Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 5/5/2024 at 2:01 ΜΜ, Dimitris_w said:

Πίστεψε με το 23 είναι πολύ καλύτερη συσκευή . Εμένα μην με λαμβάνεις υπόψιν σου τον κόσμο που μου φέρνει πίσω τη συσκευές γιατί είναι δυσαρεστημένος από την οθόνη ούτε αυτόν να πιστέψω δηλαδή? Γιατί στο εξωτερικό μπορείς κανονικά να χρησιμοποιείς τη συσκευή για 14 μέρες και να την επιστρέψεις χρησιμοποιημένη δεν υπάρχει κανένα όριο και μάντεψε ποιες συσκευές μου φέρουνε σχεδόν καθημερινά για επιστροφή. Καλά τα λες για το ΑΙ αλλά πίστεψέ με όταν βγάζεις φωτογραφία το βράδυ κανένα samsung δεν μπορεί να σε σώσει. Και αυτά είναι δεδομένα δεν είναι αερολογίες. Τράβηξα στη φιλανδία βράδυ με αισθητήρα μία σίντσας και με το samsung και το samsung δεν τράβηξε τίποτα . Το xiaomi στη φιλανδία τελείως βράδυ σκοτεινά μέσα στο δάσος και τραβούσε μια χαρά!!! Όποιος είναι προκατειλημένος δεν με ενδιαφέρει απόψή του. Όταν λέμε μία άποψη και οι κάποιοι είναι κολλημένη σε φάση φανατισμού τότε πραγματικά δεν αξίζει ούτε καν να ασχολείσαι 

Εγω θα δεχτω πως δοκιμασες πολλες συσκευες κι εφοσων λοιπον γνωριζεις πολλα γιατι δεν εμεινες σ ενα honor magic6 pro που ειναι καλυτερο στα νυχτερινα απ το xiaomi,κι ισως και γενικα σαν συσκευη,γιατι θα τολμουσα να πω πως η κατευθυνση σου στο τηλεφωνο της xiaomi κι η "επιθεση" στο πολυ καλο τηλεφωνο της samsung,θα μπορουσε να χαρακτηριστει κατευθυνομενη.

Edited by vasilis69
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2024 at 5:53 ΜΜ, miltos74 said:

Ρε παιδιά πάλι τσακωμοι σε θέμα????

Ήμαρτον. Τι έγινε...σας κάηκε το αρνί σήμερα?

Πάντα για κάτι θα βρίσκουμε να μαλώνουμε. 

Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό. Είχα μέχρι το s21 ultra. Τώρα είμαι με fold και huawei p60 pro.

Το δεύτερο εάν το δώσεις δωρεάν εδώ μέσα θα το κράξουν επειδή δεν έχει το android που ξέρουμε όλοι out of the box. Εγώ το θεωρώ κινητήρα. Το τι θεωρώ εγώ και τι ο διπλανός μου είναι μεγάλη ιστορία και άκρη δεν βρίσκουμε.

Για το s24 ultra. Είμαι σε φάση που ψάχνομαι για την αγορά του. Από την ημέρα που βγήκε παρακολουθώ το νήμα.  Στην αρχή υπήρχαν παράπονα. Αρκετά θα έλεγα. Το ιδιο κάθε φορά με τη σειρά S και ειδικαντα ultra. Μετά παντα έστρωνε η  κατάσταση.  Το ιδιο παρατηρούσα και εδώ. Μέχρι το ξέσπασμα του Δημήτρη. 

Φίλε Δημήτρη εάν δεν σε βόλεψε το κινητό καλά έκανες και το άλλαξες. Σε καταλαβαίνω μέχρι ένα σημείο για την αγανακτησή σου αλλά μέχρι εκεί.

Δεν μπορείς φίλε να τα έχεις όλα σε ένα κινητό.

Θα είμαι απόλυτα.ειλικρινης μαζί σου όπως και με όλα τα παιδιά εδώ μέσα.

Όπως είπα έχω τα συγκεκριμένα 2 κινητα αυτή την εποχή στην κατοχή μου.

Και όμως κανένα δεν με καλύπτει πλήρως. 

Φωτογραφία, και φορητοτητα το huawei.

Άνεση να βλέπω και όλο το οικοσύστημα της google το fold.

Και όμως μου λείπει για τη δουλειά μου το πενάκι από το note 20 ultra που είχα κάποτε. Και είναι ο λόγος που θέλω το s24 ultra. 

Βλέπεις λοιπόν ότι για τις δικές μου και μόνο ανάγκες θέλω 3 διαφορετικά κινητα. Κανένα δεν μου καλύπτει όλες τις ανάγκες μου πλήρως.

Σε όλο αυτό υπάρχουν 2 σοβαρά προβλήματα. 

1. Οικονομικοί λόγοι να μπορείς να τα έχεις και τα 3.

