Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προβλημα λυθηκε αφου τις εσβησα ολες (380 επαφες) και τις ξαναπερασα με το myphoneExplorer. Οταν χρησιμοποιουσα υπερυθρες κολλαγε και εμενα σε καποια επαφη. Ετσι χρησιμοποιησα το καλωδιο usb και δουλεψε μια χαρα και παρα πολυ γρηγορα.

Το τελευταιο που αναφερεις το εκανε και εμενα, αλλα εφτιαξε και αυτο. Πολυ κουφο ηταν οντως!:lol:

Προσωπικά μετά το πρώτο σβήσιμο της διπλής επαφής και το μοιραίο χάσιμο της κανονικής επαφής δεν το ξανά πείραξα! Μάλλον το κινητό έδειξε ποιος είναι το αφεντικό!!! :lol: :lol:

 

Την μεταφορά την κάνω μέσω bluetooth, ασύρματα δηλαδη όπως εσύ. Κάτι μου λεει ότι γεμίζει κανένα buffer και σταματάει η διαδικασία.

 

Για το καλώδιο πρέπει να περάσω τίποτα drivers;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά μετά το πρώτο σβήσιμο της διπλής επαφής και το μοιραίο χάσιμο της κανονικής επαφής δεν το ξανά πείραξα! Μάλλον το κινητό έδειξε ποιος είναι το αφεντικό!!! :lol: :lol:

 

Την μεταφορά την κάνω μέσω bluetooth, ασύρματα δηλαδη όπως εσύ. Κάτι μου λεει ότι γεμίζει κανένα buffer και σταματάει η διαδικασία.

 

Για το καλώδιο πρέπει να περάσω τίποτα drivers;

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι αν χρειαζονται drivers. Αν δεν σου δουλεψει, και δεν εχεις το cd του κινητου, πες μου να το ψαξω να σου στειλω drivers.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειάζονται. Το cd το έχω, χρόνο δεν έχω να ασχοληθώ!!! Σε ευχαριστώ πάντως!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μια ερωτησουλα για το αγαπημενο μας w810.... Οταν μιλαω ακουω στο βαθος αμυδρα τον ηχο που ακουμε οταν παμε ενα κινητο κοντα σε ενα ηχειο. Το εχω αυτο το θεμα και με ενα αλλο κινητο μου (LG) δεν ξερω ομως αν ειναι θεμα κινητου η δικτυου.... Οταν παιρνω 1314 πχ για να δω υπολοιπο στην καρτα μου δεν κανει το παραμικρο.... Καμια ιδεα;;;;

 

Παιδια επαναφερω λιγο το θεμα... Εκανα αρκετη ερευνα σχετικα με αυτο το θεμα στο internet και ομολογω οτι ακρη δεν εβγαλα. Αρκετος κοσμος και στο εξωτερικο εχει αυτο το θεμα με το σημα του πομποδεκτη που ακουγεται απο το ακουστικο του w810 οταν μιλαμε σε μια κληση. Το ιδιο προβλημα το εχουν και κατοχοι Nokia καθως και Motorola (ειδικα καποια KRZR και V3i). Αλλοι λενε οτι ειναι ετσι η κατασκευη του κινητου, οτι δηλαδη δεν εχει την καταληλλη θωρακιση και κανει παρεμβολες το σημα του πομποδεκτη στο ακουστικο αναλογα βεβαια και με την ισχυ που εκπεμπει το κινητο. Αλλοι λενε οτι οτι ειναι ελαττωματικο το κινητο. Και εγω αυτο θα ελεγα.... Ομως εχω μιλησει και με αλλα w810 και αλλα εχουν αυτο το προβλημα ενω αλλα οχι. Που σημαινει οτι μια παρτιδα απλα βγηκε ετσι..... Το κινητο το εστειλα μια βδομαδα στην sony ericsson και δεν βρηκαν το παραμικρο προβλημα. Ετσι ειπαν δλδ..... Εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το κινητο οταν ειναι σε "δυσκολα" μερη που δεν εχει σημα, το κανει περισσοτερο, ενω οταν ειμαι σε ενα δρομο πχ δεν ακουγεται πολυ.... Επισης αν χρησιμοποιησω καρτα WIND η VODAFONE δεν το κανει σχεδον καθολου, ενω σε COSMOTE το κανει αρκετα. Δεν ξερω μηπως επειδη ειναι στα 1800ΜΗz το σημα της COSMOTE εχει ευαισθησια μεγαλυτερη ο πομποδεκτης και κανει τις παρεμβολες αυτες.....

