Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αληθεια!!! ρε μηπως εκατσες και την εφτιαξες τωρα την εφαρμογη! εσυ τα'χεις αυτα για την πλακα.;) :)

 

Σσσστ... Κρύβε λόγια μη μας πάρουν χαμπάρι!!! :lol: :lol: :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω εδώ και 7 μήνες το W810i. Κανένα πρόβλημα μέχρι πριν 2 μέρες που μετά την αποστολή ενός SMS κατά την παράδοση της αναφοράς κόλλησε!

 

Οκ λέω δεν είναι και κάτι τόσο ανησυχητικό ούτε και πρωτόγνωρο...Προσπάθησα να το απενεργοποιήσω κανονικά αλλά δεν γινότανε και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Το ενεργοποίησα και νόμιζα ότι καθάρισα...

 

Αδαής!!! Από τότε άλλες φορές μου κολλάει και αναγκάζομαι να βγάλω την μπαταρία για να κάνω restart ή αναβοσβήνει λευκό φως και άλλοτε επανέρχεται για λίγο ή σβήνει εντελώς! Έκανα reset μήπως και διορθωθεί κάτι αλλά τίποτα. Αυτό συμβαίνει και όταν δεν το χρησιμοποιώ και όταν το χρησιμοποιώ. Βασικά δεν μου έχει τύχει ποτέ ξανά τέτοιο πρόβλημα!:confused:

 

Σκέφτηκα μήπως φταίει η μπαταρία αλλά μου είπανε στο Γερμανό ότι η μπαταρία δεν δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα (κολλήματα κτλ.) και ότι άμα έφταιγε αυτή θα έσβηνε το κινητό άμεσα άσχετα άμα ήτανε φορτισμένη.

 

Το κινητό το αγόρασα από μαγαζί της Vodafone αλλά όχι από την περιοχή μου και βασικά θεωρώ ότι πρέπει να το πάω σε κάποιο Service Point της Sony Ericssson.

 

Αν ξέρει κάποιος, κάποιο Service Point στον Πειραιά θα με βοηθούσε και περισσότερο θα με βοηθούσε αν κάποιος έχει ιδέα για το μπορεί να συμβαίνει με κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

@zxr:Ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!Μου έλυσες τα χέρια!

@frafo:Αν έχεις msn,κάνε με add.Θα το βρεις στο προφίλ μου.Θα τα πούμε από εκεί.Μπορώ να σε βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το φλασάρεις μόνος σου μέσω internet (δεν εννοώ το software update της SE) ή απευθύνσου σε κάποιο κατάστημα όπως το 9volto. Να ξέρεις όμως ότι μετά από ένα τέτοιο φλασάρισμα χάνεις την εγγύηση.

 

frafo πήγαινε σε ένα service point και το πρόβλημα σου θα λυθεί.

OMNITECH, Γρηγορίου Λαμπράκη 52, 210-4133720-1

ΚΕΝΤΡΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ, Φίλωνος 76Α & Σκούζε, 210-4286330-1

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το φλασάρεις μόνος σου μέσω internet (δεν εννοώ το software update της SE) ή απευθύνσου σε κάποιο κατάστημα όπως το 9volto. Να ξέρεις όμως ότι μετά από ένα τέτοιο φλασάρισμα χάνεις την εγγύηση.

 

frafo πήγαινε σε ένα service point και το πρόβλημα σου θα λυθεί.

OMNITECH, Γρηγορίου Λαμπράκη 52, 210-4133720-1

ΚΕΝΤΡΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ, Φίλωνος 76Α & Σκούζε, 210-4286330-1

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Θα πάω και πιστεύω να πάνε όλα καλά...:worry:

Link to comment
Share on other sites

@zxr:Ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!Μου έλυσες τα χέρια!

@frafo:Αν έχεις msn,κάνε με add.Θα το βρεις στο προφίλ μου.Θα τα πούμε από εκεί.Μπορώ να σε βοηθήσω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ:)

 

 

Δεν χρησιμοποιώ το MSN. Θα πάω να δω τι θα μου πούνε και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

A,όχι,μη πας.Άκου.Το ότι ένα κινητό της Βόνταφον έχει κολλήματα είναι ένα σύνηθες φαινόμενο.Απλά θα περάσεις το κανονικό λογισμικό της ΣΕ και τέλειωσε!Ψάξε στο γούγλη για W810i cid49 debrand.
Link to comment
Share on other sites

A,όχι,μη πας.Άκου.Το ότι ένα κινητό της Βόνταφον έχει κολλήματα είναι ένα σύνηθες φαινόμενο.Απλά θα περάσεις το κανονικό λογισμικό της ΣΕ και τέλειωσε!Ψάξε στο γούγλη για W810i cid49 debrand.

