Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως μια θήκη πορτοφόλι που αγόρασα από Aliexpress με καλές κριτικές βγήκε μάπα το καρπούζι.

Το μέσα πλαστικό που βάζεις το κινητό, δεν εφαρμόζει σωστά/πλήρως(είναι χαλαρό), με αποτέλεσμα να κάνει δύσκολο το να πατάς τα πλαινά κουμπιά.

Επίσης επειδή το πίσω μέρος των καμερών είναι ανοιχτό και το κενό μεγάλο δίπλα από τις κάμερες που ειναι το λογότυπο της εταιρείας, πολλές φορές όταν πιάνω το κινητό ακουμπάω σε αυτό, και γεμίζει δαχτυλιές για πλάκα.

Αρα για μένα μονόδρομος οι θήκες που έχουν το πίσω μέρος κλειστό, όπως οι 2 θήκες με καπάκι πίσω ή ίσως θήκες όπως η παραπάνω.

Κρίμα που η Spigen δεν θα βγάλει καμιά θήκη για το κινητό.

Γενικά μου κάνει εντύπωση που το απλό poco x6 έχει περισσότερες θήκες από το pro,ενώ υποτίθεται το pro είναι πιο δημοφιλές.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

..εδω το Ali link ξανα για οποιον τον ενδιαφερει...https://www.aliexpress.com/item/1005006333186121.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.5ac11802jogRUs

...και εγω απο τα Review που διαβασα στο alli και λεγανε οκ λογια την πηρα...και οντωs βγηκε κομπλε...οι εγκοπεs εκει που πρεπει να ειναι ειναι ολοσωστεs..το κινητο κουμπωνει αρκετα σφιχτα μεσα στην θηκη...δεν παιζει καθολου το σωμα μεσα...απο ποιοτητα κατασκευηs ειναι μια χαρα για τα λεφτα τηs...οποιο χρωμα σαs αρεσει την χτυπατε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει δύο θήκες από Temu. Πανέμορφες και πιάνουν καλά το τηλέφωνο και καλύπτουν την κάμερα. Αλλά από προστασία σε πτώσεις δε μου γεμίζουν το μάτι. Καταρχάς οι φακοί είναι σχεδόν στο ίδιο επίπεδο με το κάλυμμα της κάμερας. Άρα η προστασία αφορά μόνο το module και όχι τους φακούς. Επιπλέον είναι αρκετά ρηχή θήκη, δηλαδή η οθόνη δεν πολύ προστατεύεται. Αλλά για γρατσουνιές είναι καλές.

Έτσι χρησιμοποιώ την αυθεντική θήκη που ήρθε και έχω βάλει τζάμι μπροστά και πάνω στην κάμερα. Είμαι οκ προς το παρόν.

Οι frosted θηκες δε μου αρέσουν καθόλου. Τώρα η μαγκια της nilkin με την προστασία της κάμερας καλή είναι αλλά την κάμερα τη θές διαθέσιμη συνήθως. Για εμένα προσωπικά είναι τεράστιο όχι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mixtri said:

Έχω πάρει δύο θήκες από Temu. Πανέμορφες και πιάνουν καλά το τηλέφωνο και καλύπτουν την κάμερα. Αλλά από προστασία σε πτώσεις δε μου γεμίζουν το μάτι. Καταρχάς οι φακοί είναι σχεδόν στο ίδιο επίπεδο με το κάλυμμα της κάμερας. Άρα η προστασία αφορά μόνο το module και όχι τους φακούς. Επιπλέον είναι αρκετά ρηχή θήκη, δηλαδή η οθόνη δεν πολύ προστατεύεται. Αλλά για γρατσουνιές είναι καλές.

Έτσι χρησιμοποιώ την αυθεντική θήκη που ήρθε και έχω βάλει τζάμι μπροστά και πάνω στην κάμερα. Είμαι οκ προς το παρόν.

Οι frosted θηκες δε μου αρέσουν καθόλου. Τώρα η μαγκια της nilkin με την προστασία της κάμερας καλή είναι αλλά την κάμερα τη θές διαθέσιμη συνήθως. Για εμένα προσωπικά είναι τεράστιο όχι.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
€7.31 | for Poco X6 Pro 5G Case Nillkin Super Frosted Shield Ultra-Thin Hard PC Back Cover for Xiaomi Poco X6 Pro 5G Matte Case
https://a.aliexpress.com/_ExNXnRt

Αυτήν εννοώ. Χωρίς κάλυμμα για κάμερα γτ το θεωρώ λιγο άβολο όπως είπες.δειτε την αξίζει.την έχω και μ έχει κάνει φοβερή εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2024 at 4:46 ΜΜ, s_nova said:

Νταξει οΚ το παρακατω σεναριο αφορα ρυθμισεις με εμφαση το κορεσμενο- ψυχρο ,   πιο καθαρο παγωμενο λευκο ταυτοχρονα  σε συνδυασμο οσο το δυνατον πιο κοντα  στην πραγματικοτητα.

Η οθονη του X6 Pro ειναι πολυ καλη  και δεν παρουσιαζει προβληματα απεικονισης.

