Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ... έπεσε η ομάδα;

Δε νομίζω να χάσαμε ξαφνικά το ενδιαφέρον μας προς το 810; :worry:

Πάντως εγώ θα ρωτήσω! Κανένα απλό κ μικρό world clock ξέρει κανένας;

Thanks.

 

Ποτέ δεν πέφτει η ομάδα! Ορίστε το πρόγραμμα που ζήτησες. Ελπίζω να δουλεύουν και φυσικά να σε εξυπηρετούν. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αναβάθμισα σε R4EA031. Η πρώτη εντύπωση είναι ότι τα Ελληνικά ... επανήλθαν (!) και μαζί λύθηκε και το πρόβλημα με τις φωτογραφίες στις επαφές!!! :D
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα επεσε στα χερια ενα Bluetooth Gps της Holux. Υπαρχει Gps Software για το W810i?? Τα μόνα που βρήκα (Route66, Tom Tom) δεν παίζουν.....

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι!! :D

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα apps.

Τίποτα φίλε μου! Όταν βρω χρόνο σκοπεύω να φτιάξω μερικές εφαρμογές για το κινητάκι. Υπομονή...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, μια ερωτησούλα εχω;)

 

επειδή εχω επιδότηση για αλλάγη συσκεύης απο την Vodafone, σκέφτομαι να αποκτήσω το W810i, αν και η Voda το έχει πιο ακριβό σχεδόν απ'όλα τα καταστήματα (306 εύρω...:mad: ). Το κινητό δεν θα είναι Vodafone Live εκτός και αν τους το ζητήσω ετσί δεν είναι? Ή μήπως όλες οι συσκεύες που πωλούντε στα καταστήματα της Vodafone είναι VL αναγκαστικά???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, μια ερωτησούλα εχω;)

 

επειδή εχω επιδότηση για αλλάγη συσκεύης απο την Vodafone, σκέφτομαι να αποκτήσω το W810i, αν και η Voda το έχει πιο ακριβό σχεδόν απ'όλα τα καταστήματα (306 εύρω...:mad: ). Το κινητό δεν θα είναι Vodafone Live εκτός και αν τους το ζητήσω ετσί δεν είναι? Ή μήπως όλες οι συσκεύες που πωλούντε στα καταστήματα της Vodafone είναι VL αναγκαστικά???

 

Φιλη μου υπαρχει εκδοση και χωρις vodafone live αλλα το καταστημα της voda θα στο παραγγειλει ΜΕ Vodafone Live διοτι μονο αυτο εχει στα κιταπια της:cool:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

δλδ έλεος, δε μπορώ να το πάρω χωρίς VL από τα καταστηματα της Voda??:confused:

μου φαίνετε πως θα επιλεξω καποια συσκεύη που να μην παίρνει VL έτσι για το γαμωτο... (πχ W700i ή K750i και αυτές με VL θα μου τις δώσουνε??..)

 

ps:"Φιλη μου" ?:p

Link to comment
Share on other sites

δλδ έλεος, δε μπορώ να το πάρω χωρίς VL από τα καταστηματα της Voda??:confused:

μου φαίνετε πως θα επιλεξω καποια συσκεύη που να μην παίρνει VL έτσι για το γαμωτο... (πχ W700i ή K750i και αυτές με VL θα μου τις δώσουνε??..)

 

ps:"Φιλη μου" ?:p

Δεν ξέρω αν είναι όλες οι συσκευές αλλά οι περισσότερες με VL πωλούνται από τη Voda. Το Κ750 και W810 είναι μια από αυτές.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το Κ750 βγαινει σε λαιβ, το W700 δεν ξερω. Νομιζω ομως πως με συνδεση θα το παρεις αναγκαστικα σε λαιβ. Κλειδωματα κτλ δεν εχει απλα το κουμπι συντομευσεων αλλαζει και σε βαζει κατ'ευθειαν στο μενου της Βοντα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το πάρω με σύνδεση, απλά θα πάρω μόνο συσκεύη ως αναβαθμίση, και δεω θέλω να είναι VL.. λογικά δεν νομίζω να μην γίνετε να πάρω το απλό, θα παω αύριο να ρωτήσω και βλέπουμε :D
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το πάρω με σύνδεση, απλά θα πάρω μόνο συσκεύη ως αναβαθμίση, και δεω θέλω να είναι VL.. λογικά δεν νομίζω να μην γίνετε να πάρω το απλό, θα παω αύριο να ρωτήσω και βλέπουμε :D

