Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απόλυτα. Αυτο λεω κι εγώ τόση ώρα.

Αλλο ο έρωτας, αλλο ο γάμος.

Μιράντα σε μια σχεση με αποσταση, λαχταράς να εισαι κοντα στον άλλον όοοολες τις ώρες που θα βρεθειτε μαζί.

Θυμαμαι όταν ήταν ο αντρας μου φανταρος στη Σαμο και πηγαινα καθε δεκαπεντε μερες, για ενα Σαββατοκύριακο, σχεδον ουτε ενα λεπτό δεν περνουσαμε χώρια .

Η απόσταση ειναι μεγάλο δράμα για καποιον ερωτευμενο..

 

edit

Να σημειώσω επίσης πως δεν ετρωγα! Ποσα κιλά ειχα χασει σ' όλη αυτη τη φάση.:lol: Αλλα μιλάμε για έρωτα, όχι αστεία.

Το λεει κάπου κι ο Γερμανός (ο Βαγγέλης, όχι αυτος με τα μαγαζια :p )

Ξανά ειχα αγαπησει κι αρρώστησα καιρό...:D

 

Δεν θα συμφωνήαω απόλυτα γλυκιά μου γιατί μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση που έιχαμε να ειδωθούμε πάνω απο 1 μήνα αλλά το 3ήμερο που είμασταν μαζί δεν κολλήσαμε και σαν βδέλλες...(ΖΗΤΩ 1000 ΣΥΓΝΩΜΗ για το παράδειγμα μου αλλά δνε μ αρέσει να γυρίζω στα παλία... :confused: )

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλάβω πως δεν παιρνάει καλά μαζί μου πριν ακόμα μου το πεί ή διαστάζει να μου το δείξει ή και το αντίθετο...τότε θεωρώ πως πρέπει να πάρει ο καθένας το δρόμο του...

Μπορεί να την αγαπάω να την εκτιμάω να τη σεβόμαι , κλπ αλλά αν βλέπω κινήσεις που να μην με καλύπτουν , παρεξήγηση , γκρίνια , αδιαφορία ή οτιδήποτε άλλο που να μη μου ταιριάζει τότε δεν θα μιλήσω με λόγια γιατί δεν θέλω και δεν μπορώ να αλλάξω τον άλλο...:O οπότε θα μιλήσω με πράξεις και αλλάξω δρόμο χωρίς να κοιτάξω τίποτα και καθόλου πίσω(ξέρω ξέρω εγωιστικό αλλά...:rolleyes: )

Κι αν αυτό το βλέπει ο ένας και ενώ καίγεται -και κατά βάθος ξέρει ότι κι ο άλλος καίγεται αλλά ψιλοδυσανασχετεί- αποφασίζει (γενναία βεβαίως) να φύγει; Τι γίνεται. Το να βαρεθείς και να φύγεις είναι άλλο. Εκεί ναι. Ξεχέζεις και φεύγεις! :p

Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλάβω πως δεν παιρνάει καλά μαζί μου πριν ακόμα μου το πεί ή διαστάζει να μου το δείξει ή και το αντίθετο...τότε θεωρώ πως πρέπει να πάρει ο καθένας το δρόμο του...

Μπορεί να την αγαπάω να την εκτιμάω να τη σεβόμαι , κλπ αλλά αν βλέπω κινήσεις που να μην με καλύπτουν , παρεξήγηση , γκρίνια , αδιαφορία ή οτιδήποτε άλλο που να μη μου ταιριάζει τότε δεν θα μιλήσω με λόγια γιατί δεν θέλω και δεν μπορώ να αλλάξω τον άλλο...:O οπότε θα μιλήσω με πράξεις και αλλάξω δρόμο χωρίς να κοιτάξω τίποτα και καθόλου πίσω(ξέρω ξέρω εγωιστικό αλλά...:rolleyes: )

 

σωστοτατος!τζους...

(ααααααααααααααχ στο ραντεβου στα τυφλα δεν το ελεγε αυτο????):lol:

 

αν και η ΑΡβανιτακη λεει:

εδω να μεινεις να το μαθουμε κι οι δυο...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε δεν είπα αυτό. Παρεξήγησες. Οι αξίες, είναι αξίες σε κάθε είδους σχέση. Εκεί που τα διαχώρισα είναι στον τρόπο που κάθε φορά ζεις.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα:

Σε ένα γάμο θα το σκεφτείς πολύ πιο δύσκολα να φύγεις -ειδικά δε αν έχεις και παιδιά.

Σε μια ελεύθερη σχέση, όχι.

Σε μια σχέση από απόσταση είναι πιο εύκολο να πεις το όχι.

