Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πού την πήρες?Ψάχνω κάποιο e-shop αλλά δεν ξέρω πού την έχει

Εγω εχω παρει την minisd και την χρησιμοποιω με ανταπτορα αλλα υπαρχει και sd.http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&categories_id=14&fromcate=1&cPath=14&manufacturers_id=45&sort=4a&menu=10&page=3&menu=10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω παρει την minisd και την χρησιμοποιω με ανταπτορα αλλα υπαρχει και sd.http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&categories_id=14&fromcate=1&cPath=14&manufacturers_id=45&sort=4a&menu=10&page=3&menu=10

Oπως πάντα απάντησες γρήγορα και συγκεκριμένα.:)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο Information Type του παραθύρου του ActiveSync, αντί να μου εμφανίσει τις λέξεις contacts,calendar,tasks μου εμφανίζει κάτι ερωτηματικά με κάποια γράμματα.

 

Υπ’όψι ότι ο συγχρονισμός των πληροφοριών γίνετε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, από ότι έχω τσεκάρει.

 

Μήπως έχετε ξανασυναντήσει παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητο, καλα το κινητο ειναι ολα τα λεφτα...:) πηρα και μια SD Transcend 2GB 150x (ελπιζω να ειναι καλη...:happy: )

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο Information Type του παραθύρου του ActiveSync, αντί να μου εμφανίσει τις λέξεις contacts,calendar,tasks μου εμφανίζει κάτι ερωτηματικά με κάποια γράμματα.

 

Υπ’όψι ότι ο συγχρονισμός των πληροφοριών γίνετε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, από ότι έχω τσεκάρει.

 

Μήπως έχετε ξανασυναντήσει παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

Thanks

 

Προφανως εχεις κατεβασει αλλη γλωσσα απο οτι ειναι τα windows σου και η κωδικοποιηση ειναι διαφορετικη. Αλλαξε απο τα regional settings στο control panel την γλωσσα ή πρόσθεσε τα ελληνικά στο τελευταίο tab που λεει advanced.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητο, καλα το κινητο ειναι ολα τα λεφτα...:) πηρα και μια SD Transcend 2GB 150x (ελπιζω να ειναι καλη...:happy: )

 

 

Καλορίζικο. Περιμενουμε εντυπωσεις αφου παιξεις λιγο μαζι του.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα επισης να αναφερω οτι χρησιμοποιω και sd 1gb 150x της ΑΤP που πρεπει να βοηθαει αρκετα στο θεμα ταχυτητα.

Δε βοηθά, αφού το PPC δεν την αξιοποιεί την ταχύτητα της κάρτας, μιας και μπορεί να πιάσει μέχρι 1-1,5mb/s στο read/write.

Link to comment
Share on other sites

Δε βοηθά, αφού το PPC δεν την αξιοποιεί την ταχύτητα της κάρτας, μιας και μπορεί να πιάσει μέχρι 1-1,5mb/s στο read/write.

 

To 1X δηλαδη ποσα mb/s ειναι?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 150KB είναι, οπότε:

Σε μια 80x κάρτα έχεις 150*80 = 12MB/s read speed

Σε μια 20x κάρτα έχεις 150*20 = 3MB/s read speed

 

To PPC πιάνει max 1-1,5MB/s οπότε οτι κάρτα και να του βάλεις δεν πρόκειται να δεις διαφορά. Μιλάω πάντα για το S100 που έχω εγώ, αν και δε νομίζω να έχουν αλλάξει τραγικά τα πράγματα στο S200.

 

Οι γρήγορες κάρτες έχουν νόημα μόνο για εγγραφές/αναγνώσεις στον card reader.

Link to comment
Share on other sites

Tα s200 που πουλάει ο Γερμανός,είναι από την Ace Hellas ή είναι με αγγλικό μενού?

 

Είναι της Ace-Hellas.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μα τοτε δεν υπαρχει λογος να ψαχνουμε ταχυτερες καρτες. Εμενα η 1GB 66x που αγορασα περυσι ειναι μια χαρα. Γλιτωνουμε και λεφτα. Thanks gkr41
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Είναι της Ace-Hellas.

:)

Thanks.Θετικό αυτό:)

 

Μα τοτε δεν υπαρχει λογος να ψαχνουμε ταχυτερες καρτες. Εμενα η 1GB 66x που αγορασα περυσι ειναι μια χαρα. Γλιτωνουμε και λεφτα. Thanks gkr41

Οπότε λογικά δεν χρειάζεται και SD ή κάνω λάθος?Διότι έχω 2 MMC και θα γλυτώσω χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ενταξει ειπαμε οτι πανω απο 66Χ δεν βλεπεις διαφορα αλλα η MMC ειναι αρκετα αργες.προσωπικα στο 2020 που ειχα στα βιντεο μου εκανε διακοπες
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειπαμε οτι πανω απο 66Χ δεν βλεπεις διαφορα αλλα η MMC ειναι αρκετα αργες.προσωπικα στο 2020 που ειχα στα βιντεο μου εκανε διακοπες

