Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε από εμπειρίες φουλ. Αν δεν έχεις προσωπική επαφή με τον άλλον/με την άλλη δεν μπορείς να ξέρεις. Τα πράγματα αλλάζουν και από τα μηνύματα δεν μπορείς να καταλάβεις τις διαστάσεις αυτών των αλλαγών. Για μένα τα μηνύματα είναι μια ψευδαίσθηση και έχω πια αποφασίσει ότι από δω και πέρα δεν πρόκειται να βασίσω καμιά σχέση στα μηνύματα. ΤΕΤ-Α-ΤΕΤ μόνο για να βλέπεις τα μάτια του άλλου/της άλλης και να μην χρειάζεται να λες και πολλά. Να αισθάνεσαι απλώς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aπο που κι ως που θα καταλαβεις/ει αλλα;

Γραμματικη και συντακτικο παει στο καλο ολοι ξερουμε.Ναι μεν ειναι πιο ευκολο να παρερμηνευτει ο γραπτος λογος, αλλα λιγο προσεκτικος αν εισαι και απο την στιμγη που η αλλη ξερει πως εισαι σαν χαρακτηρας,ξερει πως τα εννοεις οσα γραφεις.

Μιας και η κοπελα υποτιθεται οτι ειναι ηδη κοπελα σου!

Τι να σκεφτει τι θα μου πει;Δεν την ρωταω περιουσιακα στοιχεια στα sms ωστε να σκεφτει πως να μου τα παρουσιασει.(γι' αυτα εχω ρωτησει τριτους!:p ")

Δεν αντιλεγω οτι τα παραπανω ειναι αποψεις σου και απολυτα σεβαστες αλλα για εμενα ειναι καχυποπτο να σκεφτομαι ετσι.

Τα sms ερχονται σαν συμπληρωση των τηλ.,οπως και τα γραμματα κτλ κτλ.

Το μεγαλο πλεονεκτημα της κλησης ειναι οτι ακους την φωνη του αλλου.Τον αισθανεσαι περισσοτερο κοντα σου.

 

Κι εγω απο εμπειριες σου μιλαω.Και υποψην οτι με τιποτα δεν συγκρινω τα sms λη τα τηλεφωνα ή οτιδηποτε με το διαπροσωπικο τετ-α-τετ.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρεξηγηθει απειρες φορες απο ενα μηνημα...οχι απο τηλ αλλα απο μηνημα...

ειναι διαφορετικα οταν δεν ακους τον τονο της φωνης του αλλου...

γι αυτο να ναι καλα η φωνουλαααααααααααααααααααααααα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας αυτό που λέω φυσικά. Αλλά όσο να 'ναι το μήνυμα αλλοιώνει την σχέση. Έχω πολλά παραδείγματα να πω για άτομα που σκέφτονται πολύ πριν γράψουν κάτι. Εγώ το αντιπαθώ αυτό. Προτιμώ να γράφω αυτό που μου έρχεται πρόχειρο. Της στιγμής. Αν είναι δυνατόν -που δεν είναι- να μην παρεμβάλεται καθόλου η λογική και να μιλά μόνο η καρδιά. Αυτό κάπως λέγεται αλλά δεν θυμάμαι πως! :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας αυτό που λέω φυσικά. Αλλά όσο να 'ναι το μήνυμα αλλοιώνει την σχέση. Έχω πολλά παραδείγματα να πω για άτομα που σκέφτονται πολύ πριν γράψουν κάτι. Εγώ το αντιπαθώ αυτό. Προτιμώ να γράφω αυτό που μου έρχεται πρόχειρο. Της στιγμής. Αν είναι δυνατόν -που δεν είναι- να μην παρεμβάλεται καθόλου η λογική και να μιλά μόνο η καρδιά. Αυτό κάπως λέγεται αλλά δεν θυμάμαι πως! :p

 

Σ'αυτα συμφωνω απολυτα!;)

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που ακόμα μπορώ να είμαι και ΘΑ είμαι ερωτευμένος με το :baby: μου... :love:

Αυτό το 4ήμερο ήταν ένα ακόμα πανέμορφο αφού ήμουν μαζί με το :baby: μου και βγήκαμε βολτίτσες , πήγαμε σε...ταβερνάκι :rolleyes: νομίζω βέβαια :O , για καφεδάκι με τις παρέες της...:p

Γενικά πέρασα πάλι πανέμορφα και το χρωστάω ΣΕ ΕΜΑΣ... :love: έχω καιρό να νοιώσω έτσι...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ζηλεύω... εγώ πέντε μήνες από τότε που χωρίσαμε και δεν μπορώ να την βγάλω ούτε λεπτό απ' το μυαλό μου :( :cry: την θέλω ακόμα, μου λείπει πολύ :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ζηλεύω... εγώ πέντε μήνες από τότε που χωρίσαμε και δεν μπορώ να την βγάλω ούτε λεπτό απ' το μυαλό μου :( :cry: την θέλω ακόμα, μου λείπει πολύ :(

Ξέχνα το... Περνάει! Αν αυτή μπορεί, με την ίδια ακριβώς ευκολία μπορείς κι εσύ... Άκου με και μένα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ζηλεύω... εγώ πέντε μήνες από τότε που χωρίσαμε και δεν μπορώ να την βγάλω ούτε λεπτό απ' το μυαλό μου :( :cry: την θέλω ακόμα, μου λείπει πολύ :(

 

Το γυαλί αν ραίσει δεν ξανακολλά...:O

Τώρα βέβαια εξαρτάται ποιός έφταιγε και φτάσατε στο χωρισμό...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ζηλεύω... εγώ πέντε μήνες από τότε που χωρίσαμε και δεν μπορώ να την βγάλω ούτε λεπτό απ' το μυαλό μου :( :cry: την θέλω ακόμα, μου λείπει πολύ :(

 

Φιλε επειδη ισως να ειμαι και εγω στην ιδια φαση, θα σου πω να προχωρησεις και δεν αξιζει να χαλιεσαι για τιποτα, οτι εγινε εγινε κοιτα μπροστα!!!! Και οπως πρεπει να εχω ξαναγραψει η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ειναι παντα η ΕΠΟΜΕΝΗ!!!;) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εχω παρεξηγηθει απειρες φορες απο ενα μηνημα...οχι απο τηλ αλλα απο μηνημα...

