Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Βαλε καλυτερα τον opera 8.5 για ppc ειναι καλυτερος και δεν εχει java να σε μπερδεψει.2 ναι 3 οχι

1.Φοβάμαι μήπως είναι πιο βαρύ και πιο αργό

2.Το βρήκα

3.Κρίμα

 

Thanks 911 (Porsche και στις απαντήσεις :) )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε καταλαβαίνω, δυστυχώς αυτό το πρόβλημα δεν υπάρχει μόνο στο S200 αλλά και στο 9100 και μάλιστα με την latest rom.

Μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις έχει τύχει μετά από το soft reset να χάνονται όλα τα μηνύματα. Πολλοί αναφέρουν ότι φταίει το POutlook.exe (δηλαδή το ενσωματομένο στα Windows πρόγραμμα που διαχειρίζεται τα sms/mails) το οποίο πρέπει να κλείσει εντελώς πριν γίνει soft reset (όχι απλά πατώντας το 'Χ' πάνω δεξιά) αλλά κλείνοντας το τελείως με κάποιον task manager.

 

Eχω το handyswitcher και εχω επιλεξει να κλεινει το προγραμμα πατωντας το χ. Δηλαδη κλεινει τελειως. Αρα ισως να μην φταιει αυτο. Δηλαδη συμβαινει μονο στα QTEK αυτο? Στα αλλα με WIN5 δεν παρατηρειται?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό? Και στο κινητό πάντος που πατάω να συχρονιστεί μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.:( Πειράζει που έχω για συχρονισμό μόνο τις επαφές?

Μπορεί να το έχεις ρυθμίσει να κάνει synch με κάποιον server αντί για το PC σου. Το checkbox στο ActiveSync που σου είπα στο προηγούμενο ποστ το κοίταξες;

Link to comment
Share on other sites

Δράμα!!!!!!

Χθες έπαθα μεγάλη ζημιά.

Αφού είχα εγκαταστήσει καμμιά 10 παιχνιδάκια, το isilo και αρκετά ebooks που μου χρειάζονταν, και πέρασα και 30 φωτογραφίες (όλα αυτά στις 3 ημέρες που το έχω) και ήταν έτοιμο, παίζω ένα Sudoku και αιφνιδίως τρώει ένα κόλλημα (παγώνει η οθόνη). Κάνω reset και όταν ανοίγει η storage card (Trancend 2Gb 150x) ήταν άδεια, μόνο οι φάκελοι μέσα πουθενά τα προγράμματα ούτε οι φωτογραφίες. Κάνω δεύτερο reset στο καπάκι και να σου το καλύτερο.....

Ανοίγει και το μόνο που έχει μείνει είναι στο menu έναρξη το σήμερα και οι ρυθμίσεις τίποτε άλλο και τα προγράμματα όταν τα κάνεις tap δεν περιέχουν τίποτα. Οι επαφές ήταν όλες.

Κρίση πανικού. Πάω να κάνω ξανά reset τα ίδια και απαράλλαχτα. Μιλάω με τον συνάδελφο με το 9100 και μου λέει βγάλε την storage και κάνε hard reset. Έλα που δεν ήθελε να κάνει. Το δοκίμασα πολλές φορές και με την storage τίποτα.

Μιλάω με την τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου που το αγόρασα και ευτυχώς λόγω της πολύ πρόσφατης αγοράς μου το αντικατέστησαν σήμερα.

Any idea????

θα πάρω και την QTEK την Δευτέρα να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

1.Φοβάμαι μήπως είναι πιο βαρύ και πιο αργό

2.Το βρήκα

3.Κρίμα

 

Thanks 911 (Porsche και στις απαντήσεις :) )

για μενα ο opera 8.5 ειναι πολυ καλος οχι πολυ βαρυς, γρηγορος και ανοιγει ολες τα site πχ internet banging που δεν ανοιγε ο ie.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω οχι μονο με το pocket plus.

 

Και με το HANDY SWITCHER. Προσεχε μονο να μην ξεχασεις να μην κλεινεις το προγραμμα για τα sms αλλιως θα σου τα στελνει 2 φορες το καθενα και θα σε χρεωνει 2 φορες. Το αρχειο ειναι νομιζω το tmail.exe. Ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος για το αρχειο.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλιότερα και δεν κατάλαβα τελικά τι ισχύει ,ότι αν τελειώσει η μπαταρία το τηλ. επιστρέφει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις? , τελικά ισχύει κάτι τέτοιο η μόνο στο S100 γινόταν?
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν ισχύει ... τα windows2005 δεν χάνουν τις ρυθμίσεις όταν τελειώσει η μπαταρία
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Την storage card την σβήνω με delete κάτι άδειους φακέλους που έχει ή χρειάζεται κάτι άλλο. Θέλω να την βάλω στο καινούργιο.

