Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, Vasilis Nikolakoulis said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Η αμβλυνση φωτογραφιών τι είναι ακριβώς και που βοηθάει;. Και για να βγει πιο φυσική η φωτογραφία χωρίς πολύ processing να το έχω στο off η στο υψηλό την ρύθμιση; (άμα επηρεάζει αυτήν η ρύθμιση κιόλας). Κάτοχος 24 ultra εδώ 

Που είναι αυτό που λες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dimitris_w said:

Ευτυχώς το πούλησα πριν λίγο και σώθηκα από αυτό το σίχαμα για κινητό .

Βαριά λόγια!!! 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dimitris_w said:

Ευτυχώς το πούλησα πριν λίγο και σώθηκα από αυτό το σίχαμα για κινητό .

Οταν το πουλησες φανταζομαι θα το εκθείασες στον επομενο αγοραστη...δε το περιεγραψες σαν σιχαμα ,ετσι ? 😘

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dimitris_w said:

Ευτυχώς το πούλησα πριν λίγο και σώθηκα από αυτό το σίχαμα για κινητό .

Επειδή σκέφτομαι να κάνω την αγορά άμα θες μου λες τους λόγους που είναι σίχαμα. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mips said:

Επειδή σκέφτομαι να κάνω την αγορά άμα θες μου λες τους λόγους που είναι σίχαμα. 

Οθόνη απογοήτευση. Από την πρώτη μέρα δύο μήνες δεν κατάφερα να την φέρω στα μέτρα μου.  Κάμερα ούτε κρύο ούτε ζέστη.  Νυχτερινές φωτογραφίες απογοήτευση. Ήχος καλός , φόρτιση απελπιστικά αργή. Τρόπος χρήσης πιάσιμο συσκευής απλά τέλειος άβολο . Φωνητική πληκτρολόγηση άθλια συν ότι δεν δούλευε σε μερικές εφαρμογές. Και το κυριότερο αναγκαστικά και έβαλα Outlook γιατί τα μέιλ δεν έρχονταν στην ώρα τους . Είχα συνηθίσει σε iPhone , Samsung έως 22ultra.  Και τώρα έχω μισό μήνα το ,xiaomi 14 ultra όσα αναφέρω για το , Samsung τίποτα δεν ισχύει στο xiaomi . Πρώτη φορά σε αυτήν την εταιρεία!!! 

2 ώρες πριν, kek said:

Οταν το πουλησες φανταζομαι θα το εκθείασες στον επομενο αγοραστη...δε το περιεγραψες σαν σιχαμα ,ετσι ? 😘

Δεν χρειάστηκε να εκθειάσω κανένα προϊόν ο ίδιος ήθελε απλά να το κάνει δώρο ήρθε το πήρε τελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

Οθοναρα έχει. Ειδικά κάτω από τον ήλιο. 

Μου αρέσει που συγκρίνεις Samsung με ....Χιαομι (muiu) η πώς λέγεται... Έλεος 😂

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, doganos said:

Οθοναρα έχει. Ειδικά κάτω από τον ήλιο. 

Μου αρέσει που συγκρίνεις Samsung με ....Χιαομι (muiu) η πώς λέγεται... Έλεος 😂

Εάν είσαι άσχετος με το αντικείμενο λογικό είναι να κρίνεις έτσι . Όσο για την οθοναρα είναι υποκειμενικό για τα μάτια του καθένα . Και πάλι δεν μπορεί να φτάσει των iphone οπότε δεν αξίζει . 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dimitris_w said:

Εάν είσαι άσχετος με το αντικείμενο λογικό είναι να κρίνεις έτσι . Όσο για την οθοναρα είναι υποκειμενικό για τα μάτια του καθένα . Και πάλι δεν μπορεί να φτάσει των iphone οπότε δεν αξίζει . 

Ναι εγώ είμαι άσχετος που έχουν περάσει εκατοντάδες κινητά από τα χέρια μου 😅

Όχι εσύ που λες αρλουμπες 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά! 

Ο καθένας κρίνει ανάλογα με τα γούστα του και την τσέπη του ποια είναι η καλύτερη συσκευή και αναλόγως αγοράζει. 

