Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άυριο πάω για Αστερίξ και οι Βίκινγκς. Θέλω επιτέλους μια φορά να δω Αστερίξ σε κινηματογράφο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους είδα το "Χαμένοι στη μετάφραση".

 

Περίεργη ταινία..Κυλούσε με τόση ηρεμία που σχεδόν πας να βαρεθείς, αλλά υπάρχει το χιούμορ εκεί που πρέπει και ο Bill είναι από τις αγαπημένες μου φάτσες .

Επίσης υπάρχει ένα πολύ ρομαντικό τοπίο και η Scarlett Johansson είναι ότι ότι πρέπει για τον ρόλο. Τις πήγε γάντι.

 

Παίζει ρόλο και το που θα την δείς βέβαια. Αν την έβλεπα στο cinema Πιθανότατα να είχα απογοητευτεί. Σε dvd όμως , πέρασα ένα ευχάριστο βράδυ :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Stay Alive (2006)

 

Νεανικό θρίλερ με επίκεντρο ένα online video game το οποίο αποδεικνύεται θανατηφόρο αφού όσοι παίζουν,ένας-ένας οδεύουν προς το θάνατο.

 

Cast αποτελούμενο από νεαρούς ηθοποιούς που σίγουρα κάπου έχουμε ξαναδεί,είτε σε σειρές είτε σε ταινίες. Ενδεικτικά από δικές μου αγαπημένες σειρές : Sophia Bush, Adam Goldberg, Milo Ventimiglia.

 

Διάρκεια 85': ό,τι πρέπει μέχρι να πεις φτάνει :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Stay Alive (2006)

 

Νεανικό θρίλερ με επίκεντρο ένα online video game το οποίο αποδεικνύεται θανατηφόρο αφού όσοι παίζουν,ένας-ένας οδεύουν προς το θάνατο.

 

Cast αποτελούμενο από νεαρούς ηθοποιούς που σίγουρα κάπου έχουμε ξαναδεί,είτε σε σειρές είτε σε ταινίες. Ενδεικτικά από δικές μου αγαπημένες σειρές : Sophia Bush, Adam Goldberg, Milo Ventimiglia.

 

Διάρκεια 85': ό,τι πρέπει μέχρι να πεις φτάνει :p

Είναι αυτή που κατάλαβα;; :shifty: Βγήκε dvd;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που κατάλαβα;; :shifty: Βγήκε dvd;

 

Ακριβώς αυτή:D

Εγώ έχω δηλώσει ήδη ότι είναι η αγαπημένη μου και ήταν ο πιο βασικός λόγος που είδα την ταινία. Δεν ξέρω αν έχει βγει σε DVD,μου φαίνεται λίγο νωρίς; Την είδα με το γνωστό τρόπο :happy:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτή:D

Εγώ έχω δηλώσει ήδη ότι είναι η αγαπημένη μου και ήταν ο πιο βασικός λόγος που είδα την ταινία. Δεν ξέρω αν έχει βγει σε DVD,μου φαίνεται λίγο νωρίς; Την είδα με το γνωστό τρόπο :happy:

Μου κίνησες την περιέργια... :O Μάλλον θα τη δω κι εγώ με τον γνωστό τρόπο.... ;) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτέλους είδα το "Χαμένοι στη μετάφραση".

 

Παίζει ρόλο και το που θα την δείς βέβαια. Αν την έβλεπα στο cinema Πιθανότατα να είχα απογοητευτεί. Σε dvd όμως , πέρασα ένα ευχάριστο βράδυ :)

το εχω δει στο σινεμα, καλο ηταν :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το inside man (ο υποκινητης :lol:) , ψιλο μουφα μου φανηκε. Το περιμενα πολυ καλυτερο με τους ηθοποιους που επαιζαν, οι κακοι ηταν για τα πανηγυρια, πολυ χαλια επαιζαν κατα τη γνωμη μου. Δεν αξιζει τα λεφτα της :down:
Link to comment
Share on other sites

Προχθές είδα το Ice age II!!!!!Ήταν πολύ πολύ ωραίοοοοοοο!!!Θέλω να το ξαναδώ!!!!:happy: (Τα πόσουμ και ο Σιντ φυσικά ήτνα ΑΠΑΙΧΤΟΙ!!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις 7 Σεπτεμβρίου όλοι SUPERMAN RETURNS!!!:superman:

Για φωτογραφίες της ταινίας όλοι στο http//clubs.pathfinder.gr/supermanreturnsfanclub

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το Hostel. Η καλύτερη σκηνή ήταν

με τo μάτι της Κινέζας

, κατά τ' άλλα η ταινία ήταν μούφα.

Τζάμπα 7,5 ευρώ πάλι..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το Hostel. Η καλύτερη σκηνή ήταν

με τo μάτι της Κινέζας

 

 

Συμφωνό και προσθέτω

τη φάση με την τύπισσα που την λιώνει το φορτηγό και την άλλη με τα παιδάκια που την πέφτουν στους τύπους που κυνηγάνε τον πρωταγωνιστή προς το τέλος

:shifty: :shifty:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα το «Firewall» σήμερα με τον Harrison Ford.