Η παραπανω συσκευη ειναι Vodafone live ειτε την παρεις σκετη ειτε με με συμβολαιο.μονο το w700 δεν ειναι vodafone live.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

άμα το αγοράσω από plaisio πχ δεν θα είναι VL αλλά έλα που έχω την επιδότηση από Vodafone :(

 

δεν ήθελα το w700i τόσο για το autofocus όσο και για την μικρή memory stick που ουσιαστικά αν αγοράσω μια 512Mb μετά έρχομαι στα λεφτά του W810i ...

η VL έκδοση τι περιορισμούς έχει σε σχέση με τις απλές? έχω διαβάσει κατι σχετικά με άλλα μενου, περιορισμούς στα θέματα του Interface αλλά θα χάσω καποιες απο τις δυνατότητες της συσκεύης?

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

τελευταια το w810i παρουσιασε προβλημα με την συνδεση του φορτιστη/καλωδιου usb. δυσκολα αναγνωριζει τα παραπανω καλωδια οταν απλα τα βαλω. χρειαζεται να τα πιεσω λιγο προς τα μεσα η και να τα κουνησω οσο ειναι συνδεδεμενα. κατι πρεπει να τρεχει με τις επαφες και ελπιζω να μην ειναι σοβαρο. λογικα θα πρεπει να με καλυπτει η εγγυση ομως που πρεπει να το παω? δεν μπορεσα να βρηκα εξουσιοδοτημενα service στο SE site.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, μια ερωτησούλα εχω;)

 

επειδή εχω επιδότηση για αλλάγη συσκεύης απο την Vodafone, σκέφτομαι να αποκτήσω το W810i, αν και η Voda το έχει πιο ακριβό σχεδόν απ'όλα τα καταστήματα (306 εύρω...:mad: ). Το κινητό δεν θα είναι Vodafone Live εκτός και αν τους το ζητήσω ετσί δεν είναι? Ή μήπως όλες οι συσκεύες που πωλούντε στα καταστήματα της Vodafone είναι VL αναγκαστικά???

 

Επειδή είμαι στην ίδια περίπτωση με σένα , πριν λίγες μέρες μου είχαν πει από τη Vodafone ότι μπορώ να το πάρω είτε ως Vodafone Live έιτε ως απλή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια το w810i παρουσιασε προβλημα με την συνδεση του φορτιστη/καλωδιου usb. δυσκολα αναγνωριζει τα παραπανω καλωδια οταν απλα τα βαλω. χρειαζεται να τα πιεσω λιγο προς τα μεσα η και να τα κουνησω οσο ειναι συνδεδεμενα. κατι πρεπει να τρεχει με τις επαφες και ελπιζω να μην ειναι σοβαρο. λογικα θα πρεπει να με καλυπτει η εγγυση ομως που πρεπει να το παω? δεν μπορεσα να βρηκα εξουσιοδοτημενα service στο SE site.

Η βλάβη αυτή εξαρτάται αν καλύπτεται από την εγγύηση.Δηλαδή θα πρέπει να πας το κινητό και να δουν αν φταίει η συσκευή ή κάπου το ζόρισες και δεν κάνει καλή επαφή.Αλλά συνήθως είναι πρόβλημα της συσκευής οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε λίγο απαλά τις επαφές του κινητού με μια οδοντογλυφίδα, χωρίς να τις γρατσουνίσεις φυσικά :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στην ίδια περίπτωση με σένα , πριν λίγες μέρες μου είχαν πει από τη Vodafone ότι μπορώ να το πάρω είτε ως Vodafone Live έιτε ως απλή συσκευή.