Μπορεί να έχει αρκετά - το s24 ultra αλλά σίχαμα και απογοήτευση δεν το λες σίγουρα. 

Για μένα πχ καλύτερο από το s24 ultra θα είναι μόνο το επόμενο galaxy. 

Και άσχετο δεν με λες έχοντας δοκιμάσει άπειρες android ναυαρχίδες όλα αυτά τα χρόνια. 🙂 

Φιλικά, καλό Πάσχα! 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Προβληματα εχει και το s24u οπως ειχε και το s21u που ειχα και οπως θα εχει και το s25. Και σιγουρα αν παω και απο την πλευρα του iphone και εκει εχουν θεματα. 

Σίχαμα θα ελεγα ενα κινητο που στα καλα καθουμενα πεταει διατιμήσεις οπως προσφατα επιασα ενα στα χερια μου και ηταν τυπου xiaomi.
Τωρα το πως βλεπει ο καθε ενας την οθονη, την καμερα, την μπαταρια και την ταχυτητα ειναι θεμα συνήθειας. Για μενα ειναι μια χαρα. Δεν ειναι τελειο αλλα δεν εχω βρει ακομα το τελειο..

p.s. Εχθές το ειχα βγαλει απο την θηκη και το κρατουσα σκετο. Ρε πως το κρατατε σκετο; δεν κρατιεται...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gorge said:

Προβληματα εχει και το s24u οπως ειχε και το s21u που ειχα και οπως θα εχει και το s25. Και σιγουρα αν παω και απο την πλευρα του iphone και εκει εχουν θεματα. 

Σίχαμα θα ελεγα ενα κινητο που στα καλα καθουμενα πεταει διατιμήσεις οπως προσφατα επιασα ενα στα χερια μου και ηταν τυπου xiaomi.
Τωρα το πως βλεπει ο καθε ενας την οθονη, την καμερα, την μπαταρια και την ταχυτητα ειναι θεμα συνήθειας. Για μενα ειναι μια χαρα. Δεν ειναι τελειο αλλα δεν εχω βρει ακομα το τελειο..

p.s. Εχθές το ειχα βγαλει απο την θηκη και το κρατουσα σκετο. Ρε πως το κρατατε σκετο; δεν κρατιεται...

Δεν έχω δει ούτε μια διαφήμιση στην συσκευή . Έβαλα ένα adguard και τέλος 

2 ώρες πριν, doganos said:

Ναι εγώ είμαι άσχετος που έχουν περάσει εκατοντάδες κινητά από τα χέρια μου 😅

Όχι εσύ που λες αρλουμπες 

Είμαι 38 και έχω αλλάξει τόσες συσκευές και άλλες τόσες έχω πουλήσει που δεν θα δεις στην ζωή σου . Συν ότι το επάγγελμά μου είναι πωλητής σε αλυσίδα καταστημάτων. Και όχι στη Ελλάδα. Οπότε μέτρησε πόσες πέρασαν από τα δικά μου χέρια 🤣🤣🤣🤣 εάν δεν έχεις πτυχίο ηλεκτρονικού και εμπειρία στο αντικείμενο δεν μπορείς να εκφράζεις απόψεις. Όταν διαβάζεις Specs και λειτουργείς μια συσκευή τότε αποκτάς !! Εάν συγκρίνεις μια συσκευή που έχει μια ψείρα αισθητήρα με μιας ιντσας τότε πρέπει να αρχίσεις το διάβασμα . 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Οθόνη απογοήτευση. Από την πρώτη μέρα δύο μήνες δεν κατάφερα να την φέρω στα μέτρα μου.  Κάμερα ούτε κρύο ούτε ζέστη.  Νυχτερινές φωτογραφίες απογοήτευση. Ήχος καλός , φόρτιση απελπιστικά αργή. Τρόπος χρήσης πιάσιμο συσκευής απλά τέλειος άβολο . Φωνητική πληκτρολόγηση άθλια συν ότι δεν δούλευε σε μερικές εφαρμογές. Και το κυριότερο αναγκαστικά και έβαλα Outlook γιατί τα μέιλ δεν έρχονταν στην ώρα τους . Είχα συνηθίσει σε iPhone , Samsung έως 22ultra.  Και τώρα έχω μισό μήνα το ,xiaomi 14 ultra όσα αναφέρω για το , Samsung τίποτα δεν ισχύει στο xiaomi . Πρώτη φορά σε αυτήν την εταιρεία!!! 

