Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 19/8/2024 at 10:10 ΠΜ, megatr0n said:

Χαχαχα ειναι αστειοι. Ποιος χρηστης S24U θα το αφησει για να παρει το... flip;;
Aντε για το Fold ναι, αλλα και παλι η χρηματικη διαφορα που πρεπει να δωσει ειναι μεγαλη. 
Ο αποφασισμενος αγοραστης θα το παρει το Fold, ασχετως πότε θα δωσει την 6.1.1 η Sammy στο S24U.

Πόσο δίκιο έχεις..... ακόμη η κάμερα υστερεί σε νύχτα και άλλα πολλά..... σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες... μέχρι να την φτιάξουν βγήκε το 25U 😤😤😤

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lepe_21 said:

Πόσο δίκιο έχεις..... ακόμη η κάμερα υστερεί σε νύχτα και άλλα πολλά..... σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες... μέχρι να την φτιάξουν βγήκε το 25U 😤😤😤

7 χρόνια ενημερώσεων ... Τι όχι? 

Τι σε νοιάζει αν βγει το 25, με αυτή τη λογική ας έλεγαν 1 χρόνο ενημέρωσεων . -

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, EricssonyFan said:

7 χρόνια ενημερώσεων ... Τι όχι? 

Τι σε νοιάζει αν βγει το 25, με αυτή τη λογική ας έλεγαν 1 χρόνο ενημέρωσεων . -

Μας δουλεύουν... αυτό ξέρω...😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread (είδα ένα γενικό για θηκες 24 series, αλλα σαν να το εχουν σταματησει?).

Ενδιαφέρομαι για θήκη magsafe compatible, εννοείτε για το s24 ultra. Είδα spigen tough armor και slim armor. MagFit και τα δύο. Απόψεις? Εμπειρίες? Προτάσεις (και για άλλες μαρκες)?

Ευχαριστώ

 

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ng76 said:

Καλησπέρα.

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread (είδα ένα γενικό για θηκες 24 series, αλλα σαν να το εχουν σταματησει?).

Ενδιαφέρομαι για θήκη magsafe compatible, εννοείτε για το s24 ultra. Είδα spigen tough armor και slim armor. MagFit και τα δύο. Απόψεις? Εμπειρίες? Προτάσεις (και για άλλες μαρκες)?

Ευχαριστώ

 

Σου απαντώ εδώ αν και δεν είναι το ανάλογο θέμα.. 🙂 

Έχω δοκιμάσει ένα σκασμό αξεσουάρ, θήκες τζάμια βάσης φορτιστές τα τελευταία χρόνια και με το s24 ultra τελευταία.. 

Κατέληξα σε αυτή την πανέμορφη και ποιοτική θήκη, 

https://www.benks.com/products/montage-armorpro-case-built-with-kevlar®-for-samsung-galaxy-s24-ultra

Magsafe κανονικά. 

Σ αυτή την βάση για το αυτοκίνητο, 

https://www.benks.com/products/magnetic-wireless-car-charger?_pos=17&_sid=1e8319570&_ss=r

Δεν κάνει κιχ τόσους μήνες που την έχω, κολλάει δυνατά, και είναι και φορτιστής αν θελήσεις ποτέ να φορτίσεις στο αυτοκίνητο. 

Και από tempered έχω καταλήξει σε spigen, 

https://www.skroutz.gr/s/49383464/Spigen-Glas-tr-ez-Fit-2-pack-Screen-Protector-2tmch-Galaxy-S24-Ultra-AGL07495.html

Τόσα χρόνια περίμενα φλατ οθόνη μόνο και μόνο με ένα απλό tempered χωρίς UV κτλ,να χαρώ την συσκευή. 

Επίσης να ρωτήσω και εγώ, ψάχνω έναν magsafe wireless charger για κομοδίνο γραφείο, αλλά να μπορεί να φορτίσει κινητό (με την θήκη magsafe που έχω) και galaxy watch (το 5 προ που έχω) ταυτόχρονα. 

Έχετε να προτείνετε κάτι? 

 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση. Έχω αγοράσει ένα powerbank της Baseus και συγκεκριμένα αυτόν https://eu.baseus.com/products/adaman-power-bank-65w-20000mah?srsltid=AfmBOoqnrc4haLDqpWP8xYno8p0D7Vu30R9uYC3mlB8NNSzocurne94_ 

αλλά το τηλέφωνο δε φορτίζει με τίποτα. Με το που συνδέω το καλώδιο, μου λέει η συσκευή USB δεν υποστηρίζεται.

Έχετε καμιά ιδέα;

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι η φόρτιση στο S24 Ultra είναι πολύ προβληματική με οτιδήποτε δεν είναι Samsung.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, LOUKASGR said:

Παίδες ερώτηση. Έχω αγοράσει ένα powerbank της Baseus και συγκεκριμένα αυτόν https://eu.baseus.com/products/adaman-power-bank-65w-20000mah?srsltid=AfmBOoqnrc4haLDqpWP8xYno8p0D7Vu30R9uYC3mlB8NNSzocurne94_ 

αλλά το τηλέφωνο δε φορτίζει με τίποτα. Με το που συνδέω το καλώδιο, μου λέει η συσκευή USB δεν υποστηρίζεται.