Δυο ρυθμισεις που μπορει να διαλεξει ο καθενας  μια απο τις δυο :

Η πρωτη ρυθμιση τυπικων κορεσμενων χρωματων Amoled  με πολυ καλο λευκο αποφυγη λαμψης και ματ υφη  ειναι η παρακατω :

spacer.png

Η δευτερη ρυθμιση σεταριστηκε διπλα-διπλα  σε σχεση με τo  galaxy s23 και s24 . Χρειαστηκε καπου 10 λεπτα για να κανω πανολοιδια ρυθμιση στο X6 Pro και ακριβη πιστοτητα σε σχεση με το S23 .Το galaxy s23 εχει καλυτερο παγωμενο λευκο απο το s24. Ετσι η τελικη ρυθμιση εγινε συμφωνα με το S23.

Αυτο βεβαια βοηθαει οι καταπληκτικες ρυθμισεις σεταρισματος οι οποιες δεν υπαρχουν σε αλλες ναυαρχιδες τις αγορας και  Βρισκονται πιο κατω στις συνθετες ρυθμισεις .Να θυμαται καποιος-α οτι πρεπει να βαζει και την καταλληλη γραμματοσειρα για να τελειοποιει την απεικονιση.

Οι καταπληκτικες ρυθμισεις της γκαμας χρωματων P3 αλλα Windows 11 στο X6 Pro.

 

spacer.png

 

"Γραμματοσειρες"

Αυτη που χρησιμοποιω δινει εμφαση στην ενταση πιο bold παντου για να μη κουραζομαι στο διαβασμα και πλοηγηση γενικα.....

 

spacer.png

 

Κατι τελευταιο στις επιλογες προγραμματιστη εβαλα τιμη στο μικροτερο πλατος στα 384 dp .

 

 

καλησπερα. ξανα ανεβαζεις σε παρακαλω τις φωτο γτ δεν μου τις βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Σε dual sim λειτουργία,κατα την διάρκεια της κλησης μεσω της σιμ των κλήσεων,δεν μπορω να χρησιμοποιησω δεδομένα απο την 2η σιμ των δεδομένων.Να σημειωθεί πως και οι 2 σιμ ειναι cosmote με volte ενεργό και στις 2.Υπαρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thomasbz said:

Οι θήκες για το X6 το απλό κάνουν και για το x6 pro 

Ρίξε μια ματιά στο πίσω μέρος των 2 συσκευών να σου λυθεί η απορία 🙂 

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2024 at 7:17 ΜΜ, GPOWER said:

Σε dual sim λειτουργία,κατα την διάρκεια της κλησης μεσω της σιμ των κλήσεων,δεν μπορω να χρησιμοποιησω δεδομένα απο την 2η σιμ των δεδομένων.Να σημειωθεί πως και οι 2 σιμ ειναι cosmote με volte ενεργό και στις 2.Υπαρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

Γενικά δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα και τις 2 γραμμές, όταν λειτουργεί η μία η άλλη βγαίνει εκτός. Αυτό ακριβώς σημαίνει dual sim stand by.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές αποτυγχάνει η επιλογή Ν78 μπάντας. Γενικά είναι bug του μόντεμ και θα διορθωθεί με νέα έκδοση μόντεμ.

Σήμα πάντως έχει αρκετά καλό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

..εχω σκαλωσει ασχημα..θελω να κανω βιντεοκλησειs με ανθρωπουs μου απευθειαs απο τιs επαφεs μου...και δεν μπορω να καταλαβω πωs...μπαινω στιs επαφεs μου παταω το ατομο που θελω..παταω το εικονιδιο βιντεο και με παραπεμπει στο Google Meet οπου μου λεει να συνταξω μια προσκληση να την στειλω για να ξερω γω δεχτει??...για να γινει η βιντεοκληση....ετσι πρεπει να γινει..?

Link to comment
Share on other sites

Ή αλλιώς μέσω εφαρμογών πχ. messenger, Viber, κλπ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Ή αλλιώς μέσω εφαρμογών πχ. messenger, Viber, κλπ

οκ...ευχαριστω...

2 minutes ago, p_k said:

Ή αλλιώς μέσω εφαρμογών πχ. messenger, Viber, κλπ

να σε ρωτησω οταν μου λεει να συνταξω προσκληση στο Meet μου πεταει ενα αλλο παραθυρο προσκληση σε κληση meet και μου βγαζει εικονιδιο My Drive..αν πατησω αυτο με παει σε αλλη καρτελα να αποθηκευσω..ετσι πρεπει να ειναι το σκηνικο..?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος poco x6 pro 12/512 σε ασημί εδώ και 3 μέρες. Η συσκευή πύραυλος.

Έχω να κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει, όλα αυτά τα google meet, one και τα περισσότερα google... υπάρχει τρόπος να τα απεγκαταστήσουμε?

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Έχω να κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει, όλα αυτά τα google meet, one και τα περισσότερα google... υπάρχει τρόπος να τα απεγκαταστήσουμε?

Γίνεται μέσω του adbappcontrol ή Universal Android Debloater Next Generation

Προσοχή τι θα βγάλεις. Αν θες απλά Google one, meet, drive, chrome κλπ μπορείς. Εγώ προσωπικά έχω βγάλει τα πιο πολλά από αυτά.

Είχε αναφερθεί και μια λίστα με κάμποσες εφαρμογές και διάφορα services που μπορούν να βγουν νομίζω, ήταν μερικές σελίδες πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...