Δεν χρειάστηκε να εκθειάσω κανένα προϊόν ο ίδιος ήθελε απλά να το κάνει δώρο ήρθε το πήρε τελείωσε.

Δεν εχω το S24U αλλα το S23U   εχω περιεργαστει δυο τρεις φορες σε αμεση συγκριση με το S23U ....

Οθονη μετα και την ρυθμιση για τον κορεσμο και την μειωση αντανακλασεων εγινε συνολικα καλυτερη ...και ναι ειναι ειναι μεσα στις 2 βαρια 3 καλυτερες για να ειμαι αντικειμενικος...

Καμερα θελει  λιγη δουλιτσα ...μετα τις αλλαγες που εκανε ...αλλα και εκει ειναι εξαιρετικη ...οχι Top

Φορτιση γνωστο πρεπει ν ανεβει...

Για τα email κατι δεν εχεις κανει σωστα ....εχω spark με κλειστο συγχρονισμο μαλιστα και ολα σκανε Ακαριαια!!!

Αν βαλουμε μεσα την παραμετροποιηση που σου δινει  οfficial καθως και τις ευρυτερες ευκολιες (spen)  και το  οικοσυστημα με εφαρμογες και αλλες συσκευες τοτε το Πακετο ειναι άπιαστο!

Πριν μερικες μερες μετεφερα τις σημειωσεις που ειχα απο αυτο της google στο snote...και η εφαρμογη ειναι πραγματικα Κορυφαια!

 

Ολα αυτα ως συνολο πχ με xiaomi ουτε κατα διανοια ...

 

Υγ δεν ειναι ολα τα λεφτα ο αισθητηρας πχ μεγεθος ειδικα απο εδω και περα με το ΑΙ ...

Αποδειξη τo pixel που παντα εχει υποδιεστερα specs και το software κανει Θαυματα

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris_w said:

Δεν έχω δει ούτε μια διαφήμιση στην συσκευή . Έβαλα ένα adguard και τέλος 

Είμαι 38 και έχω αλλάξει τόσες συσκευές και άλλες τόσες έχω πουλήσει που δεν θα δεις στην ζωή σου . Συν ότι το επάγγελμά μου είναι πωλητής σε αλυσίδα καταστημάτων. Και όχι στη Ελλάδα. Οπότε μέτρησε πόσες πέρασαν από τα δικά μου χέρια 🤣🤣🤣🤣 εάν δεν έχεις πτυχίο ηλεκτρονικού και εμπειρία στο αντικείμενο δεν μπορείς να εκφράζεις απόψεις. Όταν διαβάζεις Specs και λειτουργείς μια συσκευή τότε αποκτάς !! Εάν συγκρίνεις μια συσκευή που έχει μια ψείρα αισθητήρα με μιας ιντσας τότε πρέπει να αρχίσεις το διάβασμα . 

Και εγω μια απο τα ιδια... αρα ;😅

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anergos13 said:

Δεν εχω το S24U αλλα το S23U   εχω περιεργαστει δυο τρεις φορες σε αμεση συγκριση με το S23U ....

Οθονη μετα και την ρυθμιση για τον κορεσμο και την μειωση αντανακλασεων εγινε συνολικα καλυτερη ...και ναι ειναι ειναι μεσα στις 2 βαρια 3 καλυτερες για να ειμαι αντικειμενικος...

Καμερα θελει  λιγη δουλιτσα ...μετα τις αλλαγες που εκανε ...αλλα και εκει ειναι εξαιρετικη ...οχι Top

Φορτιση γνωστο πρεπει ν ανεβει...

Για τα email κατι δεν εχεις κανει σωστα ....εχω spark με κλειστο συγχρονισμο μαλιστα και ολα σκανε Ακαριαια!!!

