Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pernaw mia fash teleytaia arketa periergh,den kserw an legetai erwtas h apwthimeno (5 mhnes gia apwthimeno poly den einai???) oso me apogeiwnei toso me rixnei.Gia tou logou to alithes,krataei xronia ayth h kolwneia...Pisteyete ston erwta me thn prwth matia?Se pio shmeio tha ftanate gia na ton diekdikhsete kai ti tha eisastan diatethimenoi na dexteite an blepate ton idio anthrwpo meta apo kairo kai antilambanosastan oti tipota den exei teleiwsei alla kai tipota den einai opws htan?Kai tha sas pw thn istoria mou...

 

 

 

έγω έχω φτάσει σε σημείο να πω πως αν ήμουν σε δίλημα να πεθάνω για να ζήσει αυτή η κοπέλα θα θυσιαζόμουν. αυτό όντως ισχύει οτι τίποτα δεν ίναι όπως παλιά εχτός και αν έχουν το ίδιο όνειρο, έτσι μόλις ξανα ενώνονται όλα είναι φοβερά. αλλά σπάνιο πράγμα, συνήθως μένει ο ένας να βασανίζεται στις σκέψεις ή ντρέπονται να κάνουν το πρώτο βήμα

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prin 3 xronia gnwristhkame,molis ton eida ton erwteythka.tous epomenous 8 mhnes ekana to magazi pou douleye steki mou apla gia na ton blepw.paizame.empeiros aytos,sxetika apeirh egw,gyrizei mia mera kai mou leei oti de tha me afhne na mpleksw mazi tou giati tha me katestrefe.eixe dikio,to hksera.trela erwteymenh egw kai aytos ston kosmo tou,se oles kai se kamia.perase kairos pou den ton eida kai ena brady 1 xrono meta tou ksanasteila.bghkame,ksanabghkame,filhthikame,oloklhrwsame kai ksekinhse mia "eleytherh sxesh".Akoma kai twra,5 mhnes meta de niwthw to idio erwteymenh me tote,ton agaphsa omws sthn poreia.Oloi mou lene oti eimai ksana erwteymenh mazi tou,den eimai sigourh.To sigouro einai oti exw mia trelh kallitexnikh eksarsh teleytaia ki aytos me sthrizei perissotero ki ap'tous dikous mou.Pera ap'auto den kserw tipota,de thelw na kserw tipota.Eimai eleytherh.Eimai kala.
Link to comment
Share on other sites

prin 3 xronia gnwristhkame,molis ton eida ton erwteythka.tous epomenous 8 mhnes ekana to magazi pou douleye steki mou apla gia na ton blepw.paizame.empeiros aytos,sxetika apeirh egw,gyrizei mia mera kai mou leei oti de tha me afhne na mpleksw mazi tou giati tha me katestrefe.eixe dikio,to hksera.trela erwteymenh egw kai aytos ston kosmo tou,se oles kai se kamia.perase kairos pou den ton eida kai ena brady 1 xrono meta tou ksanasteila.bghkame,ksanabghkame,filhthikame,oloklhrwsame kai ksekinhse mia "eleytherh sxesh".Akoma kai twra,5 mhnes meta de niwthw to idio erwteymenh me tote,ton agaphsa omws sthn poreia.Oloi mou lene oti eimai ksana erwteymenh mazi tou,den eimai sigourh.To sigouro einai oti exw mia trelh kallitexnikh eksarsh teleytaia ki aytos me sthrizei perissotero ki ap'tous dikous mou.Pera ap'auto den kserw tipota,de thelw na kserw tipota.Eimai eleytherh.Eimai kala.

εσυ λογικα μικροτερη απο αυτο καμια 5-6 χρονια και αυτος σε παρετρεψε να εισαι μαζι του..

ενταξει και αργοτερα που βρεθηκατε και ολοκληρωσε αυτο νοιωθατε ειναι καλο :)

εστω κι ερωτευμενη να μην ειμαστε καποιες φορες..οταν αγαπαμε ενα ατομο με τον δικο μας τροπο...οτι και να γινει δεν παυουμε να τον αγαπαμε...