 

Δείτε το 756 reply για να είμαι πιο σαφής.

Link to comment
Share on other sites

Την storage card την σβήνω με delete κάτι άδειους φακέλους που έχει ή χρειάζεται κάτι άλλο. Θέλω να την βάλω στο καινούργιο.

 

Δείτε το 756 reply για να είμαι πιο σαφής.

 

Με delete εισαι OK. Αν νομιζεις οτι θα υπαρχει κανενα hidden αρχειο τοτε κανε format.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα bluetooth gps receiver ambeon και προσπαθω να το ρυθμισω. Με ποιο πρωτοκολλο παιζει, με Sirf ή με Nmea και με ποιο baudRate?

Ευχαριστω πολυ Τακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα bluetooth gps receiver ambeon και προσπαθω να το ρυθμισω. Με ποιο πρωτοκολλο παιζει, με Sirf ή με Nmea και με ποιο baudRate?

Ευχαριστω πολυ Τακης

 

Αν δεν εχεις το manual που σιγουρα γραφει τα στοιχεια που ζητας τοτε με το μπες στο site της εταιρειας και δες ποιο μοντελο εχεις.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

εγω το πληρωσα 30 ευρω (το ειχαν χαμηλοτερη τιμη)και χωρις μεταφορα γιατι το εφερα μαζι με ενα s200 και κατι αλλα πραγματα.Οσο για την ασχημια δεν θα συμφωνησω μαζι σου γιατι η sd radio σχεδον χανεται και φαινεται ελαχιστα.

 

911 επειδη με ενδιαφερει και εμενα η καρτουλα radio μηπως θα σου ηταν ευκολο να δειξεις μια φωτο πως φαινεται πανω στο PDA. Μπαινει στη θηκη του ας πουμε? Επισης, ακουγεται κανονικα απο το PDA (και απο το ηχειο και απο τα ακουστικα?) γιατι αναγραφει οτι εχει έξοδο 3,5mm και περιλαμβανει και ακουστικα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

911 επειδη με ενδιαφερει και εμενα η καρτουλα radio μηπως θα σου ηταν ευκολο να δειξεις μια φωτο πως φαινεται πανω στο PDA. Μπαινει στη θηκη του ας πουμε? Επισης, ακουγεται κανονικα απο το PDA (και απο το ηχειο και απο τα ακουστικα?) γιατι αναγραφει οτι εχει έξοδο 3,5mm και περιλαμβανει και ακουστικα.

http://www.c-guysusa.com/ ακουγεται μονο απο τα ακουστικα και οχι απο το pda.

Link to comment
Share on other sites

http://www.c-guysusa.com/ ακουγεται μονο απο τα ακουστικα και οχι απο το pda.

 

Το ξεχναω. Δεν θα με βολεψει. Προφανως εχει δικη του ενισχυση και θα παιζει πολυ χαμηλα.

Ευχαριστω παντως.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα βαλω οτι εικονα θελω στο backround? Δεν μου δειχνει καμια εικονα οταν παω ρυθμισεις >σημερα>χρηση αυτης της εικονας σαν φοντο. Ακομα και με το resco photo viewer οταν επιλεγω set image as backround μου μαυριζει τα γραμματα και η εικονα δεν αλλαζει.Καμια ιδεα?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα βαλω οτι εικονα θελω στο backround? Δεν μου δειχνει καμια εικονα οταν παω ρυθμισεις >σημερα>χρηση αυτης της εικονας σαν φοντο. Ακομα και με το resco photo viewer οταν επιλεγω set image as backround μου μαυριζει τα γραμματα και η εικονα δεν αλλαζει.Καμια ιδεα?

 

Ανοιγεις την εικονα που θελεις και μετα πατας μενου και Ορισμος φοντου..:)

Link to comment
Share on other sites

Παρότι διάβασα προσεκτικά όλα τα προηγούμενα μηνύματα, κανείς δε με είχε προετοιμάσει για την εκπληκτική αίσθηση που σου δίνει η συσκευή όταν την πιάσεις στα χέρια σου.

Εντυπωσιάκη και η φορητότητά της.

