Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειδα το Machurian Candidate,και δεν καταλαβα κατι στο τελος.

Γιατι δεν τον συλλαβανε ενω ειχε κανει αυτο που εκανε?

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ!! Δεν θυμάμαι βέβαια το τέλος!

Τον έφαγε τον Πρόεδρο ο Washington?

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξερω να κανω spoiler tag οποτε μαρκαρετε την απο κατω σειρα για να δειτε την απαντηση.

 

Οχι αυτον,τον Φιλο του ο οποιος του εκανε νευμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα, έστω και με καθυστέρηση, το "Παιδιά της Χορωδίας". Απίστευτο! :) Καταπληκτική ταινία:happy:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Είδα, έστω και με καθυστέρηση, το "Παιδιά της Χορωδίας". Απίστευτο! :) Καταπληκτική ταινία:happy:

 

 

Πές τα..:up: Είναι ΤΕΛΕΙΑ ταινία!!!!

Μπορώ να την δώ ξανά και ξανά χωρίς να βαριέμαι!!!!:happy:

Πές μου οτι και εσύ λάτρεψες τον μικρο Πεπινό???:O

Link to comment
Share on other sites

Πές τα..:up: Είναι ΤΕΛΕΙΑ ταινία!!!!

Μπορώ να την δώ ξανά και ξανά χωρίς να βαριέμαι!!!!:happy:

Πές μου οτι και εσύ λάτρεψες τον μικρο Πεπινό???:O

 

Κ μένα μου άρεσε πάρα πολύ ... Κ ενώ τα γαλλικά δεν τα πάω καθόλου...τελικά το είδα κ το ευχαριστήθηκα.. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πές τα..:up: Είναι ΤΕΛΕΙΑ ταινία!!!!

Μπορώ να την δώ ξανά και ξανά χωρίς να βαριέμαι!!!!:happy:

Πές μου οτι και εσύ λάτρεψες τον μικρο Πεπινό???:O

 

Όχι απλά τον λάτρεψα... Τι να σου πω, τρελάθηκα!!! Τι γλυκιά φατσούλα που έχει... Κι εκείνο το παραπονιάρικο υφάκι...

 

Τους έπρηξα τους άλλους που βλέπαμε μαζί την ταινία βέβαια, όλο "άχου" και "κοιτάξτε κάτι ματάκια!!" ήμουνα... Ούτε τον Ντι Κάπριο να έβλεπα!!:lol: :p :lol: Πάντως η ταινία ήταν καταπληκτική...!

 

Επίσης πολύ καλή ταινία είναι και το Dead Man (1995) με τον Johnny Depp. Τέλεια!

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τον λάτρεψα... Τι να σου πω, τρελάθηκα!!! Τι γλυκιά φατσούλα που έχει... Κι εκείνο το παραπονιάρικο υφάκι...

 

Τους έπρηξα τους άλλους που βλέπαμε μαζί την ταινία βέβαια, όλο "άχου" και "κοιτάξτε κάτι ματάκια!!" ήμουνα... Ούτε τον Ντι Κάπριο να έβλεπα!!:lol: :p :lol: Πάντως η ταινία ήταν καταπληκτική...!

 

Καλά εγώ έμαθα όλες τις ατάκες του απέξω!!!"Δεν έχω το δικαίωμα να κοιμηθώ!Δεν έχω λεφτά!","Στο κυνήγι????!","Δεν ξέρω κανένα τραγούδι" κλπ κλπ κλπ Είναι ΤΕΛΕΙΟ παδάκι!!Αμα κάνω ποτέ παιδιά ένα τέτοιο θέλω να κάνω!!!:O Για χάρη του μπορώ να βλέπω συνέχεια αυτή την ταινία!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αμα κάνω ποτέ παιδιά ένα τέτοιο θέλω να κάνω!!!:O

 

Μην κράξεις... Κι εγώ...:O :O :O Και το έλεγα και καθόλη τη διάρκεια της ταινίας...:O :lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μην κράξεις... Κι εγώ...:O :O :O Και το έλεγα και καθόλη τη διάρκεια της ταινίας...:O :lol:

 

Σωστήηηηηηηηηηη!!!!!;) Κι εγώωωωωωωωω!!!!:happy: Αλήθεια,σου είπα πόσο σε συμπαθώ???!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σωστήηηηηηηηηηη!!!!!;) Κι εγώωωωωωωωω!!!!:happy: Αλήθεια,σου είπα πόσο σε συμπαθώ???!!! :rolleyes:

 

:lol: Μου αρέσει ο αυθορμητισμός σου:lol: Πάντως εγώ σε συμπαθώ:happy: και λόγω Πεπινό;)

 

Παιδιά να δείτε και το Crash... Μου άρεσε πολύ:happy:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Σας αρεσουν οι περιπετειες?Toτε MI 3 δαγκωτο!Παιδια μην το χασετε!Το καλυτερο απ'ολη τη σειρα και απο τα κορυφαια του ειδους!
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Σας αρεσουν οι περιπετειες?Toτε MI 3 δαγκωτο!Παιδια μην το χασετε!Το καλυτερο απ'ολη τη σειρα και απο τα κορυφαια του ειδους!

