Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, s_nova said:

Ε ειναι ψιλο-Bold υπαρχουν και ποιο εντονα ακομα...Ειμαι της γνωμης να εχουμε καλυτερα αυτες τις γραμματοσειρες για να μην καψουμε τα ματια στο ζουμ με κατι αλλες χαζες...

να σε ρωτησω και κατι αλλο..μετα απο καθε τετοιου ειδουs αναβαθμισειs μαζευονται καταλοιπα-σκουπιδια που βαραινουν το λογισμικο..?..δοξα τον θεο ολα οκ με την αναβαθμιση και ολα τρεχουν μια χαρα σμουθ χωριs κολληματα..λαγκαρισματα κτλ..βουτυρο παει...προσωπικα ετρεξα τα εργαλεια που εχει το HyperOs για καθαρισματα λογισμικου..προτεινειs καποιο τριτο προγραμμα για καθαρισμο καταλοιπων η οχι..?

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενώ έχω κανονικά σήμα Volte δε φαίνετα στις ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς γιατί? 

IMG_20240609_105842.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minotavros said:

Καλημέρα! Ενώ έχω κανονικά σήμα Volte δε φαίνετα στις ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς γιατί? 

IMG_20240609_105842.jpg

Και εμένα είναι έτσι από την αρχή. Εγώ έχω Νόβα. Ενώ δεν φαίνεται η σχετική ρύθμιση, το volte δουλεύει κανονικά καθώς φαίνεται το hd στις κλήσεις. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί λείπει η ρύθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Christos_Tz said:

να σε ρωτησω και κατι αλλο..μετα απο καθε τετοιου ειδουs αναβαθμισειs μαζευονται καταλοιπα-σκουπιδια που βαραινουν το λογισμικο..?..δοξα τον θεο ολα οκ με την αναβαθμιση και ολα τρεχουν μια χαρα σμουθ χωριs κολληματα..λαγκαρισματα κτλ..βουτυρο παει...προσωπικα ετρεξα τα εργαλεια που εχει το HyperOs για καθαρισματα λογισμικου..προτεινειs καποιο τριτο προγραμμα για καθαρισμο καταλοιπων η οχι..?

Οχι και αυτο το προγραμμα που εχει ειναι Ok.Εγω το εχω να καθαριζει μια φορα στις 15 μερες.

Οχι το λειτουργικο δεν βαραινει.

 

_________________________________

"Samsung One Ui Weather fixed για X6 Pro" .

Δουλευει αψογα και δειχνει με ακριβεια καθε περιοχη που βρισκεται ο καθενας .

Download:

https://mega.nz/file/qZIi2SjK#exxTjDZWn0n04bmWMuC35iS1y_RS0D72c20Zr6AwVcU

 

447768874_7816419148418620_2181054786297

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα κι εγω αναβαθμίζοντας το παλιο μου F1. Πήρα το ρίσκο και το πήρα απο Aliexpress λόγω πολύ καλής τιμής 260€ τελική (12/512 & δώρο τα redmi buds 4). Οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές, είναι θεριό και η οθόνη πολύ καλη επισης. Τώρα για την μπαταρία λογικό ειναι με 1.5Κ 120hz οθόνη κ τουμπανο επεξεργαστή να μην σου κρατάει πανω απο 1 μέρα , πρέπει να συνηθίσουμε την φόρτιση , ευτυχώς είναι αρκετά γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

αναζήτώ πωλητή με τιμολόγιο 39Α για το Xiaomi Poco X6 5G Dual SIM
αυτοί του skrou & best κάνουν πως πωλούν αλλά στη πράξη δεν.

δεκτές οι υποδείξεις, ευχαριστώ

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ, όπως και σε παλιότερα κινητά με miui, προβλήματα με τις ειδοποιήσεις. Κάποιες αργούν να εμφανιστούν και άλλες εμφανίζονται όταν ξεκλειδώνω το κινητό (πχ telegram). Από ρυθμίσεις έχει βάλει No restrictions στο battery saver και background autostart. Κάποια άλλη ρύθμιση που μπορεί να λύσει το πρόβλημα;

Γενικά διαβάζω πολλοί παραπονιούνται για το συγκεκριμένα πρόβλημα και με MIUI και με HyperOS. Πρέπει δηλαδή να πάμε σε custom rom για να βρούμε την ησυχία μας;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tsigalkos said:

Παρατηρώ, όπως και σε παλιότερα κινητά με miui, προβλήματα με τις ειδοποιήσεις. Κάποιες αργούν να εμφανιστούν και άλλες εμφανίζονται όταν ξεκλειδώνω το κινητό (πχ telegram). Από ρυθμίσεις έχει βάλει No restrictions στο battery saver και background autostart. Κάποια άλλη ρύθμιση που μπορεί να λύσει το πρόβλημα;

