Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα.Διάβασα ένα τεστ σε γερμανικό site και απ΄ότι λένε δουλεύει μια χαρά με το destinator 6 και το Navigon Mobile Navigator 5.2.Για όποιον ξέρει γερμανικά:

[url]http://www.worldofppc.com/HWTests/qteks200.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω. Τα πληκτρα στο κατω μερος της οθονης που αναγραφει αριστερα ημερολογιο και δεξια επαφες πως μπορουν να αλλαξουν?Στο μενου πληκτρα δεν τα εχει μεσα σαν κουμπια.

ριξε αυτο το αρχειακι (αφου το ξεζιπαρεις) μεσα στο φακελο windows και μετα θα μπορεις να τα αλλαξεις απο τα settings/system;)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο παναρος!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα σήμερα το πρωί στα χέρια μου. Είναι το πρώτο μου ppc και έχω κάποιες απορίες. Κάτι προγράμματα όπως λεξικό κλπ πώς τα περνάω στο κινητό?

 

Επίσης πως μπορώ να συνδεθώ με Microsoft outlook και να κρατήσω αντίγραφο του τηλ καταλόγου μου? Αυτά για αρχή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Κάτι προγράμματα όπως λεξικό κλπ πώς τα περνάω στο κινητό?

 

Το θέμα είναι να τα βρεις;) .

Μετά συνδεέις το κινητό με τον υπολογιστή , τρέχεις το πρόγραμμα και είσαι έτοιμος

 

Επίσης πως μπορώ να συνδεθώ με Microsoft outlook και να κρατήσω αντίγραφο του τηλ καταλόγου μου? Αυτά για αρχή.

 

απλώς συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να τα βρεις;) .

 

απλώς συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή

 

Τι πατάω μέσα στο outlook για να γίνει συχρονισμός?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το συνδέσεις, θα γίνει αυτόματα από το ActiveSync (εννοείται οτι πρέπει να το έχεις εγκαταστήσει).
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το συνδέσεις, θα γίνει αυτόματα από το ActiveSync (εννοείται οτι πρέπει να το έχεις εγκαταστήσει).

 

Tα έχω βάλει αυτά. Κάνω ότι λέει. Συνδέω το κινητό και πρασινίζει το εικονίδιο κάτω δεξιά. Ανοίγω και το outlook αλλά στο contacts δεν δείχνει τίποτα.

 

Επίσης έβαλα την εφαρμογή Metro και επειδή κάτι έβγαζε ότι πρέπει να μεταφέρω αρχεία πήγα να την απεγκαταστήσω. Μου έβγαλε ένα error ότι δεν μπορεί να την βγάλει, και στην ερώτηση αν είναι να το αφαίρεση από την λίστα εγκατεστημένων προγραμμάτων πάτησα ναι. Μετά διέγραψα από το program files τον φάκελο του metro, αλλά το εικονίδιο μέσα στο έναρξη>προγράμματα υπάρχει ακόμα. Πώς να το βγάλω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Για τη σωστή προσθαφαίρεση δοκίμασε το εξής: καταρχήν ξαναβάλε το πρόγραμμα για να μπορέσεις να το απεγκαταστήσεις! Κατόπιν κάνε την απεγκατάσταση, και αν αποτύχει και πάλι, κάνε ένα soft reset (φυσικά μην το αφαιρέσεις από τη λίστα εγκατεστημένων προγραμμάτων!). Μόλις ξεκινήσει πάλι το μηχανάκι, κάνε πάλι απεγκατάσταση πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο. Κατά πάσα πιθανότητα αυτή τη φορά θα βγει το πρόγραμμα. Αν αποτύχει και αυτό, μέσα από το ActiveSync στον υπολογιστή σου έχει κάπου τις εγκατεστημένες εφαρμογές, και μπορείς να δοκιμάσεις και από εκεί απεγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Για τη σωστή προσθαφαίρεση δοκίμασε το εξής: καταρχήν ξαναβάλε το πρόγραμμα για να μπορέσεις να το απεγκαταστήσεις! Κατόπιν κάνε την απεγκατάσταση, και αν αποτύχει και πάλι, κάνε ένα soft reset (φυσικά μην το αφαιρέσεις από τη λίστα εγκατεστημένων προγραμμάτων!). Μόλις ξεκινήσει πάλι το μηχανάκι, κάνε πάλι απεγκατάσταση πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο. Κατά πάσα πιθανότητα αυτή τη φορά θα βγει το πρόγραμμα. Αν αποτύχει και αυτό, μέσα από το ActiveSync στον υπολογιστή σου έχει κάπου τις εγκατεστημένες εφαρμογές, και μπορείς να δοκιμάσεις και από εκεί απεγκατάσταση.