Οπως και να εχει οι αποριες μου ειναι οι εξης και θα ηθελα να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας......

1. Εχει κανενας απο εσας αντιμετωπισει αυτο το προβλημα με καποιο αλλο κινητο του; Η με το W810i;

2. Εχει τελικα να κανει με το οτι ειναι απλα αυτη η λειτουργεια του και οτι δεν εχει καμια δυσλειτουργεια; Στην sony ericsson επαναλαμβανω δεν βρηκαν τιποτα....

3. Και στην τελικη δεν με πολυενδιαφερει αυτο το προβλημα, αφου το κινητο κακατα ψεματα ειναι κατι παραπανω απο καλο! Ομως θελω να ξερω αν υπαρχει περιπτωση να εκπεμπει παραπανω απο το sar που αναφερει στα εντυπα μεσα (0.99) , με αποτελεσμα να κανει αυτες τις παρεμβολες......

Υ.Γ. Το κινητο ποτε δεν εχει πεσει κατω ουτε εχει πειραχτει με αλλα firmware και συναφη κολπα....

Συγνωμη για το τσουρεκιασμα!

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από μένα.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Βλέπω ότι γράφετε χρόνια πριν και μου είναι δύσκολο να τα διαβάσω όλα. Θέλω από όποιον γνωρίζει να μου πει που θα βρω διάφορα updates για το κινητό μου, π.χ. για να ακούγετε ποιο δυνατά το ηχείο, να φτιάξω δικό μου μενού εργασιών, δικό μου θέμα κ.λ.π. Το έχω σχεδόν 1 χρόνο.

Θα περιμένω τη βοήθειάς σας .

 

Και κάτι άλλο.

Έχω Bluetooth στο αυτοκίνητο και σε κάποια τηλέφωνα όταν με καλούνε, κολλάει το τηλέφωνο και δεν μπορώ να απαντήσω. Πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να αφαιρέσω το Bluetooth από τη συσκευή για να πάρω τηλέφωνο.

Στο forum που είμαι του αυτοκίνητου μου (Nissan Qashqai) , μου είπαν ότι πρέπει να γράψω σε λατινικά τις επαφές που έχω περασμένες. Δεν πιστεύω να είναι αυτό το πρόβλημα, γιατί σε άλλα τηλέφωνα που είναι στα ελληνικά μπορώ να απαντήσω.

Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό το θέμα? Μήπως θέλει αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

1. Εχει κανενας απο εσας αντιμετωπισει αυτο το προβλημα με καποιο αλλο κινητο του; Η με το W810i;

2. Εχει τελικα να κανει με το οτι ειναι απλα αυτη η λειτουργεια του και οτι δεν εχει καμια δυσλειτουργεια; Στην sony ericsson επαναλαμβανω δεν βρηκαν τιποτα....

3. Και στην τελικη δεν με πολυενδιαφερει αυτο το προβλημα, αφου το κινητο κακατα ψεματα ειναι κατι παραπανω απο καλο! Ομως θελω να ξερω αν υπαρχει περιπτωση να εκπεμπει παραπανω απο το sar που αναφερει στα εντυπα μεσα (0.99) , με αποτελεσμα να κανει αυτες τις παρεμβολες......

 

1, 2. Προφανώς δεν εννοείς τον ήχο που ακούγεται όταν ακούς μουσική. Προσωπικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Η εξήγηση που δίνεται ακούγεται μεν λογική αλλά δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει. Από τη στιγμή που δεν το κάνει πάντα και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες τότε δεν μπορείς να πεις οτι το κινητό είναι ελλατωματικό. Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά αλλά μέχρι εκεί.

 

3. Η τιμή του SAR που δίνεται είναι η μέγιστη οπότε δεν την ξεπερνάς.

 

Θέλω από όποιον γνωρίζει να μου πει που θα βρω διάφορα updates για το κινητό μου, π.χ. για να ακούγετε ποιο δυνατά το ηχείο, να φτιάξω δικό μου μενού εργασιών, δικό μου θέμα κ.λ.π.