Γενικά διαβάζω πολλοί παραπονιούνται για το συγκεκριμένα πρόβλημα και με MIUI και με HyperOS. Πρέπει δηλαδή να πάμε σε custom rom για να βρούμε την ησυχία μας;

Με την τελευταια εκδοση στο HyperOs (Xiaomi 12) δεν εχω ηχο στις ειδοποιησεις του yahoo mail και του outlook.Ερχονται εγκαιρως αλλα βουβες.  Mονο το gmail παιζει ηχο. Γενικως τα εχουν κανει σαλατα. Δοκιμασα τα παντα,ακομα και μεσα απο την εφαρμογη θεματα αλλα δεν εγινε τιποτα. Υπομονη μεχρι νεο update. Κανε μια αναφορα (ανατροφοδοτηση) μπας και το δουν

On 13/6/2024 at 8:14 ΜΜ, arel said:

αναζήτώ πωλητή με τιμολόγιο 39Α για το Xiaomi Poco X6 5G Dual SIM
αυτοί του skrou & best κάνουν πως πωλούν αλλά στη πράξη δεν.

δεκτές οι υποδείξεις, ευχαριστώ

Μηπως να εκανες μια ερωτηση στο eshop?

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε το Ali το 12/512 x6 pro με τα κουπονια στα 241€ περιπου και το 8/256 στα 211€ περιπου. Λογικα δεν θα μεινει ουτε ζελατινα συσκευασιας απουλητη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Απλά αργεί αυτό το μαγαζί να το στείλει.

Σαν τιμή άριστη!!

Απο αυτό πήρα το δικό μου πριν 2 βδομαδες το παρήγγηλα το έστειλαν την άλλη μέρα , σε 8-9 μέρες ήρθε.Εχουν βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλη συνεχεια με τις συσκευες σας. Ημουν στο διλημμα να πατησω αγορα απο το Ali το x6 pro στα 241€ αλλα εσκασε την ιδια μερα η προσφορα απο το Πλαισιο για την διαχρονική καψουρα μου Asus Zenfone 10 οποτε κατεληξα εκει. Ευχαριστώ για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, r31134 said:

Παιδες καλη συνεχεια με τις συσκευες σας. Ημουν στο διλημμα να πατησω αγορα απο το Ali το x6 pro στα 241€ αλλα εσκασε την ιδια μερα η προσφορα απο το Πλαισιο για την διαχρονική καψουρα μου Asus Zenfone 10 οποτε κατεληξα εκει. Ευχαριστώ για τις πληροφοριες

Εξαιρετική συσκευή για μένα όμως είναι μικρή οθόνη στις 5,9.

Κατα τα άλλα τα asus είναι απλά απίστευτες συσκευές. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι καιρο με μικρα κινητα με κερδισε παλι ενα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Arinos said:

Με χώρα Ελλάδα έλαβε κανείς την 1.0.8.0;

Όταν που το παρέλαβα πριν 1 βδομάδα περίπου πήγε στην 1.0.9.0 (global rom, region:greece)

Screenshot_2024-06-23-18-51-02-651_com.android.settings.jpg

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, geopapa123 said:

Όταν που το παρέλαβα πριν 1 βδομάδα περίπου πήγε στην 1.0.9.0 (global rom, region:greece)

Screenshot_2024-06-23-18-51-02-651_com.android.settings.jpg

Ευχάριστο αυτό, το περίεργο τότε είναι ότι δεν την έχει δώσει ακόμα στην EU rom με region Greece.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arinos said:

Ευχάριστο αυτό, το περίεργο τότε είναι ότι δεν την έχει δώσει ακόμα στην EU rom με region Greece.

Ναι νομιζω οτι τα δινει πιο γρηγορα σε global. Παρ' όλα αυτά η EU ισως ειναι καλυτερη γενικά  απο πλευρας bloatware

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geopapa123 said:

Ναι νομιζω οτι τα δινει πιο γρηγορα σε global. Παρ' όλα αυτά η EU ισως ειναι καλυτερη γενικά  απο πλευρας bloatware

Πέρασαν από τα χέρια μου 2 X6 Pro. Η μια με EU ROM και η άλλη με Global (MIXM).

Σαφώς καλύτερη η MIXM, με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, ram, θερμοκρασίας. Τα έχω γράψει και παραπάνω.

Πρώτα βγαίνει η MIXM και μετά η EU.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνεις άλλος πρόβλημα με το Facebook? Κολλάει και δεν φορτώνει της ενημερώσεις. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν στρώνει με τίποτα. 

Screenshot_2024-06-23-20-21-21-050_com.facebook.katana.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sotos86 said:

Εχει κάνεις άλλος πρόβλημα με το Facebook? Κολλάει και δεν φορτώνει της ενημερώσεις. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν στρώνει με τίποτα. 

Screenshot_2024-06-23-20-21-21-050_com.facebook.katana.jpg

Αν σβήσεις την εφαρμογή από τη μνήμη λογικά θα ξεκολλήσει. Έτσι έγινε σε εμένα τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...