 

Έψαξα χειροκίνητα και βρήκα το εικονίδιο στο windows>start_menu> προγράμματα. Κάπου εκεί ήταν και το έσβησα, και σβήστηκε και το εικονίδιο μέσα στα "Προγράμματα".

 

Μπορώ να εννοώ το ppc με το pc χωρίς να φορτίζει? Βάλε βγάλε δεν θα τα φτύσει η μπαταρία?

 

Πως βάζω Mp3 για ήχο κλήσης? Κάπου το είχα δει αλλά δεν το βρίσκω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ριξε αυτο το αρχειακι (αφου το ξεζιπαρεις) μεσα στο φακελο windows και μετα θα μπορεις να τα αλλαξεις απο τα settings/system;)

 

Δεν το βλεπω. Πως γινεται η αλλαγη? Εβαλα μεσα στα windows το αρχειο αλλα δεν βλεπω κατι.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω. Πως γινεται η αλλαγη? Εβαλα μεσα στα windows το αρχειο αλλα δεν βλεπω κατι.

an den to pairnei amesws, kane ena soft reset, kai meta start-settings-system-SoftKey.

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα this application requires a newer version of the microsoft .NET Compact Framework than the version installed on this device τι ειναι?

Μπες στην Microsoft και κατέβασε τη νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα κι εγώ από Γερμανό (ελληνική έκδοση).Πρώτη εντύπωση πολύ καλή κατασκευή :) .Για μένα που δεν ξαναείχα PPC είναι μια ευχάριστη έκπληξη.Ήδη έχω μετανιώσει που έδινα 500-600€ για να αγοράσω απλά κινητά.Το σήμα δυνατό και η οθόνη εντυπωσιακή σε χρώμα και φωτεινότητα.Βέβαια θέλει πολλή μελέτη το manual και χρόνος δεν υπάρχει...

Ας κάνω και γω μερικές ερωτήσεις όπως όλοι οι "νέοι".

1)Κατέβασα τον Opera mini αλλά είναι δύο αρχεία (jar, jad).Πώς τον εγκαθιστώ?

2)Απόκριψη αριθμού στο τηλ.μπορούμε να βάλουμε?

3)Τη συσκευή την απενεργοποιούμε μόνο από το κόκινο κουμπάκι δεξιά ή υπάρχει και εναλλακτική λύση?

 

ΑΑΑ!Και μη βαράτε αν έχουν ξανα-απαντηθεί οι ερωτήσεις...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δεν συχρονίζεται με το outlook με την καμία γμτ.

 

Μου βγάζει το εξείς σφάλμα στο παράθυρο του Microsoft ActiveSunc:

 

Οι πληροφορίες του λογαριασμού σας δεν μπρούν να ανιχνευθούν. Επιλέξτε Ρυθμίσεις Διακομιστή στο μενού του ActiveSync για να ελέγξετε την πιστοποίηση του Διακομιστή Exchange.

 

Πού και τί είναι αυτό? Δεν βγάζω άκρη.:(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις ρυθμίσει να συγχρονίζει με καποιον exchange server κατα λάθος;

Πήγαινε tools->options και δες αν είναι επιλεγμένο το "enable synchronization with a server". Αν είναι, κάντο uncheck.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις ρυθμίσει να συγχρονίζει με καποιον exchange server κατα λάθος;

Πήγαινε tools->options και δες αν είναι επιλεγμένο το "enable synchronization with a server". Αν είναι, κάντο uncheck.

