Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, συγνώμη καταρχήν αν υπάρχει προηγούμενο ποστ το οποίο δεν έχω δει.

Έχω το bluetooth WEP 200 της Samsung, πολλές φορές όταν είναι συνδεδεμένο με το 810 και έχω κλήση, μπλοκάρει τελείως (βγάζει άσπρη οθόνη) και δε λειτουργεί κανένα πλήκτρο, πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να ξαναλειτουργήσει. Όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ εκνευριστικό, ξέρετε αν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή του συγκεκριμένου bluetooth ?? έχει νόημα να το πάω για επισκευή ή είναι bug του τηλεφώνου ??

Πάντως το ίδιο κάνει και άλλο μοντέλο της Sony Ericsson σε φίλο με το ίδιο bluetooth...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με βάση τα όσα περιγράφεις θα έλεγα ότι μάλλον πρόκειται περι ασυμβατότητας των δυο συσκευών. Αν υπάρχει η δυνατότητα θα πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιο άλλο bluetooth hands free για να δεις τη συμπεριφορά του κινητού και μετά πράττεις αναλόγως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμενα ολα τα προβληματα μου παντα ειναι σχετικα με τα ακουστικα...:p

εχασα τα ''μισα''(μου εμεινε το καλωδιο που εχει το βισμα)ακουστικα απο το w810i και πηρα καινουργια ''κλασικα'' ακουστικα της philips...απο ποιοτητα ειναι μια χαρα αλλα(αν και το ξερα πριν τα αγορασω) δεν με βολευει οτι το καλωδιο τους σε συνδυασμο με το καλωδιο που εχει το βισμα συνθετουν ενα πραγματικα τεραστιο καλωδιο...καπως θα ηθελα να τα κοψω και να τα ξανασυδεσω αλλα δυστυχως δεν ξερω απο τετοια...:p εχει βρει κανεις ''κλασικα'' ακουστικα με μικρο καλωδιο?στην χειροτερη αν θελω να αγορασω τα ακουστικα της SE(που υπαρχουν στο πακετο του W810i) ποσο κανουν?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμενα ολα τα προβληματα μου παντα ειναι σχετικα με τα ακουστικα...:p

εχασα τα ''μισα''(μου εμεινε το καλωδιο που εχει το βισμα)ακουστικα απο το w810i και πηρα καινουργια ''κλασικα'' ακουστικα της philips...απο ποιοτητα ειναι μια χαρα αλλα(αν και το ξερα πριν τα αγορασω) δεν με βολευει οτι το καλωδιο τους σε συνδυασμο με το καλωδιο που εχει το βισμα συνθετουν ενα πραγματικα τεραστιο καλωδιο...καπως θα ηθελα να τα κοψω και να τα ξανασυδεσω αλλα δυστυχως δεν ξερω απο τετοια...:p εχει βρει κανεις ''κλασικα'' ακουστικα με μικρο καλωδιο?στην χειροτερη αν θελω να αγορασω τα ακουστικα της SE(που υπαρχουν στο πακετο του W810i) ποσο κανουν?

20 euro μαζι και με τον ανταπτορα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμενα ολα τα προβληματα μου παντα ειναι σχετικα με τα ακουστικα...:p

εχασα τα ''μισα''(μου εμεινε το καλωδιο που εχει το βισμα)ακουστικα απο το w810i και πηρα καινουργια ''κλασικα'' ακουστικα της philips...απο ποιοτητα ειναι μια χαρα αλλα(αν και το ξερα πριν τα αγορασω) δεν με βολευει οτι το καλωδιο τους σε συνδυασμο με το καλωδιο που εχει το βισμα συνθετουν ενα πραγματικα τεραστιο καλωδιο...καπως θα ηθελα να τα κοψω και να τα ξανασυδεσω αλλα δυστυχως δεν ξερω απο τετοια...:p εχει βρει κανεις ''κλασικα'' ακουστικα με μικρο καλωδιο?στην χειροτερη αν θελω να αγορασω τα ακουστικα της SE(που υπαρχουν στο πακετο του W810i) ποσο κανουν?