2. Φορητοτητα. Τραγικό να κουβαλάς 3 κινητα μαζί σου την ίδια στιγμή.

Συμπέρασμα. Προφανώς πρέπει να ζυγίσω ποιο καλύπτει τις βασικότερες ανάγκες μου και μετά στις υπόλοιπες ανάγκες μου να είναι αξιοπρεπεστατο.

Οι τελευταίες 2 γραμμές πρέπει να αποτελούν και την αρχή που θα διέπει την απόφαση μας για το ποιο κινητό θα αγοράζουμε. 

 

Sorry για το σεντόνι αδέρφια. Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία. Όλα τα άλλα φτιάχνονται. 

 

On 5/5/2024 at 5:53 ΜΜ, miltos74 said:

Ρε παιδιά πάλι τσακωμοι σε θέμα????

Ήμαρτον. Τι έγινε...σας κάηκε το αρνί σήμερα?

Πάντα για κάτι θα βρίσκουμε να μαλώνουμε. 

Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό. Είχα μέχρι το s21 ultra. Τώρα είμαι με fold και huawei p60 pro.

Το δεύτερο εάν το δώσεις δωρεάν εδώ μέσα θα το κράξουν επειδή δεν έχει το android που ξέρουμε όλοι out of the box. Εγώ το θεωρώ κινητήρα. Το τι θεωρώ εγώ και τι ο διπλανός μου είναι μεγάλη ιστορία και άκρη δεν βρίσκουμε.

Για το s24 ultra. Είμαι σε φάση που ψάχνομαι για την αγορά του. Από την ημέρα που βγήκε παρακολουθώ το νήμα.  Στην αρχή υπήρχαν παράπονα. Αρκετά θα έλεγα. Το ιδιο κάθε φορά με τη σειρά S και ειδικαντα ultra. Μετά παντα έστρωνε η  κατάσταση.  Το ιδιο παρατηρούσα και εδώ. Μέχρι το ξέσπασμα του Δημήτρη. 

Φίλε Δημήτρη εάν δεν σε βόλεψε το κινητό καλά έκανες και το άλλαξες. Σε καταλαβαίνω μέχρι ένα σημείο για την αγανακτησή σου αλλά μέχρι εκεί.

Δεν μπορείς φίλε να τα έχεις όλα σε ένα κινητό.

Θα είμαι απόλυτα.ειλικρινης μαζί σου όπως και με όλα τα παιδιά εδώ μέσα.

Όπως είπα έχω τα συγκεκριμένα 2 κινητα αυτή την εποχή στην κατοχή μου.

Και όμως κανένα δεν με καλύπτει πλήρως. 

Φωτογραφία, και φορητοτητα το huawei.

Άνεση να βλέπω και όλο το οικοσύστημα της google το fold.

Και όμως μου λείπει για τη δουλειά μου το πενάκι από το note 20 ultra που είχα κάποτε. Και είναι ο λόγος που θέλω το s24 ultra. 

Βλέπεις λοιπόν ότι για τις δικές μου και μόνο ανάγκες θέλω 3 διαφορετικά κινητα. Κανένα δεν μου καλύπτει όλες τις ανάγκες μου πλήρως.

Σε όλο αυτό υπάρχουν 2 σοβαρά προβλήματα. 

1. Οικονομικοί λόγοι να μπορείς να τα έχεις και τα 3.

2. Φορητοτητα. Τραγικό να κουβαλάς 3 κινητα μαζί σου την ίδια στιγμή.

Συμπέρασμα. Προφανώς πρέπει να ζυγίσω ποιο καλύπτει τις βασικότερες ανάγκες μου και μετά στις υπόλοιπες ανάγκες μου να είναι αξιοπρεπεστατο.

Οι τελευταίες 2 γραμμές πρέπει να αποτελούν και την αρχή που θα διέπει την απόφαση μας για το ποιο κινητό θα αγοράζουμε. 

 

Sorry για το σεντόνι αδέρφια. Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία. Όλα τα άλλα φτιάχνονται. 

 

On 5/5/2024 at 5:53 ΜΜ, miltos74 said:

Ρε παιδιά πάλι τσακωμοι σε θέμα????

Ήμαρτον. Τι έγινε...σας κάηκε το αρνί σήμερα?

Πάντα για κάτι θα βρίσκουμε να μαλώνουμε. 

Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό. Είχα μέχρι το s21 ultra. Τώρα είμαι με fold και huawei p60 pro.

Το δεύτερο εάν το δώσεις δωρεάν εδώ μέσα θα το κράξουν επειδή δεν έχει το android που ξέρουμε όλοι out of the box. Εγώ το θεωρώ κινητήρα. Το τι θεωρώ εγώ και τι ο διπλανός μου είναι μεγάλη ιστορία και άκρη δεν βρίσκουμε.

