Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ρε παιδία.... Μια ερωτησούλα ήθελα να κάνω! Σχετικά με το Connectmobility E2C που παρέχεται με το FS Loox N560! Σαν να μου φαίνεται ότι ειναι μπελάς το πρόγραμμα!.... Από τότε που το έτρεξα δεν μπορώ να συνδεθώ με το Wi-fi router μου! Στην αρχή η διαδικασία σύνδεσης ήταν απλή! Άνοιγα το WLAN, μετά εμφανιζόταν κάτω ένα μήνυμα ότι εντοπίστηκε δίκτυο και βάζοντας τον κωδικό του router μπορούσα πανεύκολα να συνδεθώ κ να έχω Internet.... Τώρα όμως δε γίνεται τίποτα! Ξέρει κανέις τίποτα ρε παιδιά, να με βοηθήσει? Έχω απελπιστεί!..... Ευχαριστώ για την προσοχή σας! :rolleyes:

 

Αναβάθμισε στν έκδοση 3.04 και θα σου λυθούν όλα τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xmmmmmm............... Tha protimisw na svysw to programma teleiws, i kata protimisi na kanw formati sti syskeui....... Alla auti ti stigmi mou einai teleiws agnwsta k ta 2!!! To programma dn to emfanizei sti lista remove programms, profanws to exei kleidwsei i fujitsu-siemens! Oso gia to allo oso k na epsaksa den mporw na kanw format! Mipws xreiazetai na exw ta WM k na ta ksanavalw sti ROM??? me to PDA pou agorasa dn mou eixan kapoio CD, para mono to Active Sync..... Yparxei kapoios allos tropos na ginei format? Epeidi thelw na exw ta authentika windows..........:confused:
Link to comment
Share on other sites

Φορματ δεν μπορείς να κάνεις στην συσκευή αλλα μόνο στην κάρτα μνημης. Δοκίμασε να κάνεις hard reset την συσκευή και θα επανέλθει. Το Ε2C είναι μέρος της rom και αφαιρείται δύσκολα.
Link to comment
Share on other sites

Twra mou vazeis dyskola file mou... Gia voithame ligo me to hard reset... Milame panta gia to FS Pocket Loox N560 me authentika WM 5.0 sta agglika.... Apo pou prepei na paw gia na ginei to hard reset? Pataw stin voitheia anazitisi , alla de vriskei kati antistoixo... Sorry an sas kourazw, alla einai megali mlkia na mi douleuei to Wi-fi!! Thanks k pali!!!;)
Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα. Το hard reset ειναι λίγο περίεργη περίπτωση, δεν υπάρχει σαν εντολή μέσα στα wm5 , αλλά είναι ενας συνδιασμός κουμπιών που πρέπει να πατήσεις.

Όπως βλέπεις την συσκευη σου πατάς ταυτόχρονα, και κρατάς πατημένα μέχρι να ακούσεις ένα χαρακτηριστικό ήχο τα εξης: α) το κουμπι στο πάνω μέρος του n560 το οποίο αναβει και σβήνει την οθόνη, β) το κουμπί που δείχνει το ημερολόγιο στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης, γ) με το πενάκι πιέζεις την τρύπα που υπάρχει κάτω απο το n560 δίπλα απο την υποδοχή που μπαίνει ο φορτιστής. Τα κρατας πατημένα, το n560 κάνει restart και μετα απο λίγο ακούγεται ένας ήχος, τότε μπορεις να αφήσεις τα κουμπιά. Ακούγεται λιγο δύσκολο, αλλα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

dimakis.

Δεν χρειάζεται να κάνεις hard reset για να απαλλαγείς από τις παρενέργειες του E2C. Βεβαιώσου πρώτα ότι το E2C δεν τρέχει πηγαίνοντας Start > Settings > Memory > Running Programs και εκεί επιλέγεις από την λίστα το E2C και πατάς το κουμπί Stop. Μετά πήγαινε Start > Settings > Connections > Connections > Advanced > Select Networks και εκεί ακολουθείς το εξής και για το Internet και για το Private. Επιλέγεις E2C από το drop down (αν δεν είναι επιλεγμένο) Edit > General > Delete Settings. Κάνε ένα soft reset και ξανα ρύθμισε τα δίκτυά σου. Και μην ξαναεκτελέσεις το E2C εκτός αν θέλεις να ξανακάνεις τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση του Skype για WM5? Επίσης, δεν έχω καταλάβει πως είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσω το Skype αφου το Ν560 μας, δεν έιναι phone. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? thanks:)
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση του Skype για WM5? Επίσης, δεν έχω καταλάβει πως είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσω το Skype αφου το Ν560 μας, δεν έιναι phone. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? thanks:)