Έχετε καμιά ιδέα;

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι η φόρτιση στο S24 Ultra είναι πολύ προβληματική με οτιδήποτε δεν είναι Samsung.

Περίεργο... Υποστηρίζει και PD απ' ότι βλέπω. Τον δοκίμασες με άλλες συσκευές αν δουλεύει; Δοκίμασες όλες τις θύρες; εγώ φορτίζω με έναν Anker πάντως χωρίς πρόβλημα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kountoura said:

Επίσης να ρωτήσω και εγώ, ψάχνω έναν magsafe wireless charger για κομοδίνο γραφείο, αλλά να μπορεί να φορτίσει κινητό (με την θήκη magsafe που έχω) και galaxy watch (το 5 προ που έχω) ταυτόχρονα. 

Έχετε να προτείνετε κάτι? 

 

Δε βγαζει τιποτα καλο η Pitaka;

 

 

10 minutes ago, am13704 said:

Στην παραλία Η οθόνη δεν είναι καθόλου φωτεινή. Τι πρόβλημα έχω βρε παιδιά; 

Απλα ζεσταινεται η συσκευη και ριχνει φωτεινοτητα. Ολα τα κινητα το κανουν (με διαφορετικη αντοχη το καθενα).

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κάνει με το παραμικρό, χειρότερο από samsung των 300 ευρώ που έχει ο γιος μου φαίνεται η οθόνη. Λες να φταίει η θήκη; έχω spigen 

Link to comment
Share on other sites

Για άστο χωρίς θήκη να δεις πόσο γρήγορα η αργά ζεσταίνεται.  Πάντως να ξέρεις στην παραλία κ μένα στο 10 λεπτο το πολύ  την ρίχνει την φωτεινότητα. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kountoura said:

Σου απαντώ εδώ αν και δεν είναι το ανάλογο θέμα.. 🙂 

Έχω δοκιμάσει ένα σκασμό αξεσουάρ, θήκες τζάμια βάσης φορτιστές τα τελευταία χρόνια και με το s24 ultra τελευταία.. 

Κατέληξα σε αυτή την πανέμορφη και ποιοτική θήκη, 

https://www.benks.com/products/montage-armorpro-case-built-with-kevlar®-for-samsung-galaxy-s24-ultra

Magsafe κανονικά. 

Σ αυτή την βάση για το αυτοκίνητο, 

https://www.benks.com/products/magnetic-wireless-car-charger?_pos=17&_sid=1e8319570&_ss=r

Δεν κάνει κιχ τόσους μήνες που την έχω, κολλάει δυνατά, και είναι και φορτιστής αν θελήσεις ποτέ να φορτίσεις στο αυτοκίνητο. 

Και από tempered έχω καταλήξει σε spigen, 

https://www.skroutz.gr/s/49383464/Spigen-Glas-tr-ez-Fit-2-pack-Screen-Protector-2tmch-Galaxy-S24-Ultra-AGL07495.html

Τόσα χρόνια περίμενα φλατ οθόνη μόνο και μόνο με ένα απλό tempered χωρίς UV κτλ,να χαρώ την συσκευή. 

Επίσης να ρωτήσω και εγώ, ψάχνω έναν magsafe wireless charger για κομοδίνο γραφείο, αλλά να μπορεί να φορτίσει κινητό (με την θήκη magsafe που έχω) και galaxy watch (το 5 προ που έχω) ταυτόχρονα. 

Έχετε να προτείνετε κάτι? 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Όσο για magsafe duo chargers δεν έχω, άρα δεν μπορώ να απαντήσω (βάσει προσωπικής εμπειρίας). Έχω ακούσει όμως καλά για Anker, Belkin, ESR...

Ας μας πουν και αυτοί που το έχουν την εμπειρία τους!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ng76 said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Όσο για magsafe duo chargers δεν έχω, άρα δεν μπορώ να απαντήσω (βάσει προσωπικής εμπειρίας). Έχω ακούσει όμως καλά για Anker, Belkin, ESR...

Ας μας πουν και αυτοί που το έχουν την εμπειρία τους!

Σχεδόν Όλες οι μάρκες στα χαρακτηριστικά τους γράφουν κινητό συμβατό με magsafe, αλλά στο ρολόι ξεκάθαρα ότι μόνο για Apple watch. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kountoura said:

Σχεδόν Όλες οι μάρκες στα χαρακτηριστικά τους γράφουν κινητό συμβατό με magsafe, αλλά στο ρολόι ξεκάθαρα ότι μόνο για Apple watch. 