 

Έχω Bluetooth στο αυτοκίνητο

 

Updates επίσημα θα βρεις από την SE. Διαφορετικά πας σε patches πραγμα που σημαίνει ότι αρχίζεις και βάζεις χέρι στο κινητό. Αν το κατέχεις το άθλημα κανένα πρόβλημα. Διαφορετικά μπορεί να μείνεις χωρίς κινητό και να τρέχεις στα service. Για θέματα υπάρχει το ThemeCreator

 

Είναι bluetooth car kit ή κάποιo bluetooth handsfree? Αν είναι απλή συσκευή ποια είναι? Τα SE έχουν ασυμβατότητες με μερικά bluetooth handsfree.

 

Χαιρετώ τη φοβερή ομάδα!

Μια ερώτηση: Υπάρχει εφαρμογούλα java για μετατροπή νομισμάτων;

 

Enjoy!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

zxr σε ευχαριστω νασε καλα

αλλα δεν εχει μετατροπη για χρηματα

απο ευρο σε δραχμες

 

Λαθοοοος!!!! Ορίστε το σωστό!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα σε ευχαριστω

Μη με παρεξηγείς! Μετά από 3000 γραμμές κώδικα σε java όλα σου φαίνονται ίδια! Happy to help!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1, 2. Προφανώς δεν εννοείς τον ήχο που ακούγεται όταν ακούς μουσική. Προσωπικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Η εξήγηση που δίνεται ακούγεται μεν λογική αλλά δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει. Από τη στιγμή που δεν το κάνει πάντα και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες τότε δεν μπορείς να πεις οτι το κινητό είναι ελλατωματικό. Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά αλλά μέχρι εκεί.

 

3. Η τιμή του SAR που δίνεται είναι η μέγιστη οπότε δεν την ξεπερνάς.

 

Kαταρχας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.... Οχι δεν μιλω για το βουητο που κανει οταν παιζει μουσικη. Μιλαω για τις παρεμβολες που κανει στο ακουστικο οταν μιλας σε μια κληση. Τον γνωστο ηχο που κανει οταν εκπεμπει το κινητο και το ακους στα ηχεια του pc πχ... Η πλακα ειναι οτι με vodafone δεν το κανει σχεδον καθολου! Σε αντιθεση με Cosmote.... Θα ελεγα οτι φταιει το κινητο αλλα αρχιζω και υποψιαζομαι και το GSM 1800 της Cosmote..... Γνωστοι μου με Cosmote και αυτο το τηλεφωνο εχουν το ιδιο προβλημα!

Γενικα υπαρχει θεμα με τις παρεμβολες στο ακουστικο w810:

http://207.210.82.132/showthread.php?t=958397

http://myforum.lasyk.net/showthread.php?p=285112

http://www.howardforums.com/showthread.php?p=11914585#post11914585

http://www.howardforums.com/showthread.php?p=7507917

http://www.howardforums.com/showthread.php?p=8027381

 

Aπο οτι καταλαβαινω ομως, αρκετοι θεωρουνε δεδομενο το συγκεκριμενο προβλημα και λενε οτι το κανουν και αλλα κινητα (ειδικα τα RAZR V3i και V3).

Οπως και να εχει απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι γενικα το εχουν αρκετα w810 αυτο το προβλημα (σε καποια reviews τα w810 το κανουν κατα την παρουσιαση τους - OΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!) και νομιζω οτι (εφοσον δεν εκπεμπει παραπανω sar απο οσο λενε, ασχετα αν εχει αυτο το προβλημα) προκειμενου να το δωσω στην sony ericsson παλι, να το κανει βιδες και να μου πει ξανα οτι δεν εχει τιποτα, το κραταω, το συνηθιζω και εφοσον ξερω οτι πολυς κοσμος εχει αυτο το προβλημα με το εν λογω κινητο η βαζω handsfree η το αφηνω με vodafone και ειμαστε οk. Μου κανει εντυπωση παντως που δεν εχει αναφερει καποιος ακομα καποιο αντιστοιχο σχετικο προβλημα....

 

Αν υπηρχε καποιο κινητο για το οποιο θα αλλαζα το w810 θα ηταν το V3i.... Ομως ειναι τα ιδια και χειροτερα και αυτο με τις παρεμβολες στο ακουστικο και πολυ αμφιβαλλω αν το αναγνωριζει για βλαβη η motorola!!! Aσε που δεν εχει τα μισα απο τα χαρακτηριστικα του w810!!!