 

χμμ τζίφος.. πήγα στην Vodafone (στο κέντρο της Αθήνας) και μου είπαν οτι το W810i και γενικά σχεδον όλες τις συσκεύες της SE που παίρνουν VL τις φέρνουν μόνο με Vodafone Live έκδοση :(

Link to comment
Share on other sites

χμμ τζίφος.. πήγα στην Vodafone (στο κέντρο της Αθήνας) και μου είπαν οτι το W810i και γενικά σχεδον όλες τις συσκεύες της SE που παίρνουν VL τις φέρνουν μόνο με Vodafone Live έκδοση :(

Αναμενόμενο φίλε μου... Δυο λύσεις. Είτε το παίρνεις και κατόπιν σκοτώνεις το VL μέσω davinci ή 9volto.gr (αλλά χάνεις την εγγύηση) είτε το παίρνεις και πουλάς τη συσκευή και αγοράζεις άλλη από οποιοδήποτε κατάστημα χωρίς VL.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

άμα το αφήσω VL θα μπορώ να κανω software updates (firmware, να βάζω διάφορες εφαρμογές κτλ), ή θα με ξενερώσει και πάλι η μαμά Vodafone? :P
Link to comment
Share on other sites

άμα το αφήσω VL θα μπορώ να κανω software updates (firmware, να βάζω διάφορες εφαρμογές κτλ), ή θα με ξενερώσει και πάλι η μαμά Vodafone? :P

Update στο firmware μπορείς να κάνεις μόνο σε περίπτωση που η vodafone βγάλει καινούριο firmware πράγμα που δεν έχει γίνει μέχρι τώρα.

Κατά τα άλλα δεν έχει άλλα κλειδώματα σε εφαρμογές, ήχους και τα λοιπά.

Ένα κλείδωμα σπαστικό μα πολύ σπαστικό είναι οτι δεν έχεις τα flash themes στο menu του κινητού..:(

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν δουλεύουν τα flash themes όπως και στο VL

 

Επειδή σκέφτομαι να κάνω εταιρική σύνδεση με ΤΙΜ και θα ήθελα να πάρω το W810, το οποίο όμως το διαθέτουν μόνο σε ΤΙΜ Branded, τι άλλα προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω; Μπορεί να υπάρξει και το πρόβλημα με τη διακοπή των κλήσεων;

Μεταξύ W810/ΤΙΜ Branded και Κ750/No Branded τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να κάνω εταιρική σύνδεση με ΤΙΜ και θα ήθελα να πάρω το W810, το οποίο όμως το διαθέτουν μόνο σε ΤΙΜ Branded, τι άλλα προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω; Μπορεί να υπάρξει και το πρόβλημα με τη διακοπή των κλήσεων;

Μεταξύ W810/ΤΙΜ Branded και Κ750/No Branded τι προτείνετε;

Το Κ750 δεν είναι walkman οπότε η ποιότητα του ήχου θα είναι ελαφρά χαμηλότερη.Όμως έχει πιο δυνατό ηχείο(μεγαλύτερη ένταση) από το W810.

Αν πάρεις το W810 με Tim τότε θα έχεις τα προβλήματα που αναφέρονται δυο-τρεια post πιο πάνω για το VL κινητά.

Με τις κλήσεις το πρόβλημα στην vodafone νομίζω δεν έχει διορθωθεί ακόμα (αν και καλό θα ήταν να μας απαντήσει ένας κάτοχος).Τώρα για την ΤΙΜ δεν έχει ακουστεί τίποτα για κάποιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Κ750 δεν είναι walkman οπότε η ποιότητα του ήχου θα είναι ελαφρά χαμηλότερη.Όμως έχει πιο δυνατό ηχείο(μεγαλύτερη ένταση) από το W810.

Αν πάρεις το W810 με Tim τότε θα έχεις τα προβλήματα που αναφέρονται δυο-τρεια post πιο πάνω για το VL κινητά.

Με τις κλήσεις το πρόβλημα στην vodafone νομίζω δεν έχει διορθωθεί ακόμα (αν και καλό θα ήταν να μας απαντήσει ένας κάτοχος).Τώρα για την ΤΙΜ δεν έχει ακουστεί τίποτα για κάποιο πρόβλημα.

Για τα ΤΙΜ branded δεν έχει ακουστεί κάποιο πρόβλημα. Το μόνο που έχουν διαφορετικό είναι ότι στην οθόνη αναμονής το δεξί soft key σε πηγαίνει στο TIM Plus.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...