου να συνεχίσω να ασχολούμαι με το χόμπι μου σε καθημερινή βάση, θα συνεχίσω να το κάνω, no matter what.

Από τον ενικό πήγαμε στον πλήθυντικό για να μπω κι εγώ μέσα. Δεκτόν. Όμως το θέμα Msk είναι να ικανοποιηθώ εγώ με αυτά που λέω ή να παραδεχτούμε μια αλήθεια που αποφεύγεται; Το -ται με -αι. :) Ότι η δύναμη του σάιτ είναι το φόρουμ και μάλιστα το Chat and Fun. Αν θέλεις πέστο και προσωπική μου γνώμη. Δεν με πειράζει. Είναι όμως κάτι σαν κοινό μυστικό, κάτι που "δεν θα πρέπει να βγαίνει προς τα έξω". Ίσως και δικαίως από μεριά σας.

In fact, επιστρέφω στην κεντρική σελίδα για να υποβάλλω μερικές ειδήσεις.

Καλή συνέχεια στην αξιόλογη πράγματι δουλειά. :)

 

ΕDIT: Βρήκα την παλιά εκείνη συζήτηση για να θυμηθούν οι παλαιότεροι και να μάθουν οι νεότεροι Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά. Καλά θυμόμουν τελικά. :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=11146

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ποιοτικότερο εάν είχε γίνει deinterlace και resize στο βίντεο πρώτα. Θα έβγαινε μικρότερο και με πραγματικά καλή ποιότητα τότε.

 

*NUKED* :lol:

Γκρρρ... :p Επίθεση από τους moderators του computing :lol: Θα σου στείλω συστημένο το .VOB για να φτιάξεις δικό σου release ASAP. Προτείνω να το φτιάξουμε και σε μορφή .3gp για τα κινητά :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπράβο Κυρ Μανώλη(ή Μάνο) όπως θές.Ελπίζω το βίντεο που προβλήθηκε στην ΕΤ3 να το έχουν δεί πολλοί άνθρωποι και να θελήσουν να "ενταχθούν" στην κοινότητα.Όπως έχουμε πει το myphone.gr είναι το καλύτερο ελληνικό forum.

Σίγουρα έχεις ξοδέψει πολύτιμα χρόνια απτην ζωή σου και αυτό πολλοί το εκτιμούν και στο ανταπωδίδουν με όλα αυτά τα χρόνια μπαίνοντας στο site αυτό.

(αυτό δε το λέω ότι σου χρωστάνε χάρη,αλλά τους αρέσει το site και το έκαναν τρόπο ζωής)

Μπράβο στον Κ.Μανώλη(MSK)

Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής γιατο forum.

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Μου ήρθε ειδοποίηση για νέο μήνυμα στο topic κάπου στις 17.00 απο κάποιον υπερεπόπτη, αλλα προφανώς αφαιρέθηκε... Κρίμα γιατί ήθελα να απαντήσω. :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια στην αξιόλογη πράγματι δουλειά. :)

 

Στο Chat & Fun ναι, έχουμε δώσει όλοι τον καλύτερο εαυτό μας :p :lol:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Στο Chat & Fun ναι, έχουμε δώσει όλοι τον καλύτερο εαυτό μας :p :lol:

Eγώ πάντως την εννοώ την αξιόλογη δουλειά και δε μηδενίζω τίποτα. Τώρα για το Chat and Fun τα είπα σε προηγούμενο ποστ. Ας μην επαναλαμβάνομαι. Όσο για το αφαιρεθέν ποστ σου, απάντησε ο Msk με την αφαίρεσή του. Βλέπεις το email πρόλαβε και ήρθε. :)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως την εννοώ την αξιόλογη δουλειά και δε μηδενίζω τίποτα. Τώρα για το Chat and Fun τα είπα σε προηγούμενο ποστ. Ας μην επαναλαμβάνομαι. Όσο για το αφαιρεθέν ποστ σου, απάντησε ο Msk με την αφαίρεσή του. Βλέπεις το email πρόλαβε και ήρθε. :)

 

Ετσι σε θέλω, τον «φόβο» μου να έχεις... :lol:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Κονταρομαχείτε χωρίς λόγο....

 

Το θέμα της προβολής του my phone από οποιοδήποτε μέσο, είναι η ως ένα βαθμό έμμεση επιβράβευση του δημιουργού του, ο οποίος κατάφερε με προσωπικό κόπο και θυσίες (οικονομικές και διάθεσης χρόνου και κατάθεση ψυχής) να δει το χόμπι του να καρποφορεί και να επιβραβέβεται από την μεγάλη συμμετοχή του κοινού του....Οι πιστοί δε φίλοι του κάποια στιγμή γίνανε και οπαδοί και υποστηρικτές του σε σημείο εθισμού....Εύγε Μάνο....