 

Πρόκειται για μία κλασσική ταινία δράσης,η οποία σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον.

Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του έργου είναι το ότι είναι βασισμένο στις ηλεκτρονικές συσκευές,δείχνοντάς σου τις τρομακτικές δυνατότητες που σου προσφέρουν όταν γνωρίζεις πως να τις χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το inside man (ο υποκινητης :lol:) , ψιλο μουφα μου φανηκε. Το περιμενα πολυ καλυτερο με τους ηθοποιους που επαιζαν, οι κακοι ηταν για τα πανηγυρια, πολυ χαλια επαιζαν κατα τη γνωμη μου. Δεν αξιζει τα λεφτα της :down:
μόλις το είδα.

εντάξυ,δεν είναι και τόσο χάλι...απλά μια καλή ταινία.

6,5/10 πιστεύω είναι αρκετό;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η 25Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ.ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΘΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.Ο ΕΝΤΟΥΑΡΤ ΝΟΡΤΟΝ ΔΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΡΕΣΙΤΑΛ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΣΤΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Shopgirl. Με μία λέξη η ταινία ήταν ανούσια. Ενώ προσπαθεί να σου αφήσει κάτι διαφορετικό από αυτό που προσφέρουν παρόμοιες ταινίες, δεν δείχνει να μπορεί. Απλά καλός ο Steve Martin, μέτρια η Claire Danes όπως και ο Jason Schwartzman. "Λίγο" το σενάριο, μέτρια η σκηνοθεσία. Περίμενα κάτι καλύτερο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το The Inside Man (Ο Υποκινητής). Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή με εξαιρετικές ερμηνείες τόσο από τους τρεις πρωταγωνιστές (Washington, Owen, Foster) όσο και από τους δευτερεύοντες Plummer και Dafoe. Η εξέλιξη της ταινίας είναι ομαλή και συνεχής, χωρίς να κουράζει παρ' όλο το λίγο μεγάλο μέγεθος της (129') και χωρίς σε κανένα σημείο να γίνεται βαρετή. Η σκηνοθεσία του Spike Lee είναι απλά αναμενόμενη δηλαδή πολύ καλή, ενώ και το ίδιο το σενάριο είναι καλογραμμένο και έξυπνο, ενώ δεν έχει κάποια κενά που να χαλάνε το καλό κλίμα και την καλή γεύση που αφήνει η ταινία.

 

Γενικά πρόκειται για μια πολύ καλή ταινία, η οποία και συστύνεται ανεπιφύλακτα.

Το είδα πριν λίγες μέρες! Πραγματικά πολύ καλογραμμένο σενάριο και πανέξυπνο! Αλλά και οι ερμηνίες μία και μία ήταν. Ταινία που αξίζει να τη δεις στο σινεμά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγες μέρες! Πραγματικά πολύ καλογραμμένο σενάριο και πανέξυπνο! Αλλά και οι ερμηνίες μία και μία ήταν. Ταινία που αξίζει να τη δεις στο σινεμά.

 

Τελικά οι απόψεις για την ταινία είναι πολλές και αντίθετες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι απόψεις για την ταινία είναι πολλές και αντίθετες...

Γιατί το λες αυτό; Υπάρχει κάποιος που να το είδε και να μη του άρεσε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Υπάρχει κάποιος που να το είδε και να μη του άρεσε;

 

Υπήρξαν ένας - δύο φίλοι, όπως π.χ. οι απαντήσεις #1876 και #1887...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξαν ένας - δύο φίλοι, όπως π.χ. οι απαντήσεις #1876 και #1887...

Τώρα τα διάβασα! :) Σεβαστές απόψεις. Ο καθένας έχει διαφορετικό γούστο. Εγώ πάντως πιστεύω πως ήταν μία άξια ταινία. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα διάβασα! :) Σεβαστές απόψεις. Ο καθένας έχει διαφορετικό γούστο. Εγώ πάντως πιστεύω πως ήταν μία άξια ταινία. ;)

 

Αναμφίβολα. Η προτίμηση σε κάποια ταινία είναι καθαρότατα θέμα προσωπικού γούστου.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, και ιδίως από τη μέση και μετά άρχισα να χάνω το ενδιαφέρον μου.

Νομίζω επειδή ήταν λίγο απ'όλα (λίγο θρίλερ, λίγο αστυνομικό, λίγο μαύρο χιούμορ, λίγο και καλά φιλμ νουάρ ο Ντενζέλ, λίγο κοινωνικό σχόλιο) και τίποτα συγκεκριμένο.Και πραγματικά, αν δεν ήξερα ότι ήταν του Σπάικ Λι, θα μάντευα πως η σκηνοθεσία ήταν κανενός πρωτοεμφανιζόμενου.

 

Don't flame me, it's just my opinion:O

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Όλιβερ Τουίστ σε dvd.

Η ταινία δεν μου άρεσε. Δεν μου άρεσε που δεν επικεντρώθηκε στο βασικό ήρωα της ιστορίας και έδωσε βάρος σε άλλους χαρακτήρες.

Ήταν πολύ δραματική ενώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε έναν πιο ελαφρύ τόνο, ώστε να είναι και ταυτόχρονα ευχάριστη σαν ιστορία.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...