 

Ψάξε για retracted ακουστικά. Το καλώδιο τους μπορεί να μαζευτεί κι έτσι δεν θα έχεις μια.... μπαλαντέζα κρεμασμένη στα αυτιά σου. Για να δεις πως είναι δες αυτό

 

http://cgi.ebay.co.uk/Y017-Retract-Earphone-for-iPod-Video-30GB-60GB-80GB_W0QQitemZ290173356753QQihZ019QQcategoryZ112529QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Υ.Γ.: Αν θυμάμαι καλά και πιο παλιά έψαχνες τέτοια ακουστικά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα όσα περιγράφεις θα έλεγα ότι μάλλον πρόκειται περι ασυμβατότητας των δυο συσκευών. Αν υπάρχει η δυνατότητα θα πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιο άλλο bluetooth hands free για να δεις τη συμπεριφορά του κινητού και μετά πράττεις αναλόγως.

Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ...;);)

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι βρε παιδια και αν μπορειτε βοηθηστε με. Εχω το w810 VODAFONE LIVE και απο λαθος πατηματα χρεωνομαι τσαμπα λεφτα. Υπαρχει καποιος τροπος να το απενεργοποιησω ευκολα;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι βρε παιδια και αν μπορειτε βοηθηστε με. Εχω το w810 VODAFONE LIVE και απο λαθος πατηματα χρεωνομαι τσαμπα λεφτα. Υπαρχει καποιος τροπος να το απενεργοποιησω ευκολα;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δες αυτό το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1853025#post1853025

 

Υ.Γ.: Credits to marras

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω πολυ. Πραγματι επιασε. Δεν ηξερα που να ψαξω. Ειχα χρεωθει πανω απο 5 ευρω στον τελευταιο λογαριασμο αδικα. :)
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω πολυ. Πραγματι επιασε. Δεν ηξερα που να ψαξω. Ειχα χρεωθει πανω απο 5 ευρω στον τελευταιο λογαριασμο αδικα. :)

 

Να είσαι καλά! Αν και όπως είπα άλλον πρέπει να ευχαριστήσεις. Κρίμα είναι να χρεώνεσαι άδικα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Μετά απο ενάμιση χρόνο καθημερινής χρήσης και 2-3 πτώσεων, λεω να κάνω μια 'ανακαίνηση' στο κινητάκι και να του βάλω καινούρια πρόσοψη, μιας κ είμαι ακόμα απόλυτα καλυμένος απο αυτό κ δεν προβλέπω να το αλλάζω για τουλάχιστον ένα χρόνο. Ερωτώ λοιπόν:

 

1.Βρίσκω τα πλαστικά στο 9volto 35 ευρώ. Υπάρχει καμιά καλύτερη τιμή κάπου αλλού;

2.Στην μπροστινή όψη περιλαμβάνεται κ το τζαμάκι που υπάρχει στην οθόνη, ή αυτό είναι κολλημένο στη συσκευή; (Επειδή έχω μερικές γρατζουνιές πάνω κ είναι πολύ ενοχλητικό)

3.Για να το κάνω λευκό, θα βρω πουθενά κ πληκτρολόγιο μαζί με την λευκή πρόσοψη; Αν οχι φαντάζομαι δε θα ήταν και τόσο ωραίο οπτικά το αποτέλεσμα ε;

 

Αυτά! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για retracted ακουστικά. Το καλώδιο τους μπορεί να μαζευτεί κι έτσι δεν θα έχεις μια.... μπαλαντέζα κρεμασμένη στα αυτιά σου. Για να δεις πως είναι δες αυτό

 

http://cgi.ebay.co.uk/Y017-Retract-Earphone-for-iPod-Video-30GB-60GB-80GB_W0QQitemZ290173356753QQihZ019QQcategoryZ112529QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Υ.Γ.: Αν θυμάμαι καλά και πιο παλιά έψαχνες τέτοια ακουστικά

 

ναι φιλε μου εχεις δικιο...και παλιοτερα εψαχνα για τετοια ακουστικα αλλα μετα απο ψαξμο σε μικρα και μεγαλα μαγαζια δεν καταφερα να βρω...και τωρα που εχασα τα ακουστικα του κινητου ρωτησα μηπως ειχε αγορασει κανενας...

