Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Συμφορουμίτη, το αν αξίζει ή όχι η κάθε ναυαρχίδα δεν κρίνεται αποκλειστικά από το τι γράφεται στο εδώ forum από κατόχους και μη.

Είμαστε στο 2024. Υπάρχει άπειρη πληροφορία ινερνετικά για να σχηματίσει κάποιος άποψη για την κάθε συσκευή.

Πέραν αυτού επειδή οι περισσότεροι δεν ασχολούνται με forum, αν θέλουν να έχουν προσωπική άποψη για μια ναυαρχίδα, την αγοράζουν και μετά είτε την επιστρέφουν(εξωτερικό, υπαναχώρηση),είτε μπαίνει αγγελία(βαριούνται/μεταπώληση).

Εκεί κολλάει αυτό που έγραψα πιο πίσω στο γιατί έχει πέσει νέκρα στο εδώ θέμα. Δεν έχει να κάνει με το αν το S24Ultra είναι καλο/κακό, το Iphone καλύτερο ή χειρότερο ή τα περι αγγελιών και τιμολογίων που πάντα υπήρχαν σε όλες τις συσκευές(btw πολλές αγγελίες είναι και 256GB μοντέλα).

Εχει να κάνει είτε στο ότι έφυγε ο αρχικός ενθουσιασμός ειδικά μόλις λύθηκε και το κομματι οθόνης και χρωμάτων και πολλοί είτε δεν έχουν όρεξη να γράψουν κάτι για αυτήν,είτε στο ότι μετάνιωσαν την αγορά τους ή βαρέθηκαν και την έδωσαν να πάρουν κάτι άλλο(όπως λέει και ο συμφορουμίτης πιο πάνω για το A55). 

Να υπενθυμίσω ότι είμαστε σε τεχνολογικό forum, που ο σκοπος είναι η ανταλλαγή απόψεων/κουβέντα.

Τα θέματα δεν υπάρχουν μονο για να γράφουμε όταν υπάρχει πρόβλημα ή μόνο για να πούμε πόσο ευχαριστημένοι είμαστε από την κάθε συσκευή.

Το πρόβλημα είναι στις τιμές που βάρεσαν ταβάνι, και σε Samsung μεριά που επειδή πουλάει παραπάνω από τους άλλους λόγω ονόματος, δίνει τα λιγότερα νέα πράγματα από τις υπόλοιπες εταιρείες.

Γιαυτό πχ βλέπεις και έχουμε κολλήσει στα 25-45W γρήγορη φόρτιση, στις 5000 μπαταρία, στα 128gb στο S24 ή και στον ίδιο σχεδιασμό σε όλα τα μοντέλα.

Η μαζική πώληση συσκευών δε δείχνει κάτι, γιατί κάθε χρόνο συμβαινει το ίδιο από διάφορους που το τσίμπησαν σε καλή τιμή. Ίσα ίσα το s24u πουλάει καλά και είναι και πολύ λογικό γιατί όλοι κατευθύνονται στη ναυαρχίδα, ειδικά όταν τα βασικά μοντέλα είναι τόσο πίσω στην κάμερα αλλά έχουν και exynos.

Από εκεί και πέρα, εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα για ποιο λόγο δεν μπορούμε να αναφέρουμε κάποια μελανά σημεία και να παρακολουθούμε αν λύθηκαν. Εγώ ας πούμε ανυπομονώ να δω αν ο θόρυβος στις νυχτερινές φωτο και το νυχτερινό βίντεο θα εκλειψει με το νέο update. Έχω τραβήξει βίντεο σε ίδιες συνθήκες με 15 pro max, s24u και s23u. Το s24 u έχει το πιο φωτεινό αποτέλεσμα, αλλά με απίστευτα πολύ θόρυβο. Γιατί δηλαδή αν το αναφέρω εδώ μέσα είμαι γραφικός και γκρινιαρης;. Ίσα ίσα μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια ρύθμιση που να μην εχω υπόψη και να έχω καλύτερο αποτέλεσμα. Όπως αυτό που αναφέρθηκε για το extra dim. Την είχα πατήσει και εγώ στο παρελθόν γιατί νόμιζα ότι δουλευει μόνο με dark theme.