 

Αν η τηλεόραση δείξει δε το σπίτι σας, φαντάζομαι πως θα το πείτε σε όλους τους γνωστούς και φίλους....Αυτό αποτελεί την ως ένα βαθμό αναγνώριση κόπων και θυσιών και αυτό δεν μπορεί κανένας να το στερήσει ή να μειώσει τη σημασία που μπορεί να έχει στον δημιουργό του...Το δε ένδυμα του Μάνου, εδειχνε φαντάζομαι και την μεγάλη του χαρά....55000 μέλη καθημερινά πίνουν νερό στην υγεία του δημιουργού του και αυτό είναι ένα σημαντικό γεγονός που όλοι το αισθανόμαστε, όταν η απάντηση στα ποστ έρχονται σε δευτερόλεπτα που κάποιες φορές νομίζουμε πως είμαστε σε κανάλι τσατ....

 

Σόρυ αν δεν εκφράζομαι απόλυτα σωστά, αλλά πρέπει να αναχωρήσω...Έχω στήσει άτομα....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Mythozz μπραβο για την προσπαθεια σου με την δημιουργια του myphone. Αξιζεις συγχαρητηρια.

 

Απλα δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω, οχι ειδικα για το Myphone αλλα γενικα για καθε forum, τι κερδιζει αυτος που το εχει! Λιγο χαζη ερωτηση, αλλα ποτε δεν καταλαβα τοσος χρονος, κοπος, χρημα, γιατι? Για χομπυ?

Πολλοι οι ποροι που σπαταλωνται, με ανταλλαγμα τι? Ικανοποιηση της προσφορας απο το κοινωνικο συνολο που μοιραζεται τα ιδια ενδιαφεροντα?

 

Η ερωτηση γινεται παρεπιπτοντως, παντα ειχα αυτη την γενικη απορια, και ειπα να την ρωτησω εδω.

 

Και παλι συγχαρητηρια για οσα μας προσφερεις με το myphone :)

Link to comment
Share on other sites

Κονταρομαχείτε χωρίς λόγο....

 

Το θέμα της προβολής του my phone από οποιοδήποτε μέσο, είναι η ως ένα βαθμό έμμεση επιβράβευση του δημιουργού του, ο οποίος κατάφερε με προσωπικό κόπο και θυσίες (οικονομικές και διάθεσης χρόνου και κατάθεση ψυχής) να δει το χόμπι του να καρποφορεί και να επιβραβέβεται από την μεγάλη συμμετοχή του κοινού του....Οι πιστοί δε φίλοι του κάποια στιγμή γίνανε και οπαδοί και υποστηρικτές του σε σημείο εθισμού....Εύγε Μάνο....

 

Αν η τηλεόραση δείξει δε το σπίτι σας, φαντάζομαι πως θα το πείτε σε όλους τους γνωστούς και φίλους....Αυτό αποτελεί την ως ένα βαθμό αναγνώριση κόπων και θυσιών και αυτό δεν μπορεί κανένας να το στερήσει ή να μειώσει τη σημασία που μπορεί να έχει στον δημιουργό του...Το δε ένδυμα του Μάνου, εδειχνε φαντάζομαι και την μεγάλη του χαρά....55000 μέλη καθημερινά πίνουν νερό στην υγεία του δημιουργού του και αυτό είναι ένα σημαντικό γεγονός που όλοι το αισθανόμαστε, όταν η απάντηση στα ποστ έρχονται σε δευτερόλεπτα που κάποιες φορές νομίζουμε πως είμαστε σε κανάλι τσατ....

 

Σόρυ αν δεν εκφράζομαι απόλυτα σωστά, αλλά πρέπει να αναχωρήσω...Έχω στήσει άτομα....

 

:lol: :lol: :lol: :rotfl: Σιγα ρε μεγαλε κοψε κατι :blink:

 

 

Το προηγουμενο ποστ θελω να πιστευω οτι χαθηκε καπου στο σερβερ του φορουμ, γιατι διαφορετικα....

 

@karib O MsK ειναι ο "ιδιοκτητης" του φορουμ. Καποια απο τα κοστη βγαινουν απο τις διαφημησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα μόνο καταλαβαίνω.

Ότι με χαλάει το αφήνω......

Εδώ μέσα δεν με χαλάει κάτι, το αντίθετο μάλιστα, είναι παραπάνω από μια χαρά.