 

Τέλος πάντων, θα ήθελα απο τους κατέχοντες να πουν τη γνώμη τους για τη συμπεριφορά της συσκευής ώς κινητό. (η PDA πλευρά της έχει αναλυθεί αρκετά)

Σήμα, ακουστική (απο το ακουστικό της), πως μας ακούει ο συνομιλητής κ.λ.π.

Σας ευχαριστώ

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Σήμα, ακουστική (απο το ακουστικό της), πως μας ακούει ο συνομιλητής κ.λ.π.

 

Με το ακουστικό του δεν θα τρελαθείς... μικροφωνίζει κάπως και έχει λίγο χαμηλή ποιότητα.. βασικά η ποιότητα χαλάει όσο ανεβαίνει η ένταση οπότε κράτα την σχετικά χαμηλά όσο μιλάς... στην αρχή είχα απογοητευτεί αρκετά με αυτό το θέμα, αλλά όλα συνηθίζονται... πάντως ΝΑΙ θα μπορούσε να ήταν καλύτερο!

Σχετικά με το σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα! Ο συνομιλητής μάλλον σε ακούει καλά (ποτέ δεν μου είπαν κάτι για αυτό) και τα όποια προβλήματα είναι στα δικό σου ακουστικό..

 

Τα όποια προβλήματα σχετικά με τη χρήση σαν τηλέφωνο θα τα έχεις on the move... για μένα τουλάχιστον είναι λίγο δύσκολο να επιλέξω κάποια επαφή on the move για να πάρω τηλέφωνο... για sms δεν το συζητάμε.. ;) :rolleyes: :lol:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την εικονα που θελεις και μετα πατας μενου και Ορισμος φοντου..:)

Ναι αυτο το ξερω. Τελικα το κολουσε ο resco photoviewer

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Με το ακουστικό του δεν θα τρελαθείς... μικροφωνίζει κάπως και έχει λίγο χαμηλή ποιότητα.. βασικά η ποιότητα χαλάει όσο ανεβαίνει η ένταση οπότε κράτα την σχετικά χαμηλά όσο μιλάς... στην αρχή είχα απογοητευτεί αρκετά με αυτό το θέμα, αλλά όλα συνηθίζονται... πάντως ΝΑΙ θα μπορούσε να ήταν καλύτερο!

Σχετικά με το σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα! Ο συνομιλητής μάλλον σε ακούει καλά (ποτέ δεν μου είπαν κάτι για αυτό) και τα όποια προβλήματα είναι στα δικό σου ακουστικό..

 

Τα όποια προβλήματα σχετικά με τη χρήση σαν τηλέφωνο θα τα έχεις on the move... για μένα τουλάχιστον είναι λίγο δύσκολο να επιλέξω κάποια επαφή on the move για να πάρω τηλέφωνο... για sms δεν το συζητάμε.. ;) :rolleyes: :lol:

 

Συμφωνω με τα παραπανω αλλα να συμπληρωσω επειδη ειμαι και γω πολυ μα παρα πολυ on the move οτι καποιες ρυθμισεις με εχουν βοηθησει παρα πολυ οπως η ΤΕΛΕΙΑ φωνητικη κληση και η ανοιχτη ακροαση. Για τα sms δεν το συζητω και εγω αλλα δεν με προβληματισε ιδιαιτερα αν και στελνω πανω απο 50sms την ημερα. Αν ξερεις καλα το keyboard του pc τοτε γραφεις πολυ γρηγορα αλλα με τα 2 χερια. Μηπως σκεφτεται κανει να κανει κανεις καμια επεμβαση στο ηχειο και να το αλλάξει?:O

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα παραπανω αλλα να συμπληρωσω επειδη ειμαι και γω πολυ μα παρα πολυ on the move οτι καποιες ρυθμισεις με εχουν βοηθησει παρα πολυ οπως η ΤΕΛΕΙΑ φωνητικη κληση και η ανοιχτη ακροαση. Για τα sms δεν το συζητω και εγω αλλα δεν με προβληματισε ιδιαιτερα αν και στελνω πανω απο 50sms την ημερα. Αν ξερεις καλα το keyboard του pc τοτε γραφεις πολυ γρηγορα αλλα με τα 2 χερια. Μηπως σκεφτεται κανει να κανει κανεις καμια επεμβαση στο ηχειο και να το αλλάξει?:O

 

 

Bεβαια οσον αφορα το να λαβεις και να παρεις καποιες συγκεκριμενες κλησεις μπορει να σε βοηθησει σιγουρα και ενα bluetooth;) ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...