Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Nokia shop γιατι να τρεχουν;;;

Αναβαθμιση θα γινεται απο το σπιτι, ακομα και με το ιδιο το κινητο θα κατεβαζεις αναβαθμισεις για οποια bugs.Και γιατι να υπαρχουν προβληματα με αυτου του ειδους τις αναβαθμισεις;

Καιοσον αφορα το hardware δεν νομιζω να υπαρξουν προβληματα μιας και κανουν λογο για μια ποιοτικη κατασκευη.

Και τα προγραμματα που οντως για την ωρα δεν υπαρχουν ,νταξ' μην μιλαμε για αγορες ακομα...

ειδα και ποσοι τα αγοραζαν ειτε σε προηγουμενα symbian ειτε M$.

Aπλως για να "βρεθουν" πρεπει να βγουν πρωτα.

Η τιμη της σαν συσκευη (τι σου προσφερει απο την μαμα!!!) και σαν πακετο αγορας για εμενα δεν ειναι υπερβολικη.Μονο μπαταρια θα ηθελα καλλιτερη και ενταξει προγραμματα το οποιο εχουμε και το λεμε συνεχεια και ειναι αληθεια.

Ουτε η ελλειψη sliding μηχανισμου ειναι (-) γιατι και τα clamshell (tyxaio paradeigma) που δεν ειχαν τον μηχανισμο της panasonic να ανοιγουν με κουμπι δεν τα θεωρουσα "αβολα" ή οτι υστερουσαν σ' αυτο τον τομεα.

Bεβαια ολα υατα εχουν ξαναειπωθει, και τωρα τι κανουμε;

Περιμενουμε να βγει το αναθεματισμενο για να δουμε τελικα τι θα γινει...

(Α!Και αυτο το εχουμε ξαναπει ε;;;:p )

 

P.S. Storman μην ανησυχεις δεν πιστευω να αποθαρυνες καποιον.Ετσι κι αλλιως το καλο ειναι να λεμε τα οποια αρνητικα μιας συσκευης, μπας κι αλλαξουν αυτα.;)

Τα θετικα ειναι θετικα και ουτως ή αλλως θα τα πουμε.

 

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα μου Post θα διαπιστώσεις ότι δυο παιδιά έγραψαν ότι δεν θα αγοράσουν τελικά το κινητό εξαιτίας του Post μου!

Για τις air firmware updates ας είμαστε επιφυλακτικοί, στην περίπτωση που κάτι δεν γίνει σωστά να δούμε πόσοι θα τρέχουν σαν τρελοί στη Nokia.

Ελπίζω να έχετε κάνει firmware update πχ σε motherboard για να δείτε πόσο εύκολα καταστρέφεται!

Ας Ελπίσουμε ότι δεν θα έχει την πολυσυζητημένη ποιότητα στην κατασκευή και κάμερα του 6280, που τελικά το αντίθετο είδαμε στα ράφια των καταστημάτων !!:)

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει φίλε μου αλλά δεν θα είναι όσο βολικό φαντάζεται!

Εξάλλου θα τρώει πολύ μπαταρία! Αλλά πες μου τι ακριβώς χρειάζεσαι το wlan;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Γειά κι από μένα.

Έχω καιρό να μπώ στο side,αλλά απ΄οτι βλέπω οι κόντρες και οι διαφορές δεν έχουν σταματήσει...

Εγώ απλά έχω να αναφέρω,οτι προχθές μίλησα με τον κολλητό μου,που έχει το κατάστημα Nokia shop στην Εθνικής Αντίστασης και μου είπε ότι στη Νokia άνοιξε ο κωδικός για το Ν80.

Το παρήγγειλα λοιπόν σε μαύρο και στην ερώτηση μου πότε θα το έχω,μου είπε ότι εφόσον άνοιξε ο κωδικός,σε 3-4 μέρες,το πολύ μία εδομάδα,θα το ΄χω στα χέρια μου.