 

Skype 2.2 for Windows Mobile

 

 

poli aplo

 

 

ena akoustiko sto aftaki ke ise ok

Link to comment
Share on other sites

Skype 2.2 for Windows Mobile

 

 

poli aplo

 

 

ena akoustiko sto aftaki ke ise ok

 

Και μικρόφωνο? Αυτο της συσκευής? Το 2.2 μπορώ να το κατεβάσω απο το site της Skype? Νομίζω ότι κάποιος είχε πει ότι αυτή η έκδοση είχε κάποια προβλήματα, ή μήπως αφορούσε άλλη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Και μικρόφωνο? Αυτο της συσκευής? Το 2.2 μπορώ να το κατεβάσω απο το site της Skype? Νομίζω ότι κάποιος είχε πει ότι αυτή η έκδοση είχε κάποια προβλήματα, ή μήπως αφορούσε άλλη έκδοση?

 

apo to mikrofono tis siskevis

 

to katevazis kanonika apo to site

 

ego pou to doulevo den exo provlima

Link to comment
Share on other sites

apo to mikrofono tis siskevis

 

to katevazis kanonika apo to site

 

ego pou to doulevo den exo provlima

 

Και για να χρησιμοποιήσω το Skype πρέπει να έχω WIFi ή μπορώ συνδέοντας το Ν560 με το καλώδιο του στο laptop μου?

Link to comment
Share on other sites

dimakis.

Δεν χρειάζεται να κάνεις hard reset για να απαλλαγείς από τις παρενέργειες του E2C. Βεβαιώσου πρώτα ότι το E2C δεν τρέχει πηγαίνοντας Start > Settings > Memory > Running Programs και εκεί επιλέγεις από την λίστα το E2C και πατάς το κουμπί Stop. Μετά πήγαινε Start > Settings > Connections > Connections > Advanced > Select Networks και εκεί ακολουθείς το εξής και για το Internet και για το Private. Επιλέγεις E2C από το drop down (αν δεν είναι επιλεγμένο) Edit > General > Delete Settings. Κάνε ένα soft reset και ξανα ρύθμισε τα δίκτυά σου. Και μην ξαναεκτελέσεις το E2C εκτός αν θέλεις να ξανακάνεις τα παραπάνω.

 

Κατάλαβα φιλε μου..... Πως όμως γίνεται το soft reset? Θα το προτιμούσα απτο hard, αν και δοκίμασα και το hard αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα! Δεν ακούστηκε κανένας ήχος μετά το πάτημα των κουμπιών! Δεν ξέρω φίλε μου SuperBilly16V τι εννοείς.... Έσβυσα τη σύνδεση E2C, αλλα πώς γίνεται το soft reset? Θέλει πάλι συνδυασμό κουμπιών??:worry: Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω χειροκίνητα τη σύνδεση, θέλω απλά να το επαναφέρω στην κατάσταση στην οποία έβρισκε από μόνο του το δίκτυο και με ένα απλό accept και τον κωδικό του router να συνδέεται... Αυτό δεν ξέρω πως να κάνω.... Δεν υπάρχει επιλογή "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων"?? thanx παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

Το soft reset είναι το κλασικό reset με το πενάκι σου στην τρυπούλα στο κάτω μέρος της συσκευής. Απλά βάλε μέσα την μύτη του stylus και πίεσε μέχρι να νιώσεις το reset να πατιέται. Η συσκευή θα επανέλθει στην προ του E2C κατάσταση μετά από αυτή την διαδικασία. Όπως συνδεόσουν πριν θα συνδέεσαι και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, αλλά επειδή το πρόβλημα παραμένει θα ήθελα μία υπεύθυνη συμβουλή για το πρόβλημά μου! Θα ήθελα έναν τρόπο να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, εκτός απτο να βάλω άλλα, πειρατικά Windows Mobile... Τι άλλο μπορεί να γίνει? Δοκίμασα και να διαγράψω τη σύνδεση απτο E2C, και να κάνω hard reset, και soft reset, αλλά τίποτα παιδιά! Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Thanx!!!! Θα σας χρωστάω χάρη, έχω απελπιστεί!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με soft reset δεν λυθηκαν τα προβληματα με το E2C.