ειτε μπορουμε να ειμαστε μαζι ειτε οχι.

αφου εισαι και καλα μην ανησυχεις για τιποτα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

eimai kala giati de skeftomai.den analyw katastaseis,den psaxnw an ayto pou mou leei einai alhtheia h psema,to shmantiko gia'mena einai an oti yparxei metaksi mas to niwthw alhthino ki aythentiko.Apla pairnw energeia apo'mas kai th xrhsimopoiw sth zwh mou.ki oti ton agapw einai gegonos,oxi asteia.mporei na ethelotyflw,ti einai omws h alhtheia?Ayto pou blepoume?Ayto pou leme?H ayto pou niwthoume thn kathe stigmh?
Link to comment
Share on other sites

eimai kala giati de skeftomai.den analyw katastaseis,den psaxnw an ayto pou mou leei einai alhtheia h psema,to shmantiko gia'mena einai an oti yparxei metaksi mas to niwthw alhthino ki aythentiko.Apla pairnw energeia apo'mas kai th xrhsimopoiw sth zwh mou.ki oti ton agapw einai gegonos,oxi asteia.mporei na ethelotyflw,ti einai omws h alhtheia?Ayto pou blepoume?Ayto pou leme?H ayto pou niwthoume thn kathe stigmh?

λιγο απ'ολα...αλλα μαλλον το τι νοιωθουμε..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι καλα...απολαυσε το οσο παει:)

να δωσεις τελος οταν πλεον δεν παει αλλο....

εσυ ξερεις καλυτερα :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στα ματια σου ο κοσμος ολος...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπλέξει σε έναν γάμο που σε πνίγει...

Έχω μπλέξει σε μια αγκαλιά που μου κόβει τα φτερά...

Κι όμως, έρχεται η μέρα που θα σπάσουμε τα δεσμά και θα είμαστε μαζί... Μαζί, πίσω από εκείνη την πόρτα που δεν ξέρουμε τι ακριβώς υπάρχει και έχουμε χάσει το κλειδί...

 

Και τρελαίνομαι όταν σκέφτομαι πόσο σε αντιπαθούσα όταν σε γνώρισα...

 

Τρελαίνομαι όταν σκέφτομαι ότι με τον καιρό ήθελα να σε βλέπω περισσότερο...

 

Τρελαίνομαι όταν καταλαβαίνω ότι οι δρόμοι μας είναι παράλληλοι και ίσως δεν συναντηθούν ποτέ...

 

Τρελαίνομαι που δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί συνεχώς στριφογυρίζεις μέσα στο μυαλό μου...

 

Τρελαίνομαι που όλα αυτά μου ήρθαν κατακέφαλα εκεί που δεν το περίμενα...

 

Τρελαίνομαι όταν μου τραγουδάς: "αν είχες έρθει πιο νωρίς..."

 

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ που σε θέλω και με θέλεις και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό...

ΝΑΙ ΡΕ, ΣΕ ΘΕΛΩ!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Petro, επίτηδες το κάνεις; :)

 

Αν με το άτομο που αγαπάτε, δεν προχώρησε τελικά τίποτα, αλλά έγινε το εντελώς αντίθετο (δεν θέλει ο ένας να δει τον άλλο, λόγω κοινού εγωισμού) και ερχόταν σε λίγο καιρό η γιορτή της. Τι θα κάνατε;

α. θα σπάγατε τον πάγο και θα της ευχόσασταν από τα βάθη της καρδιά σας σαν να μην έχει γίνει τίποτα;

β. θα ακούγατε τυφλά τον εγωισμό σας και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά, ώστε να μην την δείτε την ημέρα αυτή;

γ. κάτι άλλο;

 

Με βλέπω για το α. (λόγω του χαρακτήρα μου), αλλά οι φωνούλες μέσα στο μυαλό μου έχουν αντίθετη άποψη...

