Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το αγόρασα:D

 

Καμμιά συμβουλή για πρώτη χρήση;

 

Μείωσε την φωτεινότητα της οθόνης στο 70%, άσε την μπαταρία να αδειάσει τελείως, κλείσε το κινητό και φόρτισέ το μέχρι να σου δείξει ότι φουλάρισε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα εκανες και πηρες αυτο φιλε μου, γνωμη μου απο πολυ παλια ειναι οτι στα κινητα με κινουμενα μερη (W580) θα προκυψει προβλημα καποια στιγμη λογω χρησης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα:D

 

Καμμιά συμβουλή για πρώτη χρήση;

Τελικα σε πεισαμε..:ninja: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χε χε, σε σχέση με αυτό που είχα ήταν σαν από φιατ να πέρασα σε μερσεντες. Ειχα το NEC400.

 

Ερωτησούλες:

 

1) Οταν κάνω ασφαλή αφαίρεση υλικού, βγάζω το καλώδιο από το κινητο. Μετά για καμια 15αρια δευτερολεπτα βγάζει άσπρη οθόνη. Αυτό πρέπει να κάνει ή εγώ το αποσυνδέω λάθος;

 

2)Ωραιααααα. Εχει πίσω ένα πορτοκαλί φόντο. Σε ποιο φάκελο εγκαθιστώ κανα gif ώστε να παίζει το gif;

 

3)Γενικά οτι θέλω να κάνω ανοίγω την memory stick σαν να είναι σκληρός δίσκος και τα βάζω εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Χε χε, σε σχέση με αυτό που είχα ήταν σαν από φιατ να πέρασα σε μερσεντες. Ειχα το NEC400.

 

Ερωτησούλες:

 

1) Οταν κάνω ασφαλή αφαίρεση υλικού, βγάζω το καλώδιο από το κινητο. Μετά για καμια 15αρια δευτερολεπτα βγάζει άσπρη οθόνη. Αυτό πρέπει να κάνει ή εγώ το αποσυνδέω λάθος;

 

2)Ωραιααααα. Εχει πίσω ένα πορτοκαλί φόντο. Σε ποιο φάκελο εγκαθιστώ κανα gif ώστε να παίζει το gif;

 

3)Γενικά οτι θέλω να κάνω ανοίγω την memory stick σαν να είναι σκληρός δίσκος και τα βάζω εκεί;

 

1. Ναι είναι φυσιολογικό. Συγκεκριμένα το κάνει όταν επιλέγεις «Μεταφορά αρχείων», εκείνη την ώρα κλείνει και ξανανοίγει μόλις το αποσυνδέσεις.

 

2. Στο «Εικόνες» στον file manager. Μπορείς να φτιάξεις και δικό σου φάκελο, π.χ. «Wallpapers».

 

3. Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε πολύ καλοί. Σορρυ που σας ζαλίζω με τον ενθουσιασμό μου.

oχι βρε..χαρα μας ειναι να μοιραζομαστε τον ενθουσιασμο ενος φιλου/ης που απεκτησε νεο κινητο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κάπου το εξηγειτε αλλά δεν μπορώ να κοιτάξω 190 σελίδες:p

 

Τα jar files πως τα χρησιμοποιω; ας πουμε ένα εορτολόγιο που βρηκα. Που το εγκαθιστω;:O

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κάπου το εξηγειτε αλλά δεν μπορώ να κοιτάξω 190 σελίδες:p

 

Τα jar files πως τα χρησιμοποιω; ας πουμε ένα εορτολόγιο που βρηκα. Που το εγκαθιστω;:O

το στελνεις κατευθειαν στο κινητο σου.και αν ειναι σωστο το κανεις εγκατασταση μονο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, τα ακουστικά είναι τέλεια στην εφαρμογή στο αφτί!.

 

Μάλλον είσαι από τους τυχερούς! :)

 

 

Τα jar files πως τα χρησιμοποιω; ας πουμε ένα εορτολόγιο που βρηκα. Που το εγκαθιστω;

 

Αν το στείλεις μέσω bluetooth δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Μόλις το κινητό λάβει το αρχείο θα σε ρωτήσει σε ποιο φάκελο να το αποθηκεύσει κι εσύ απλά επιλέγεις "Εφαρμογές".

 

Αν το στείλεις μέσω καλωδίου τότε το κάνεις επικόλληση στο Χ:\MSSEMC\Media files\other (όπου Χ το γράμμα που θα δώσει ο υπολογιστής σου στο memory stick).

 

Κατόπιν γυρνάς σε κανονική λειτουργία τηλεφώνου, πηγαίνεις στο φάκελο "Διάφορα" του κινητού και κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής. Θα σε ρωτήσει πάλι που θες να εγκαταστήσεις την εφαρμογή και προχωράς.

 

Το να στείλεις μια εφαρμογή (ουσιαστικά ένα αρχείο jar) στο φάκελο "Διάφορα" έχει το πλεονέκτημα ότι μπορείς να το στείλεις μέσω bluetooth από το κινητό σου σε κάποιο άλλο κινητό. Αυτό δεν γίνεται όταν το αρχείο είναι στον φάκελο "Εφαρμογές".

 

 

Χε χε, σε σχέση με αυτό που είχα ήταν σαν από φιατ να πέρασα σε μερσεντες.