Για το s24 ultra. Είμαι σε φάση που ψάχνομαι για την αγορά του. Από την ημέρα που βγήκε παρακολουθώ το νήμα.  Στην αρχή υπήρχαν παράπονα. Αρκετά θα έλεγα. Το ιδιο κάθε φορά με τη σειρά S και ειδικαντα ultra. Μετά παντα έστρωνε η  κατάσταση.  Το ιδιο παρατηρούσα και εδώ. Μέχρι το ξέσπασμα του Δημήτρη. 

Φίλε Δημήτρη εάν δεν σε βόλεψε το κινητό καλά έκανες και το άλλαξες. Σε καταλαβαίνω μέχρι ένα σημείο για την αγανακτησή σου αλλά μέχρι εκεί.

Δεν μπορείς φίλε να τα έχεις όλα σε ένα κινητό.

Θα είμαι απόλυτα.ειλικρινης μαζί σου όπως και με όλα τα παιδιά εδώ μέσα.

Όπως είπα έχω τα συγκεκριμένα 2 κινητα αυτή την εποχή στην κατοχή μου.

Και όμως κανένα δεν με καλύπτει πλήρως. 

Φωτογραφία, και φορητοτητα το huawei.

Άνεση να βλέπω και όλο το οικοσύστημα της google το fold.

Και όμως μου λείπει για τη δουλειά μου το πενάκι από το note 20 ultra που είχα κάποτε. Και είναι ο λόγος που θέλω το s24 ultra. 

Βλέπεις λοιπόν ότι για τις δικές μου και μόνο ανάγκες θέλω 3 διαφορετικά κινητα. Κανένα δεν μου καλύπτει όλες τις ανάγκες μου πλήρως.

Σε όλο αυτό υπάρχουν 2 σοβαρά προβλήματα. 

1. Οικονομικοί λόγοι να μπορείς να τα έχεις και τα 3.

2. Φορητοτητα. Τραγικό να κουβαλάς 3 κινητα μαζί σου την ίδια στιγμή.

Συμπέρασμα. Προφανώς πρέπει να ζυγίσω ποιο καλύπτει τις βασικότερες ανάγκες μου και μετά στις υπόλοιπες ανάγκες μου να είναι αξιοπρεπεστατο.

Οι τελευταίες 2 γραμμές πρέπει να αποτελούν και την αρχή που θα διέπει την απόφαση μας για το ποιο κινητό θα αγοράζουμε. 

 

Sorry για το σεντόνι αδέρφια. Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία. Όλα τα άλλα φτιάχνονται. 

Χρονια πολλα.Νομιζω πως αν δεν υπαρχουν επαγγελματικες αναγκες,το να εχει καποιος πανω του πανω απο ενα κινητο,χανει απο λειτουργικοτητα.Ο σκοπος τους ειναι να μας κανει την ζωη πιο ευκολη κι απλη,οχι πολυσυνθετη.Τωρα αν καποιος-α δεν κανει το "επαγγελμα" του-ης ινφλουενσερ και δεν αυτοφωτογραφιζεται ολη την ωρα ή δεν βγαζει καθε μερα φωτο στα μαυρα σκοταδια,οπου θελει να τα κανει να φαινονται μερα,η samsung βγαζει μια χαρα  εως αριστες φωτογραφιες(παντα για smartphone μιλωντας).Η εταιρεια αυτη "πουλαει" τ οτι ειμαι καλη εως πολυ καλη(οχι αριστη)παντου,στο κατω κατω τελειο δεν υπαρχει,κι αυτο αγοραζεις,ενα overall πολυ καλο τηλεφωνο,που σου κανει την ζωη ευκολη και θα δουλευει απροβληματιστα οπως καθε τηλεφωνο της απ την σειρα S  εδω και πολλα χρονια.

Edited by vasilis69
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερον βιντεο που δειχνει οτι πολλες φορες οταν φυγουν οι ταμπελες ο κοσμος αντιλαμβανεται διαφορετικα τα πραγματα....

(Αυτο ισχυει για ολα τα κινητα για να μην παρεξηγηθώ)

 

https://youtu.be/ZMUKgxSi4wY

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Ενα ενδιαφερον βιντεο που δειχνει οτι πολλες φορες οταν φυγουν οι ταμπελες ο κοσμος αντιλαμβανεται διαφορετικα τα πραγματα....