Αν βαλουμε μεσα την παραμετροποιηση που σου δινει  οfficial καθως και τις ευρυτερες ευκολιες (spen)  και το  οικοσυστημα με εφαρμογες και αλλες συσκευες τοτε το Πακετο ειναι άπιαστο!

Πριν μερικες μερες μετεφερα τις σημειωσεις που ειχα απο αυτο της google στο snote...και η εφαρμογη ειναι πραγματικα Κορυφαια!

 

Ολα αυτα ως συνολο πχ με xiaomi ουτε κατα διανοια ...

 

Υγ δεν ειναι ολα τα λεφτα ο αισθητηρας πχ μεγεθος ειδικα απο εδω και περα με το ΑΙ ...

Αποδειξη τo pixel που παντα εχει υποδιεστερα specs και το software κανει Θαυματα

 

Πίστεψε με το 23 είναι πολύ καλύτερη συσκευή . Εμένα μην με λαμβάνεις υπόψιν σου τον κόσμο που μου φέρνει πίσω τη συσκευές γιατί είναι δυσαρεστημένος από την οθόνη ούτε αυτόν να πιστέψω δηλαδή? Γιατί στο εξωτερικό μπορείς κανονικά να χρησιμοποιείς τη συσκευή για 14 μέρες και να την επιστρέψεις χρησιμοποιημένη δεν υπάρχει κανένα όριο και μάντεψε ποιες συσκευές μου φέρουνε σχεδόν καθημερινά για επιστροφή. Καλά τα λες για το ΑΙ αλλά πίστεψέ με όταν βγάζεις φωτογραφία το βράδυ κανένα samsung δεν μπορεί να σε σώσει. Και αυτά είναι δεδομένα δεν είναι αερολογίες. Τράβηξα στη φιλανδία βράδυ με αισθητήρα μία σίντσας και με το samsung και το samsung δεν τράβηξε τίποτα . Το xiaomi στη φιλανδία τελείως βράδυ σκοτεινά μέσα στο δάσος και τραβούσε μια χαρά!!! Όποιος είναι προκατειλημένος δεν με ενδιαφέρει απόψή του. Όταν λέμε μία άποψη και οι κάποιοι είναι κολλημένη σε φάση φανατισμού τότε πραγματικά δεν αξίζει ούτε καν να ασχολείσαι 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Dimitris_w said:

Πίστεψε με το 23 είναι πολύ καλύτερη συσκευή . Εμένα μην με λαμβάνεις υπόψιν σου τον κόσμο που μου φέρνει πίσω τη συσκευές γιατί είναι δυσαρεστημένος από την οθόνη ούτε αυτόν να πιστέψω δηλαδή? Γιατί στο εξωτερικό μπορείς κανονικά να χρησιμοποιείς τη συσκευή για 14 μέρες και να την επιστρέψεις χρησιμοποιημένη δεν υπάρχει κανένα όριο και μάντεψε ποιες συσκευές μου φέρουνε σχεδόν καθημερινά για επιστροφή. Καλά τα λες για το ΑΙ αλλά πίστεψέ με όταν βγάζεις φωτογραφία το βράδυ κανένα samsung δεν μπορεί να σε σώσει. Και αυτά είναι δεδομένα δεν είναι αερολογίες. Τράβηξα στη φιλανδία βράδυ με αισθητήρα μία σίντσας και με το samsung και το samsung δεν τράβηξε τίποτα . Το xiaomi στη φιλανδία τελείως βράδυ σκοτεινά μέσα στο δάσος και τραβούσε μια χαρά!!! Όποιος είναι προκατειλημένος δεν με ενδιαφέρει απόψή του. Όταν λέμε μία άποψη και οι κάποιοι είναι κολλημένη σε φάση φανατισμού τότε πραγματικά δεν αξίζει ούτε καν να ασχολείσαι 

Φιλε μου ειχα πριν το S23U το S22U και οταν πηρα το  S23U ειχα καποια θεματα ειδικα στην ενταση των χρωματων μετα απο 10 μερες το ματι συνηθισε .