στο link που μου παραθετεις μπορω να αγορασω τα ακουστικα μεσω του ebay?μαλλον οχι,ε?γιατι ειναι πολυ μικρη αγορα...αν ναι ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

Εκει παντως που ηλπιζα να βρω τετοια ακουστικα ειναι σε μικρα μαγαζια με πολλα ηλεκτρονικα και οχι στις μεγαλες γνωστες αλυσιδες(plaisio,e-shop,germanos κ.α).

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

στο link που μου παραθετεις μπορω να αγορασω τα ακουστικα μεσω του ebay?μαλλον οχι,ε?γιατι ειναι πολυ μικρη αγορα...αν ναι ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

Εκει παντως που ηλπιζα να βρω τετοια ακουστικα ειναι σε μικρα μαγαζια με πολλα ηλεκτρονικα και οχι στις μεγαλες γνωστες αλυσιδες(plaisio,e-shop,germanos κ.α).

 

Και βέβαια μπορείς. Τι κι αν το ποσό είναι μικρό; Τα έξοδα αποστολής είναι 2,85 λίρες (το γράφει άλλωστε). Το link το έβαλα για να δεις πώς είναι τα retracted ακουστικά. Τα συγκεκριμένα είναι για ipod. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι το βύσμα. Πρέπει να είναι 3,5". Με ένα mail μπορείς να το εξακριβώσεις.

 

Πάντως παλιότερα και το Πλαίσιο είχε τέτοια ακουστικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχεις δικιο...και παλιοτερα εψαχνα για τετοια ακουστικα αλλα μετα απο ψαξμο σε μικρα και μεγαλα μαγαζια δεν καταφερα να βρω...και τωρα που εχασα τα ακουστικα του κινητου ρωτησα μηπως ειχε αγορασει κανενας...

στο link που μου παραθετεις μπορω να αγορασω τα ακουστικα μεσω του ebay?μαλλον οχι,ε?γιατι ειναι πολυ μικρη αγορα...αν ναι ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

Εκει παντως που ηλπιζα να βρω τετοια ακουστικα ειναι σε μικρα μαγαζια με πολλα ηλεκτρονικα και οχι στις μεγαλες γνωστες αλυσιδες(plaisio,e-shop,germanos κ.α).

Έχω δει παρόμοια retractable ακουστικά σε "άσχετα" μαγαζιά όπως carefour, Κοστώβολο κλπ. Επίσης κοίτα σε μαγαζιά τύπου Fnac που έχουν αξεσουάρ για φορητές κονσόλες π.χ. psp Εκεί πάντα υπάρχουν διάφορα σετάκια ακουστικών.

Αλλα ρε παιδιά, ακουστικά που κάνουν 2 ευρώ τι απόδοση να έχουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Μετά απο ενάμιση χρόνο καθημερινής χρήσης και 2-3 πτώσεων, λεω να κάνω μια 'ανακαίνηση' στο κινητάκι και να του βάλω καινούρια πρόσοψη, μιας κ είμαι ακόμα απόλυτα καλυμένος απο αυτό κ δεν προβλέπω να το αλλάζω για τουλάχιστον ένα χρόνο. Ερωτώ λοιπόν:

 

1.Βρίσκω τα πλαστικά στο 9volto 35 ευρώ. Υπάρχει καμιά καλύτερη τιμή κάπου αλλού;

2.Στην μπροστινή όψη περιλαμβάνεται κ το τζαμάκι που υπάρχει στην οθόνη, ή αυτό είναι κολλημένο στη συσκευή; (Επειδή έχω μερικές γρατζουνιές πάνω κ είναι πολύ ενοχλητικό)

3.Για να το κάνω λευκό, θα βρω πουθενά κ πληκτρολόγιο μαζί με την λευκή πρόσοψη; Αν οχι φαντάζομαι δε θα ήταν και τόσο ωραίο οπτικά το αποτέλεσμα ε;

 

Αυτά! Ευχαριστώ πολύ!