(Αυτο ισχυει για ολα τα κινητα για να μην παρεξηγηθώ)

 

https://youtu.be/ZMUKgxSi4wY

Οι διαφορες στις φωτο στις "ναυαρχιδες" των εταιρειων ειναι πια δυσδιακριτες και μονο ενας που ασχολειται επαγγελματικα με το θεμα μπορει να διακρινει μια φωτο,που σ εμας μπορει να φαινεται εξαιρετικη,να μας πει αν οντως τα χρωματα ειναι σωστα,η εκθεση,η αντιθεση κλπ κλπ.Εχει ομως αυτο τοσο μεγαλη σημασια?αν κατι εμας μας ικανοποιει και μας αρεσει γιατι θα πρεπει να δουμε χιλια συγκριτικα του ενος μαζι με του αλλου κι ολα αυτα μαζι με καποιο αλλο και μαλιστα σε τυφλο τεστ να μην ειναι ευκολος ο διαχωρισμος του ποιο ειναι ποιο?Θελω να πω ναι,οταν αγοραζεις κατι ακριβο θες να ειναι το απολυτο σε ολα,αλλα απλα αυτο δεν υπαρχει.Αν η συσκευη μας υπερκαλυπτει στην καθημερινοτητα μας,αυτο που μενει ειναι αν σ αρεσει το  ios ή το android,το ποσα αξεσουαρ μπορεις να βρεις,το τι υποστηριξη εχεις σ ενημερωσεις,διορθωσεις κλπ και το ποσο γρηγορα επισκευαζεται σε περιπτωση βλαβης.Ειναι γεγογονος πως δινουμε(κι εγω) μεγαλη σημασια στο αν το κινητο μας ειναι μια σουπερ ντουπερ φωτογραφικη μηχανη,οταν οι περισσοτεροι απο εμας θα δουμε τις φωτο και τα βιντεο που εχουμε τραβηξει στην μικρη οθονη του smartphone μας και δεν προκειται ποτε να κανουμε μια φωτογραφικη αναλυση σε μεγαλη οθονη,η οποια στην ουσια ειναι κι ανευ σημασιας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vasilis69 said:

Οι διαφορες στις φωτο στις "ναυαρχιδες" των εταιρειων ειναι πια δυσδιακριτες και μονο ενας που ασχολειται επαγγελματικα με το θεμα μπορει να διακρινει μια φωτο,που σ εμας μπορει να φαινεται εξαιρετικη,να μας πει αν οντως τα χρωματα ειναι σωστα,η εκθεση,η αντιθεση κλπ κλπ.Εχει ομως αυτο τοσο μεγαλη σημασια?αν κατι εμας μας ικανοποιει και μας αρεσει γιατι θα πρεπει να δουμε χιλια συγκριτικα του ενος μαζι με του αλλου κι ολα αυτα μαζι με καποιο αλλο και μαλιστα σε τυφλο τεστ να μην ειναι ευκολος ο διαχωρισμος του ποιο ειναι ποιο?Θελω να πω ναι,οταν αγοραζεις κατι ακριβο θες να ειναι το απολυτο σε ολα,αλλα απλα αυτο δεν υπαρχει.Αν η συσκευη μας υπερκαλυπτει στην καθημερινοτητα μας,αυτο που μενει ειναι αν σ αρεσει το  ios ή το android,το ποσα αξεσουαρ μπορεις να βρεις,το τι υποστηριξη εχεις σ ενημερωσεις,διορθωσεις κλπ και το ποσο γρηγορα επισκευαζεται σε περιπτωση βλαβης.Ειναι γεγογονος πως δινουμε(κι εγω) μεγαλη σημασια στο αν το κινητο μας ειναι μια σουπερ ντουπερ φωτογραφικη μηχανη,οταν οι περισσοτεροι απο εμας θα δουμε τις φωτο και τα βιντεο που εχουμε τραβηξει στην μικρη οθονη του smartphone μας και δεν προκειται ποτε να κανουμε μια φωτογραφικη αναλυση σε μεγαλη οθονη,η οποια στην ουσια ειναι κι ανευ σημασιας.

Σωστό.  Εγώ πχ σκέφτομαι σοβαρά μετά από το s4 που είμαι στην samsung να αλλάξω σε ios στο επόμενο κινητό και αυτό για την τελείως fail εκκίνηση της κυκλοφορίας με την για ένα μηνα καθυστέρηση της ενημέρωσης. Αυτό με πείραξε περισσότερο.  Το ότι κυκλοφόρησαν κάτι που δεν ήταν έτοιμο. Βέβαια θα τα φτιάξουν δε λέω αλλά και πάλι. Μη βγάλεις το 2025 κινητό και βγάλε κάτι έτοιμο το 2026.

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2024 at 7:53 ΜΜ, redcom7 said:

Βάλε Gboard... Δουλεύει μια χαρά

Σε πιο πράγμα φίλε μου?

 

Τί δεν σου δουλεύει σωστά?