Σε μια σχέση που ζεις κάθε μέρα με τον άλλο, που τέλος πάντων έχεις επαφή, ναι μεν το λες με την ίδια ευκολία, αλλά σου κοστίζει περισσότερο.

Φυσικά δεν είναι κανόνες αυτά. Μπορούν κάλλιστα να αντιστραφούν.

 

Δεν νομίζω πως είναι και απόλυτο αυτό που λες...

Θα παραδειγματιστώ πάλι με δίκο μου γεγονός...

Και η μητέρα μου χώρισε όταν είδε ότι δνε παιρνάει καλά και είχε ήδη τον αδερφό μου(μεγαλύετερος) και εμένα...

 

Άρα σωστά υπάρχει η φράση που λέει " λαλακιες γονέων παιδεύουσει τέκνα"

 

Αλλά απο την άλλη να μείνω και να είμαι δυστηχησμένος/η ΠΟΤΕ

 

 

ΥΓ : miranta διορθωσέ με αν κάνω λάθη...:p πας καλά απ ότι βλέπω στα αρχαία..:rolleyes: :p :lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι και απόλυτο αυτό που λες...

Θα παραδειγματιστώ πάλι με δίκο μου γεγονός...

Και η μητέρα μου χώρισε όταν είδε ότι δνε παιρνάει καλά και είχε ήδη τον αδερφό μου(μεγαλύετερος) και εμένα...

 

Άρα σωστά υπάρχει η φράση που λέει " λαλακιες γονέων παιδεύουσει τέκνα"

 

Αλλά απο την άλλη να μείνω και να είμαι δυστηχησμένος/η ΠΟΤΕ

 

 

ΥΓ : miranta διορθωσέ με αν κάνω λάθη...:p πας καλά απ ότι βλέπω στα αρχαία..:rolleyes: :p :lol:

Πρόσεξε τι είπα:

Φυσικά δεν είναι κανόνες αυτά. Μπορούν κάλλιστα να αντιστραφούν.

Και καλά έκανε η μάνα σου και χώρισε. Και η δική μου αν μου πει θέλω να χωρίσω, δεν πρόκειται να της πω όχι.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν αυτό το βλέπει ο ένας και ενώ καίγεται -και κατά βάθος ξέρει ότι κι ο άλλος καίγεται αλλά ψιλοδυσανασχετεί- αποφασίζει (γενναία βεβαίως) να φύγει; Τι γίνεται. Το να βαρεθείς και να φύγεις είναι άλλο. Εκεί ναι. Ξεχέζεις και φεύγεις! :p

 

Αν δεν μπορείτε να το αποφασίσετε τότε....:rolleyes: λυπάμαι αλλά καλά κάνετε και βασανίζεστε... :O (μην παρεξηγηθώ ε :mad: μεταφορικά μιλάω :p :lol: )

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε τι είπα:

Φυσικά δεν είναι κανόνες αυτά. Μπορούν κάλλιστα να αντιστραφούν.

Και καλά έκανε η μάνα σου και χώρισε. Και η δική μου αν μου πει θέλω να χωρίσω, δεν πρόκειται να της πω όχι.

 

Άρα δεν υφίσταται αυτό...:p :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείτε να το αποφασίσετε τότε....:rolleyes: λυπάμαι αλλά καλά κάνετε και βασανίζεστε... :O (μην παρεξηγηθώ ε :mad: μεταφορικά μιλάω :p :lol: )

Καλά μην το λες.... :p Δεν το λες και "βάσανο"!!!! :ρ

 

Άρα δεν υφίσταται αυτό...

Στην πλειοψηφία, υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι της αποψης πως αφου κερδιθει η ευκαιρια για μια ακομα προσπαθεια τοτε οκ...

αλλα ως εκει,μετα κοιτας να εισαι εσυ καλα...

καποτε τα παιδια θα μεγαλωσουνε και εσυ αυτο το ''βαρος'' του συντροφου που ''ανεχτηκες'' γιατι απλα δεν ηθελες να μην ζουνε τα παιδια χωρια του θα σε κυνηγαει και θα ειναι καπως ''αργα'' για να αρχισεις απο την αρχη...

κοιταξτε να ειστε καλα εσεις και αν δεν χασετε τον εαυτο σας δεν θα χασετε και τον συντροφο σας...

μην ξεχνατε οτι γι αυτο που ειστε σας αγαπησε...

 

εντιτ:

εγω το λαθος μια φορα το εκανα και δεν το ξανακανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Στίχοι από ένα τραγούδι που μόλις ανακάλυψα και είναι απίστευτο:

 

I'm sorry, it's just too late

To get it all back, get back what we had

I'm sorry, it's just not right

We both know it wasn't meant to be like

This at all

 

Πιστεύετε σ' αυτούς τους στίχους; Εγώ πάντως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ....

