Jump to content

Honor Magic 6 Pro


Johnny_Johnny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, xabos said:

Έβαλα το app  Υγεία της Huawei για να δουλέψει το watch 4 ... κ μου βγάζει συνέχεια ότι η εφαρμογή είναι ενεργοβόρα...

Έχει επηρεάσει την αυτονομία της... 

Μάλλον θα αλλάξω ρολόι...

.....


Επειδή έχω και γω ρολόι της Huawei, το ίδιο ακριβώς μήνυμα / προειδοποίηση μου έβγαζε και μένα στο OnePlus 12 αλλά και στο S23 Ultra στην εφαρμογή Υγεία και αυτό γιατί ΌΛΑ αυτά τα προγράμματα ζητάνε δικαιώματα να "τρέχουν" συνεχώς στο παρασκήνιο ώστε να μετράνε βήματα, ύπνο, παλμούς, κτλ κτλ και να τα μεταφέρουν συνεχώς στο κινητό.
Με λίγα λόγια δεν υπάρχει λόγος ν' αλλάξεις ρολόι, μιας και σε όλα την ίδια ειδοποίηση θα δεις.
Προσωπικά δε νομίζω πως επηρεάζουν αυτά τα προγράμματα την αυτονομία πέρα ενός 10% για παράδειγμα.
Ευχαριστούμε και για τις αναλυτικές σου εντυπώσεις από το κινητό, φανταστικές φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 19/3/2024 at 6:31 ΜΜ, xabos said:

Στο ζουμ πήρε την μεγαλύτερη βαθμολογία 160 ...δεν συμφωνώ απόλυτα με το Dxomark...

Στο 100X , με ένα s23 ultra  που βγάζουμε ταυτόχρονα μακρινές φωτογραφίες, το Samsung έχει πιο καθαρό αποτέλεσμα...

Επίσης η οθόνη του Samsung είναι αριστούργημα... ενώ δεν έχει το max brightness του honor, όταν τις βλέπουμε δίπλα δίπλα, σε εξωτ περιβάλλον έχει πιο πλούσια χρώματα κ φωτεινότητα λόγο λιγότερων αντανακλάσεων της οθόνης.

 

Εχω σταματήσει να δινω πολύ value σε θετικές ή αρνητικές κριτικές/ αξιολογήσεις.

Πολλοί δεν ξέρουν καν να κανουν μια σωστή κριτική, αλλοι απλα εχουν διαφορετικες προτεραιότητες σαν χρήστες οποτε δεν δινουν σημασια σε πραγματα που δινει σημασία καποιος αλλος χρηστης ενώ για αλλους οπως το συγκεκριμενο σαιτ ειναι απλα business με οτι κι αν μπορει να συνεπάγεται αυτό.

Κινητάρα το Magic 6 pro παρ ολα αυτά, ημουν αναμεσα σε αυτο και το Oneplus 12 (και ως πρωην χρηστης Huawei με το P9, P20 και P30 προτιμούσα το Honor με χιλια) αλλά ο μονος λογος που δεν επελεξα το Honor ειναι για το γεγονος πως, κατά τη γνώμη μου, μεχρι στιγμης η Honor δειχνει καποια ασυνεπεια με πολλές συσκευες που λανσάρει, αλλά δεν φαινεται να υποστηρίζει κατάλληλα (εκ του αποτελεσματος οχι πως η OP φαινεται και ιδιαιτερα καλυτερη στο συγκεκριμενο σημειο).

Ας ελπισουμε πως θα σταθεροποιηθει στην (ευρωπαική) αγορά και θα φερει και τις καλες συσκευες στην Ελλάδα συντομα.

ΥΓ: To emerald green του Magic 5 pro μου αρεσε περισσοτερο απο το πρασινο του 6 pro..

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2024 at 1:18 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Εχω σταματήσει να δινω πολύ value σε θετικές ή αρνητικές κριτικές/ αξιολογήσεις.

Πολλοί δεν ξέρουν καν να κανουν μια σωστή κριτική, αλλοι απλα εχουν διαφορετικες προτεραιότητες σαν χρήστες οποτε δεν δινουν σημασια σε πραγματα που δινει σημασία καποιος αλλος χρηστης ενώ για αλλους οπως το συγκεκριμενο σαιτ ειναι απλα business με οτι κι αν μπορει να συνεπάγεται αυτό.

Γιαυτό το λόγο συμφορουμίτη θέλουμε πολλές διαφορετικές κριτικές και αξιολογήσεις.

Να φιλτραρει ο καθένας αυτές, και ανάλογα ποου δίνει σημασία παραπάνω να σχηματίσει καλύτερη εικόνα.

Το Honor magic 6 pro, ειναι για πολλούς στο εξωτερικό μια εναλλακτική των Huawei στο κομμάτι μπαταρίας και κάμερας χωρις να τους απασχολεί το κομμάτι Google.

Για όποιον δηλαδή τον ενδιαφέρει παραπάνω η κάμερα στα 900ευρώ που αναφέρθηκε πιο πίσω με εγγύηση amazon, ειναι λουκούμι.

