Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ Φλεβάρη έχω, λες να δοκιμάσω;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Η αλλαγή σε Ελλάδα μπορεί να γίνει αμέσως με το που ξεκινήσει το download, δε χρειάζεται να περιμένεις άδικα.η διαδικασία συνεχίζει κανονικά. Όλο το ζήτημα είναι να εμφανιστεί η νέα έκδοση και να πατηθεί το κουμπί να ξεκινήσει το κατέβασμα.

Στην αρχη το εκανα οπως το λες αλλα το εξαφανισε μετα δηλαδη το πηρε πισω...Την δευτερη φορα περιμενα να τελιωσει η οριστικοποιηση.Τοτε εβγαλε το μηνυμα να γινει reboot τοτε το αλλαξα Ελλαδα και μετα εκανα το reboot.Μια χαρα:classic_tongue:

4 minutes ago, p_k said:

Κι εγώ Φλεβάρη έχω, λες να δοκιμάσω;

Κοιτα...Δεν ξερω τι να σου πω πως ηρθε εμενα και το εκανα σκεφτηκα οτι οι Ιταλοι ειναι φιλοι μας:classic_tongue: θα εχει μεσα  σιγουρα τα σωστα Ελληνικα CSC και ολα καλως ουτε VoLte εχασα ουτε τιποτα. Νταξει παντα υπαρχει ενα μικρο ρισκο να γινει η μακακια...:classic_tongue:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

s_nova πωs το βλεπειs με την 1.0.8.0...?..ολα οκ..?..ψηνομαι να παρανομησω και εγω..αλλα θελω να σιγουρευτω απο σενα οτι ολα οκ....πωs το γυρναμε  χωρα..?..που παμε στιs ρυθμισειs..?

..ακυρο...κατεβαινει τωρα με Ιταλια..μου εχει δεχτει ηδη χωριs να κλοτσησει επιστροφη region Ελλαδα....(ειμαι ανυπομονοs...)

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή χώρας είναι εύκολη.

Το μετά είναι αβέβαιο.

9 στις 10 περιπτώσεις είναι ασφαλής διαδικασία.

Τι γίνεται όμως αν πέσουμε στο 10%;

Και εξηγούμαι:

Όταν άλλαξα χώρα και έβαλα την Ελβετία στο Poco x5 pro, ήρθε κανονικά το update χάθηκε όμως το volte και βέβαια το WiFi calling και δεν μπορούσα να κάνω τίποτε απολύτως.

Δεν υπήρχε δηλαδή συνεργασία του παρόχου με το κινητό (ας το πω έτσι απλά).

Έφτασα στο σημείο να το δώσω και βρήκα την ησυχία μου και από τότε είπα ότι δεν πρόκειται να ξανακάνω αλλαγή χώρας.

Ο φίλος @Don_VitoCorleone τόλμησε με Ινδονησία και του βγήκε.

Δεν είχε προβλήματα.

Εγώ θα περιμένω στωικά να έρθει το  update ΟΤΑ.

 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Η αλλαγή χώρας είναι εύκολη.

Το μετά είναι αβέβαιο.

9 στις 10 περιπτώσεις είναι ασφαλής διαδικασία.

Τι γίνεται όμως αν πέσουμε στο 10%;

Και εξηγούμαι:

Όταν άλλαξα χώρα και έβαλα την Ελβετία στο Poco x5 pro, ήρθε κανονικά το update χάθηκε όμως το volte και δεν μπορούσα να κάνω τίποτε απολύτως.

Δεν υπήρχε δηλαδή συνεργασία του παρόχου με το κινητό (ας το πω έτσι απλά) Έφτασα στο σημείο να το δώσω και βρήκα την ησυχία μου και από τότε είπα ότι δεν πρόκειται να ξανακάνω αλλαγή χώρας.

Θα περιμένω στωικά να έρθει ΟΤΑ.

 

 

σου απαντω σε λιγο..ειναι στο εξαγωγη στο 50%....μακαρι να πανε ολα καλα....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Το ξεκίνησες τελικά! 😊

ειμαι οριστικοποιηση 30% και συνεχιζει..ενα αγχοs το εχω...

Link to comment
Share on other sites

Εδω να σημειώσω ότι εγώ έχω το poco x6 το απλό, όχι το pro 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SAKIS1980 said:

@p_k είσαι ο 1/1000.... 

Αν και η xiaomi λέει να μην το κάνουμε.

Για το συγκεκριμένο ζήτημα είχα επικοινωνήσει και με την εξυπηρέτηση πελατών εδώ στην Ελλάδα και μου είπαν ότι δεν συνιστάται, αλλά δεν θα μπορούσαν να πουν και κάτι άλλο αυτοί.

Ήταν η πρώτη φορά που μου συνέβη κάτι τέτοιο φίλε.

