Jump to content

Συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις για το vBulletin 3.5.x


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο εμενα μου φανηκαν ψιλομάπες τα καινουρια φακελακια των μηνυματων? :wacko:

Nα πω την αμαρτία μου, στην αρχή ούτε μένα μου πολυάρεσαν (τώρα τα συνήθισα και μου αρέσουν), αλλά σκέψου οτι έχουν το πλεονέκτημα να είναι μοναδικά, μιας και τα έχει φτιάξει ο MsK. Τα άλλα τα είχαν πολλά φόρα ενώ αυτά εδώ όχι, άρα αυτό τα κάνει να υπερέχουν σε σχέση με τα άλλα, ακόμα κι αν αντικειμενικά τα άλλα ήταν λίιιγο πιο ομορφα ;) :)

Link to comment
Share on other sites

emena ayto poy moy aresei einai oti me to poy patas enter mpainei amesa to post xwris na soy leei oti kataxwry8hke k tetoies mpoyrdes.tsaak mpaam. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι αλλαγές στην εμφάνιση των φακέλων αλλα η τρυπούλα στα μηνύματα οπου έχουμε απαντήσει,ήταν καλύτερη ένδειξη απο το βελάκι που τώρα βάλατε.

Ελπίζω να επαναφέρετε την προηγούμενη κατάσταση ως προς αυτό και οχι γενικώτερα.

Δεν ξέρω τι λένε και τα άλλα παιδιά.:happy:

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MSK

U ROCK MAN!

ΕΥΓΕ σε όοοοολη την ομάδα υποστήρηξης του MyPhone εξαίρετη δουλειά, εξαίρετο update με πάρα πολλά goodies και ευχάριστες αλλαγές!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή με τις φατσούλες στο Quick Reply θα μπει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:confused: :w00t:

moy fainetai dyskolo...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι αλλαγές στην εμφάνιση των φακέλων αλλα η τρυπούλα στα μηνύματα οπου έχουμε απαντήσει,ήταν καλύτερη ένδειξη απο το βελάκι που τώρα βάλατε.

Ελπίζω να επαναφέρετε την προηγούμενη κατάσταση ως προς αυτό και οχι γενικώτερα.

Δεν ξέρω τι λένε και τα άλλα παιδιά.

 

LoL για τον τίτλο :lol:

 

Έχεις δίκιο πάντως, και μένα η τρύπα μου άρεσε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω ψάξει ακόμα, αλλα καλό φαινετε, για να δούμε...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Χμ... με την ευκαιρία προσωποποίησα λίγο περισσότερο τους χαιρετισμούς που εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα του site και στην κεντρική σελίδα του forum. Έτσι πλέον, εκτός από Καλημέρα και Καλησπέρα, το myphone.gr σας χαιρετά με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους ανάλογα με τις περιστάσεις :p

 

Σήμερα για παράδειγμα θα δείτε «Καλημέρα/Καλησπέρα και καλή εβδομάδα». Από μεθαύριο θα λέει μέχρι και τα κάλαντα. Bonus δώρο σε όσους καταφέρουν να καταγράψουν όλους τους χαιρετισμούς, οι οποίοι εξαρτώνται αποκλειστικά από την ακριβή ημερομηνία της επίσκεψής σας στο myphone.gr. Ουφ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pou ειναι για να μεγαλωσω fonts?

k an ginete na ftiaxoun ta eikonidia xwris sbhsimo cache..

ama mhlas gia to megaloma tou font sto post mporeis na to kaneis eite xeirokhnita me to bbcode:

[size="N"]xxx[/size]

opou xxx to keimeno kai N to mege8os apo 1 mexri 7 eite apo to "dropdown" pou leei "Μεγ." pou breiskete 3 sthn panw seira apo ta tools.

Oso gia tis eikones, mono me clear ths cache 8a strwsei (to opoio geinete aytomata meta apo kairo)an fovase na mhn xaseis ta cookies gia auto login,den ta xaneis kanontas clear cache (se FF) kai Delete Files (se IE)...Ayta pou sbeinontai einai oi eikones kai to layout apo ta site...polles fores einai anagkea h diagrafh ths cache ama alla3ei to periexomeno mias selidas giati, logo ths cache 8a sou deixnei to periexomeno pou exei apo8hkeysei o browser prin thn allagh....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με Ctrl+F5 κάνεις ανανέωση της cache μόνο απο το συγκεκριμένο site (διορθώστε με αν κάνω λάθος) και δεν σβήνεις ολόκληρη την cache ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα χαθεί η έννοια του quick reply αν μπουν τα smileys. :)

Δεν θα χαθεί! ;)

 

Θα χαθεί μόνο αν μπουν όλες οι βασικές λειτουργείες που έχει το κανονικό post...

