Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαριά κουβέντα ξεστόμισες!! :p Συμβιβασμός... Γιατί να πρέπει να συμβιβάζεσαι; Πρόσεχε δεν λέω να φύγεις για να πας να βρεις κάτι άλλο... Αλλά και μια απομάκρυνση, όταν βλέπεις ότι ο κλοιός σφίγγει γύρω σου -με κάθε τρόπο και κάθε έννοια- ε, είναι απαραίτητη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαριά κουβέντα ξεστόμισες!! :p Συμβιβασμός... Γιατί να πρέπει να συμβιβάζεσαι; Πρόσεχε δεν λέω να φύγεις για να πας να βρεις κάτι άλλο... Αλλά και μια απομάκρυνση, όταν βλέπεις ότι ο κλοιός σφίγγει γύρω σου -με κάθε τρόπο και κάθε έννοια- ε, είναι απαραίτητη...

 

Χμμμμ...:rolleyes: δηλαδή εννοείς πως όταν δείς τα σκούρα να την κάνεις... :O

"Συμβιβασμός" εννοώ γιατί είσαι εκεί γι αυτό που είσαι όπως και να έχει...αρνητικά και θετικά υπάρχουν παντού και σε όλους :p :rolleyes: :O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν την κάνεις γενικώς. Δίνεις περιθώρια στον άλλο ή στην άλλη (δεν το βάζω σε φύλο γιατί πιστεύω το ίδιο ισχύει για όλους) να χαλαρώσει λίγο και να σκεφτεί. Αλλά αν είναι ηλίθιος/ηλίθια δεν το καταλαβαίνει και προχωρά παρακάτω. Από κει καταλαβαίνεις κιόλας αν σε ήθελε πραγματικά ή αν ήθελε απλώς να μην είναι μόνος/μόνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την κάνεις γενικώς. Δίνεις περιθώρια στον άλλο ή στην άλλη (δεν το βάζω σε φύλο γιατί πιστεύω το ίδιο ισχύει για όλους) να χαλαρώσει λίγο και να σκεφτεί. Αλλά αν είναι ηλίθιος/ηλίθια δεν το καταλαβαίνει και προχωρά παρακάτω. Από κει καταλαβαίνεις κιόλας αν σε ήθελε πραγματικά ή αν ήθελε απλώς να μην είναι μόνος/μόνη.

 

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!δεν καταλαβαινω την μανια καποιον να αναπνεουν και τον αερα σου...(γυναικες-αντρες)θα πνιγεις ετσι και θα χασετε και οι δυο...

εγω παντως ειμαι ερωτευμενη και το ζω στο επακρον...:cool: :O

Link to comment
Share on other sites

Η ελευθερία ποτέ δεν έβλαψε... Αντίθετα η "σκλαβιά" μας έφερε στα σκατά που είμαστε σήμερα ως "χώρα" (το λέω μεταφορικά).

Αν και σας συμβουλεύω να μην ακούσετε την συμβουλή μου, γιατί εγώ έχασα!!! :ρ

Α, btw επειδή δεν είναι η Μαρούσκα εδώ, ας σημειώσει κάποιος τις ατάκες μου... :p :lol: Miranta;;;

Link to comment
Share on other sites

Μιράντα συμφωνώ πλήρως! Δεν μιλώ για αποχώρηση από τη σχέση, αλλά για την ανάγκη του "χώρου"¨που έχει ο κάθε άνθρωπος, ακόμα και όταν βρίσκεται στη σχέση του. Το "αυτοκόλλητοι" προσωπικά δεν το κατάλαβα ποτέ μου...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!δεν καταλαβαινω την μανια καποιον να αναπνεουν και τον αερα σου...(γυναικες-αντρες)θα πνιγεις ετσι και θα χασετε και οι δυο...εγω παντως ειμαι ερωτευμενη και το ζω στο επακρον...:cool: :O

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις, παει να πει δεν εχεις ερωτευτεί!

Θυμάμαι την πρώτη μας εποχή με τον άντρα μου, που κυριολεκτικά ζούσαμε ο ένας για τον άλλον.