 

Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Petro, επίτηδες το κάνεις; :)

 

Αν με το άτομο που αγαπάτε, δεν προχώρησε τελικά τίποτα, αλλά έγινε το εντελώς αντίθετο (δεν θέλει ο ένας να δει τον άλλο, λόγω κοινού εγωισμού) και ερχόταν σε λίγο καιρό η γιορτή της. Τι θα κάνατε;

α. θα σπάγατε τον πάγο και θα της ευχόσασταν από τα βάθη της καρδιά σας σαν να μην έχει γίνει τίποτα;

β. θα ακούγατε τυφλά τον εγωισμό σας και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά, ώστε να μην την δείτε την ημέρα αυτή;

γ. κάτι άλλο;

 

Με βλέπω για το α. (λόγω του χαρακτήρα μου), αλλά οι φωνούλες μέσα στο μυαλό μου έχουν αντίθετη άποψη...

 

Ποια η γνώμη σας;

στειλε της λουλουδια φιλε μου στο σπιτι της!

με ωραιες ευχες :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Petro, επίτηδες το κάνεις; :)

 

Αν με το άτομο που αγαπάτε, δεν προχώρησε τελικά τίποτα, αλλά έγινε το εντελώς αντίθετο (δεν θέλει ο ένας να δει τον άλλο, λόγω κοινού εγωισμού) και ερχόταν σε λίγο καιρό η γιορτή της. Τι θα κάνατε;

α. θα σπάγατε τον πάγο και θα της ευχόσασταν από τα βάθη της καρδιά σας σαν να μην έχει γίνει τίποτα;

β. θα ακούγατε τυφλά τον εγωισμό σας και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά, ώστε να μην την δείτε την ημέρα αυτή;

γ. κάτι άλλο;

 

Με βλέπω για το α. (λόγω του χαρακτήρα μου), αλλά οι φωνούλες μέσα στο μυαλό μου έχουν αντίθετη άποψη...

 

Ποια η γνώμη σας;

το γ. Επειδή είναι πιθανό εσύ να ρίξεις τον εγωισμό σου και να κάνεις το α. αλλά αυτή να παραμείνει κολλημένη στο πείσμα της και έτσι να χαλαστείς περισσότερο, προτείνω να της στείλεις λουλούδια. Χωρίς να τη δεις, χωρίς να επικοινωνήσεις μαζί της. Απλώς λουλούδια με μια καρτούλα με ευχές ;)

 

edit: billakosss έχουμε κοινό τρόπο σκέψης; :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

το γ. Επειδή είναι πιθανό εσύ να ρίξεις τον εγωισμό σου και να κάνεις το α. αλλά αυτή να παραμείνει κολλημένη στο πείσμα της και έτσι να χαλαστείς περισσότερο, προτείνω να της στείλεις λουλούδια. Χωρίς να τη δεις, χωρίς να επικοινωνήσεις μαζί της. Απλώς λουλούδια με μια καρτούλα με ευχές ;)

 

edit: billakosss έχουμε κοινό τρόπο σκέψης; :p

σωπα καλε,μη το λες!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Petro, επίτηδες το κάνεις; :)

 

Αν με το άτομο που αγαπάτε, δεν προχώρησε τελικά τίποτα, αλλά έγινε το εντελώς αντίθετο (δεν θέλει ο ένας να δει τον άλλο, λόγω κοινού εγωισμού) και ερχόταν σε λίγο καιρό η γιορτή της. Τι θα κάνατε;

α. θα σπάγατε τον πάγο και θα της ευχόσασταν από τα βάθη της καρδιά σας σαν να μην έχει γίνει τίποτα;

β. θα ακούγατε τυφλά τον εγωισμό σας και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά, ώστε να μην την δείτε την ημέρα αυτή;

γ. κάτι άλλο;

 

Με βλέπω για το α. (λόγω του χαρακτήρα μου), αλλά οι φωνούλες μέσα στο μυαλό μου έχουν αντίθετη άποψη...

 

Ποια η γνώμη σας;

 

 

 

Αν τον ήθελα θα ηταν μια πολυ καλη αφορμη για να επικοινωνησω αλλα με προσοχη,μην παρεις τηλεφωνο απο νωρις αστο να σκεφτεται θα με παρει?