Γελάω πραγματικά γιατί όταν γράφω κάποιο θετικό για τη συσκευή μου κάνουν upvote όλοι, ενώ αν γράψω έναν προβληματισμό μπαίνουν και ειρωνεύονται. 

Κοντολογις, στο παρόν thread επιτρέπεται μόνο να γράψεις ότι είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει (που κατά τη γνώμη μου ειναι για να είμαι ειλικρινής), ή να ρωτήσεις για θήκες, μεμβράνες και για τρόπο να κάνεις ηχογράφηση κλήσεων (το οποίο φυσικά καταστρατηγεί και κάθε έννοια gdpr αλλά ας το αφήσουμε αυτο). 

 

1 hour ago, dkon84 said:

Εντωμεταξύ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν ανοίγει ένα θέμα για αυτούς που τους τρώει το αν είναι καλύτερο από το s23u.?

Στο s22u είχε γίνει ειδικό thread για τα προβλήματα της συσκευής. Και τότε, όσοι ανέφεραν κάποια είχαν αντιμετωπιστεί ως γραφικοί κλπ. Κατά τεκμήριο δεν ήταν από τις δυνατές ναυαρχιδες της Samsung. Ήταν η συσκευή που δημιούργησε τη φήμη που υπάρχει και σήμερα  σε πολλά fora ότι τα galaxy με μόνο αριθμό είναι πιο δυνατά από τα ζυγα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το 256 με το 512 εκτός από αποθηκευτικό χώρο δεν έχει άλλη διαφορά? Το σκέφτομαι να αποχωριστώ το s23 ultra 512 που έχω... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bardull said:

Το 256 με το 512 εκτός από αποθηκευτικό χώρο δεν έχει άλλη διαφορά? Το σκέφτομαι να αποχωριστώ το s23 ultra 512 που έχω... 

Δεν έχει, αλλά θα σε συμβούλευα να το ξανασκεφτείς, αν δουλευεις αρκετά την κάμερα και ειδικά αν τραβάς βίντεο 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, George6633 said:

Αν δεν τιμάνε το thread τέτοιοι χαρακτηρισμοι άλλο τόσο δεν τιμάνε το thread τα άτομα που μπαίνουν μέσα με σκοπό να αποτρέψουν κόσμο από το να αγοράσει τη συσκευή και είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο να θεωρούν όποιον την αγόρασε ότι είναι κορόιδο..Και ζητώ συγγνώμη αν έθιξα κάποιους παρόλο που δεν αναφέρθηκα ονομαστικά,αλλά τουλάχιστον την λέξη κόμπλεξ επέτρεψε μου να την κρατήσω και ξέρω πολύ καλά τι λέω.Moderator χρειάζεται άμεσα!!Καλο τριήμερο σε όλους! 

Καλό τριήμερο Γιώργο! Και πλέον με seamless updates:

https://unboxholics.com/news/tech/112937-ta-seamless-updates-erchontai-epitelous-sta-samsung-tilefona-ti-simainei-afto

Στο κομμάτι της υποστήριξης η Samsung έχει κάνει πλέον αδιανόητα πράγματα και υπόψη ότι πριν κάμποσα χρόνια θεωρούνταν το μαύρο πρόβατο του android...σταδιακά ξεπερνάει την apple σε αυτόν τον τομέα 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dark_Lord said:

Καλό τριήμερο Γιώργο! Και πλέον με seamless updates:

https://unboxholics.com/news/tech/112937-ta-seamless-updates-erchontai-epitelous-sta-samsung-tilefona-ti-simainei-afto

Στο κομμάτι της υποστήριξης η Samsung έχει κάνει πλέον αδιανόητα πράγματα και υπόψη ότι πριν κάμποσα χρόνια θεωρούνταν το μαύρο πρόβατο του android...σταδιακά ξεπερνάει την apple σε αυτόν τον τομέα 

Έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και ελπίζω και άλλες εταιρίες να ακολουθήσουν.Η υποστήριξη,τα συχνά updates και άλλα καλούδια συν όλα τα υπόλοιπα την έχουν κάνει να ξεφύγει από τον ανταγωνισμό.Πολλές σκέψεις υπάρχουν και για άλλες εταιρείες που για άλλους λόγους δεν τους επετράπη να κάνουν όσα ήθελαν και υπάρχει και αυτό το τι θα γινόταν αν...παρολαυτα εγώ προσωπικά πέρα από Samsung και Xiaomi δεν έχω καταφέρει να μου αρέσει κάποια άλλη εταιρία (η καθεμία για τους λόγους της και εξαιρείται η Νοκια που λάτρευα και που είχα μέχρι και το Lumia 920 για μια πενταετία βασική συσκευή).Για να γυρίσω λοιπόν στο αρχικό θέμα,η Samsung έχει κάνει τρομερή δουλειά και συνεχίζει και μπραβο τους! 

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Η μαζική πώληση συσκευών δε δείχνει κάτι, γιατί κάθε χρόνο συμβαινει το ίδιο από διάφορους που το τσίμπησαν σε καλή τιμή. Ίσα ίσα το s24u πουλάει καλά και είναι και πολύ λογικό γιατί όλοι κατευθύνονται στη ναυαρχίδα, ειδικά όταν τα βασικά μοντέλα είναι τόσο πίσω στην κάμερα αλλά έχουν και exynos.

Από εκεί και πέρα, εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα για ποιο λόγο δεν μπορούμε να αναφέρουμε κάποια μελανά σημεία και να παρακολουθούμε αν λύθηκαν. Εγώ ας πούμε ανυπομονώ να δω αν ο θόρυβος στις νυχτερινές φωτο και το νυχτερινό βίντεο θα εκλειψει με το νέο update. Έχω τραβήξει βίντεο σε ίδιες συνθήκες με 15 pro max, s24u και s23u. Το s24 u έχει το πιο φωτεινό αποτέλεσμα, αλλά με απίστευτα πολύ θόρυβο. Γιατί δηλαδή αν το αναφέρω εδώ μέσα είμαι γραφικός και γκρινιαρης;. Ίσα ίσα μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια ρύθμιση που να μην εχω υπόψη και να έχω καλύτερο αποτέλεσμα. Όπως αυτό που αναφέρθηκε για το extra dim. Την είχα πατήσει και εγώ στο παρελθόν γιατί νόμιζα ότι δουλευει μόνο με dark theme.

Γελάω πραγματικά γιατί όταν γράφω κάποιο θετικό για τη συσκευή μου κάνουν upvote όλοι, ενώ αν γράψω έναν προβληματισμό μπαίνουν και ειρωνεύονται. 

Κοντολογις, στο παρόν thread επιτρέπεται μόνο να γράψεις ότι είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει (που κατά τη γνώμη μου ειναι για να είμαι ειλικρινής), ή να ρωτήσεις για θήκες, μεμβράνες και για τρόπο να κάνεις ηχογράφηση κλήσεων (το οποίο φυσικά καταστρατηγεί και κάθε έννοια gdpr αλλά ας το αφήσουμε αυτο). 

Μια λέξη περιγράφει πλήρως αυτό το φαινόμενο οπως και στο ποδόσφαιρο. Οπαδισμός.

Είμαστε σε τεχνολογικό forum ανοιχτό σε όλους, αλλά ορισμένοι δεν επιτρέπουν κριτική για να μην θιχτεί η αγορά τους.

Εδώ  γράφτηκε λέει ότι αποτρέπεται κόσμος από το να αγοράσει την συσκευή, λές και βλέπουμε πολλούς να έρχονται στο εδώ θέμα να ρωτάνε αν αξιζει το S24Ultra για αγορά και ορισμένοι τους λένε να πάρουν κάτι άλλο.

Στο προηγούμενο θέμα του S23Ultra, μια χαρά ο κόσμος έκανε τα παράπονα του, κάτοχοι και μη, και για το όχι δυνατό σήμα, και για τα 8gb ram στην βασική έκδοση, και για το video που υστερούσε από τα iphone κλπ, ενώ ταυτόχρονα λέγαμε πόσο καλή ήταν η συσκευή γενικά.