ειναι διαφορετικα οταν δεν ακους τον τονο της φωνης του αλλου...

γι αυτο να ναι καλα η φωνουλαααααααααααααααααααααααα...

 

Όντως μέσω μνμ και'γω έχω παρεξηγηθεί και έχω παρεξηγήσει και τον άλλον μιας και δεν υπάρχει ο τόνος,άρα και'γω προτιμώ την κλήση από το μνμ αν και πολλές φορές τελικά χρησιμοποιώ το μνμ..:O :D

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα ερώτημα; Μπορείτε να εμπιστευτείτε άτομα -περί ερωτικού- που τα γνωρίσατε μόνο από το MSN; Ή τουλάχιστον πρώτα από το MSN; Ξέρω μπορεί να ανοίγω μεγάλο θέμα, αλλά πραγματικά θα ήθελα να ακούσω γνώμες...
Link to comment
Share on other sites

Αν μένει μακριά καλύτερα να το ξεχάσεις όχι όμως ότι είναι και ακατόρθωτο.Το θέμα είναι να την έχεις δει κιόλας και να σε έχει δει κι αυτή.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα ερώτημα; Μπορείτε να εμπιστευτείτε άτομα -περί ερωτικού- που τα γνωρίσατε μόνο από το MSN; Ή τουλάχιστον πρώτα από το MSN; Ξέρω μπορεί να ανοίγω μεγάλο θέμα, αλλά πραγματικά θα ήθελα να ακούσω γνώμες...

 

Τι εννοεις να τα εμπιστευτουμε?? Να μιλησουμε για θεμα που μας απασχολει ή να ερωτευτουμε μεσα απο το msn??

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι περνάς τέτοια φάση!

Τέσπα.Εγώ πάντως ψηφίζω ναι.Αν και υπάρχουν προϋποθέσεις δεν σημαίνει ότι είναι αδύνατο.

Άλλωστε και στους κανονικούς έρωτες υπάρχουν προυποθέσεις...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε έρωτα... Όχι γιατί είχα μια συζήτηση πριν από καιρό και θέλω να ακούσω κι άλλες απόψεις...

 

Κοιτα φιλε ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα και περναμε τοσες ωρες πανω απο ενα pc και να μιλαμε με διαφορα ατομα!! ναι μπορει να συμβει τωρα ερωτας δεν ξερω αν θα ειναι ακριβως και δυσκολα μου φαινεται πως μπορει να εξελιχθει αλλα ενθουσιασμος σιγουρα θα υπαρξει. Αλλα αλλη αισθηση να την εχεις διπλα σου την κοπελα και να της μιλας και να την βλεπεις να σου χαμογελαει και αλλη αισθηση να εισαι πισω απο ενα pc και να γραφεις και το χαμογελο να το βλεπεις μονο με emotion!!!!;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είπα πιο πάνω.Ας πούμε αν μένετε μακριά,αν έχετε πει αρκετά για να καταλάβεις τί χαρακτήρα έχει και αν πράγματι ταιριάζεται ή αν δεν είναι κανένα κ@λ@παιδο κτλ κτλ.Απλά πράγματα.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί αν ραίσει δεν ξανακολλά...:O

Τώρα βέβαια εξαρτάται ποιός έφταιγε και φτάσατε στο χωρισμό...:rolleyes:

 

Η απόσταση κατά τα λεγομενά της :(

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν μπορείς να ξέρεις τι κρύβεται πίσω από την οθόνη του υπολογιστή. Εδώ πολλές φορές δεν ξέρεις τι κρύβεται ακόμη κι αν την βλέπεις την άλλη. Απλώς σκέφτομαι, πόσο μπορεί να σου κοστίσει μια τέτοια σχέση; Μπορείς να ερωτευτείς πραγματικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Είναι το πρώτο μου ποστ στο myphone και νομίζω πως αυτό είναι το κατάλληλο topic :O

Λοιπόν επειδή μου αρέσει να λέω τα πράγματα με ειλικρίνεια σας αποκαλύπτω πως μου αρέσουν τα αγόρια :).Κάπου εδώ θα κάνω μια αναφορά σε όσους προσπαθήσουν να αστειευτούν με αυτή μου την επιλογή τους λέω πως ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ διότι έχω μάθει να ζω μ'αυτά τα σχόλια.

Στο θέμα μας τώρα,είμαι εδώ και καιρό ερωτευμένος με ένα συμμαθητή μου,τον

Κώστα,επίθετο δεν λέω για ευνόητους λόγους.Τον Κώστα :love: τον βλέπω όμως συνέχεια με μια κοπέλα τις τελευταίες εβδομάδες.Εδώ λοιπόν είναι το ερώτημα φίλοι μου εγώ τι κάνω;Πηγαίνω και του λέω τι αισθάνομαι ή δεν κάνω τίποτα; :(

sakis :lol:
Link to comment
Share on other sites

ε?:hypno:

 

Κάπου εδώ θα κάνω μια αναφορά σε όσους προσπαθήσουν να αστειευτούν με αυτή μου την επιλογή τους λέω πως ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ διότι έχω μάθει να ζω μ'αυτά τα σχόλια.

 

:) :)

sakis :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...