 

Αν δεν τον ηθελα δεν θα επερνα

 

Αν ηθελα να τον εχω καβατζα θα εστελνα ενα απλο sms.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για ένα email με 25+ δίστοιχα που θα μίλαγαν για εκείνη και εμένα;

πχ. "Τι περάσαμε μαζί" , "Τι κάναμε λάθος" , "Τι θέλει ο ένας μας από τον άλλο" και φυσικά τις ευχές μου κ.τ.λ.

Και γενικά τα δίστοιχα αυτά έχουν την ικανότητα να την βάλουν σε πολλές σκέψεις (ελπίζω σε μεγάλο ποσοστό)

 

ΥΓ. Τα δίστοιχα τα έγγραψα μέσα σε λίγα λεπτά!!! Τελικά έχω ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα :X

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τα γραψεις στο καρτελακι απο τα λουλουδια ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Petro, επίτηδες το κάνεις; :)

 

Αν με το άτομο που αγαπάτε, δεν προχώρησε τελικά τίποτα, αλλά έγινε το εντελώς αντίθετο (δεν θέλει ο ένας να δει τον άλλο, λόγω κοινού εγωισμού) και ερχόταν σε λίγο καιρό η γιορτή της. Τι θα κάνατε;

α. θα σπάγατε τον πάγο και θα της ευχόσασταν από τα βάθη της καρδιά σας σαν να μην έχει γίνει τίποτα;

β. θα ακούγατε τυφλά τον εγωισμό σας και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά, ώστε να μην την δείτε την ημέρα αυτή;

γ. κάτι άλλο;

 

to a. mono efoson eisai sigouros pws a3izei san an8rwpos kai den exei kollhmena muala...

Link to comment
Share on other sites

Αν τον ήθελα θα ηταν μια πολυ καλη αφορμη για να επικοινωνησω αλλα με προσοχη,μην παρεις τηλεφωνο απο νωρις αστο να σκεφτεται θα με παρει?

 

Αν δεν τον ηθελα δεν θα επερνα

 

Αν ηθελα να τον εχω καβατζα θα εστελνα ενα απλο sms.

 

εγώ παιδιά το έκανα ήδη (το α)! και μου πε.. δεν σου κρατώ κάτι (κακία) αλλά οι καταστάσεις τα φέραν έτσι. τελιώσε οριστικά ε???

 

 

ΠΣ τί σημαίνει να τον έχω καβάτζα?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά το έκανα ήδη (το α)! και μου πε.. δεν σου κρατώ κάτι (κακία) αλλά οι καταστάσεις τα φέραν έτσι. τελιώσε οριστικά ε???

 

 

ΠΣ τί σημαίνει να τον έχω καβάτζα?

 

ενναλακτικος...:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΣ τί σημαίνει να τον έχω καβάτζα?

 

Πως παίρνουμε ένα καφάσι μπύρες και το βάζουμε στην άκρη για όταν ξεμείνουμε να έχουμε να πίνουμε;Ε κάπως έτσι..

Link to comment
Share on other sites

ΠΣ τί σημαίνει να τον έχω καβάτζα?

 

Όταν δεν αντέχει πια τον πρώτο, να υπάρχει έτοιμος ο επόμενος...

Γενικά "που να ψάχνουμε και να χάνουμε το χρόνο μας" φάση;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

 

Θα κινηθώ σε ένα είδος αργοπορημένου α. με 28 δίστιχα.

 

Τώρα, για το αν το αξίζει ή όχι ?!?

Μεγάλη συζήτηση που δεν χωράει σε κανένα φόρουμ.

Δεν θα σας αφήσω εντελώς στα σκοτάδια όμως.

Τα μυαλά της έχουν πάρει πολύ αέρα και όλα δείχνουν ότι θα τα φάει τα μούτρα της στο άμεσο μέλλον. Αυτό που προσπαθώ από την πλευρά μου να κάνω, είναι να της χτυπήσω το καμπανάκι πριν είναι πολύ αργά.

Γιατί τότε θα πρέπει να μοιραστώ μαζί της τον πόνο. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...