Μετά κάποιοι απορούν γιατί έπεσε η συμμετοχή στο θέμα τόσο γρήγορα.

15 ώρες πριν, George6633 said:

Πάντως στην περίπτωση μου δεν ισχύει τίποτα από τα δυο,ενημερωτικά μιας και αναφέρεις εμένα που μίλησα για το Α55..Και αν θέλω μπορώ να πάρω το Α55 και να το έχω σαν δεύτερο(φαντάζομαι μπορώ ε;).

Και αν χρειαστεί να δώσω το S24 Ultra το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα δωθει για τους λόγους που αναφέρεις...

Εγώ απλά ανέφερα τι ακριβώς έγραψες πρόσφατα σχετικά με αυτά τα 2 κινητά.

Το τι θα κάνεις με πρώτη και δεύτερη συσκευή αυτό είναι δικό σου θέμα/απόφαση οπως και του καθενός.

Οπως και δική σου απόφαση ήταν που πήρες για δεύτερο το Poco, και το έδωσες μετά από λίγες ημέρες επειδή δεν το χρησιμοποιούσες, χωρίς φυσικά να σου πει κάποιος κάτι, έτσι δεν είναι??

Οπως δεν με είδες εμένα συμφορουμίτη να σου απαγορεύω να γράφεις σε κάποιο θέμα αν εισαι ή δεν είσαι κάτοχος ή να κάνεις κριτική.

Το μόνο που θα σου πώ πάνω στα τελευταία σχόλια(σαν υποτίθεται παλιό μέλος που είσαι),θα ήταν να αλλάξεις λίγο την απόλυτη στάση που έχεις σε κάποια πράγματα, μιας και πιο πολύ οδηγεί σε τσακωμούς και κόντρες, παρά σε κουβέντα και διάλογο.

Το αν ειναι κινητάρα ή όχι το S24Ultra όπως και το S23Ultra πριν από αυτό, είναι γνωστό από όταν πρωτο κυκλοφόρησε, δεν χρειάζεται να το λέμε κάθε ημέρα. Καλό είναι να γραφεται και τίποτα άλλο, για να δίνει πάτημα και σε διάλογο/κουβέντα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Το 256 με το 512 εκτός από αποθηκευτικό χώρο δεν έχει άλλη διαφορά? Το σκέφτομαι να αποχωριστώ το s23 ultra 512 που έχω... 

Δεν υπαρχει λογος εκτος αν θες flat οθονη και λιγη παραπανω ισχυ στον επεξεργαστη.

Το μονο μειονεκτημα της συσκευης ειναι η τιμη της,ειναι αψογη,οπως το S23 ULTRA που εχεις.

1 hour ago, Dark_Lord said:

αν καταλαβα καλα στο S24 ULTRA δε θα μπορει να γινει αυτο,σωστα ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της γνώμης να γράφονται όλα οκ. 

Και τα θετικά και τα αρνητικά. 

Αλλά αν θυμάστε στην αρχή, κάποιοι έβγαζαν την οθόνη λες και είναι από ρεντμι 9c.

Ποια οθόνη? Της Samsung! Που αν για κάτι έχει φήμη αυτή η εταιρία είναι οι οθόνες της. 

Προσωπικά ούτε κατάλαβα διαφορά από το s23u. 

Στα μάτια μου είναι και οι δύο εξίσου Καλές, και για τα γούστα μου πολύ ψηλά στην παγκόσμια κατάταξη. 

Η κάμερες ειδικά στα πρόσωπα, κατά την γνώμη μου πάντα, δεν ήταν ποτέ νούμερο ένα. 

Πάλι ψηλά όμως στην παγκόσμια κατάταξη. 

Θυμάμαι την εποχή s21 ultra? S20 ultra? 

 Κάπου τότε, είχα ταυτόχρονα και ένα πιξελ 3α xl που κατουρουσε το Samsung για πλάκα στα πρόσωπα. 

Συσκευή μισής χρηματικής αξίας έτσι? 