Συμπέρασμα.

Άμα περνάς καλά και δεν ενοχλείς κανένα τα υπόλοιπα είναι: άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

 

Προς ΜsK: Απλά συνεχίστε την καλή δουλειά.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Mythozz μπραβο για την προσπαθεια σου με την δημιουργια του myphone. Αξιζεις συγχαρητηρια.

 

Απλα δεν μπορεσα ποτε να καταλαβω, οχι ειδικα για το Myphone αλλα γενικα για καθε forum, τι κερδιζει αυτος που το εχει! Λιγο χαζη ερωτηση, αλλα ποτε δεν καταλαβα τοσος χρονος, κοπος, χρημα, γιατι? Για χομπυ?

Πολλοι οι ποροι που σπαταλωνται, με ανταλλαγμα τι? Ικανοποιηση της προσφορας απο το κοινωνικο συνολο που μοιραζεται τα ιδια ενδιαφεροντα?

 

Η ερωτηση γινεται παρεπιπτοντως, παντα ειχα αυτη την γενικη απορια, και ειπα να την ρωτησω εδω.

 

Και παλι συγχαρητηρια για οσα μας προσφερεις με το myphone :)

 

Μάλλον θα εννοείς τον Msk και όχι τον Mythozz:)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οφειλω ενα μεγαλο ΣΥΓΝΩΜΗ στον MSK:) Δεν ηξερα οτι ηταν ιδιοκτητης του Site....:rolleyes: ΟΧΙ δεν το γραφω για να τον γλυψω αλλα πραγματικα δεν ηξερα (δεν ρωταγες) ....και καταλαβα γιατι ποναει για το forum:ninja: δεν κρυβομαι και ειλικρινα ΣΥΓΝΩΜΗ ρε συ MSK!:sorry: :) τεσπα!!! rolling!!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνονται τέτοια αφιερώματα σε διαδικτυακούς τόπους που πραγματικά αξίζουν! (ΜsK φαίνεσαι μικρότερος από 28 και σου πήγαινε πολύ το κοστούμι). Μπράβο στη δουλειά που έχεις κάνει, αξίζει να προβάλεται! Εύχομαι και σ΄ανώτερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

άλα κουστουμιά :p ( σα δεν ντρέπεσαι λέω εγώ...αντί να φοράς μπλουζάκι Myphone :mad: :!: :D ) σαν να είχες τράκ μάνο;:D

 

και θα παρακαλούσα να σβηστούν τα μηνύματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

άλα κουστουμιά :p ( σα δεν ντρέπεσαι λέω εγώ...αντί να φοράς μπλουζάκι Myphone :mad: :!: :D ) σαν να είχες τράκ μάνο;:D

 

και θα παρακαλούσα να σβηστούν τα μηνύματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα :lol:

 

Μπλουζακι myphone και τουλαχιστον πεντε-εξι κινητα smartphones και ppc που δειχνουν την αρχικη σελιδα του myphone να κοσμουν τον χωρο, καλο το μουσειο, αλλα κατι πιο hi-tech θα ηταν πιο cool! :p

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια - και φυσικά αποδέχομαι την ειλικρινή συγνώμη του dmitsos. Στην ερώτηση του karib, έχω ήδη απαντήσει τόσο με μηνύματά μου σε αυτό το θέμα, όσο και στο παρελθόν.

 

Παρεπιμπτόντως το XviD αρχείο που είχα ανεβάσει προχθές αντικαταστάθηκε με ένα DivX με μικρότερο μέγεθος και καλύτερη ποιότητα εικόνας, το οποίο κωδικοποίησε ο elektrik eye. Μπορείτε να το κατεβάσετε από το My Gallery και συγκεκριμένα από το link: http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/13742/cat/2/limit/recent .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

msk καλά θα ήταν να τα ανέβαζες σε upload hosters.

δεν θα κατεβάζαμε με 19kb και θα ξέραμε πόσο μεγάλο είναι το αρχείο.Και το πιο σημαντικό:Δεν θα επηρεάζαμε την ταχύτητα του myphone.gr

Αλλά δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

msk καλά θα ήταν να τα ανέβαζες σε upload hosters.

δεν θα κατεβάζαμε με 19kb και θα ξέραμε πόσο μεγάλο είναι το αρχείο.Και το πιο σημαντικό:Δεν θα επηρεάζαμε την ταχύτητα του myphone.gr

Αλλά δεν πειράζει

Πάρτε: http://users.hol.gr/~elektrik-eye/

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Ματι ;) Ευχαριστω
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...