 

Ok! Μπορώ να κάνω αυτό που λες αλλά αν δεν επιδιορθωθεί ή αν κάτι πάει στραβά μετά θα χάσω την εγγύηση!:worry:

 

Από ότι καταλαβαίνω κάνεις κάτι ανάλογο σαν flash στο bios σε PC....:confused:

 

Όποτε κάνω τέτοιου είδους εργασίες στα PC κατεβάζω firmware updates και bios updates από τα sites των κατασκευαστών τους...

 

Η Sony Ericsson παρέχει κάτι τέτοιο??? Πως εξασφαλίζομαι για αυτό που θα κατεβάσω από κάποιο site???

 

Meaning, αν έχεις κάποιο που το συστήνεις και είναι safe πες το.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με ποιό τρόπο μπορώ να βάλω κείμενο απο το PC (word - txt) στο W810?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ok! Μπορώ να κάνω αυτό που λες αλλά αν δεν επιδιορθωθεί ή αν κάτι πάει στραβά μετά θα χάσω την εγγύηση!:worry:

 

Από ότι καταλαβαίνω κάνεις κάτι ανάλογο σαν flash στο bios σε PC....:confused:

 

Όποτε κάνω τέτοιου είδους εργασίες στα PC κατεβάζω firmware updates και bios updates από τα sites των κατασκευαστών τους...

 

Η Sony Ericsson παρέχει κάτι τέτοιο??? Πως εξασφαλίζομαι για αυτό που θα κατεβάσω από κάποιο site???

 

Meaning, αν έχεις κάποιο που το συστήνεις και είναι safe πες το.:rolleyes:

 

 

Την εγγύηση τη χάνεις.Αν όμως θες να το πας για επισκευή,ξαναπερνάς το λογισμικό το πρώτο της κόκκινης και καθάρισες!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με ποιό τρόπο μπορώ να βάλω κείμενο απο το PC (word - txt) στο W810?

Bookreader

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zxr.

 

To θέμα είναι (επειδή είμαι λίγο άσχετος) πώς το περνάω σε W810 (Vodafone :ninja:)?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σου πω ότι μόλις το βρήκα θα με πιστέψεις;;; :p :p

Ρίζες, ημίτονα, συνημίτονα, μετατροπές σε δυαδικό σύστημα (αυτό το χρειαζόμουν απελπιστικά!!!) και άλλο πολλά.

 

Θα το βρείτε στο link που δίνω ένα post πιο πάνω με το όνομα calculator.

 

Που είναι το post me το calculator οεο?γιατι δεν το βλεπω?:rolleyes:

Αν μπορεις zxr στειλε ξανα το link γιατι εψαχνα και εγω τετοια εφαρμογη...ευχαριστω εκ των προτερων...:)

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας . θελω να ρωτησω αν εχει βαλει κανεις ενα διαφορετικο flash menu που βλεπω σε πολλα video οπως εδο ->
ειναι πολυ ομορφο αλλα δεν ξερω αν μπορω να το βαλω και ποσο ασφαλες ειναι
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μέσα σε 15 λεπτά έχεις φλασάρει το κινητό και τα έχεις όλα αυτά.Μην εμπιστεύεσαι τπτ από αυτά γιατί τα περισσότερα είναι παλιά(phone_xs ελεος) και όλα γίνονται σε λιγότερη ώρα.Ότι θες με xs++ και far manager(αν σου αρέσει).AAAAAAA και είναι απολύτως ασφαλές.Αν έχεις back_up της GDFS είσαι οκ man.

Kαι ένα γρήγορο tut για το πως θα γίνει.

 

Ότι θες κατέβασε από εδώ:

 

http://scottas.4shared.com/ pass:scottas

 

Δεν το συζητάω για drivers και τέτοια γτ αν έχεις το Pc suite τους έχεις έτοιμους.Τεσπα.......

 

1)Kατέβασε το xs++ version 2.2 που λέει.

 

2)Πήγαινε στο w810i stuff και κατέβασε

 

W810_CDA102555_4_Generic_Mediterrain.rar

W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.rar

W810_R4ED001_FS_MEDITERR_RED49.rar

 

Ξεζιπάρησε τα και σύνδεσε το κινητό σου στο xs++.

 

3)Aφού έχεις συνδεθείς πήγαινε στο gdfs και κράτα ένα back up που λέει.Πριν κάνεις την παρακάτω διαδικασία θα σου έχει βγάλει το πρόγραμα ένα αρχείο text κάνε κοπια και στείλτο εδώ να δούμε.

 

4)Αφού το έχεις γράψει εδώ και το δούμε πήγαινε στο xs++ και πάτα flashing main firmware και βρες το firmware(W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49) θα αρχίσει να φλασάρει το κινητό και σε κανένα 10λεπτο το πολύ θα τελειώσει.

 

5)Μετά πάτα το flashing filesystem βρες το FS(W810_R4ED001_FS_MEDITERR_RED49) πάτα flash και περίμενε.Αυτό θα κρατήσει λιγότερο.