Όλα δουλεύουν αρκετά καλά εκτός από την κάμερα,η κάμερα στις νυχτερινές είναι απελπισία,και δεν μιλάμε να φωτογραφίζεις δέντρα,αν πας κάπου με φώτα και χρώματα και δοκιμάσεις, θα το πετάξεις εκείνη την στιγμή.Ολα τα άλλα που απλά δουλεύουν δεν λένε κάτι, 1500 συσκευή είναι,καλά να μην σχολιασω την  την ανύπαρκτη ai.Γενικα είμαι Sammy   από τα πρώτα android τηλέφωνα αλλά εδώ με πιάνει και το εγωιστικό ότι με έπιασαν κότσο.Δεν αξίζει τα λεφτά του σε καμία περιπτωση

1 ώρα πριν, Gorge said:

Σωστό.  Εγώ πχ σκέφτομαι σοβαρά μετά από το s4 που είμαι στην samsung να αλλάξω σε ios στο επόμενο κινητό και αυτό για την τελείως fail εκκίνηση της κυκλοφορίας με την για ένα μηνα καθυστέρηση της ενημέρωσης. Αυτό με πείραξε περισσότερο.  Το ότι κυκλοφόρησαν κάτι που δεν ήταν έτοιμο. Βέβαια θα τα φτιάξουν δε λέω αλλά και πάλι. Μη βγάλεις το 2025 κινητό και βγάλε κάτι έτοιμο το 2026.

Κι εγώ να σου πω είμαι έτοιμος να το πουλήσω και να πάρω 15 pro max για πρώτη φορά,δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί φοβάμαι λίγο τη μετάβαση σε ios

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferb said:

Όλα δουλεύουν αρκετά καλά εκτός από την κάμερα,η κάμερα στις νυχτερινές είναι απελπισία,και δεν μιλάμε να φωτογραφίζεις δέντρα,αν πας κάπου με φώτα και χρώματα και δοκιμάσεις, θα το πετάξεις εκείνη την στιγμή.Ολα τα άλλα που απλά δουλεύουν δεν λένε κάτι, 1500 συσκευή είναι,καλά να μην σχολιασω την  την ανύπαρκτη ai.Γενικα είμαι Sammy   από τα πρώτα android τηλέφωνα αλλά εδώ με πιάνει και το εγωιστικό ότι με έπιασαν κότσο.Δεν αξίζει τα λεφτά του σε καμία περιπτωση

Κι εγώ να σου πω είμαι έτοιμος να το πουλήσω και να πάρω 15 pro max για πρώτη φορά,δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί φοβάμαι λίγο τη μετάβαση σε ios

Το iphone ειναι μια εξαιρετικη συσκευη μ ενα πολυ καλο λειτουργικο,ομως επειδη ειμαι των windows pc,οπου θελω αμεση αναγνωριση της συσκευης μου κι επειδη μ αρεσει πολυ η μουσικη κι αλλαζω συχνα ringtone,μ αγαπημενα ξενα τραγουδια,κατι τ οποιο στο android γινεται σε λιγοτερο απο λεπτο και χωρις καμια αλλη εφαρμογη,καθως και γιατι δεν εχω τιποτα απ το οικοσυστημα του μηλου,θα παραμεινω στο android,μια καθαρα προσωπικη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει.  Έχω εγκαταστήσει στο s24u το fermata auto  στο android auto κ παίζει τέλεια.  Δεν θυμάμαι αν έκανα κάτι αλλά έχασα στην κάτω μπάρα την θερμοκρασία του καιρού την ενεργοποιώ με κάποιο τρόπο;  αν γνωρίζει κάποιος...... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasilis69 said:

Το iphone ειναι μια εξαιρετικη συσκευη μ ενα πολυ καλο λειτουργικο,ομως επειδη ειμαι των windows pc,οπου θελω αμεση αναγνωριση της συσκευης μου κι επειδη μ αρεσει πολυ η μουσικη κι αλλαζω συχνα ringtone,μ αγαπημενα ξενα τραγουδια,κατι τ οποιο στο android γινεται σε λιγοτερο απο λεπτο και χωρις καμια αλλη εφαρμογη,καθως και γιατι δεν εχω τιποτα απ το οικοσυστημα του μηλου,θα παραμεινω στο android,μια καθαρα προσωπικη επιλογη.

Για τους ίδιους λόγους δεν έχω κάνει ακόμα τη μετάβαση αλλά το s24 ultra δεν ....το s21 ultra που έδωσα στη γυναίκα το θεωρώ πολύ καλύτερο τηλέφωνο.Με χαλάνε πολύ και οι γωνίες,το πενάκι μου είναι άχρηστο.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με ενοχλει η σχεδιαση ουτε το πενακι. ισα ισα που το κανει να ξεχωρίζει απο τα υπολοιπα. Λειτουργικα, καμερες, οθονη κλπ ειναι καλο δεν εχω παράπονο (θα δουμε φωτεινότητα το καλοκαιρι...). Η υποστήριξη και οι μισες δουλείες με χαλασαν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Παιδιά μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει.  Έχω εγκαταστήσει στο s24u το fermata auto  στο android auto κ παίζει τέλεια.  Δεν θυμάμαι αν έκανα κάτι αλλά έχασα στην κάτω μπάρα την θερμοκρασία του καιρού την ενεργοποιώ με κάποιο τρόπο;  αν γνωρίζει κάποιος...... 