Για δες εδω:

 https://jasper.gr/5949419000094-techsuit-wireless-charging-station-4in1-b-18-for-phone-buds-galaxy-watch-folding-design-black.html

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2024 at 8:52 ΜΜ, EricssonyFan said:

 

Μάθαμε μήπως καταλάθος πότε βγαίνει η αναβάθμιση..6.1.1.... γιατί μας δουλεύουν κανονικά ,😤😤🤮🤮🤮

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, lepe_21 said:

Μάθαμε μήπως καταλάθος πότε βγαίνει η αναβάθμιση..6.1.1.... γιατί μας δουλεύουν κανονικά ,😤😤🤮🤮🤮

Μάλλον ποτέ χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, challenge143 said:

Για άστο χωρίς θήκη να δεις πόσο γρήγορα η αργά ζεσταίνεται.  Πάντως να ξέρεις στην παραλία κ μένα στο 10 λεπτο το πολύ  την ρίχνει την φωτεινότητα. 

Δυστυχώς το I Phone του φίλου μου είναι τέρμα φωτεινό παρόλο που ασχολείται συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Το πήρα χθες και μου έβαλε ένα τζαμακι αλλά το δαχτυλικο  αποτύπωμα  δεν πιάνει  με τίποτα  και το έχω και 100 φορές! Λέτε να είναι τζάμι.; μου έβαλε ένα τζάμι που είναι με σαν τρύπα  στην θέση που είναι το δαχτυλικο  και καλά για να πιάνει.. αλλά τίποτα! 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνεις δεν το έχει δοκιμάσει μαζί με 15 pro max να πει 2 λόγια για την απόδοση της κάμερας τη νυχτα...? 

Καλημέρα 

 

:cool:
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Παιδιά ερώτηση. Το πήρα χθες και μου έβαλε ένα τζαμακι αλλά το δαχτυλικο  αποτύπωμα  δεν πιάνει  με τίποτα  και το έχω και 100 φορές! Λέτε να είναι τζάμι.; μου έβαλε ένα τζάμι που είναι με σαν τρύπα  στην θέση που είναι το δαχτυλικο  και καλά για να πιάνει.. αλλά τίποτα! 

Με κάποιο της προκοπής τζαμακι το δακτυλικο πιάνει μια χαρά. 

Με κανένα τζαμακι η αμεσότητα δεν είναι η ίδια όπως με γυμνή οθόνη, αλλά σε καμία περίπτωση δεν το λες πρόβλημα. 

Αντί για ακαριαία, χρειάζεται 1 δευτερόλεπτο. Αυτή είναι η "ζημιά". 1 δευτερόλεπτο και λίγο μεγαλύτερη πίεση. 

Το συνηθίζεις. 

Πιστεύω το τζαμακι σου φταίει. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margaritagr said:

Τελικά κάνεις δεν το έχει δοκιμάσει μαζί με 15 pro max να πει 2 λόγια για την απόδοση της κάμερας τη νυχτα...? 

Καλημέρα 

 

200 φωτο τη νυχτα να τραβηξεις, δεν υπαρχει συσκευη που να ειναι και στις 200 η καλυτερη. Σε καποια σεναρια θα ειναι καλυτερο το ενα, σε καποια το αλλο.
Γενικα τη νυχτα, μεταξυ 15 Pro Max και S24U ισως στην πλειοψηφια των περιπτωσεων να ειναι καλυτερο ο iPhone.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον συμφορουμιτη.

Είχα κάποια στιγμή και τα 2 κι έβγαζα αρκετές φωτό (ημέρα και νύχτα)

7 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Παιδιά ερώτηση. Το πήρα χθες και μου έβαλε ένα τζαμακι αλλά το δαχτυλικο  αποτύπωμα  δεν πιάνει  με τίποτα  και το έχω και 100 φορές! Λέτε να είναι τζάμι.; μου έβαλε ένα τζάμι που είναι με σαν τρύπα  στην θέση που είναι το δαχτυλικο  και καλά για να πιάνει.. αλλά τίποτα! 

Τσεκαρε αν είναι ενεργοποιημένη η ευαισθησία αφής και ξαναπερνα τα δαχτυλικα από την αρχή.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, megatr0n said:

200 φωτο τη νυχτα να τραβηξεις, δεν υπαρχει συσκευη που να ειναι και στις 200 η καλυτερη. Σε καποια σεναρια θα ειναι καλυτερο το ενα, σε καποια το αλλο.
Γενικα τη νυχτα, μεταξυ 15 Pro Max και S24U ισως στην πλειοψηφια των περιπτωσεων να ειναι καλυτερο ο iPhone.

Όντως έτσι είναι...και εγώ έχω το iPhone 15 pro και κάνω συνέχεια σύγκριση και φωτογραφίες και βίντεο... μικρές οι διαφορές και στα δύο...και όλα σε φουλ αναλύσεις.., καλύτερο σε νυχτερινό το iPhone τις περισσότερες φορές... Γνώμη μου πάντα...😊

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, lepe_21 said:

καλύτερο σε νυχτερινό το iPhone τις περισσότερες φορές

Τώρα που θα μπει ο Αύγουστος και θα πάρουμε το Update όμως;; Θα δείτε πια συσκευή θα είναι καλύτερη!

Oh wait.....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τζαμι της spigen που εχει τα περισοτερα θετικα σχολια στο skroutz. Περιμενω να δω γιατι πηρα ενα απο το facebook σαν αφη και στο spen καλα τα παει αλλα αφηνει πολλα περιθώρια και φαίνεται χαλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...