(Ειμαι οπτικος και γνωριζω καποια βασικα πραγματα)

Ειχε απλα αλλες ρυθμισεις ....και στο S24U που παλι ειχε αλλες ρυθμισεις παλι διαμαρτυρονταν πολλοι οτι έδειχναν ξέπλυμενα τα χρωματα....

Το εντοπισα και εγω με ενα vs οταν πρωτοβγηκε ...

Μετα το update ομως τα πραγματα εχουν αλλαξει και πλεον το φερνεις στα μετρα σου ...και ναι η οθονη ειναι overall εντυπωσιακη ....

 

Για την φωτογταφικη τοποθετήθηκα πριν..

 

Αλλα προσωπικα το τηλεφωνο ειναι πολλα περισσοτερα απο μια φωτογραφική μηχανη ειναι ολοκληρωμενο πολυεργαλειο δουλειας και διασκεδασης .

 

Και το παραπανω μαζι με την ανεση του  customization που δινει η ιδια η  Samsung το κανει πραγματικα ολοκληρωμενο κινητο.

 

Νομιζω οτι κοιτας μονοδιαστατα τα πραγματα....

ΥΓ και εδω οι Πολλοι που Αγορασαν online το τηλ ειχαν την  ανεση των 14 ημερων επιστροφή και δεν αναφερθηκαν επιστροφες...

 

 

 

 

 

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Φιλε μου ειχα πριν το S23U το S22U και οταν πηρα το  S23U ειχα καποια θεματα ειδικα στην ενταση των χρωματων μετα απο 10 μερες το ματι συνηθισε .

(Ειμαι οπτικος και γνωριζω καποια βασικα πραγματα)

Ειχε απλα αλλες ρυθμισεις ....και στο S24U που παλι ειχε αλλες ρυθμισεις παλι διαμαρτυρονταν πολλοι οτι έδειχναν ξέπλυμενα τα χρωματα....

Το εντοπισα και εγω με ενα vs οταν πρωτοβγηκε ...

Μετα το update ομως τα πραγματα εχουν αλλαξει και πλεον το φερνεις στα μετρα σου ...και ναι η οθονη ειναι overall εντυπωσιακη ....

 

Για την φωτογταφικη τοποθετήθηκα πριν..

 

Αλλα προσωπικα το τηλεφωνο ειναι πολλα περισσοτερα απο μια φωτογραφική μηχανη ειναι ολοκληρωμενο πολυεργαλειο δουλειας και διασκεδασης .

 

Και το παραπανω μαζι με την ανεση του  customization που δινει η ιδια η  Samsung το κανει πραγματικα ολοκληρωμενο κινητο.

 

Νομιζω οτι κοιτας μονοδιαστατα τα πραγματα....

ΥΓ και εδω οι Πολλοι που Αγορασαν online το τηλ ειχαν την  ανεση των 14 ημερων επιστροφή και δεν αναφερθηκαν επιστροφες...

 

 

 

 

 

 

Εγώ με την οθόνη είχα με την ψυχρότητα στα χρώματα . Δεν μπορούσα να το συνθισω με ενοχλεί . Του iPhone η ψυχρότητα είναι για τα μάτια η τέλεια.  Αλλά ήθελα να δοκιμάσω κάτι άλλο.  Όσο αφορά της επιστροφές όπως αναφέρθηκα σχεδόν κάθε μέρα έρχονται πίσω συσκευές 24 . Και δεν λεω αερολογίες μιλάω μετά από χρήση της συσκευής που την πείρα με προπαραγγελία. Δεν μπήκα να κραξω για να περάσει η ώρα.  Όλες οι απόψεις είναι δέκτες όταν όμως είναι λογικές και όχι φανατισμός.  Χαρακτηριστικά όπως εγράφη βίντεο και ανενεργή οθόνη δεν υπάρχει σε άλλη συσκευή. Ο αισθητήρας άψογος.  Και η οθόνη αρκετά κοντά στα μέτρα μου.  Η φόρτιση άλλη φάση τα είπα.  Και το 24 τραβάει αρκετά καλό βίντεο και πολύ καλό ήχο αλλά μέχρι εκεί.  Και είναι και άβολο στο κράτημα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Δεν έχω δει ούτε μια διαφήμιση στην συσκευή . Έβαλα ένα adguard και τέλος 