Και μιας και αναφέρθηκε και το Dxomark, στο Dxomark ειναι πρώτο και στην κατηγορία οθόνης και στην μπαταρία.

Προσωπικά με έψηνε πολύ στα χρήματα αυτά, αλλά το ότι πάσχει σε software κομμάτι, υποστηριξη και service στην Ελλάδα σε σχέση πχ με Samsung/Apple, με κράτησε πίσω.

Αλλά σαν συσκευή φαίνεται πάρα πολύ δυνατή σε hardware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φοβερό εργαλείο φαίνεται να είναι το 6 pro.

Μια άσχετη ερώτηση θέλω να κανω

Νήμα για το honor magic 5 pro δεν υπάρχει στο myphone; 

Τι γίνεται κανείς δεν το έχει; VoWifi και volte  δουλεύουν χωρίς μοντες στο 5αρι;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, patrik said:

Παιδιά καλημέρα. Φοβερό εργαλείο φαίνεται να είναι το 6 pro.

Μια άσχετη ερώτηση θέλω να κανω

Νήμα για το honor magic 5 pro δεν υπάρχει στο myphone; 

Τι γίνεται κανείς δεν το έχει; VoWifi και volte  δουλεύουν χωρίς μοντες στο 5αρι;

έκανα thread για το πεντάρι

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κάθισα και το σεταρα το τηλεφωνο.

Φαινεται αρκετα καλο.

Το λογισμικο θελει αρκετό χρονο για να κανεις διαφορες ρυθμισεις που σε Samsung ειναι πολυ πιο απλές αλλα ψάχνοντας τα βρισκεις...θελει υπομονη.

Πχ δεν εχω βρει ακομα μεσω του ui πως ρυθμίζω οι νεες εφαρμογες να μπαινουν στην αρχική οθονη...

Προσωπικα μου αρεσει πολυ που ειναι στενο και οχι φαρδύ,ειναι και λογος που εδωσα το 24 ultra...Η οθονη κορυφαια και νομιζω εχει αρκετα δυνατο ηχο...

Αντε να το δουμε 

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2024 at 10:30 ΜΜ, eddiedimitris said:

εδωσα το 24 ultra...Η οθονη κορυφαια και νομιζω εχει αρκετα δυνατο ηχο...

Αντε να το δουμε 

Αδερφέ καλησπέρα.. Επειδή έχω αλλάξει 3 s24 ultra όλα τα γύρισα λόγω πάνελ οθόνης υπάρχει πρόβλημα με grainy screen πολύ κακό grey uniformity και banding.. 
Θα ήθελες να παραθέσεις μια σύγκριση εφ'ολης της ύλης εφόσον έχεις προσωπική εμπειρία και είναι πιο σεβαστή.. Τι σου αρέσει περισσότερο και τι όχι?!
Οθόνη, ήχο, κάμερες βίντεο, μπαταρία κλπ 

Επίσης μια απορία με 3d party launchers και navigation gestures δουλεύει σωστά όπως δουλεύει το s24 ultra ή δεν υπάρχει σωστή συνεργασία?!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Αδερφέ καλησπέρα.. Επειδή έχω αλλάξει 3 s24 ultra όλα τα γύρισα λόγω πάνελ οθόνης υπάρχει πρόβλημα με grainy screen πολύ κακό grey uniformity και banding.. 
Θα ήθελες να παραθέσεις μια σύγκριση εφ'ολης της ύλης εφόσον έχεις προσωπική εμπειρία και είναι πιο σεβαστή.. Τι σου αρέσει περισσότερο και τι όχι?!
Οθόνη, ήχο, κάμερες βίντεο, μπαταρία κλπ 

Επίσης μια απορία με 3d party launchers και navigation gestures δουλεύει σωστά όπως δουλεύει το s24 ultra ή δεν υπάρχει σωστή συνεργασία?!

Για να καταλαβω,γυρισες πισω 3 s24 ultra ως ελλατωματικα ή γιατι δεν αρεσε σ εσενα η οθονη του;επισης πηγαινες στο ιδιο καταστημα 3 φορες λεγοντας καθε φορα πως σου εδιναν ελλατωματικο;καλοπροαιρετη ερωτηση κανω,γιατι το s24 ultra δεν το λες πως εχει και μαπα οθονη,το αντιθετο θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Google search :

S24 ultra grainy display

S24 ultra mura display 

S24 ultra banding 

Θα βρεις 800 χιλιάδες αποτελέσματα και πλήρες φωτογραφικό υλικό με το πρόβλημα..

Έχω αλλάξει ότι συσκευή υπάρχει και είχα πάντα και όλη τη galaxy σειρά . αυτή τη φορά υπάρχει θέμα.

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Οσον αφορα τη συγκριση οθονης με το 24 ultra το honor κατα τη γνωμη μου ειναι πιο καλο...Βεβαια επειδη δε το εχω τωρα για να το βαλω διπλα δεν μπορω να βαλω φωτο...εχω ομως παράλληλα το 24 plus και οντως το honor ειναι καλυτερο...