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Είναι bluetooth car kit ή κάποιo bluetooth handsfree? Αν είναι απλή συσκευή ποια είναι? Τα SE έχουν ασυμβατότητες με μερικά bluetooth handsfree.

Enjoy!

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια zxr

Το Bluetooth που έχω είναι από τη Nissan ενσωματωμένο πάνω στο CD Player

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για τις παρεμβολες που κανει στο ακουστικο οταν μιλας σε μια κληση. Τον γνωστο ηχο που κανει οταν εκπεμπει το κινητο και το ακους στα ηχεια του pc πχ... Η πλακα ειναι οτι με vodafone δεν το κανει σχεδον καθολου! Σε αντιθεση με Cosmote....

Αν υπηρχε καποιο κινητο για το οποιο θα αλλαζα το w810 θα ηταν το V3i.... Ομως ειναι τα ιδια και χειροτερα και αυτο με τις παρεμβολες στο ακουστικο και πολυ αμφιβαλλω αν το αναγνωριζει για βλαβη η motorola!!! Aσε που δεν εχει τα μισα απο τα χαρακτηριστικα του w810!!!

 

ΟΚ, τώρα κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς. Επειδή έχω παρακολουθήσει το θέμα του W810 από την αρχή δεν θυμάμαι να έχει ξανά αναφερθεί κάτι παρόμοιο. Θα περίμενα με Cosmote να μην σου το κάνει καθόλου μιας για τους γνωστούς λόγους περί φέρουσας ενέργειας κτλ κτλ. Να σου το αναγνωρίσουν σαν βλάβη πάντως χλωμό. Όλο και κάτι θα βρουν και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας (η πιο δύσκολη απόδειξη κατα τη γνώμη μου!!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, τώρα κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς. Επειδή έχω παρακολουθήσει το θέμα του W810 από την αρχή δεν θυμάμαι να έχει ξανά αναφερθεί κάτι παρόμοιο. Θα περίμενα με Cosmote να μην σου το κάνει καθόλου μιας για τους γνωστούς λόγους περί φέρουσας ενέργειας κτλ κτλ. Να σου το αναγνωρίσουν σαν βλάβη πάντως χλωμό. Όλο και κάτι θα βρουν και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας (η πιο δύσκολη απόδειξη κατα τη γνώμη μου!!!!)

 

Σημερα το δουλεψα με Vodafone. Ε, δεν εκανε σχεδον ΤΙΠΟΤΑ! Μα ΤΙΠΟΤΑ!!!! Εκει που σκιζοταν στις παρεμβολες με cosmote, στον ιδιο χωρο με vodafone δεν ακουγεται τιποτα. Μολις βαζεις Cosmote sim, αρχιζει παλι τις παρεμβολες του. Μπορει μια στις 10 να μην κανει τιποτα... Δεν νομιζω να ειναι ελαττωματικο το κινητο. Κατι παιζει με το δικτυο της cosmote, μαλλον με τα 1800Μhz γενικα και το ποσο δυσκολευεται το κινητο να πιασει σημα. Ειχα διαβασει σε ενα site οτι σε ατομο με w810 στα 1900 Mhz (Αμερικη γαρ...) κανει παρα πολλα παρασιτα ενω στα 850 τιποτα σχεδον....

Και οπως ειπες και εσυ αντε τωρα να τα πεις στην Sony Ericsson αυτα. Ποσο μαλλον αφου ξερω και ατομα που εχουν ακριβως το ιδιο προβλημα με Cosmote και W810....

 

Tι να πω.... Εχε χαρη που ειναι και ομορφουλι.......:)

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα προβληματακι εχω.μου ειχε ερθει πριν λιγο καιρο ενα μηνυμα μου βγαζε κινεζικα και πανω στην οθονη διπλα στο σημα εχει ενα φακελο με εναν 1 πανω.εσβησα ολα τα μηνυματα μου αλλα αυτο δεν εφυγε.τι ειναι ξερεις κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα προβληματακι εχω.μου ειχε ερθει πριν λιγο καιρο ενα μηνυμα μου βγαζε κινεζικα και πανω στην οθονη διπλα στο σημα εχει ενα φακελο με εναν 1 πανω.εσβησα ολα τα μηνυματα μου αλλα αυτο δεν εφυγε.τι ειναι ξερεις κανεις?

