Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Αλλαξα το W800 λογω βλαβης (υγρασιας) της μπαταριας και εν μερει διαβρωση της πλακετας του κινητου με μελλοντικα και τωρινα προβληματα και γι αυτο πηρα το W810 με καλη επιδοτηση δηλαδη εδωσα στην cosmote 21 ευρω.

Οι διαφορες που εντοπισα ειναι προς το καλυτερο δηλαδη η μπαταρια κραταει περισσοτερο, ειναι πιο καλο το συστημα χωρις το πληκτρο τυπου joystick, δηλαδη με το κεντρικο πληκτρο και 4 στην περιμετρο, πολυ καλυτερο ακουστικο και πολυ καλυτερο ηχειο. Επισης η δονηση ειναι λιγο πιο δυνατη.

Τι θα ηθελα ακομη απο το μενου?

Μια επιλογη να απενεργοποιειται/ενεργοποιειται ο ηχος της αναφορας παραδοσης γραπτου μηνυματος, τιποτα αλλο!

Εχω και μια ερωτηση:

Ολα δουλευουν αψογα, πλην οταν ερχεται η αναφορα παραδοσης γραπτου μηνυματος δειχνει οτι παραδοθηκε .....τρεις ωρες νωριτερα!!! Και σε μια φιλη μου που εχει το Ζ550 μου ειπε οτι κανει το ιδιο. Ετσι κανουν ολα η ετυχε σε εμας? Οχι οτι με πειραζει ιδιαιτερα, προσθεση ξερω και θα βαζω τρεις ωριτσες συν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Αλλαξα το W800 λογω βλαβης (υγρασιας) της μπαταριας και εν μερει διαβρωση της πλακετας του κινητου με μελλοντικα και τωρινα προβληματα και γι αυτο πηρα το W810 με καλη επιδοτηση δηλαδη εδωσα στην cosmote 21 ευρω.

Οι διαφορες που εντοπισα ειναι προς το καλυτερο δηλαδη η μπαταρια κραταει περισσοτερο, ειναι πιο καλο το συστημα χωρις το πληκτρο τυπου joystick, δηλαδη με το κεντρικο πληκτρο και 4 στην περιμετρο, πολυ καλυτερο ακουστικο και πολυ καλυτερο ηχειο. Επισης η δονηση ειναι λιγο πιο δυνατη.

Τι θα ηθελα ακομη απο το μενου?

Μια επιλογη να απενεργοποιειται/ενεργοποιειται ο ηχος της αναφορας παραδοσης γραπτου μηνυματος, τιποτα αλλο!

Εχω και μια ερωτηση:

Ολα δουλευουν αψογα, πλην οταν ερχεται η αναφορα παραδοσης γραπτου μηνυματος δειχνει οτι παραδοθηκε .....τρεις ωρες νωριτερα!!! Και σε μια φιλη μου που εχει το Ζ550 μου ειπε οτι κανει το ιδιο. Ετσι κανουν ολα η ετυχε σε εμας? Οχι οτι με πειραζει ιδιαιτερα, προσθεση ξερω και θα βαζω τρεις ωριτσες συν.

Ο ήχος στην αναφορά όχι δεν βγαίνει.

 

το άλλο με τις ώρες νομίζω έχει να κάνει με το δίκτυο και όχι με το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το να διαβασω 194 σελ δεν ειναι και οτι πιο ευκολο γι αυτο σορυ για την ερωτηση που θα κανω, προφανως εχει απαντηθει πιο πριν!

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καρτα των 2gb αλλα και των 4gb να δει διαφορες σε ταχυτητα?Κολλαει το κινητο καθολου με τα 4gb ή παει ρολαριστα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω και μια ερωτηση:

Ολα δουλευουν αψογα, πλην οταν ερχεται η αναφορα παραδοσης γραπτου μηνυματος δειχνει οτι παραδοθηκε .....τρεις ωρες νωριτερα!!! Και σε μια φιλη μου που εχει το Ζ550 μου ειπε οτι κανει το ιδιο. Ετσι κανουν ολα η ετυχε σε εμας? Οχι οτι με πειραζει ιδιαιτερα, προσθεση ξερω και θα βαζω τρεις ωριτσες συν.