Είμαι 38 και έχω αλλάξει τόσες συσκευές και άλλες τόσες έχω πουλήσει που δεν θα δεις στην ζωή σου . Συν ότι το επάγγελμά μου είναι πωλητής σε αλυσίδα καταστημάτων. Και όχι στη Ελλάδα. Οπότε μέτρησε πόσες πέρασαν από τα δικά μου χέρια 🤣🤣🤣🤣 εάν δεν έχεις πτυχίο ηλεκτρονικού και εμπειρία στο αντικείμενο δεν μπορείς να εκφράζεις απόψεις. Όταν διαβάζεις Specs και λειτουργείς μια συσκευή τότε αποκτάς !! Εάν συγκρίνεις μια συσκευή που έχει μια ψείρα αισθητήρα με μιας ιντσας τότε πρέπει να αρχίσεις το διάβασμα . 

Αυτό το δήθεν βαρύγδουπο επιχείρημα ότι "δουλεύω σε κατάστημα με κινητά η ηλεκτρονικά είδη κι έχω δοκιμάσει 200 συσκευές" πότε θα το σταματήσετε; Eκτός του ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε αν είναι αλήθεια, δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, δεν έχει καμία βαρύτητα. Αλλά και αλήθεια να είναι, είναι καθαρά υποκειμενικό τι προτιμάει ο καθένας, συν ότι είναι τέρμα παιδιάστικο να επιδεικνύεις ότι "την έχεις μεγαλύτερη".

Φίλος πάντως με Τσαόμι 14 Ultra που το κράτησε μόνο μία εβδομάδα, προφανώς επειδή τον απογοήτευσε (όχι στις κάμερες) μόνο τα χειρότερα είχε να μου πει. Πρώτον είχε κάκιστη αυτονομία για συσκευή με 8Gen3 και δεύτερον ζεσταίνονταν αρκετά σε σχέση με άλλες συσκευές με το ίδιο chip, κάνοντας πολύ απλές διεργασίες μέσα στο σπίτι. Ούτε καν έξω σε ήλιο. Καλά για το λογισμικό της Τσαόμι δεν θα αναφερθώ καν αλλά είναι κι αυτός ένας παράγοντας που η συγκεκριμένη συσκευή δεν τα πάει τόσο καλά σε αυτές τις δύο κατηγορίες. Σε θέμα αυτονομίας τώρα, ακόμα και το Pixel 8 Pro μου είπε πως ήταν καλύτερο, που δεν φημίζεται καν για αυτό. Πόσο μάλλον με το S24U που δεν υπάρχει σύγκριση. Τώρα έχει δανεικό ένα Oneplus 12 κι είναι απόλυτα ικανοποιημένος και στα δύο.

Ούτε εγώ είμαι φίλος της Samsung και προσωπικά δεν μου αρέσει το One UI. Ούτε καν Samsung έχω. Αλλά όταν διαβάζω φληναφήματα του τύπου "εγώ τα έχω δοκιμάσει όλα κι εσείς δεν ξέρετε" μόνο να γελάσω μπορώ κι αν χρειαστεί να σας λοιδωρήσω κιόλας.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάλι τσακωμοι σε θέμα????

Ήμαρτον. Τι έγινε...σας κάηκε το αρνί σήμερα?

Πάντα για κάτι θα βρίσκουμε να μαλώνουμε. 

Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό. Είχα μέχρι το s21 ultra. Τώρα είμαι με fold και huawei p60 pro.

Το δεύτερο εάν το δώσεις δωρεάν εδώ μέσα θα το κράξουν επειδή δεν έχει το android που ξέρουμε όλοι out of the box. Εγώ το θεωρώ κινητήρα. Το τι θεωρώ εγώ και τι ο διπλανός μου είναι μεγάλη ιστορία και άκρη δεν βρίσκουμε.