Ολα αυτά, σχετικά με χώρο, κλπ κλπ, έρχονται μετά. Εκεί, συμφωνώ και επαυξάνω. Αλλά ο έρωτας καμμία σχέση δεν εχει μ' αυτά. Η αγάπη, η συντροφικότητα, ναι. Αυτός, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την κάνεις γενικώς. Δίνεις περιθώρια στον άλλο ή στην άλλη (δεν το βάζω σε φύλο γιατί πιστεύω το ίδιο ισχύει για όλους) να χαλαρώσει λίγο και να σκεφτεί. Αλλά αν είναι ηλίθιος/ηλίθια δεν το καταλαβαίνει και προχωρά παρακάτω. Από κει καταλαβαίνεις κιόλας αν σε ήθελε πραγματικά ή αν ήθελε απλώς να μην είναι μόνος/μόνη.

 

Συγνώμη αλλά εννοείς πως αν το γυαλί ραίσει ξανακολλά?:rolleyes:

Γιατί δεν υφίσταται για εμένα...:O

Και αν ξανακολλήσει θα είναι για λίγο και θα υπάρξει πάλι το ίδιο αποτέλεσμα...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο χώρος στον γάμο οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στο διαζύγιο. Χωρίς να θέλω να πω κάτι για σένα garfield, το βλέπω από κάτι φίλους....

Σε μια σχέση γενικώς θεωρείς ότι πρέπει, όπως λέει και η miranta, ο ένας να παίρνει και την ανάσα του άλλου;

 

@kormos: προς το παρόν δεν μπορώ να σου απαντήσω. Σε λίγο καιρό όμως θα μπορώ να σου πω με σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

chris_2005, δεν ξερω πως εννοείς τον χωρο. Ειμαι παντρεμενη παρα πολλά χρόνια, και φυσικά έχει ο καθενας μας τον προσωπικο του χώρο.

Θα σου πω πως τον εννοώ εγώ. Εκτός λοιπον απο κυριολεκτικά, (το γραφείο μου, το γραφείο του) σέβομαι και σέβεται απόλυτα τις ώρες που θα καθήσω να διαβάσω, να γράψω, να ακουσω μουσική, να μιλησω με τα παιδιά.

Θα παω σε μια φιλη μου να πιω καφέ και θα κρατησει τη μικρή και δεν θα χτυπαέι το κινητο καθε μιση ώρα "΄που ειναι ο καφές κι η ζάχαρη?". Ξέρει πολυ καλά που ειναι ο καφές κι η ζάχαρη :p και ό,τι άλλο πιθανον θα χρειαστεί τις δυο ώρες που θα λειψω.

Εννοείται πως αυτο ισχύει και γι΄ αυτον.

Αυτο εννοώ εγώ, χώρο. Να υπάρχει ο άλλος μονος του, χωρις να ενοχλειται απο τίποτα.

 

Αυτο που λεει η Μιράντα, όπως ειπα και πιο πάνω, το ζήσαμε. Παει, περασε. Το τονισα πως άλλος ειναι η αγαπη κι η συντροφικότητα κι άλλο ο έρωτας. Δεν μπορεί, δε γινεται να έχεις έρωτα, όταν γνωριζεις τον άλλον. Ο έρωτας βασιζεται στο άγνωστο, στον ενθουσιασμό, στη συνεχή διαταραχή. Οταν η σχεση παει καλά και συνεχιζεται, αντικαθισταται απο την αγάπη. Αλλο πραγμα.

Οχι, δεν μπορώ ουτε εγώ, ουτε ο άντρας μου, τη συνεχη παρουσια του άλλου απο πανω μας. Ο χώρος μας ειναι αναγκαιος. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το καταλαβαίνεις, παει να πει δεν εχεις ερωτευτεί!

Θυμάμαι την πρώτη μας εποχή με τον άντρα μου, που κυριολεκτικά ζούσαμε ο ένας για τον άλλον.

Ολα αυτά, σχετικά με χώρο, κλπ κλπ, έρχονται μετά. Εκεί, συμφωνώ και επαυξάνω. Αλλά ο έρωτας καμμία σχέση δεν εχει μ' αυτά. Η αγάπη, η συντροφικότητα, ναι. Αυτός, όχι.

 

γενικοτερα μιλαω μαμα-Γκαρφ...απο την αρχη ως το τελος...

ναι ειμαι ερωτευμενη και οπως νιωθω τωρα δεν εχω νιωσει ποτε...

δεν ζω για αυτον...

ζω με αυτον...

αυτο θελω να πω...

τα θελω μου δικα μου

τα θελω του δικα του και

τα κοινα τα πιο ομορφα...