 

Έχεις ρυθμίσει σωστά την ζώνη ώρας; Είμαστε GMT +2 και ακόμη έχουμε θερινή ώρα.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το να διαβασω 194 σελ δεν ειναι και οτι πιο ευκολο γι αυτο σορυ για την ερωτηση που θα κανω, προφανως εχει απαντηθει πιο πριν!

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καρτα των 2gb αλλα και των 4gb να δει διαφορες σε ταχυτητα?Κολλαει το κινητο καθολου με τα 4gb ή παει ρολαριστα?ευχαριστω

με 2gb παιζει μια χαρα..τωρα με 4gb high speed αργει να ανοιξει στην αρχη..αλλα μονο με mp3 φορτωμενη..δουλευει κανονικοτατα..αν εξαιρεσεις τα 2 λεπτα που θελει περιπου το κινητο να ανοιξει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ρυθμίσει σωστά την ζώνη ώρας; Είμαστε GMT +2 και ακόμη έχουμε θερινή ώρα.

Αυτο ητανε φιλε μου ευχαριστω πολυ, εκανα και το κομματι μου με τη γκομενα που και καλα της το εφτιαξα (χεχε πλακα κανω, αν και ετσι οντως εγινε:lol:)!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ητανε φιλε μου ευχαριστω πολυ, εκανα και το κομματι μου με τη γκομενα που και καλα της το εφτιαξα (χεχε πλακα κανω, αν και ετσι οντως εγινε:lol:)!

 

Σωστόοοος!!!! :lol: :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια help. μου εφεραν απο την αγγλια το w810i αλλα ειναι κλειδωμενο κ δεν μπορω να βαλω αλλη sim.

μπορω να το ξεκλειδωσω απο μονος ή χρειαζεται ενα μηχανημα που να κανει flash?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια help. μου εφεραν απο την αγγλια το w810i αλλα ειναι κλειδωμενο κ δεν μπορω να βαλω αλλη sim.

μπορω να το ξεκλειδωσω απο μονος ή χρειαζεται ενα μηχανημα που να κανει flash?

 

Πρέπει να το φλασάρεις. Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου αλλά θα πρέπει να ξέρεις πως και να πληρώσεις ένα μικρό ποσό (αν θυμάμαι καλά 10 Ευρώ). Προτείνω να το πας σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα όπως το 9volto.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

νέος κάτοχος του W810i και εγώ απο προχτές:D

 

Έχω κάποιες μικρές απορίες:

Πώς γίνεται (αν γίνεται) να φαίνεται η ώρα όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής?

Τα Flash menu είναι απλά στην εγκατάσταση? Γίνεται με το καλώδιο usb ή θέλει άλλο εξοπλισμό? Κανένα σχετικό F.A.Q. υπάρχει?

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

νέος κάτοχος του W810i και εγώ απο προχτές:D

 

Έχω κάποιες μικρές απορίες:

Πώς γίνεται (αν γίνεται) να φαίνεται η ώρα όταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής?

Τα Flash menu είναι απλά στην εγκατάσταση? Γίνεται με το καλώδιο usb ή θέλει άλλο εξοπλισμό? Κανένα σχετικό F.A.Q. υπάρχει?

 

Ευχαριστώ:)

 

Δεν γίνεται. Για να δεις την ώρα πατάς ένα από τα πλαϊνά πλήκτρα.

Δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα με τα flash. Δοκίμασε το κι αν έχεις προβλήματα εδώ είμαστε. Κάποιο F.A.Q., τουλάχιστον στο δικό μας forum δεν έχει πάρει το μάτι μου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μόλις σήμερα πήρα το w810 απο wind (φορητότητα απο vodafone).

Λοιπόν ένα πράγμα μπορώ να πω μέχρι στιγμής.... Η κάρτα μνήμης είναι sandisk και όχι sony και το κινητό ήταν σφραγισμένο κανονικότατα με τη ζελατίνα του και όλα.

Και κάτι άλλο, τα ακουστικά είναι τέλεια στην εφαρμογή στο αφτί!.

Το Σ/Κ θα ασχοληθώ περισσότερο γιατί έχω καιρό να πιάσω sonyericsson στα χέρια μου γιατί είμαι και παιδί της nokia.

Καμμιά ιδέα για τα flash themes?