Τί είναι δεν ξέρω... Ίσως φύγει με κανένα master reset. Με κάθε επιφύλαξη όμως.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το δουλεψα με Vodafone. Ε, δεν εκανε σχεδον ΤΙΠΟΤΑ! Μα ΤΙΠΟΤΑ!!!! Εκει που σκιζοταν στις παρεμβολες με cosmote, στον ιδιο χωρο με vodafone δεν ακουγεται τιποτα. Μολις βαζεις Cosmote sim, αρχιζει παλι τις παρεμβολες του. Μπορει μια στις 10 να μην κανει τιποτα... Δεν νομιζω να ειναι ελαττωματικο το κινητο. Κατι παιζει με το δικτυο της cosmote, μαλλον με τα 1800Μhz γενικα και το ποσο δυσκολευεται το κινητο να πιασει σημα. Ειχα διαβασει σε ενα site οτι σε ατομο με w810 στα 1900 Mhz (Αμερικη γαρ...) κανει παρα πολλα παρασιτα ενω στα 850 τιποτα σχεδον....

Και οπως ειπες και εσυ αντε τωρα να τα πεις στην Sony Ericsson αυτα. Ποσο μαλλον αφου ξερω και ατομα που εχουν ακριβως το ιδιο προβλημα με Cosmote και W810....

 

Tι να πω.... Εχε χαρη που ειναι και ομορφουλι.......:)

 

Πηγα σε ενα καταστημα Γερμανος, και ετυχε να μιλησω με εναν τεχνικο. Μου ειπε οτι καποια τηλεφωνα το κανουν αυτο, δεν εχει να κανει με το οτι εκπεμπει sar παραπανω η οτιδηποτε τετοιο, ομως μαλλον το ακουστικο εχει προβλημα και μπλεκεται με τις συχνοτητες του πομποδεκτη. Εχει στειλει αρκετα nokia με παρομοιο προβλημα. Μου ειπε οτι εφοσον καλυπτεται απο εγγυηση μπορω να του το παω και να το στειλει για επισκευη ανευ χρεωσης, εφοσον ειναι εξουσιοδοτημενο της sony ericsson..... Ειναι καλυτερο να το παω στην sony ericsson παλι; Η να το δωσω στον Γερμανο για επισκευη;;;; Φοβαμαι μηπως βαλουν μαιμου ακουστικο η δεν κανουν καλη δουλεια στον Γερμανο... Ειμαι υπερβολικος;

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ενα καταστημα Γερμανος, και ετυχε να μιλησω με εναν τεχνικο. Μου ειπε οτι καποια τηλεφωνα το κανουν αυτο, δεν εχει να κανει με το οτι εκπεμπει sar παραπανω η οτιδηποτε τετοιο, ομως μαλλον το ακουστικο εχει προβλημα και μπλεκεται με τις συχνοτητες του πομποδεκτη. Εχει στειλει αρκετα nokia με παρομοιο προβλημα. Μου ειπε οτι εφοσον καλυπτεται απο εγγυηση μπορω να του το παω και να το στειλει για επισκευη ανευ χρεωσης, εφοσον ειναι εξουσιοδοτημενο της sony ericsson..... Ειναι καλυτερο να το παω στην sony ericsson παλι; Η να το δωσω στον Γερμανο για επισκευη;;;; Φοβαμαι μηπως βαλουν μαιμου ακουστικο η δεν κανουν καλη δουλεια στον Γερμανο... Ειμαι υπερβολικος;

o germanos εχει service sony ericsson.αμα εχεις αμφιβολιες με αποδειξη αγορας στο πλησιεστερο service point της sony ericsson και το προβλημα θα το λυσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o germanos εχει service sony ericsson.αμα εχεις αμφιβολιες με αποδειξη αγορας στο πλησιεστερο service point της sony ericsson και το προβλημα θα το λυσεις.:)

 

To κινητο το εχω παει ηδη στην οmnitech στην Αργυρουπολη, αλλα δεν εχουν βρει τιποτα..... Βασικα πολυ αμφιβαλλω αν το κοιταξαν κιολας.... Οταν λεμε οτι εχει service sony ericsson τι εννοουμε; Οτι φτιαχνει απλα sony ericsson κινητα εστω και με μη οriginal parts; Δλδ αν φταιει το ακουστικο μου θα το αλλαξει με το original της sony ericsson; Η καποιο συμβατο δικο του;

