Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρνητικώς, καλά εσύ είχες κολλήσει με τα άλλα δύο ppc+phone, τώρα πως άλλαξες;

 

Κατάλαβα ότι ppc + phone δυστυχώς δεν πάνε μαζί μέχρι στιγμής

τουλάχιστον.

Το πήρα σήμερα το ''εργαλείο'' φανταστικό, ταχύτατο και οθονάρα!!!

GPS ακόμη δεν δοκίμασα.

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Έχω και εγώ ένα Ν560 και το forum αυτό είναι πάρα πολύ χρήσιμο και το έχω διαβάσει από την αρχή.

 

Αναρωτιόμουν εάν κάποιος έχει καταφέρει να χρησιμοποιήσει το active synch με:

 

1. ΒΤ, όπου το Ν560 συνδέεται σαν κάποιο serial port στο PC (π.χ. COM10).

 

2. IR.

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

AX AX

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1485608#post1485608

Link to comment
Share on other sites

epeidi vlepo oti oi gnomes einai diaforetikes metaksi tous sto thema n560 kai thelo na paro ena ppc pou na exei ta xaraktiristika tou n560 tha ithela na mou peite an yparxoun provlimata kai an telika aksizi ton kopo na to agoraso? skeftomoun vevaia kai gia to mio a701 alla den exei wi-fi! ti na kano?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αρκετα κολλήματα όσο καιρό χρησιμοποιούσα προγράμματα για τον καιρό. Απο τότε που τα εβγαλα, δεν έχει ξανακολησει ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα. Εκτός του οτι είναι πιο ακριβό (468+ΦΠΑ) Θα κάνει και 10+ μέρες να έρθει και αν. Από expansys θέλει 2 μέρες και έχει 509 μαζί με το ΦΠΑ. Μάλλον από εκεί θα το παραγγείλω.

 

η προτινομενη λιανικη της info quest ειναι 539.το καταστημα που συνεργαζεσαι μαλλον βαραει λιγο...

 

φιλε σορρυ.μετα ειδα οτι το πηρες ηδη και σιγουρα σε καλυτερη τιμη...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αρκετα κολλήματα όσο καιρό χρησιμοποιούσα προγράμματα για τον καιρό. Απο τότε που τα εβγαλα, δεν έχει ξανακολησει ποτε.

 

Εχω κι εγώ αρκετά κολλήματα, λες να φταίει το pocket weather?

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το SPB Weather δεν είχα ποτέ κανένα κόλλημα με το Ν560 μου! Και εχω πολυ software επανω
Link to comment
Share on other sites

Το Pocket weather μου είχε προκαλέσει αρκετά κολήματα, και επισης μετα απο reset αργούσε πολύ να ξεκινήσει η συσκευή και δεν ανταποκρινοταν άμεσα η οθόνη αφής.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια σκληρά τεστ που έχω κάνει στο ppc μου :ninja: , νομίζω πως είναι η ώρα να γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου.

 

Ας ξεκινήσω απ'αυτό που καίει πιστεύω τους περισσότερους, το gps. Κατά τι γνώμη μου είναι ταχύτατο, χωρίς κολλήματα και μάλιστα πιάνει και μέσα στο σπίτι σε απόσταση 2 μέτρων από το παράθυρο. Το Destinator PN που έχω βάλει, είναι κατεβασμένο από internet. Για ''σπασμένο'' σε αντίθεση με όσα έχω διαβάσει πάει πολύ καλά χωρίς να χάνει το δρόμο του (είναι το πρώτο πράγμα που θα αγοράσω).

 

Το wifi δουλεύει επίσης πολύ καλά και είναι σχεδόν σα να έχεις υπολογιστή (ένα πληκτρολόγιο χειρός λείπει μόνο).

 

Συγχρονισμό με κινητό δε μπόρεσα να κάνω ακόμη αλλά το ψάχνω γιατί με ενδιαφέρει.

 

Έχω βάλει και σβήσει πάνω από 100 προγράμματα που βρήκα στο net και κόλλημα όπως είπαν κάποια παιδιά δεν έχω δει. Σε μερικά πρόγραμμα (εκτός Destinator) που έχουν σχέση με το gps, αργούν στις πληροφορίες που δίνουν.

 

Για τον καιρό έχω βάλει το spb weather και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Σε γενική βαθμολογία θα του έβαζα 9/10.

 

Αυτά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

diladi me ayta ta legomena file mou einai to kalitero kai pio grigoro ppc tis agoras me gps kai wi-fi? se megethos einai ikanopoiitiko na to kratas sto xeri i thelei kanena tsantaki tis mesis?:D
Link to comment
Share on other sites

diladi me ayta ta legomena file mou einai to kalitero kai pio grigoro ppc tis agoras me gps kai wi-fi? se megethos einai ikanopoiitiko na to kratas sto xeri i thelei kanena tsantaki tis mesis?:D

 

Prepei na to deis gia na pistepseis poso lepto kai elafry einai!