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο συνοδευεται απο μια Sandisk μπλε 512 ΜΒ. Αυτην ειχαν τα περισσοτερα, παρ'ολα αυτα εχω πετυχει και να εχουν sony.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο συνοδευεται απο μια Sandisk μπλε 512 ΜΒ. Αυτην ειχαν τα περισσοτερα, παρ'ολα αυτα εχω πετυχει και να εχουν sony.

Εμενα παντως το κινητο αγορασμενο απο 9volto.gr μου ηρθε με μνημη της sony.του πατερα μου το k750i απο vodafone ειχε καρτα Sandisk.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το κινητο αγορασμενο απο 9volto.gr μου ηρθε με μνημη της sony.του πατερα μου το k750i απο vodafone ειχε καρτα Sandisk.

 

otan rotisa gi'auto me eipan sti SE oti otan den ftanoun oi sony mnimes vazoun sandisk, kai sto w850 eixe 1gb sandisk, alla tin allaksa me 4gb sony

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Thanx παιδιά, έχει κανείς καμμιά ιδέα πως να μεταφέρω τις επαφές απο ένα νικια ν70 στο w810?

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Λεω και εγώ να πάρω κινητάκι και είμαι μεταξύ των παρακάτω:

W810

W610

W580

 

Το ξέρω οτι διαφέρουν σε τιμές αλλά με ενδιαφέρει και το value for money.

 

Εσεις τι θα με συμβουλεύατε; Δεν θέλω να τρέχω στα σερβις με προβλήματα στο κινητό.

Ειναι κάποιο από τα παραπάνω προβληματικό;

 

Επίσης μήπως είναι αργα να πάρω το W810; Αξίζει να το πάρω, τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Λεω και εγώ να πάρω κινητάκι και είμαι μεταξύ των παρακάτω:

W810

W610

W580

 

Το ξέρω οτι διαφέρουν σε τιμές αλλά με ενδιαφέρει και το value for money.

 

Εσεις τι θα με συμβουλεύατε; Δεν θέλω να τρέχω στα σερβις με προβλήματα στο κινητό.

Ειναι κάποιο από τα παραπάνω προβληματικό;

 

Επίσης μήπως είναι αργα να πάρω το W810; Αξίζει να το πάρω, τι λέτε;

w810i κινητο δοκιμαμασμενο και φθηνο και με αυτοματη εστιαση και με δυνατοτερο ηχο απο τα αλλα 2!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

w810i κινητο δοκιμαμασμενο και φθηνο και με αυτοματη εστιαση και με δυνατοτερο ηχο απο τα αλλα 2!

 

nai alla to 580 320x240 me walkman 2.0;)

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε δεν πρόκειται να το "ρουφηξω" το κινητό.

 

Θέλω να ακούω την ωραια μου μουσικούλα, βγάζω καλές φωτό και να μπορώ να ανταλλάσσω σαν άνθρωπος βιντεο, μουσικη και φωτο μέσω bluetooth.

 

Αυτό που με ξενερώνει είναι τα bugs. Τα "μου έβγαλε άσπρη οθόνη" ή "πατάω το 1 και βγάζει 2" ή "μιλάω και ξαφνικά πέφτει η κλήση" δεν τα αντέχω.

Link to comment
Share on other sites

nai alla to 580 320x240 me walkman 2.0;)

και με "ελλατωματικη παρτιδα" και με κοστος 60 ευρο παραπανω και με μπαταρια που μολις αγγιζει τις 2 ημερες.εγω παντως δεν θα το επελεγα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ego protimo to w850 mou se sxesi me ta alla, an kai me xoris AF vgazei kales foto tin mera, tin nikta i sto skotadi asto, alla kai to w810 me ta 2 led den paizei otan iparxei to k800, me xenon

 

w810 pio anthektiko, kaliteri kamera, mpataria

w580 megaliteri othoni, walkman 2.0, neo firmware, kaliteri java ktl

 

ama den itan to provlima me ta pliktra tha to proteina anepifilakta, an kai oi teleutaies partides akousa oti einai kales.

 

to w810 einai palio oso kalo kai na einai, pou einai para poli kalo, einai to antistixo tou k750 sta walkman

 

mipos na parei to palikari to k800 twra pou exei kali timi?

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...