 

εδω ειναι η Μιραντα αναλαμβανει χρεη Μαρουσκας...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως εννοείς τον χωρο. Ειμαι παντρεμενη παρα πολλά χρόνια, και φυσικά έχει ο καθενας μας τον προσωπικο του χώρο.

Θα σου πω πως τον εννοώ εγώ. Εκτός λοιπον απο κυριολεκτικά, (το γραφείο μου, το γραφείο του) σέβομαι και σέβεται απόλυτα τις ώρες που θα καθήσω να διαβάσω, να γράψω, να ακουσω μουσική, να μιλησω με τα παιδιά.

Θα παω σε μια φιλη μου να πιω καφέ και θα κρατησει τη μικρή και δεν θα χτυπαέι το κινητο καθε μιση ώρα "΄που ειναι ο καφές κι η ζάχαρη?". Ξέρει πολυ καλά που ειναι ο καφές κι η ζάχαρη :p και ό,τι άλλο πιθανον θα χρειαστεί τις δυο ώρες που θα λειψω.

Εννοείται πως αυτο ισχύει και γι΄ αυτον.

Αυτο εννοώ εγώ, χώρο. Να υπάρχει ο άλλος μονος του, χωρις να ενοχλειται απο τίποτα.

 

τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο;)

Link to comment
Share on other sites

Τότε η έννοια παίρνει άλλη σημασία στον γάμο. Αυτά σε μία σχέση απλή δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να τα έχεις. Και ειδικά σε μία σχέση από απόσταση. Εκτός κι αν συζείς βεβαίως που τότε πάει αλλού το πράγμα.

Πάντως το να δίνεις χρόνο και χώρο στον άλλο να σκεφτεί και να κάνει αυτά που θέλει, δεν το θεωρώ κακό. Ακόμη κι αν αυτό σημαίνει προσωρινή απομάκρυνση. Και καμιά φορά παίζουν κι άλλοι παράγοντες που καθορίζουν συμπεριφορές. Ίσως να εξαναγκάζεσαι να το κάνεις κιόλας γιατί βλέπεις τον άλλον να χάνει το ενδιαφέρον γιατί απλά δεν τον καλύπτεις (πλήρως). Τότε τι κάνεις; Δεν φεύγεις ακόμη κι αν δεν τον θες; Βέβαια εξαρτάται και από τη νοημοσύνη του άλλου το πως θα συμπεριφερθεί, τι θα καταλάβει και πως θα αντιληφθεί την κατάσταση -ακόμη, ακόμη κι αν του το ρίχνεις ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε η έννοια παίρνει άλλη σημασία στον γάμο. Αυτά σε μία σχέση απλή δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να τα έχεις. Και ειδικά σε μία σχέση από απόσταση. Εκτός κι αν συζείς βεβαίως που τότε πάει αλλού το πράγμα.

 

διαφωνω...

δηλαδη αν ειμαστε απο αποσταση θα μου πει ''μην βγεις'' επειδη δεν ειναι εδω και εγω θα πω ''ενταξει?''

γιατι?

 

δεν το καταλαβαινω...

εχουμε ξεχασει αξιες οπως η εμπιστοσυνη και η ελευθερια και απλα απαιτουμε!!!:mad:

οχι βεβαια...

και οι δυο αυτες αξιες για εμενα κερδιζονται,δεν χαριζονται...

αν θες να με κρατησεις ασε με ελευθερη να επιλεξω αν θα μεινω η οχι...εσυ να εισαι εκει και να εισαι σιγουρος πως ετσι θα ειμαι και εγω...

ετσι παει για μενα...

(θα το ισοπεδωσω αλλα θα σας δωσω ενα παραδειγμα απο το ξενοδοχειο)

οταν ρωτησεις τον πελατη πως του φανηκε και αν περασε καλα,θα σου απαντησει εννοειτε θετικα,ΜΟΝΟ αυτος που θα το πει μονος του πριν ρωτησεις ομως θα σου πει την αληθεια...;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φανεί εγωιστικό απο μέρους μου αλλά αν δω πως δεν με "γεμίζει" ή δεν τη "γεμίζω" τότε...:O καλό είναι στο επόμενο σταυροδρόμι να μην πάρουμε την ίδια κατέυθυνση...:worry:

Θα είναι ανούσιο...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

αν δω πως δεν με "γεμίζει" ή δεν τη "γεμίζω" τότε...:O καλό είναι στο επόμενο σταυροδρόμι να μην πάρουμε την ίδια κατέυθυνση...:worry:

 

προσδιορισε...:wacko: :confused: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω...