Link to comment
Share on other sites

epeidi kapio melos se kapia selida anafere kapia provlimata me to sima sta diktia tis tilefonias to n560 einai kai tilefono mazi?

 

Αφού δεν είναι τηλέφωνο...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ. Σου προτείνω να αγοράσεις μαζί και μια καλη δερμάτινη ή μεταλλική θήκη για να το προστατευει, γιατι αν σου πέσει αστα να πανε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τις ρυθμίσεις για το GPS και δούλευαν όλα καλά

χθες βράδυ, σήμερα το πρωί κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να βρει

το GPS ούτε το iGO, ούτε το Destinator ούτε τπτ...

 

@Katsj

Τι κάνουμε τώρα;

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα τις ρυθμίσεις για το GPS και δούλευαν όλα καλά

χθες βράδυ, σήμερα το πρωί κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να βρει

το GPS ούτε το iGO, ούτε το Destinator ούτε τπτ...

 

@Katsj

Τι κάνουμε τώρα;

:(

 

Traba sto italiko site kane tin idia diadikasia kai tha epanelthei! :-) apla sou gyrise pali sta 4800 gia kapoio logo!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής με το GPS,

έκανα hard reset και δεν πείραξα καθόλου τις πόρτες

και την ταχύτητα του GPS και δούλευε τέλεια χθες αφού πρώτα με

το GPS locator είχα κάτσει για κανένα 10 λεπτο στην ταράστα.

 

Μετά άνοιξα Destinator και iGo και δούλευαν μια χαρά όμως σήμερα

πάω να ανοίξω το Destinator και δεν το βρήσκει με τπτ μου λέει

ότι το GPS (com 8 9600) είναι απασχολημένο στην οθόνη που ορίζεις

το GPS και στην άλλη με τους δορυφόρους ότι το GPS δεν βρέθηκε.

 

Το δε GPS locator μου λέει ότι GPS port can't be opened...

 

ΥΣ: Βρήκα το πρόβλημα είχα ανοιχτό το receive beams και λέει ότι δεν

κάνει να το έχω ανοιχτό αυτό μαζί με το GPS...

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

mano, dystyxos....hard reset, to idio antimetopisa kai ego (an eixes prolabei na pareis back up kane tou restore, ego to ekana kai ola OK)
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα εχθές από expansys. 438 ευρω τελικά και σήμερα θα το έχω στα χέρια μου. Αν ενδιαφέρεται κανείς υπάρχουν 3 κομμάτια στοκ απ'ότι μου είπε η κοπέλα.

 

 

nikos3581 .. eida afto me to afm kai den polu katalava .. An baleis afm den plhroneis katholou to FPA? Epeidh blepo allazei teleios i timh sto expansys

Synhthos to plironeis.. kai meta afaireitai apo to fpa ths etairias..

 

An xerei kapoios allos as apanthsh plz giati me endiaferei:ninja:

 

ThanX

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου. Με το ΑΦΜ. Αν εχεις εταιρικο ΑΦΜ, το δινεις οταν κανεις την παραγγελια και δεν πληρωνεις ΦΠΑ.

 

Τωρα κατι αλλο.

Ρε παιδια ειμαι στην Ιταλια. Εχω βαλει τον Ιταλικο χαρτη στο Destinator αλλα το gps βρισκει με μεγαλη δυσκολια τους δορυφορους και δεν πιανει καθολου. Καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να σβήσει κανείς όλες τις επαφές του χωρίς hard reset ?

 

Το να σβήσει κανείς μία μία είναι σχεδόν αδύνατον...:-)

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου. Με το ΑΦΜ. Αν εχεις εταιρικο ΑΦΜ, το δινεις οταν κανεις την παραγγελια και δεν πληρωνεις ΦΠΑ.

 

Τωρα κατι αλλο.

Ρε παιδια ειμαι στην Ιταλια. Εχω βαλει τον Ιταλικο χαρτη στο Destinator αλλα το gps βρισκει με μεγαλη δυσκολια τους δορυφορους και δεν πιανει καθολου. Καμια γνωμη?

 

 

Ποιο μπροστά στο θριτ έχει δώσει ενα παλικάρι ενα ιταλικό σαιτ που λέει πως μπορεις να πιάσεις καλύτερα τους δορυφόρους με το 560..

(Κατα 99% το έχω διαβασει σε αυτο το φόρουμ)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να σβήσει κανείς όλες τις επαφές του χωρίς hard reset ?

 

Το να σβήσει κανείς μία μία είναι σχεδόν αδύνατον...:-)

 

Έχεις αυτή τη δυνατότητα με το Pocket Informant.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...