Άντε να δούμε....

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

παντως τελικά μου φαίνεται ότι με τόση τρέλλα που μας έχει πιάσει για το συγκεκριμένο μοντέλο και τόση ανάλυση που έχει πέσει, το έχουμε κάνει best seller ήδη πριν κυκλοφορήσει...

:D :D :D :D :D :D :D

'Αντε με το καλό να έρθει επιτέλους η παλιοκινητούμπα!!!!!

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται εφτασε η ωρα του Ν80. Το κινητο, που σιγουρα θα ειναι κατι καινουργιο-καινοτομο για την αγορα και για εμας, εχω την εντυπωση πως ειναι το 1ο μεγαλο βημα για την επομενη "γενια" κινητων, λογω χαρακτηριστικων(πολυ μικρο! 3G, 3ΜP κλπ). Το μονο σιγουρο ειναι πως παρα πολυ συντομα θα κανουν την εμφανιση τους και αλλα κινητα με παρομοια χαρακτηριστικα και οικονομικοτερα. Το καλο με το Ν80 ομως ειναι, οτι ηρθε τωρα. Ετσι,εγω οπως και αρκετοι ακομα νομιζω θα πληρωσουν τα 600++ ευρω για να το αποκτησουν ασχετα με το αν γκρινιαζουν. Για το τι τελικα θα ειναι αυτο το περιβοητο θα το δουμε παρα πολυ συντομα. Προσωπικα η μονη μου επιφυλαξη ειναι η μπαταρια..Ελπιζω και εγω πολυ συντομα να το διαπιστωσω..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nokia N80 3G

Εμπορικά διαθέσιμο τέλος Απριλίου σε περιορισμένη ποσότητα

ΣΤΑΝΤΑΡ??

 

μολις τωρα εμαθα το Ν80 λανσαρετε απο την ΤΙΜ αρχες μαιου 100% εγκυρη πληροφορια :yahoo::up: :yahoo:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Re pedia iparhi periptosi afta ta kommatia pou tha vgoun tora na ine provlimatika? dld meta pou tha vgoun se pio megali posotita tha ine pio a3iopista?

efharisto

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

νοκια και καλη η πρωτια φουρνια πολυ δυσκολο κατα την γνωμη μου...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχουμε επισημη ημερομηνια για το ποτε θα δουμε το κινητο στα καταστηματα?

Αυτο που εχω καταλαβει με τα κινητα ειναι οτι δεν υπαρχει μια συγκεκριμενη ημερομηνια κυκλοφοριας. Καποια στιγμη αρχιζουν να κυκλοφορουν μερικα κομματια, και μετα απο μερικες βδομαδες αρχιζει η μαζικη διαθεση.

 

Re pedia iparhi periptosi afta ta kommatia pou tha vgoun tora na ine provlimatika? dld meta pou tha vgoun se pio megali posotita tha ine pio a3iopista?

efharisto

Οχι μην ανησυχεις, στην χειροτερη περιπτωση το λειτουργικο δεν θα ειναι τελειο. Ακομα και να αλλαξει κατι, θα μπορεις να κανεις αναβαθμιση πολυ ευκολα. Λιγο δυσκολο ομως να ειναι προβληματικο. Απο πλευρας hardware αυτα τα πρωτα κινητα δεν θα διαφερουν σε τιποτα απο τα επομενα.

Link to comment
Share on other sites

Re pedia iparhi periptosi afta ta kommatia pou tha vgoun tora na ine provlimatika? dld meta pou tha vgoun se pio megali posotita tha ine pio a3iopista?

efharisto

 

Επειδή ρώτησες γενικά, σου απαντώ πως κατά την γνώμη μου, ναι υπάρχει περίπτωση και μάλιστα αρκετά μεγάλη!

Στο 6600 μου, όπως και σε όλα τα πρώτα μοντέλα έτριζε το πίσω πορτάκι και υπήρχαν τουλάχιστον 2 καμμένα pixel!