Για το s24 ultra. Είμαι σε φάση που ψάχνομαι για την αγορά του. Από την ημέρα που βγήκε παρακολουθώ το νήμα.  Στην αρχή υπήρχαν παράπονα. Αρκετά θα έλεγα. Το ιδιο κάθε φορά με τη σειρά S και ειδικαντα ultra. Μετά παντα έστρωνε η  κατάσταση.  Το ιδιο παρατηρούσα και εδώ. Μέχρι το ξέσπασμα του Δημήτρη. 

Φίλε Δημήτρη εάν δεν σε βόλεψε το κινητό καλά έκανες και το άλλαξες. Σε καταλαβαίνω μέχρι ένα σημείο για την αγανακτησή σου αλλά μέχρι εκεί.

Δεν μπορείς φίλε να τα έχεις όλα σε ένα κινητό.

Θα είμαι απόλυτα.ειλικρινης μαζί σου όπως και με όλα τα παιδιά εδώ μέσα.

Όπως είπα έχω τα συγκεκριμένα 2 κινητα αυτή την εποχή στην κατοχή μου.

Και όμως κανένα δεν με καλύπτει πλήρως. 

Φωτογραφία, και φορητοτητα το huawei.

Άνεση να βλέπω και όλο το οικοσύστημα της google το fold.

Και όμως μου λείπει για τη δουλειά μου το πενάκι από το note 20 ultra που είχα κάποτε. Και είναι ο λόγος που θέλω το s24 ultra. 

Βλέπεις λοιπόν ότι για τις δικές μου και μόνο ανάγκες θέλω 3 διαφορετικά κινητα. Κανένα δεν μου καλύπτει όλες τις ανάγκες μου πλήρως.

Σε όλο αυτό υπάρχουν 2 σοβαρά προβλήματα. 

1. Οικονομικοί λόγοι να μπορείς να τα έχεις και τα 3.

2. Φορητοτητα. Τραγικό να κουβαλάς 3 κινητα μαζί σου την ίδια στιγμή.

Συμπέρασμα. Προφανώς πρέπει να ζυγίσω ποιο καλύπτει τις βασικότερες ανάγκες μου και μετά στις υπόλοιπες ανάγκες μου να είναι αξιοπρεπεστατο.

Οι τελευταίες 2 γραμμές πρέπει να αποτελούν και την αρχή που θα διέπει την απόφαση μας για το ποιο κινητό θα αγοράζουμε. 

 

Sorry για το σεντόνι αδέρφια. Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και ευτυχία. Όλα τα άλλα φτιάχνονται. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω οτι φωτογραφικα η καμερα θα στρωσει μελλοντικα με updates. Το βίντεο ειναι αξιομνημονευτο και απο τα καλύτερα. Οθονη την θεωρω απο τις καλύτερες. Λειτουργικότητα παραμετροποιησεις κτλ κορυφαιο. 

Αν σας πω τι προβλημα εχω θα γελάσετε οταν κανω τραπεζικές συναλλαγές οταν πάω να πατησω γράμματα για το ονομα του παραλήπτη καθε επόμενο γραμμα διπλασιάζει όλα τα προηγούμενα. Ειλικρινά δεν ξερω τι πρεπει να κανω εχει να προτείνει καποιος κατι? 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, koloko said:

Εγω πιστεύω οτι φωτογραφικα η καμερα θα στρωσει μελλοντικα με updates. Το βίντεο ειναι αξιομνημονευτο και απο τα καλύτερα. Οθονη την θεωρω απο τις καλύτερες. Λειτουργικότητα παραμετροποιησεις κτλ κορυφαιο. 

Αν σας πω τι προβλημα εχω θα γελάσετε οταν κανω τραπεζικές συναλλαγές οταν πάω να πατησω γράμματα για το ονομα του παραλήπτη καθε επόμενο γραμμα διπλασιάζει όλα τα προηγούμενα. Ειλικρινά δεν ξερω τι πρεπει να κανω εχει να προτείνει καποιος κατι? 

Είναι κινητό φύλαξης της περιουσίας σου, εκπαιδευμένο. 

Δεν θέλει να σπαταλας σε άλλους χρήματα σου.