 

Πιστεύω είναι μεγάλο μειονέκτημα να μην υπάρχουν φατσούλες στο Quick Reply....

Αν μπουν θα λύσουν τα χέρια πολλών!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χαθεί! ;)

 

Θα χαθεί μόνο αν μπουν όλες οι βασικές λειτουργείες που έχει το κανονικό post...

 

Πιστεύω είναι μεγάλο μειονέκτημα να μην υπάρχουν φατσούλες στο Quick Reply....

Αν μπουν θα λύσουν τα χέρια πολλών!!

By default το vBulletin σου επιτρέπει να προσθέσεις κουμπάκια μορφοποίησης στο quick reply και άλλες επιπρόσθετες λειτουργίες, οι οποίες προσφέρονται στις «Πρόσθετες Επιλογές» AKA Reply Editor. Ωστόσο, προσθέτοντας τα smileys προστίθεται ένα query σε κάθε σελίδα θέματος και παράλληλα φορτώνονται πολλά GIF που αυξάνουν το bandwidth, χωρίς αυτό να είναι απαραίτητο. Το Quick Reply είναι και θα διατηρηθεί όπως έχει για να συνεχίζει να θεωρείται ως μια εναλλακτική πρόταση για γρήγορη απάντηση σε κάποιο θέμα. Όσοι έχουν εξοικιωθεί ξέρουν ήδη τους κώδικες απ' έξω, όσοι όχι, μπορούν να απαντήσουν στο «παράθεση». :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα smilies...

Είναι πολύ ωραίο feature αλλά δε λέει για μεγάλα fora με 55000+ μέλη... Θα τα παίξει ο server (νταξ υπερβάλλω λίγο :p)

Στο δικό μου το έχω βάλει, αλλά δεν έχει τόσα μέλη οπότε αντέχει ακόμα...

Για τόσο μεγάλο φόρουμ όπως το myphone, κατηγορηματικά ΟΧΙ. :)

Link to comment
Share on other sites

kostas_pav αφού δεν μπορείς χωρίς smileys (:p) άνοιξε το pop up με όλα τα smileys κάντο μια εκτύπωση και μετά μπορείς στο quick reply να γράφεις ποιο smiley θες να εμφανιστεί στο post σου.

Link to comment
Share on other sites

Με ευχαρίστησε σε πολύ μεγάλο βαθμό η ευκολία με την οποία μπορούν πλέον να πραγματοποιηθούν τροποποιήσεις στα δημοσιευμένα μηνύματα.

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

BTW, επειδή δεν το έχω ήδη αναφέρει, όσοι επιθυμούν μπορούν να προσθέσουν το Skype στο προφίλ τους κάνοντας κλικ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/profile.php?do=editprofile .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

BTW, επειδή δεν το έχω ήδη αναφέρει, όσοι επιθυμούν μπορούν να προσθέσουν το Skype στο προφίλ τους κάνοντας κλικ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/profile.php?do=editprofile .

Το παρατήρησα εγώ! Και φυσικά το έβαλα :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η ιδεα μου ειναι ή μικρυναν τα fonts?

υπαρχει πουθενα επιλογη για να τα μεγαλωσω?

μεσω ιε..δεν τα μεγαλωνει(view-text size)

Link to comment
Share on other sites

καλέ μας Άγιε MsK ευχαριστούμε πολύ για τα smilies

:superman::food::cold::mobile::help::protest::pig::kitty::elephant::polarbear::spider:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Χμ... με την ευκαιρία προσωποποίησα λίγο περισσότερο τους χαιρετισμούς που εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα του site και στην κεντρική σελίδα του forum. Έτσι πλέον, εκτός από Καλημέρα και Καλησπέρα, το myphone.gr σας χαιρετά με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους ανάλογα με τις περιστάσεις :p

 

Σήμερα για παράδειγμα θα δείτε «Καλημέρα/Καλησπέρα και καλή εβδομάδα». Από μεθαύριο θα λέει μέχρι και τα κάλαντα. Bonus δώρο σε όσους καταφέρουν να καταγράψουν όλους τους χαιρετισμούς, οι οποίοι εξαρτώνται αποκλειστικά από την ακριβή ημερομηνία της επίσκεψής σας στο myphone.gr. Ουφ.

 

Kαλησπέρα.

Απειροελάχιστης σημασίας:

«υτυχισμένο το Νέο Έτος! Χαρούμενη Πρωτοχρονιά GloBy!»

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...