 

6)Μετά στο πρόγραμα που κατέβασες έχει ένα φάκελο fiels_to_upload( αν δεν τον έχει κάνε τον).Μέσα σε αυτόν τον φάκελο βάζεις ότι αρχεία θες να ανεβάσεις στο κινητό.Ξεζιπάρισε το custom pack(W810_CDA102555_4_Generic_Mediterrain) και βάλτο μέσα στον φάκελο που είπα πριν.

Πήγαινε στο xs++ στην κατηγορία FSX και βάλε το λινκ tpa.preset/custom πάτα start και περίμενε μέχρι να πει fsx successfull.

 

Άνοιξε το κινητό και είσαι έτοιμος.................

 

 

Για να ανεβάσεις

 

flash themes : tpa/preset/system/desktop/flash

 

camera driver: ifs/settings/camera

 

acoustic driver:ifs/settings/acoustic

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

φιλε πρωτα σε 1000ευχαριστο πραγματικα λοιπον αυτο που μου ειπες :

19:46:05| XS++ v2.2 Ready !

19:46:05| Executed on Microsoft Windows XP

19:47:54|

19:47:54| Attempting to open the interface...

19:47:54|

19:47:54| Turn off phone

19:47:54| Hold 'C' button on phone and connect phone.

19:47:54| You have 30 seconds.

19:47:54|

19:48:22| Baseband ID: 8040

19:48:22| Hardware Platform: DB2010 Marita compact

19:48:22| Protocol Version: 3.1

19:48:22|

19:48:22| Sending db2010_cid00_prodid_p3l.bin...

19:48:23| Applet ID: 061113 1250 ALUCXC125872_COMPACTPRODUCTION_ID_LOADER P3L

19:48:23| This is a PRODUCTION_ID loader

19:48:23| Activating GDFS...

19:48:23| Phone name detected!

19:48:23|

19:48:23| Profiling SEMC phone...

19:48:23| Baseband ID: DB2010

19:48:23| OTP CID: 49

19:48:23| EROM CID: 49

19:48:23| EROM Color: Red

19:48:23| IMEI: ********xxxxxx

19:48:23| Phone ID: W810

19:48:23| Network: MEDITERR

19:48:23| CDA: CDA102555/4 R2A

19:48:23| Firmware Version: R4ED001

19:48:23| EROM: n/a

19:48:23| Ready for operation!

19:49:18| Sendinging shutdown signal to phone...

19:49:18| Done.. You may now connect again...

19:49:18| Shutting down...

Link to comment
Share on other sites

Οκ άμα είναι κάνε και τα υπόλοιπα αν και έχω μια μικρή υπόνεια πως το έκανες αλλά τεσπα προχώρησε μια χαρά και CID 49 προχώρα άφοβα.....
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

h again paides...mia erwtisoula...twra teleutaia psaxnw gia kinito exw dei polla alla mallon tha katliksw se mia fthini kai apotelesmatiki lii...

telika dld tha parw to w810i...auto pou thelw na rwtisw einai : tha to parw apo tin wind...

kai den kserw ti apiptwseis tha exei auto sto kinito...dld kapoio spastiko koumpi kapoio klidwmeno logismiko,,,,sigoura kati den tha mou aresei..mporei kapoios na me enimerwsei peri autou kai sigkekrimena gia kinito apo tin wind...???

alitheia an tous pw oti thelw kinito xwris simata kai tetoia tha to dextoun i tha mou kanoun tsalimakia??? :) thanks a lot...perimenw amesi apantsi gia na paw aurio to prwi na to parw...

Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

Ε μην το πέρνεις από την wind παρτο από ένα μαγαζί SE που να μην έχει αυτοκόλλητα και λαλακιες που λες και μην έχει και κλειδομένο λογισμικό αλλά να είναι όπως το έβγαλε η εταιρία.Αν πάλι έχει κλειδωμένο λογισμικό και θες να το βγάλεις δες ένα τρια παραπάνω
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν το εκανα ακομα το μεσιμερι θα το κανω

πρωτα θα κανω φλασ αυτο W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49 και μετα το W810_R4ED001_FS_MEDITERR_RED49 ή και τα δυο μαζι ?

Link to comment
Share on other sites

δεν το εκανα ακομα το μεσιμερι θα το κανω

πρωτα θα κανω φλασ αυτο W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49 και μετα το W810_R4ED001_FS_MEDITERR_RED49 ή και τα δυο μαζι ?

Καλημέρα παιδιά!

 

όλα αυτά που αναφέρετε είναι εκδόσεις του software νέες; (δλδ τις βρίσκω και αν κάνω update από το πρόγραμμα της SE?)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

camera driver: ifs/settings/camera

acoustic driver:ifs/settings/acoustic

Τι παραπάνω προσφέρουν αυτοί οι δύο drivers;

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το acoustic μιας κ έχω το κινητό σαν το κύριο μου mp3 player για να μην κουβαλάω 2 συσκεύες μαζί όταν είμαι στο δρόμο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...