Απο που έβαλες fermata auto; Δεν μου δουλεύει σωστά, δεν δίνει βασικά εικόνα youtube.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Da_rudakos said:

Απο που έβαλες fermata auto; Δεν μου δουλεύει σωστά, δεν δίνει βασικά εικόνα youtube.

Κατεβάζεις πρώτα το aad.apk κ μετά από εκεί fermata. Κ ενεργοποίησα κ το iptv . Δεν έχω κάποιο πρόβλημα όλα μου δουλεύουν τέλεια και  το youtube . Στην τν μονάχα η αλήθεια είναι ότι το skai κ το star πρέπει δεν μου τα πιάνει με την μια πρέπει να το ξανά πατήσω μικρό το κακό γιατί έχω κ ενσωματωμένο δέκτη για την τηλεόραση στο αμάξι μέσα.  Για να δουλέψει να έχεις τα κρατικά κανάλια θα βάλεις αυτόν τον σύνδεσμο 

https://raw.githubusercontent.com/tkoup19/gr
eek/main/post%20ss_favorites_20230424.m3u

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, vasilis69 said:

Το iphone ειναι μια εξαιρετικη συσκευη μ ενα πολυ καλο λειτουργικο,ομως επειδη ειμαι των windows pc,οπου θελω αμεση αναγνωριση της συσκευης μου κι επειδη μ αρεσει πολυ η μουσικη κι αλλαζω συχνα ringtone,μ αγαπημενα ξενα τραγουδια,κατι τ οποιο στο android γινεται σε λιγοτερο απο λεπτο και χωρις καμια αλλη εφαρμογη,καθως και γιατι δεν εχω τιποτα απ το οικοσυστημα του μηλου,θα παραμεινω στο android,μια καθαρα προσωπικη επιλογη.

Τι χρησιμοποιεις για να φτιαχνεις τα ring tones?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Ferb said:

Όλα δουλεύουν αρκετά καλά εκτός από την κάμερα,η κάμερα στις νυχτερινές είναι απελπισία,και δεν μιλάμε να φωτογραφίζεις δέντρα,αν πας κάπου με φώτα και χρώματα και δοκιμάσεις, θα το πετάξεις εκείνη την στιγμή.Ολα τα άλλα που απλά δουλεύουν δεν λένε κάτι, 1500 συσκευή είναι,καλά να μην σχολιασω την  την ανύπαρκτη ai.Γενικα είμαι Sammy   από τα πρώτα android τηλέφωνα αλλά εδώ με πιάνει και το εγωιστικό ότι με έπιασαν κότσο.Δεν αξίζει τα λεφτά του σε καμία περιπτωση

Κι εγώ να σου πω είμαι έτοιμος να το πουλήσω και να πάρω 15 pro max για πρώτη φορά,δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί φοβάμαι λίγο τη μετάβαση σε ios

Εγώ από iphone 15 pro max πήγα στο 24 ultra και τελικά κατέληξα στο xiaomi 14 ultra

On 6/5/2024 at 9:37 ΜΜ, vasilis69 said:

Εγω θα δεχτω πως δοκιμασες πολλες συσκευες κι εφοσων λοιπον γνωριζεις πολλα γιατι δεν εμεινες σ ενα honor magic6 pro που ειναι καλυτερο στα νυχτερινα απ το xiaomi,κι ισως και γενικα σαν συσκευη,γιατι θα τολμουσα να πω πως η κατευθυνση σου στο τηλεφωνο της xiaomi κι η "επιθεση" στο πολυ καλο τηλεφωνο της samsung,θα μπορουσε να χαρακτηριστει κατευθυνομενη.

Πρώτον την honor δεν την ακούω καν σαν εταιρεία. 2ον θα σου πω ένα πράγμα περισσότερο με παράπονο γραφο τη γράφω παρά επίθεση. Με παράπονο γιατί πολύ απλά θα ήθελα να μου δίνει κάτι παραπάνω. Και δεν μπορώ να ανεχτώ ότι εταιρείες όπως η xiaomi στα χαρτιά αλλά και στην πράξη σου δίνουν περισσότερα πράγματα. Και ας είναι υπό την και ας είναι υποτιμημένες. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dimitris_w said:

Εγώ από iphone 15 pro max πήγα στο 24 ultra και τελικά κατέληξα στο xiaomi 14 ultra

Πρώτον την honor δεν την ακούω καν σαν εταιρεία. 2ον θα σου πω ένα πράγμα περισσότερο με παράπονο γραφο τη γράφω παρά επίθεση. Με παράπονο γιατί πολύ απλά θα ήθελα να μου δίνει κάτι παραπάνω. Και δεν μπορώ να ανεχτώ ότι εταιρείες όπως η xiaomi στα χαρτιά αλλά και στην πράξη σου δίνουν περισσότερα πράγματα. Και ας είναι υπό την και ας είναι υποτιμημένες. 