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καταρχήν καλησπέρα μολις πριν λιγα λεπτα μου έφυγε το κινητό απ'τα χερια και μέτρησε περίπου 12-13 σκαλιά.. Η οθονη φαινοταν ενταξι μεχρι που το ανοιξα.. Εχει σπασει το εχω πολυ καιρο να φανταστω οτι δν το καλύπτει καμια εγγυηση. ( ε για σας το ειχα κλεισει για το βραδυ και το ανοιξα και ηταν ετσι :lol: )

Ξερετε που θα βρω την φθηνοτερη επισκευη εντως αθηνων? (οικονομικη κρίση και ετσι..)

Ευχαριστω ενοειται οτι εχω το w810i :D Chheerss

Link to comment
Share on other sites

To κινητο το εχω παει ηδη στην οmnitech στην Αργυρουπολη, αλλα δεν εχουν βρει τιποτα..... Βασικα πολυ αμφιβαλλω αν το κοιταξαν κιολας.... Οταν λεμε οτι εχει service sony ericsson τι εννοουμε; Οτι φτιαχνει απλα sony ericsson κινητα εστω και με μη οriginal parts; Δλδ αν φταιει το ακουστικο μου θα το αλλαξει με το original της sony ericsson; Η καποιο συμβατο δικο του;

με original Παντα! (ετσι θελω να πιστευω) αλλα το προβλημα εαν εξακολουθει να υπαρχει,τοτε ισως φταιει καθαρα το δικτυο.

εγω το κινητο το χρησιμοποιω ακομη και δουλευει περιφημα.ουτε μια φορα δεν εχει παει στο service και επισης εχω και παλια εκδοση λογισμικου :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που θα βρω την φθηνοτερη επισκευη εντως αθηνων? (οικονομικη κρίση και ετσι..

 

Στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας καθώς κατεβαίνεις για Πατησίων στο δεξί σου χέρι λίγο μετα την Colori είναι ένα κατάστημα που θα κάνεις την δουλειά σου.

 

To κινητο το εχω παει ηδη στην οmnitech στην Αργυρουπολη, αλλα δεν εχουν βρει τιποτα..... Βασικα πολυ αμφιβαλλω αν το κοιταξαν κιολας.... Οταν λεμε οτι εχει service sony ericsson τι εννοουμε; Οτι φτιαχνει απλα sony ericsson κινητα εστω και με μη οriginal parts; Δλδ αν φταιει το ακουστικο μου θα το αλλαξει με το original της sony ericsson; Η καποιο συμβατο δικο του;

 

Αν θες να εισαι 100% σίγουρος θα πρέπει να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Point. Κατα 99% βάζουν γνήσια ανταλλακτικά. (και λεω κατα 99% γιατί είχα πάει μια φορα σε ένα SE service point και ζήτησα ένα hands free. Το αυθεντικό 30 τόσο Ευρώ, το μη αυθεντικό 16!!!! )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινητό έχει αποδειχτεί πολύ καλό και ανθεκτικό! Το έχω 2 χρόνια τώρα και λειτουργεί μια χαρά παρ'ότι έχει φάει μερικές τούμπες :p Μόνο η μπαταρία του έχει αρχίσει να πέφτει πιο γρήγορα αλλά οκ, αυτό είναι αναμενόμενο. Και πάλι κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες. Τελικά είχα κάνει καλή επιλογή :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινητό έχει αποδειχτεί πολύ καλό και ανθεκτικό! Το έχω 2 χρόνια τώρα και λειτουργεί μια χαρά παρ'ότι έχει φάει μερικές τούμπες :p Μόνο η μπαταρία του έχει αρχίσει να πέφτει πιο γρήγορα αλλά οκ, αυτό είναι αναμενόμενο. Και πάλι κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες. Τελικά είχα κάνει καλή επιλογή :p

κι'εγω το παρατησα στο συρταρι γιατι η μπαταρια ειχε χασει την αποδοση της,αλλα το κινητο ακομη δουλευει μια χαρα και χωρις να του κανω καμια αναβαθμιση :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...