 

Γιατί, τί έχουν τα Fiatάκια;;; :lol::lol::p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εμένα καλά εφαρμόζει στο αυτί, απλά μετά από κανα μισαωρο πρέπει να τα βγάλω γιατί ψιλοπονάνε. Αλλά γενικά τα χώνω μέσα-μέσα :lol: και ακούω καμπάνα. Το μπάσο που δίνουν αυτά τα ακουστικά οταν τα βάζεις καλά στο αυτι είναι απίστευτο.

 

Α και μην ακούσω οτι έχω μεγάλα αυτιά:)

 

 

Και κλασσικά μερικές ερωτησούλες:

1)Που μπορώ να βρώ εφαρμογές πέρα από αυτές που δίνει κάποιος μερικές σελίδες πιο πριν;

 

2) Που μπορώ να βρω τσαμπε παιχνιδάκια; :D

 

3)Τι νόημα έχει το bluetooth hack :ninja: αφου δεν δουλεύει σε κανέναν;

Ουτε σε φίλο δεν μπορώ να κάνω πλάκα. :devil:

Link to comment
Share on other sites

1,2) Ρίξε μια ματιά εδώ. Αρκετά παίζουν και στο δικό μας κινητό. Ψάξε επίσης και στην υπογραφή του RAVER (RAVER δεν μπορείς να πεις, την καλύτερη διαφήμιση σου κάνω!!!! :p)

 

3) Κανένα! Ακόμα κι αν δούλευε θα έπρεπε να σε κάνει accept ο άλλος χρήστης οπότε άστο!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ w810 ΚΑΙ ΣΤΟ w810i???
Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ w810 ΚΑΙ ΣΤΟ w810i???

Το ιδιο κινητο ειναι..απλα σε μερικα site γραφεται σαν w800.

 

Επισης..μην γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γιατι ειναι "σαν" να φωναζεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ w810 ΚΑΙ ΣΤΟ w810i???

 

 

Καμία.

Στην ουσία ότι έρχεται στην ελλάδα και στην ευρώπη γενικότερα, είναι i.

Το i σημαίνει International.

To c china και κάτι τέτοια.

 

Δεν παίρνω και όρκο βέβαια, διορθώστε με αν κάνω λάθος..:p

 

Ελπίζω να σας ενημέρωσα..

:p

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

 

μια ερώτηση... Ποιό είναι το τελευταίο software update της sony ericsson για το w810 ; Στο δικο μου εμφανιζει το εξης:

Current S/w version: CXC1250316 / R4EA031

ΕΙναι η τελευταια; Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω το w810i εχει απεριοριστω βιντεο αν ναι πως ρυθμιζεται αν οχι γινετε να μπει?
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω το w810i εχει απεριοριστω βιντεο αν ναι πως ρυθμιζεται αν οχι γινετε να μπει?

 

Φυσικά... Πας Μενου/ Κάμερα/ Μετάβαση σε βιντεοκάμερα/ Ρυθμίσεις/ Τρόπος Λήψης/ Επιλογή: Υψηλή ποιότητα βίντεο.

Κι αυτό γιατί αν επιλέξεις για ΜΜS σου κόβει το κλιπ στα 33 δεύτερα, αλλιώς το βιντεάκι κρατάει όσο αντέξει η κάρτα μνήμης σου

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρει κανείς τώρα αυτό το τηλέφωνο ή θεωρήται παλιό? Είναι καλή αλλαγή απο W300i?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρει κανείς τώρα αυτό το τηλέφωνο ή θεωρήται παλιό? Είναι καλή αλλαγή απο W300i?

 

Αν οι προδιαγραφές του εξυπηρετούν τις ανάγκες σου τότε δεν είναι παλιό! Αυό ισχύει για όλα τα πράγματα. Πάντως πέρα από το τι ψάχνεις σε ένα κινητό η μετάβαση από το W300 στο W810 είναι η μέρα με τη νύχτα! (προς το καλύτερο φυσικά)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρει κανείς τώρα αυτό το τηλέφωνο ή θεωρήται παλιό? Είναι καλή αλλαγή απο W300i?

 

 

 

Αν οι προδιαγραφές του εξυπηρετούν τις ανάγκες σου τότε δεν είναι παλιό! Αυό ισχύει για όλα τα πράγματα. Πάντως πέρα από το τι ψάχνεις σε ένα κινητό η μετάβαση από το W300 στο W810 είναι η μέρα με τη νύχτα! (προς το καλύτερο φυσικά)

Ετσι ακρβως..εγω εκανα αλλαγη απο το κ700ι στο w810i και ειμαι κατα'ευχαριστημενος :music:

αλλωστε..τυγχαιο ειναι που πουλαει ακομη..και δεν το εχουν αποσυρει απο την αγορα..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, quick question γιατί βιάζομαι κ δε βρίσκω τώρα που είχε απαντηθεί παλιότερα...

Κάρτες 4 κ 8 GB αναγνωρίζει το κιν μας;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, quick question γιατί βιάζομαι κ δε βρίσκω τώρα που είχε απαντηθεί παλιότερα...

Κάρτες 4 κ 8 GB αναγνωρίζει το κιν μας;

Ευχαριστώ!

4gb αναγνωριζει μια χαρα,για παραπανω δεν ξερω..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...