Α δεν τόξερα αυτό.Ε τότε θα αγοράσω μια SD 66-80Χ.:)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα φιλε μου με μια transcend 80X που εχω ειμαι υπερ ευχαριστημενος

Δώσε μου κάποιο link αν την αγόρασες από e-shop

 

Edit:Αυτή κάνει?http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Product_Id=278632

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειπαμε οτι πανω απο 66Χ δεν βλεπεις διαφορα αλλα η MMC ειναι αρκετα αργες.προσωπικα στο 2020 που ειχα στα βιντεο μου εκανε διακοπες

Δεν είναι θέμα MMC. Σκέψου οτι ένα αρχείο video δεν έχει data rate πάνω από 500 kbps δηλαδή γύρω στα 600 kb/s. Οπότε η η συσκευή δε μπορούσε να διαβάσει τόσα πολλά μαζί ή η κάρτα σου ήταν κάτω από 4x.

 

Είτε 20x, είτε 66x, είτε 150x κάρτα έχεις δεν παίζει κανένα ρόλο από τη στιγμή που η συσκευή πιάνει το πολύ 10x.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα MMC. Σκέψου οτι ένα αρχείο video δεν έχει data rate πάνω από 500 kbps δηλαδή γύρω στα 600 kb/s. Οπότε η η συσκευή δε μπορούσε να διαβάσει τόσα πολλά μαζί ή η κάρτα σου ήταν κάτω από 4x.

 

Είτε 20x, είτε 66x, είτε 150x κάρτα έχεις δεν παίζει κανένα ρόλο από τη στιγμή που η συσκευή πιάνει το πολύ 10x.

 

Επειδή το κατέχεις το θέμα απ΄ότι φαίνεται,τελικά αν εξαιρέσουμε την ταχύτητα έχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα μια SD για να την προτιμήσω αντί για MMC ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κατέχεις το θέμα απ΄ότι φαίνεται,τελικά αν εξαιρέσουμε την ταχύτητα έχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα μια SD για να την προτιμήσω αντί για MMC ?

Δεν είναι θέμα αν το κατέχω ή όχι. Απλή λογική είναι με βάση οτι είχα παρατηρήσει στο S100.

 

Η κύρια διαφορά τους είναι το διακοπτάκι που έχουν οι SD, για την προστασία από εγγραφή/ανάγνωση όπως στις δισκέτες.

Για τις ταχύτητες νομίζω πως οι MMC πάνε μέχρι 12x, ενώ από εκεί και πάνω χρειάζεσαι MMCPlus (δεν ξέρω αν τις διαβάζει το S200). Δεν είμαι σίγουρος γενικά γι' αυτό οπότε ας μας πει κάποιος άλλος που ξέρει.

 

Πάντως πέρα από την μικρή απόδοση στη συσκευή, καλό θα είναι να προτιμήσεις μια γρήγορη SD ώστε να εκμεταλλευτείς την ταχύτητά της στον card reader.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την μικρή απόδοση στη συσκευή, καλό θα είναι να προτιμήσεις μια γρήγορη SD ώστε να εκμεταλλευτείς την ταχύτητά της στον card reader.

Σωστά.Είχα ξεχάσει το θέμα του card reader.Θα αγοράσω μια γρήγορη SD για να μεταφέρω με ταχύτητα τα αρχεία μου.:)

Thanks gkr41

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δεν είναι θέμα MMC. Σκέψου οτι ένα αρχείο video δεν έχει data rate πάνω από 500 kbps δηλαδή γύρω στα 600 kb/s. Οπότε η η συσκευή δε μπορούσε να διαβάσει τόσα πολλά μαζί ή η κάρτα σου ήταν κάτω από 4x.

 

Είτε 20x, είτε 66x, είτε 150x κάρτα έχεις δεν παίζει κανένα ρόλο από τη στιγμή που η συσκευή πιάνει το πολύ 10x.

α μαλιστα:confused: γιατι μου εκανε εντυπωση αυτο,οταν εβαζα mmc ειχα προβλημα στην αναπαραγωγη του βιντεο που ειχα τραβηξει,ενω με sd oλα οκ:happy:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δώσε μου κάποιο link αν την αγόρασες από e-shop

 

Edit:Αυτή κάνει?http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Product_Id=278632

αυτην ακριβως εχω:happy: πολυ καλη;)
Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο Information Type του παραθύρου του ActiveSync, αντί να μου εμφανίσει τις λέξεις contacts,calendar,tasks μου εμφανίζει κάτι ερωτηματικά με κάποια γράμματα.

 

Υπ’όψι ότι ο συγχρονισμός των πληροφοριών γίνετε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα, από ότι έχω τσεκάρει.

 

Μήπως έχετε ξανασυναντήσει παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

Thanks

 

 

Okey, το πρόβλημα λύθηκε

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το Qtek S200 δεν μου άρεσε, όπως ακριβώς δεν μου άρεσε και το S100. Ο σχεδιασμός του θυμίζει τηλεοράσεις του '60 (τηρουμένων των αναλογιών).

 

Αντίθετα, η εταιρεία έχει βγάλει μερικά πολύ καλά μοντελάκια, όπως το 9100 που ήταν πολύ καλό.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...