Καλησπέρα φίλε μου. 

Τo xiaomi 14 ultra καλό? 

Σε σχέση με το S24Ultra? 

Ευχαριστώ. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris_w said:

Εγώ από iphone 15 pro max πήγα στο 24 ultra και τελικά κατέληξα στο xiaomi 14 ultra

Πρώτον την honor δεν την ακούω καν σαν εταιρεία. 2ον θα σου πω ένα πράγμα περισσότερο με παράπονο γραφο τη γράφω παρά επίθεση. Με παράπονο γιατί πολύ απλά θα ήθελα να μου δίνει κάτι παραπάνω. Και δεν μπορώ να ανεχτώ ότι εταιρείες όπως η xiaomi στα χαρτιά αλλά και στην πράξη σου δίνουν περισσότερα πράγματα. Και ας είναι υπό την και ας είναι υποτιμημένες. 

Δημητρη τ οτι δεν την "ακους" σαν εταιρεια,δεν ειναι εκφραση για καποιον που οπως λες γνωριζει πολλα κι εχουν περασει συσκευες απ τα χερια του,θελω να πω πως δεν ειναι αντικειμενικη αποψη αλλα υποκειμενικη,καποιος θα μπορουσε να πει το ιδιο για την xiaomi πχ.Μια συσκευη αν ειναι καλη ειναι απλα καλη ανεξαρτητως το brant.Θεωρω πως πολυ καλα εκανες και κατεληξες στο 14 ultra,ειναι ενα πολυ καλο καμεροτηλεφωνο,απλα θεωρω πως για την samsung εισαι αρκετα υπερβολικος με τ αρνητικα σου σχολια.Προσωπικα δεν ειμαι κολλημενος σε καμια εταιρεια και παντα ψαχνω να παρω τ οτι καλυτερο στα λεφτα που θα δωσω,γνωριζοντας πως τελειο απλα δεν υπαρχει.

1 hour ago, johnnyman25 said:

Καλησπέρα φίλε μου. 

Τo xiaomi 14 ultra καλό? 

Σε σχέση με το S24Ultra? 

Ευχαριστώ. 

Γιαννη προτεινω να πας να το πιασεις στα χερια σου,δεν θα πω κατι παραπανω γιατι εγω το απεριψα μονο απ αυτο,γιατι απλα το island των καμερων μ εμποδιζει στον τροπο που το πιανω κι εχει ασχημο καταμερισμο βαρους,αλλα αυτο ειναι για μενα και γι αυτο προτεινω να πας να το πιασεις στα χερια σου,περα απ τα χακτηριστικα του.

3 ώρες πριν, koloko said:

Τι χρησιμοποιεις για να φτιαχνεις τα ring tones?

το Music cutter

Edited by vasilis69
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vasilis69 said:

Δημητρη τ οτι δεν την "ακους" σαν εταιρεια,δεν ειναι εκφραση για καποιον που οπως λες γνωριζει πολλα κι εχουν περασει συσκευες απ τα χερια του,θελω να πω πως δεν ειναι αντικειμενικη αποψη αλλα υποκειμενικη,καποιος θα μπορουσε να πει το ιδιο για την xiaomi πχ.Μια συσκευη αν ειναι καλη ειναι απλα καλη ανεξαρτητως το brant.Θεωρω πως πολυ καλα εκανες και κατεληξες στο 14 ultra,ειναι ενα πολυ καλο καμεροτηλεφωνο,απλα θεωρω πως για την samsung εισαι αρκετα υπερβολικος με τ αρνητικα σου σχολια.Προσωπικα δεν ειμαι κολλημενος σε καμια εταιρεια και παντα ψαχνω να παρω τ οτι καλυτερο στα λεφτα που θα δωσω,γνωριζοντας πως τελειο απλα δεν υπαρχει.

Γιαννη προτεινω να πας να το πιασεις στα χερια σου,δεν θα πω κατι παραπανω γιατι εγω το απεριψα μονο απ αυτο,γιατι απλα το island των καμερων μ εμποδιζει στον τροπο που το πιανω κι εχει ασχημο καταμερισμο βαρους,αλλα αυτο ειναι για μενα και γι αυτο προτεινω να πας να το πιασεις στα χερια σου,περα απ τα χακτηριστικα του.