το ειδες?Ποτε βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το Silent Hill και μου άρεσε. :)

Γενικά ήταν μια καλή ταινία, δεν ξέρω πόσο κοντά ήταν στην υπόθεση των παιχνιδιών, αλλά σίγουρα με ικανοποίησε. Η ταινία ήταν μια τίμια πρόταση, παρουσίαζε αυτό ακριβώς που περιμένει κάποιος βλέποντας το trailer της ταινίας. Από κει και πέρα, δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις για οσκαρικές ερμηνείες από τους πρωταγωνιστές οι οποίοι ήταν απλά καλοί, ούτε και από το σενάριο ή τη σκηνοθεσία, η οποία όμως ήταν εξαιρετική. Πραγματικά εξαιρετική ήταν και η μουσική επένδυση της ταινίας. Μια τέτοια ταινία είναι απαραίτητο να παρακολουθηθεί σε κινηματογραφική αίθουσα, αφού μόνο έτσι αφομοιώνει ολοκληρωτικά ο θεατής τον εκπληκτικό ήχο και εικόνα. Συνεπώς την συστήνω ανεπιφύλακτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το Silent Hill και μου άρεσε. :)

Γενικά ήταν μια καλή ταινία, δεν ξέρω πόσο κοντά ήταν στην υπόθεση των παιχνιδιών, αλλά σίγουρα με ικανοποίησε. Η ταινία ήταν μια τίμια πρόταση, παρουσίαζε αυτό ακριβώς που περιμένει κάποιος βλέποντας το trailer της ταινίας. Από κει και πέρα, δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις για οσκαρικές ερμηνείες από τους πρωταγωνιστές οι οποίοι ήταν απλά καλοί, ούτε και από το σενάριο ή τη σκηνοθεσία, η οποία όμως ήταν εξαιρετική. Πραγματικά εξαιρετική ήταν και η μουσική επένδυση της ταινίας. Μια τέτοια ταινία είναι απαραίτητο να παρακολουθηθεί σε κινηματογραφική αίθουσα, αφού μόνο έτσι αφομοιώνει ολοκληρωτικά ο θεατής τον εκπληκτικό ήχο και εικόνα. Συνεπώς την συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ontos poli kalo to Silent Hill 8/10 XALARA

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Σας αρεσουν οι περιπετειες?Toτε MI 3 δαγκωτο!Παιδια μην το χασετε!Το καλυτερο απ'ολη τη σειρα και απο τα κορυφαια του ειδους!

 

 

Επιβεβαιώνω! Το είδα την πέμπτη και όντως ήταν το καλύτερο από όλη τη σειρά.Φοβερή περιπέτεια.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

το ειδα οτι υπαρχει αλλα ειναι σε χαλια ποιοτητα και δεν το κατεβασα αλλα μολις ειδα το Eurotrip που ηταν κορυφαιο ειχε πολυ γελιο σχεδων σε ολη την διαρκεια της ταινιας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και αργοπορημένη σχετικά η ερώτηση μου, αλλά λόγω του ότι μένω σε επαρχία κ το σινεμά αργεί να φέρει τις ταινίες...

θέλω τη γνώμη σας για τις ταινίες :

Capote

V for Vendeta

Ice age 2

 

Γιατί προσεχώς αυτές θα έχουμε στο σινεμά κ θέλω πολύ να πάω να τις δω..!

Ευχαριστώ

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και αργοπορημένη σχετικά η ερώτηση μου, αλλά λόγω του ότι μένω σε επαρχία κ το σινεμά αργεί να φέρει τις ταινίες...

θέλω τη γνώμη σας για τις ταινίες :

Capote

V for Vendeta

Ice age 2

 

Γιατί προσεχώς αυτές θα έχουμε στο σινεμά κ θέλω πολύ να πάω να τις δω..!

Ευχαριστώ

 

Για το 3ο που το είδα, είναι πολύ καλο! Έχει γέλιο! :p (Αν σ΄αρέσουν τα cartoon)

 

Για το 1ο έχω ακούσει ότι είναι βαρετό, και για το V πολύ καλά λόγια ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ το ice age 1... πολύ γέλιο το ζωάκι που κυνηγούσε το βελανίδι...!! απίστευτο.. κ απ' ότι έχω δει κ στα τρέιλερ... θα'χει πάλι πολύ γέλιο!!!!

Ευχαριστώ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ το ice age 1... πολύ γέλιο το ζωάκι που κυνηγούσε το βελανίδι...!! απίστευτο.. κ απ' ότι έχω δει κ στα τρέιλερ... θα'χει πάλι πολύ γέλιο!!!!

Ευχαριστώ!

 

Ναι, αυτό το "κυνηγητό" είναι όλα τα λεφτά!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

V FOR VENDETA dagoto apo mena

apo tis pio kales tainies pou eida tora teleutaia...pernaei kai ousiodh mhnymata..

to capote den me en8ousiase eno to ice age einai ligo...mpempe :p

an eimoun sth 8esh sou kai eprepe na dialekso anamesa stis 3 8a phgaina sto V ;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...