δηλαδη αν ειμαστε απο αποσταση θα μου πει ''μην βγεις'' επειδη δεν ειναι εδω και εγω θα πω ''ενταξει?''

γιατι?

 

δεν το καταλαβαινω...

εχουμε ξεχασει αξιες οπως η εμπιστοσυνη και η ελευθερια και απλα απαιτουμε!!!:mad:

οχι βεβαια...

και οι δυο αυτες αξιες για εμενα κερδιζονται,δεν χαριζονται...

αν θες να με κρατησεις ασε με ελευθερη να επιλεξω αν θα μεινω η οχι...εσυ να εισαι εκει και να εισαι σιγουρος πως ετσι θα ειμαι και εγω...

ετσι παει για μενα...

(θα το ισοπεδωσω αλλα θα σας δωσω ενα παραδειγμα απο το ξενοδοχειο)

οταν ρωτησεις τον πελατη πως του φανηκε και αν περασε καλα,θα σου απαντησει εννοειτε θετικα,ΜΟΝΟ αυτος που θα το πει μονος του πριν ρωτησεις ομως θα σου πει την αληθεια...;)

 

 

 

Συμφωνώ πως ο καθένας έίναι free όχι και να μένει μέσα επειδή πχ μένω και εγώ...

 

Για το παράδειγμα σου πάλι θα συμφωνήσω γιατί εγώ όταν κάτι μου πάει στραβά το λέω πριν με προλλάβουν...:p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τότε η έννοια παίρνει άλλη σημασία στον γάμο. Αυτά σε μία σχέση απλή δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να τα έχεις. Και ειδικά σε μία σχέση από απόσταση. Εκτός κι αν συζείς βεβαίως που τότε πάει αλλού το πράγμα.

Συμφωνώ απόλυτα. Αυτο λεω κι εγώ τόση ώρα.

Αλλο ο έρωτας, αλλο ο γάμος.

Μιράντα σε μια σχεση με αποσταση, λαχταράς να εισαι κοντα στον άλλον όοοολες τις ώρες που θα βρεθειτε μαζί.

Θυμαμαι όταν ήταν ο αντρας μου φανταρος στη Σαμο και πηγαινα καθε δεκαπεντε μερες, για ενα Σαββατοκύριακο, σχεδον ουτε ενα λεπτό δεν περνουσαμε χώρια .

Η απόσταση ειναι μεγάλο δράμα για καποιον ερωτευμενο..

 

edit

Να σημειώσω επίσης πως δεν ετρωγα! Ποσα κιλά ειχα χασει σ' όλη αυτη τη φάση.:lol: Αλλα μιλάμε για έρωτα, όχι αστεία.

Το λεει κάπου κι ο Γερμανός (ο Βαγγέλης, όχι αυτος με τα μαγαζια :p )

Ξανά ειχα αγαπησει κι αρρώστησα καιρό...:D

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω...

δηλαδη αν ειμαστε απο αποσταση θα μου πει ''μην βγεις'' επειδη δεν ειναι εδω και εγω θα πω ''ενταξει?''

γιατι?

 

δεν το καταλαβαινω...

εχουμε ξεχασει αξιες οπως η εμπιστοσυνη και η ελευθερια και απλα απαιτουμε!!!:mad:

οχι βεβαια...

και οι δυο αυτες αξιες για εμενα κερδιζονται,δεν χαριζονται...

αν θες να με κρατησεις ασε με ελευθερη να επιλεξω αν θα μεινω η οχι...εσυ να εισαι εκει και να εισαι σιγουρος πως ετσι θα ειμαι και εγω...

ετσι παει για μενα...

(θα το ισοπεδωσω αλλα θα σας δωσω ενα παραδειγμα απο το ξενοδοχειο)

οταν ρωτησεις τον πελατη πως του φανηκε και αν περασε καλα,θα σου απαντησει εννοειτε θετικα,ΜΟΝΟ αυτος που θα το πει μονος του πριν ρωτησεις ομως θα σου πει την αληθεια...;)

Πρόσεξε δεν είπα αυτό. Παρεξήγησες. Οι αξίες, είναι αξίες σε κάθε είδους σχέση. Εκεί που τα διαχώρισα είναι στον τρόπο που κάθε φορά ζεις.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα:

Σε ένα γάμο θα το σκεφτείς πολύ πιο δύσκολα να φύγεις -ειδικά δε αν έχεις και παιδιά.