το Music cutter

Να σου πω φίλε την αλήθεια εάν δεν έβρισκα την προσφορά που βρήκα για να το πάρω το xiaomi δεν θα έδινα τόσα λεφτά για να πάρω τέτοια συσκευή αυτής της εταιρείας. Στη γερμανία που βρίσκομαι το πήρα με σύνδεση 50€ το μήνα δύο συμβόλαια για δύο χρόνια από 280gb το καθένα και όλα αυτά με 50€ και την συσκευή μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επαναλαμβάνω μία ερώτηση που είχα κάνει και παλιά μήπως κάποιος γνωρίζει.

Στην εφαρμογή messenger στο chat όταν τραβάς φωτογραφία (πρόσωπο κυρίως) εκεί που την δείχνει φυσιολογική μόλις πατήσεις το κλείστρο κάνει ένα απίστευτο θόλωμα στην εικόνα σαν blur. 

Αντίστοιχα στο instagram δεν το κάνει. Επίσης δοκίμασα στο παλιό μου note 10 + και ούτε εκεί το κάνει στην εφαρμογή messenger. 

Με τρώει καιρό τι μπορεί να φταίει. Το παρουσιάζει σε κανέναν άλλο; Η μήπως ξέρει κανείς τι φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ένα δοκιμαστικό υλικολογισμικό με σημαντική αλλαγή στην έκδοση.

Τώρα, καποιοι ιστότοποι www.sam[insert-something].com καταλήγουν βιαστικά στα συμπεράσματα ότι η ανάπτυξη του One UI 7 Beta έχει ξεκινήσει.
Προφανώς θα γίνει κάποια στιγμή (εξαιρετική δημοσιογραφία), αλλά πιθανότατα θα είναι 6.1.1, ή αν η Samsung αλλάξει κάτι τόσο ριζικά όπως κάνουν μερικές φορές, θα μπορούσε να είναι 6.5. Οι αναθεωρήσεις του OneUI αναφέρονταν πάντα ως σημαντικές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2024 at 9:48 ΜΜ, challenge143 said:

Κατεβάζεις πρώτα το aad.apk κ μετά από εκεί fermata. Κ ενεργοποίησα κ το iptv . Δεν έχω κάποιο πρόβλημα όλα μου δουλεύουν τέλεια και  το youtube . Στην τν μονάχα η αλήθεια είναι ότι το skai κ το star πρέπει δεν μου τα πιάνει με την μια πρέπει να το ξανά πατήσω μικρό το κακό γιατί έχω κ ενσωματωμένο δέκτη για την τηλεόραση στο αμάξι μέσα.  Για να δουλέψει να έχεις τα κρατικά κανάλια θα βάλεις αυτόν τον σύνδεσμο 

https://raw.githubusercontent.com/tkoup19/gr
eek/main/post%20ss_favorites_20230424.m3u

Καλησπέρα. 

Στο κινητό εμφανίζει στην κάτω μπάρα το εικονίδιο για το youtube, tv κλπ. 

Στο android αυτο στο αυτοκίνητο (e-208) εμγανίζει μόνο επιλογές folders και favorites και playlists. Τι δεν κάνω σωστά? 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, JamesDim said:

Καλησπέρα. 

Στο κινητό εμφανίζει στην κάτω μπάρα το εικονίδιο για το youtube, tv κλπ. 

Στο android αυτο στο αυτοκίνητο (e-208) εμγανίζει μόνο επιλογές folders και favorites και playlists. Τι δεν κάνω σωστά? 

Δώσε όλα τα δικαιώματα στο fermata κ μετά σύνδεσε το κινητό με το αυτοκίνητο πρώτα με το καλώδιο μπες στο μενού του android auto κ πάτα πρώτα το εικονίδιο του Femara κ δες να έχεις όλα τα adons ενεργοποιημενα

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2024 at 10:59 ΠΜ, johnnyman25 said:

Καλησπέρα φίλε μου. 

Τo xiaomi 14 ultra καλό? 

Σε σχέση με το S24Ultra? 

Ευχαριστώ. 

Φίλε εγώ δίπλα δίπλα σε φωτογραφίες τα αποτελέσματα είναι πολύ καλύτερα στο 14, καλύτερα πορτρέτα,από άποψη πιασίματος είναι κάπως αλλά συνηθίζεται εύκολα . Και είναι ποιο άνετο από το 24 u . Η οθόνη για τα γούστα μου είναι ποιο προσαρμοστική, η μπαταρία σε ίδια επίπεδα και τα δύο , φυσικά η φόρτιση σε άλλη φάση , από θέμα διαφημίσεις κτλ που λένε αν βάλεις ένα adguard είσαι κομπλέ. Δεν είδα τίποτα , μου άρεσαν αρκετές ρυθμίσεις μέσα στο hyper os που μου άρεσαν . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...