 

Στον Γερμανο με 40€ σου βαζουν οriginal προσοψη η οποια περιλαμβανει τα παντα εκτος πληκτρολογιου. Μαζι και η εργασια.

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει παρόμοια retractable ακουστικά σε "άσχετα" μαγαζιά όπως carefour, Κοστώβολο κλπ. Επίσης κοίτα σε μαγαζιά τύπου Fnac που έχουν αξεσουάρ για φορητές κονσόλες π.χ. psp Εκεί πάντα υπάρχουν διάφορα σετάκια ακουστικών.

Αλλα ρε παιδιά, ακουστικά που κάνουν 2 ευρώ τι απόδοση να έχουν....

Απολυτως τιποτα! εδω παιρνεις ακουστικα με 10 ευρο..και παλι δεν σε καλυπτουν.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello παιδες, μολις πηρα το w810i και ψαχνω ενα video converter απλο, καποτε ειχα βρει εναν converter που ειχε ολα τα μοντελα απο κινητα και τα εκανε ολα μονο του, δεν θυμαμαι πως λεγεται, εχετε να προτεινετε τπτ?

 

 

θενκς!

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει προγραμματάκι να λειτουργώ το κινητό ως web camera? και πως μπορώ να το βρω αν υπάρχει; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει προγραμματάκι να λειτουργώ το κινητό ως web camera? και πως μπορώ να το βρω αν υπάρχει; ευχαριστώ.

 

Για Symbian υπαρχει εφαρμογη για Ericsson δεν νομιζω να εχει βγει κατι.:worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές σε java που υποτίθεται ότι μετατρέπουν το κινητό σε web camera αλλά... τζίφος. Δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

Απολυτως τιποτα! εδω παιρνεις ακουστικα με 10 ευρο..και παλι δεν σε καλυπτουν.:blink:

 

οντως...θα εχουν χαλια ποιοτητα...αρα μαλλον πρεπει να αρχισω το ψαξιμο σε μαγαζια...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια, το κινητο οπως ειπα δεν το εχω ουτε 3 μερες, παρατηρησα οτι στο κυκλικο κουμπι περιηγησης το "πανω" δεν πατιεται οπως τα υπολοιπα, σχεδον ουτε το κλικ του ακουγεται, κανει σαν να τριζει.Ετσι ειναι ρε παιδια?
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια, το κινητο οπως ειπα δεν το εχω ουτε 3 μερες, παρατηρησα οτι στο κυκλικο κουμπι περιηγησης το "πανω" δεν πατιεται οπως τα υπολοιπα, σχεδον ουτε το κλικ του ακουγεται, κανει σαν να τριζει.Ετσι ειναι ρε παιδια?

και σε μένα.Μου δίνει την αίσθηση του "ψεύτικου" να το πω?

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εαν ειναι ολα ετσι παλι καλα,οντως ειναι σαν να μην υπαρχει κουμπι εκει, αλλα αυτο που με ανησυχησε ειναι μηπως ηταν στα τελευταια του, κατα τα αλλα ολλα καλα.

 

one_tree_hill απ'οτι φαινεται δεν διατρεχουμε κινδυνο :P

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει προγραμματάκι να λειτουργώ το κινητό ως web camera? και πως μπορώ να το βρω αν υπάρχει; ευχαριστώ.

 

Όπως είπε και ο geofil δεν υπάρχουν. Ακόμα κι αυτές που ήταν σε java υτό που έκαναν ήταν να πέρνουν μια φωτογραφία ανά τακτά χρονικά διαστήματα, να ανεβάζουν τη φωτό σε κάποιο ftp server και να την κατεβάζει ο συνομιλητής από κει. Πιάστ΄τα αβγό και κούρευτο, δηλαδή!

 

Είχα προσπαθήσει να φτιάξω ένα τέτοιο πρόγραμμα αλλά το κινητό δεν υποστηρίζει streaming video οπότε μάλλον δύσκολο το βλέπω.

 

@Lacrymosa

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο οπότε μιας και το κινητό είναι καινούριο, δεν το τσεκάρεις καλύτερα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...