 

http://www.fujitsu-siemens.co.uk/rl/servicesupport/techsupport/pda/Pocket%20LOOX%20N%20series/PL_N500.html

Resetting to factory delivered state:

 

Simultaneously press and hold the Suspend/Resume and Calendar buttons. Briefly press the stylus tip into the reset opening (the screen will go blank). Continue to hold the Suspend/Resume and Calendar buttons for a few more seconds until the picture comes on again.

 

The reset can take a few minutes and will end with an acoustic signal.

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά ρε παιδιά! Έφτιαξε επιτέλους!! Ήθελε να πατηθούν τα κουμπιά με συγκεκριμένο τρόπο! Ολόκληρη ιστορία, και πόνεσαν κ τα χέρια μου που τα πατούσα με δύναμη.... Ρίξτε μια ματιά εδώ λίγο.... http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=76117&highlight=windows+mobile

Είναι μια συλλογή από αρκετά προγράμματα στο forum του thegreekz...... Είναι άπειρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Skype 2.2 for Windows Mobile

 

 

poli aplo

 

 

ena akoustiko sto aftaki ke ise ok

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο: έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει BT Headset για συνομιλίες με Skype; Γίνεται κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο: έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει BT Headset για συνομιλίες με Skype; Γίνεται κάτι τέτοιο;

Προφανώς γίνεται, απλα πρέπει να βρείς ένα συμβατό με το N560....

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο expansys.com.gr , έχει πάρα πολλά. Αλλά απότι ρώτησα στο multirama υπάρχει ένα που έχει συμβατότητα με όλα τα PDA και όλα τα κινητά, με 39 ευρώ. Όταν μάθω λεπτομέρειες θα ξαναστείλω...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας για το Ν560 Είστε ευχαριστημένοι ?

 

Είχα πριν μερικούς μήνες το HTC3600 αλλά δυστυχώς είχε ένα τροχαίο και το "έφαγε" η άσφαλτος πέφτοντας από τη μηχανή. :(

Το 360 ήταν σχετικά καλό αν και με μιρκή οθόνη και λιγότερο εξυπηρετικό σαν τηλέφωνο.

 

Το Ν560 που είναι καθαρό PDA με GPS μαζί είναι Ok? Έχει "θέματα" ?

Ο επεξεργαστής του είναι αντίστοιχος του Intel 624?

Ο δέκτης GPS είναι γρήγορος και αξιόπιστος?

 

Τι λέτε αξίζει για PDA/GPS ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ αξιόλογη συσκευή σαν pda gps. Και το Ν560 έχει τον 624 της Intel.

Bέβαια η υποστήριξη της συσκευής απο την Fujitsu Siemens ήταν πάντα μηδενική. Πόσο μάλιστα τώρα που η Fujitsu αποσύρθηκε απο την παραγωγή pdas. Aυτό βέβαια δεν νομίζω να σημαίνει κάτι μιας και η συσκευη εξακολουθεί να πωλείται κανονικά, ίσως πέσει και η τιμή της. Άλλιως αν θες να έχεις κάποια συσκευη με καλή υποστήριξη, καλύτερα να περιμένεις για τα καινούρια μοντέλα της HP.

Link to comment
Share on other sites

Άλλιως αν θες να έχεις κάποια συσκευη με καλή υποστήριξη, καλύτερα να περιμένεις για τα καινούρια μοντέλα της HP.

 

Έχεις κάποιες πληροφορίες τι θα έχουν παραπάνω τα νέα μοντέλα για να αξίζει η αναμονή και για πότε μιλάμε ?

 

Επίσης αν ξέρεις μπορώ να κάνω disable το build in GPS και να συνδέσω ένα BT που έχω ?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για τα καινούρια pdas της HP ρίξε μια ματιά εδω!!!

 

Για το πότε θα κυκλοφορήσουν δεν γνωρίζω, λογικά μέσα στο 2008.

 

Το n560 μπορείς να το συνδεσεις κανονικά μεσω bluetooth με εξωτερικό gps χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...