Ισχύει μόνο στην περίπτωση που προσπαθείς να κάνεις την άλλη/τον άλλο να σε "μισήσει", ώστε να είναι "πιο εύκολος" ο χωρισμός ?!?

Προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να φτάσει κάποιος/κάποια σε αυτό το δύσκολα κατανοητό επίπεδο αγάπης.

Πάντως όπως και να έχει, είναι βαθύ το νόημα των στίχων.

Μακάρι να μην το νοιώσουμε ποτέ αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Στίχοι από ένα τραγούδι που μόλις ανακάλυψα και είναι απίστευτο:

 

I'm sorry, it's just too late

To get it all back, get back what we had

I'm sorry, it's just not right

We both know it wasn't meant to be like

This at all

 

Πιστεύετε σ' αυτούς τους στίχους; Εγώ πάντως όχι...

 

Κοίτα ο καθένας νιώθει όπως θέλει, σωστά;

Αν όντως ένας απο τους δύο νιώθει ότι η σχέση ήταν λάθος εξ'αρχής και θα ήταν ξανά λάθος να το προσπαθήσουν,τότε καλύτερα να μη γίνει τίποτα.

Η μονόπλευρη αγάπη.. δε βγάζει πουθενά

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά να πω κάτι; Είχατε δίκιο! Αν σπάσει το γυαλί δεν ξανακολλάει!!! Και είναι και καλύτερα έτσι...

 

Καλημέρα....

 

Λυπάμαι πολύ πάντως :( αλλά ως παθών το είχα αναφέρει πως....

:O

 

..... αν το γυαλί ραίσει ξανακολλά?:rolleyes:

Γιατί δεν υφίσταται για εμένα...:O

Και αν ξανακολλήσει θα είναι για λίγο και θα υπάρξει πάλι το ίδιο αποτέλεσμα...:O

 

 

Να θυμάσαι όμως πως κοιτάμε ΠΑΝΤΑ μπροστά!!!:worry: :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να πω κάτι; Είχατε δίκιο! Αν σπάσει το γυαλί δεν ξανακολλάει!!! Και είναι και καλύτερα έτσι...

 

 

βρε το ειπανε και οι Πυξ Λαξ και κανανε επιτυχια κατι θα ξερουνε παραπανω :D

 

''μα λεν συνεχεια οι παλιοι πως αν ραγισει το γυαλι,σβυνει η Αγαπη και η θλιψη καιει τα στηθια και αν βρει ο χρονος γιατρικο και πεις ξανα το Σαγαπωψεμμα αν ειναι,δεν θα ξερεις ή αλήθεια...:O''

Link to comment
Share on other sites

"Μια φορά μονάχα φτάνει να ραγίσει το γυαλί, η αγάπη μας να σβήσει και να λιώσει σαν κερί" που λέει και ο κ. Γιάννης Πουλόπουλος παίδες...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

"Μια φορά μονάχα φτάνει να ραγίσει το γυαλί, η αγάπη μας να σβήσει και να λιώσει σαν κερί" που λέει και ο κ. Γιάννης Πουλόπουλος παίδες...

 

Σωστός....:rolleyes:

Κάτι ήξεραν και οι παλιοί...:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί ήξεραν περισσότερα, γιατί δέν υπήρχαν 2-3 τηλεοράσεις και 1-2 pc ανα σπίτι...

 

Πάντως κ εγώ είμαι στο club... Άν και υπάρχει ένα πρόβλημα... Εϊναι λίγο μεγαλύτερη (κατα 5-6 χρόνια) αλλα δέν μας πειράζει, γιατί περνάμε πολύ καλά μαζί... Είμαι τρελά :love: μαζί της... Κ το ίδιο κ αυτή...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί ήξεραν περισσότερα, γιατί δέν υπήρχαν 2-3 τηλεοράσεις και 1-2 pc ανα σπίτι...

 

Πάντως κ εγώ είμαι στο club... Άν και υπάρχει ένα πρόβλημα... Εϊναι λίγο μεγαλύτερη (κατα 5-6 χρόνια) αλλα δέν μας πειράζει, γιατί περνάμε πολύ καλά μαζί... Είμαι τρελά :love: μαζί της... Κ το ίδιο κ αυτή...

καθολου προβλημα δεν ειναι! το προβλημα ειναι οταν σου ριχνει 10χρονακια :wink:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

:O Έ, είπαμε να είναι μεγαλύτερη, αλλα όχι τόσο... :P

 

:( μου λείπει υπερβολικά αυτήν την στιγμή :(

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

5-10 χρονακια πανω...5-10 χρονακια κατω μια χαρα ειναι(-μαστε)....(αναλογα και την ηλικια);)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...