 

Πιο πολύ μοιάζει bug του πληκτρολόγιο σου ή της τραπεζικής εφαρμογής σου εάν δεν το κάνει σε άλλες εφαρμογές που γράφεις.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, baiosss said:

Φίλος πάντως με Τσαόμι 14 Ultra που το κράτησε μόνο μία εβδομάδα, προφανώς επειδή τον απογοήτευσε (όχι στις κάμερες) μόνο τα χειρότερα είχε να μου πει. Πρώτον είχε κάκιστη αυτονομία για συσκευή με 8Gen3 και δεύτερον ζεσταίνονταν αρκετά σε σχέση με άλλες συσκευές με το ίδιο chip, κάνοντας πολύ απλές διεργασίες μέσα στο σπίτι. Ούτε καν έξω σε ήλιο. Καλά για το λογισμικό της Τσαόμι δεν θα αναφερθώ καν αλλά είναι κι αυτός ένας παράγοντας που η συγκεκριμένη συσκευή δεν τα πάει τόσο καλά σε αυτές τις δύο κατηγορίες. Σε θέμα αυτονομίας τώρα, ακόμα και το Pixel 8 Pro μου είπε πως ήταν καλύτερο, που δεν φημίζεται καν για αυτό.

 

Δεν ξέρω για επιδόσεις αλλά αυτό το τσιαόμι σχεδιαστικά είναι έκτρωμα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αυτο το δουλευω σε μαγαζι με κινητα , ξερω τα παντα , πραγματικα ασχετοσυνη δειχνει πιο πολυ . μου θυμιζει ενα μαγαζι με κινητα εδω στη πατρα , χαμηλα στη γουναρη για οσους ξερουν , που καποτε πριν χρονια προσπαθουσα επι μια ωρα να τον πεισω οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα αντροιντ κινητο σαν hot spot για να δωσεις ιντερνετ σε αλλες συσκευες . και επεμενε οτι δεν υπαρχει τετοια λειτουργια , δε γινεται , εγω θα το ηξερα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.εχω στην κατοχη μου το s24 ultra απο τελη φλεβαρη.καθε χρονο αγοραζω την ναυαρχιδα της samsung απο εποχη  s6 κυριως ομως αγοραζα τα plus μοντελα απο το s21 plus ως το s23 plus  λογω ιδανικου μεγεθους και κρατηματος στο χερι.πρωτη φορα φετος πηγα στο ultra μοντελο...δεν θα εκθειασω ουτε θα ισοπεδωσω την συσκευη.αλλωστε τελεια συσκευη δεν υπαρχει....η αποψη μου μετα απο 2μιση μηνες περιπου ειναι για τα χρηματα του θα πρεπε να ειναι πιο καλο ειδικα στις καμερες.η αυτονομια του ειναι νορμαλ και πλεον δεν διαφερει τοσο απο τους exynos των s24 plus που ειχα για λιγο....θεωρω οτι με τα updates οι καμερες θα πανε σε πιο καλο επιπεδο..οχι δεν ειναι κακες.ειναι αρκετα καλες αλλα θελουν ενα κλικ βελτιωσης σε  ευκρινεια και ζουμ...εχω παραλληλα το s23 plus το οποιο ειναι λιγο πιο καλο σε τελικο αποτελεσμα αλλα με πιο πολλα updates.αυτο κυριως που με εχει απογοητευσει στο s24 ultra ειναι οτι σε συνθηκες ηλιοφανειας και υψηλης θερμοκρασιας ριχνει μετα απο λιγο την φωτεινοτητα οποτε χανεις ολη την εμπειρια οθονης και 2600 νιτς.το s23 plus κραταει πιο πολυ την φωτεινοτητα και εχεις πιο καλη εμπειρια σε ζεστη και ηλιο και ας εχει 1700 νιτς.το s24 ultra σε αυτες τις συνθηκες θυμιζει εποχες παλιων exynos.αυτο κυριως ειναι το μεγαλο ψεγαδι του για εμενα προσωπικα.η συσκευη συνολικα ομως ειναι πολυ καλη αλλα χρειαζεται βελτιωση σαν κορυφαιο μοντελο...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...