Και σε άλλες περιπτώσεις στο παρελθόν έχω κάνει αλλαγή χώρας χωρίς κανένα πρόβλημα.

Just now, Arinos said:

Γιατί υπάρχει όμως αυτή η καθυστέρηση;

Ας ελπίσουμε να πήγαν όλα καλά στον φίλο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δοξα τον θεο..ολα οκ παιδια...σε X6 Pro....Volte & WiFi calling ενεργα...στο restart μου εβγαλε bloatware 7..8 apps τυπου booking.com..και κατι games τηs κακιαs ωραs..πηραν ποδι delete και ολα οκ...

1.jpg

2.jpg

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, p_k said:

Εδω να σημειώσω ότι εγώ έχω το poco x6 το απλό, όχι το pro 

Συμφορουμίτη, μήπως θα ήταν καλύτερα να έγραφες στο δίπλα θέμα του απλού Poco για αυτά?

Δεν νομίζω ότι στο εδώ θέμα ενδιαφέρει τους υπόλοιπους γιατί αργεί η αναβάθμιση στο απλό Poco X6....

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fulgore1 said:

Συμφορουμίτη, μήπως θα ήταν καλύτερα να έγραφες στο δίπλα θέμα του απλού Poco για αυτά?

Δεν νομίζω ότι στο εδώ θέμα ενδιαφέρει τους υπόλοιπους γιατί αργεί η αναβάθμιση στο απλό Poco X6....

 

Ναι φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο, θα γράφω πλέον εκεί, απλώς εκεί δεν υπάρχουν τόσο πολλές συζητήσεις.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω όμως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω υπομονετικά... Αν είχα vodafone, cosmote, θα το είχα κάνει, αλλά με το vowifi της wind δεν είναι να παίζεις 😨 Διάβαζα στο αντίστοιχο νήμα για περιπτώσεις που ακόμα και με συμβατό κινητό δεν ενεργοποιούταν, οπότε να μην πάθουμε καμιά ζημιά...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, p_k said:

Τι πιστεύεις;

Δεν ξερω με τι προυποθεση ακολουθειται το χρονοδιαγραμμα Ενημερωσεων και μας εχουν να ερχεται σε μας πιο αργα.Παντως εχουν λογους πχ. Αναλογα πωλησεις κτλ.λεω εγω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λογικό να κοιτάει τις πωλήσεις ανά χώρα και να δίνει προτεραιότητα αφού δεν μπορεί να υποστηρίξει την Global ταυτόχρονα παντού.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Δεν ξερω με τι προυποθεση ακολουθειται το χρονοδιαγραμμα Ενημερωσεων και μας εχουν να ερχεται σε μας πιο αργα.Παντως εχουν λογους πχ. Αναλογα πωλησεις κτλ.λεω εγω τωρα...

S_nova μου θυμιζειs παλι ποια γραμματοσειρα ειχεs γραψει στην σελιδα 6 οτι χρησιμοποιειs..?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christos_Tz said:

S_nova μου θυμιζειs παλι ποια γραμματοσειρα ειχεs γραψει στην σελιδα 6 οτι χρησιμοποιειs..?

SF Pro Text B 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Ναι φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο, θα γράφω πλέον εκεί, απλώς εκεί δεν υπάρχουν τόσο πολλές συζητήσεις.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω όμως.

Συμφορουμίτη, γράψε και στο εδώ θέμα, απλά σε αυτό που ρωτάς συγκεκριμένα περί Android 14, δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανένας κάτοχος των συσκευών του θέματος, άρα τσάμπα το αναφέρεις.

Από εκεί και πέρα, το όλο θέμα ξεκίνησε αρχές του χρόνου που η αναβάθμιση από miUi σε HyperOS έχει δημιουργήσει άπειρα προβλήματα στον κόσμο, γιαυτό και καθυστερεί, κυρίως σε Redmi και Poco μεριά.

Η κάνεις υπομονή γενικά με Xiaomi/Redmi/Poco σε αυτό το κομμάτι ή με την πρώτη ευκαιρία πας σε εταιρεία με καλύτερη υποστήριξη βλέπε Google, Samsung κλπ.

Εγώ όπως έγραψα και στο δίπλα θέμα, μένω με το X6 pro μέχρι τις γιορτές/black friday και αναλόγως τι παίξει σε προσφορά τότε, βλέποντας και κάνοντας.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christos_Tz said:

SF Pro Text B δηλαδη Bold..??

Ε ειναι ψιλο-Bold υπαρχουν και ποιο εντονα ακομα...Ειμαι της γνωμης να εχουμε καλυτερα αυτες τις γραμματοσειρες για να μην καψουμε τα ματια στο ζουμ με κατι αλλες χαζες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...