Απ την αλλη η οθονη των Samsung για τα δικα μου γουστα πλεονεκτούν στο οτι δεν κανουν κουρμπα 

Αυτο που θελει βέλτιωση το Honor ειναι το software...Και ειναι μικρες καθημερινές λεπτομέρειες 

Ο τροπος ανοίγματος και απεικόνισης ειδοποιησεων,η διαχείριση των εφαρμογών κλπ.Ακομα και το swipe για να γυρνάς στην κεντρική σελίδα της homescrenn καμία φορα δεν πιανει οπως πρεπει.

Η μπαταρια βεβαια στο honor ειναι απίθανη...Θεωρω πολυ καλυτερη του Samsung.

 

Γενικοτερα αν το Honor βελτιώσει καποια μικροπράγματα με το software θα τη ξεπέρασει τη Samsung οπως καποτε εκανε η Huawei.

Πολυ καλη συσκευη παντως και κατι διαφορετικο απ τα iphone και τα Samsung που εχει φλομώσει η αγορα 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Google search :

S24 ultra grainy display

S24 ultra mura display 

S24 ultra banding 

Θα βρεις 800 χιλιάδες αποτελέσματα και πλήρες φωτογραφικό υλικό με το πρόβλημα..

Έχω αλλάξει ότι συσκευή υπάρχει και είχα πάντα και όλη τη galaxy σειρά . αυτή τη φορά υπάρχει θέμα.

εγω φιλε μου σε ρωτησα αν πηρες(αγορασες) ενα s24 ultra και μετα αλλαξες 3 φορες απ το ιδιο καταστημα 3 ιδια μοντελα τα οποια ειχαν το ιδιο ελλατωμα;ή δεν σου αρεσε εσενα η οθονη,δεν το διευκρινιζεις

16 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Λοιπον Οσον αφορα τη συγκριση οθονης με το 24 ultra το honor κατα τη γνωμη μου ειναι πιο καλο...Βεβαια επειδη δε το εχω τωρα για να το βαλω διπλα δεν μπορω να βαλω φωτο...εχω ομως παράλληλα το 24 plus και οντως το honor ειναι καλυτερο...

Απ την αλλη η οθονη των Samsung για τα δικα μου γουστα πλεονεκτούν στο οτι δεν κανουν κουρμπα 

Αυτο που θελει βέλτιωση το Honor ειναι το software...Και ειναι μικρες καθημερινές λεπτομέρειες 

Ο τροπος ανοίγματος και απεικόνισης ειδοποιησεων,η διαχείριση των εφαρμογών κλπ.Ακομα και το swipe για να γυρνάς στην κεντρική σελίδα της homescrenn καμία φορα δεν πιανει οπως πρεπει.

Η μπαταρια βεβαια στο honor ειναι απίθανη...Θεωρω πολυ καλυτερη του Samsung.

 

Γενικοτερα αν το Honor βελτιώσει καποια μικροπράγματα με το software θα τη ξεπέρασει τη Samsung οπως καποτε εκανε η Huawei.

Πολυ καλη συσκευη παντως και κατι διαφορετικο απ τα iphone και τα Samsung που εχει φλομώσει η αγορα 

η honor ειναι μια εξαιρετικη εταιρεια αλλα δυστυχως επισημως δεν αντιπροσωπευεται στην χωρα μας,οταν θα γινει αυτο και θα υπαρχει κι επισημο service εδω,τοτε θα ειναι ενας πολυ σημαντικος ανταγωνιστης στα "μεγαλα" ονοματα...ειναι ενα ρισκο να παρεις τηλεφωνο των 1000+ χωρις επισημο service κι αντιπροσωπευση...αλλα αυτο ειναι δικη μου αποψη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

???

Europe Smartphone Shipments

 

Η μηλοεταιρεια ειναι γνωστο πως περα απ τ οτι ειναι ενα ξεχωριστο λειτουργικο ειναι και μια συσκευη status.Ως φαν του android και του pc,θεωρω πως οσο περισσοτερες εταιρειες απ την Κινα θ αντιπροσωπευονται στην ευρωπη,τοσο και τα "μεγαλα" ονοματα θα πιεζονται για κατι καλυτερο που κατα συνεπεια θα εχουμε κερδος εμεις οι αγοραστες.Ειναι κριμα εταιρειες οπως η Vivo,η Honor & η Oppo,να μην υπαρχουν επισημα καθως επισης και η google,τουλαχιστον στην χωρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πραγματικα μου λειπει πολυ απ τη συσκευη ειναι η δυνατοτητα ηχογραφησης κλησης.Κριμα πραγματικα βεβαια αφορα τις περισσοτερες android συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος πηγε στη συσκευη απο Huawei θα μας πει 2-3 λογια πως του φανηκε η μεταβαση κυριως οσον αφορα το UI της Honor; Εχει σημαντικη διαφορα οσον αφορα ταχυτητα και αξιοπιστια; 

Αν αγοραστει απο skroutz, για σερβις αν χρειαστει απ οτι καταλαβαινω παει Ευρωπη; Εχουμε λεπτομερειες που ακριβως; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...