 

Τι είναι αυτό? Και στο κινητό πάντος που πατάω να συχρονιστεί μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.:( Πειράζει που έχω για συχρονισμό μόνο τις επαφές?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα κι εγώ από Γερμανό (ελληνική έκδοση).Πρώτη εντύπωση πολύ καλή κατασκευή :) .Για μένα που δεν ξαναείχα PPC είναι μια ευχάριστη έκπληξη.Ήδη έχω μετανιώσει που έδινα 500-600€ για να αγοράσω απλά κινητά.Το σήμα δυνατό και η οθόνη εντυπωσιακή σε χρώμα και φωτεινότητα.Βέβαια θέλει πολλή μελέτη το manual και χρόνος δεν υπάρχει...

Ας κάνω και γω μερικές ερωτήσεις όπως όλοι οι "νέοι".

1)Κατέβασα τον Opera mini αλλά είναι δύο αρχεία (jar, jad).Πώς τον εγκαθιστώ?

2)Απόκριψη αριθμού στο τηλ.μπορούμε να βάλουμε?

3)Τη συσκευή την απενεργοποιούμε μόνο από το κόκινο κουμπάκι δεξιά ή υπάρχει και εναλλακτική λύση?

 

ΑΑΑ!Και μη βαράτε αν έχουν ξανα-απαντηθεί οι ερωτήσεις...:whistle:

1.Βαλε καλυτερα τον opera 8.5 για ppc ειναι καλυτερος και δεν εχει java να σε μπερδεψει.2 ναι 3 οχι

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει το εξης. Οταν λαβω καποιο sms και μετα απο λιγο κανω soft reset το sms εξαφανιζεται. Δεν υπαρχει πουθενα! Να υποθεσω οτι φταινε τα windows?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει το εξης. Οταν λαβω καποιο sms και μετα απο λιγο κανω soft reset το sms εξαφανιζεται. Δεν υπαρχει πουθενα! Να υποθεσω οτι φταινε τα windows?

Υπάρχει αυτό το πρόβλημα που λες, π.χ μου είχε έρθει sms, για κάποιο λόγο κόλλησε το ppc, και χρειάσθηκε να κάνω soft reset πριν διαβάσω το sms.

Ε αυτό ήταν, με το που bootαρε το μήνυμα είχε εξαφανισθεί.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το πρόβλημα που λες, π.χ μου είχε έρθει sms, για κάποιο λόγο κόλλησε το ppc, και χρειάσθηκε να κάνω soft reset πριν διαβάσω το sms.

Ε αυτό ήταν, με το που bootαρε το μήνυμα είχε εξαφανισθεί.

 

Μηπως τα windows δεν αποθηκευουν αμεσα καποια πραγματα και χανονται μετα απο reboot? Καποιο απο τα sms που χαθηκαν ηταν πολυ σημαντικο για μενα:(

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα windows δεν αποθηκευουν αμεσα καποια πραγματα και χανονται μετα απο reboot? Καποιο απο τα sms που χαθηκαν ηταν πολυ σημαντικο για μενα:(

Σε καταλαβαίνω, δυστυχώς αυτό το πρόβλημα δεν υπάρχει μόνο στο S200 αλλά και στο 9100 και μάλιστα με την latest rom.

Μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις έχει τύχει μετά από το soft reset να χάνονται όλα τα μηνύματα. Πολλοί αναφέρουν ότι φταίει το POutlook.exe (δηλαδή το ενσωματομένο στα Windows πρόγραμμα που διαχειρίζεται τα sms/mails) το οποίο πρέπει να κλείσει εντελώς πριν γίνει soft reset (όχι απλά πατώντας το 'Χ' πάνω δεξιά) αλλά κλείνοντας το τελείως με κάποιον task manager.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...