Σε μια ελεύθερη σχέση, όχι.

Σε μια σχέση από απόσταση είναι πιο εύκολο να πεις το όχι.

Σε μια σχέση που ζεις κάθε μέρα με τον άλλο, που τέλος πάντων έχεις επαφή, ναι μεν το λες με την ίδια ευκολία, αλλά σου κοστίζει περισσότερο.

Φυσικά δεν είναι κανόνες αυτά. Μπορούν κάλλιστα να αντιστραφούν.

Link to comment
Share on other sites

οκ...ολοι μας εχουμε τις αποψεις μας...

να πω τωρα κατι...?

εσυ εκει που με κοιτας....

σε λατρευω να το ξερεις...

και ακομα και αν αυτος ο ερωτας μπορει και να ειναι εφημερος...

εγω θα ...

ειμαι εκει παντα μεσα στη ζωη σου...

Link to comment
Share on other sites

προσδιορισε...:wacko: :confused: :rolleyes:

 

Εαν καταλάβω πως δεν παιρνάει καλά μαζί μου πριν ακόμα μου το πεί ή διαστάζει να μου το δείξει ή και το αντίθετο...τότε θεωρώ πως πρέπει να πάρει ο καθένας το δρόμο του...

Μπορεί να την αγαπάω να την εκτιμάω να τη σεβόμαι , κλπ αλλά αν βλέπω κινήσεις που να μην με καλύπτουν , παρεξήγηση , γκρίνια , αδιαφορία ή οτιδήποτε άλλο που να μη μου ταιριάζει τότε δεν θα μιλήσω με λόγια γιατί δεν θέλω και δεν μπορώ να αλλάξω τον άλλο...:O οπότε θα μιλήσω με πράξεις και αλλάξω δρόμο χωρίς να κοιτάξω τίποτα και καθόλου πίσω(ξέρω ξέρω εγωιστικό αλλά...:rolleyes: )

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

οκ...ολοι μας εχουμε τις αποψεις μας...

να πω τωρα κατι...?

εσυ εκει που με κοιτας....

σε λατρευω να το ξερεις...

και ακομα και αν αυτος ο ερωτας μπορει και να ειναι εφημερος...

εγω θα ...

ειμαι εκει παντα μεσα στη ζωη σου...

Μαρούσκα σε πειράζει να το πεις και εκ μέρους μου;;; :p

E, λοιπόν όχι δεν το δέχομαι η Μαρούσκα να λέει πιο ωραία από μένα. Φέρε το EVIAN τώρα!!! :ρ :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ...ολοι μας εχουμε τις αποψεις μας...

να πω τωρα κατι...?

εσυ εκει που με κοιτας....

σε λατρευω να το ξερεις...

και ακομα και αν αυτος ο ερωτας μπορει και να ειναι εφημερος...

εγω θα ...

ειμαι εκει παντα μεσα στη ζωη σου...

 

Εγώ??

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Κοπέλα μουυυ!! Δε μπορώ να μη σε πειράξω!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε δεν είπα αυτό. Παρεξήγησες. Οι αξίες, είναι αξίες σε κάθε είδους σχέση. Εκεί που τα διαχώρισα είναι στον τρόπο που κάθε φορά ζεις.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα:

Σε ένα γάμο θα το σκεφτείς πολύ πιο δύσκολα να φύγεις -ειδικά δε αν έχεις και παιδιά.

Σε μια ελεύθερη σχέση, όχι.

Σε μια σχέση από απόσταση είναι πιο εύκολο να πεις το όχι.

Σε μια σχέση που ζεις κάθε μέρα με τον άλλο, που τέλος πάντων έχεις επαφή, ναι μεν το λες με την ίδια ευκολία, αλλά σου κοστίζει περισσότερο.

Φυσικά δεν είναι κανόνες αυτά. Μπορούν κάλλιστα να αντιστραφούν.

 

βρε καλε μου παντα ειναι διαφορετικα...

αλλη φαση...

το θεμα ειναι εσυ τι θες και αν συμβαδιζει με τον αλλο...

τοτε...ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ??

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Κοπέλα μουυυ!! Δε μπορώ να μη σε πειράξω!!:lol:

 

να το κανεις μανουλα Γκαρφ να το κανεις!!!

ερωτευτειτε βρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

χανεις το μυαλο σου και ειναι τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...