Για το firmware, θα υπάρχουν σίγουρα προβλήματα λόγω ότι δεν ξέρω κινητό Nokia που δεν υπήρχαν και δεύτερον είναι εντελώς αδοκίμαστη πλατφόρμα!

Ένα πρόγραμμα πριν δοκιμαστέι από ένα ακρετά μεγάλο ποσοστό χρηστών ονομάζεται beta!

Αν θέλεις να επαληθεύσεις τα λεγόμενα μου, διάβασε στα forum των τελευταίων εν κυκλοφoρία 6280 και 3250!

Αρκετοί από τώρα περιμένουν το νέο firmware!;)

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Douka ti ennois ehei ani3ei o kodikos?den katalava!

 

Στις αλυσίδες καταστημάτων κάθε προϊόν έχει έναν -εξαψήφιο συνήθως- κωδικό. Ίσως τον έχεις προσέξει σε διάφορα έντυπα. Αυτό γίνεται κυρίως για λογιστικούς λόγους. Από όταν "ανοίξει" τέτοιος κωδικός σημαίνει ότι η διάθεση του προϊόντος έχει αρχίσει ήδη ή ότι είναι θέμα ελάχιστων ημερών.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Περα απο ορισμενα bugs του software (δεν μιλαμε για τιμη), ειτε μολις πρωτοβγουν τα παρεις ειτε μετα απο λιγο τα κινητα θα ειναι ιδια.

Και ατυχιες τυπου kamena-pixels ή καποια στραβη στο hardware μπορει να σου πετυχει ακομα και ενα χρονο μετα την κυκλοφορια του αν το παρεις.:)

Σε μερικα μονο μοντελα εχει οντως παρουσιαστει ελλατωματικη "πρωτη" παρτιδα με το hardware,ωστε να το ξαναματαβγαζουν βελτιωμενο.

Τωρα το N80 ελπιζω κι ευχομαι να μην ειναι απο αυτες τι "εξαιρεσεις"!

Παντως το σιγουρο ειναι οτι το κινητο θα βγει...οτνα το δουμε στις βιτρινες!:p

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανακοίνωση της Νοκια και μεταφορά από το Reuters, σε περίπου 2 βδομαδες αρχιζει το shipping.. Εγώ το βρήκα από εδώ

V. Rappos

Graphics Designer

GreatApps . iSteam

Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσιαση του διαβασα ο,τι θα διαθετει και "TV over WLAN".

Μηπως γνωριζει κανεις να μας πει τι ειναι??:blink:

 

Ευχαριστω.

video streaming φαντάζομαι εννοεί. Έχεις έναν υπολογιστή με internet και παίρνει καιτ ο κινητό μέσω wifi. Μπαίνεις κάπου στύλ TIM Imagine και βλέπεις TV τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΝΤΑΡ??

 

μολις τωρα εμαθα το Ν80 λανσαρετε απο την ΤΙΜ αρχες μαιου 100% εγκυρη πληροφορια :yahoo::up: :yahoo:

 

 

ποσο θα το δινει η ΤΙΜ?

Link to comment
Share on other sites

Re pedia iparhi periptosi afta ta kommatia pou tha vgoun tora na ine provlimatika? dld meta pou tha vgoun se pio megali posotita tha ine pio a3iopista?

efharisto

 

 

To anti8eto 8a elega.

Se polla smartphones mou exei tyxei h prwth partida na einai hardwarika anwterh, me klasiko paradeigma tis o8ones,pou enw sta prwta montela fainetai na apodidoun apsoga to leyko xrwma,sth synexeia gia logous timhs h poiothta peftei.

Fysika, einai eynohto gia poious logous mporei h prwth partida na einai anwterh kataskeyastika(vlepe diafhmish-ntoros apo tous prwtous katoxous k.l.p).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...