Αν κάποιος θέλει μια συσκευή,

που να είναι ΣΥΝΟΛΙΚΆ και όχι ΕΙΔΙΚΆ από τις καλύτερες τις αγοράς, πάει σε Samsung ναυαρχίδα.

(από  την γκάμα android). 

Τιμή? Πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας κάτω από 1κ στην 12/512 έκδοση. 

Ποιότητα κατασκευής? 

Οθόνη? Ήχος? Κάμερες? Υποστήριξη? Μπαταρία? Πλήθος αξεσουάρ? Service? 

Επεξεργαστής? 

Συνολικά κάθε χρόνο που τα βάζω κάτω, καταλήγω σε Samsung. 🙂 

Και κάποτε έπαιζα κάθε μήνα με άλλη ναυαρχίδα. 

Η ηρεμία που μου πρόσφερε η Samsung από το s23u και μετά, να μην μπαίνω στις αγγελίες 150 φορές την μέρα, να μην έχω το άγχος πουλα στείλε έλεγξε κάνε κατάθεση περίμενε την αντικαταβολή και ψάξε για αγορά πάλι, είναι ανεκτίμητη! 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kountoura said:

Είμαι της γνώμης να γράφονται όλα οκ. 

Και τα θετικά και τα αρνητικά. 

Αλλά αν θυμάστε στην αρχή, κάποιοι έβγαζαν την οθόνη λες και είναι από ρεντμι 9c.

Ποια οθόνη? Της Samsung! Που αν για κάτι έχει φήμη αυτή η εταιρία είναι οι οθόνες της. 

Παιδιά, τα θέματα των κινητών ανοίγονται για να γράφουν απαντες, κάτοχοι και μη, θετικά και αρνητικά.

Οποιος θέλει να γράφουν μόνο κάτοχοι, ανοίγει ένα θέμα αποκλειστικά για κατόχους.

Οσο για την οθόνη, για να λέμε τα πράγματα όπως είναι, μόνο για τα χρώματα έπεσε κριτική, που ήταν διαθέσιμη μόνο η μια επιλογή out of the box. Κάποιους τους ενοχλούσε αυτό, άλλους πάλι όχι.

Κανείς δεν έγραψε ότι πχ το redmi 9c έχει καλύτερη οθόνη γενικά και αόριστα, είπαμε μην τρελαθούμε.

Επίσης όπως και οι προηγούμενες Galaxy S ναυαρχίδες και άρα και το S24U, προσφέρουν το καλύτερο πακέτο σε ναυαρχίδα, χωρίς όμως να σημαίνει ότι η εταιρεία έχει μείνει πίσω από τον ανταγωνισμό.

Και εγώ πχ πέρυσι πήρα το S23, γιατί το θεωρούσα την καλύτερη συνολικά συσκευή στις 6 ίντσες, χωρις όμως να σημαίνει ότι δεν με ενοχλούσαν κάποια πράγματα  σε αυτό, ούτε σαν κάτοχος απαγόρεψα σε κανένα, κάτοχο και μη, να μπει στο θέμα του να κάνει κριτική για αυτό.

Τα ίδια και στο δίπλα θέμα του Poco X6pro που με ενδιαφέρει για 2ρη συσκευή. Ναι μεν τονίζω εκεί που υπερτερεί, αλλά πχ μια χαρά αναφέρω ότι είναι fail το ότι έχει διαφημίσεις που πρέπει να κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kountoura said:

Είμαι της γνώμης να γράφονται όλα οκ. 

Και τα θετικά και τα αρνητικά. 

Αλλά αν θυμάστε στην αρχή, κάποιοι έβγαζαν την οθόνη λες και είναι από ρεντμι 9c.

Ποια οθόνη? Της Samsung! Που αν για κάτι έχει φήμη αυτή η εταιρία είναι οι οθόνες της. 

Προσωπικά ούτε κατάλαβα διαφορά από το s23u. 

Στα μάτια μου είναι και οι δύο εξίσου Καλές, και για τα γούστα μου πολύ ψηλά στην παγκόσμια κατάταξη. 

Η κάμερες ειδικά στα πρόσωπα, κατά την γνώμη μου πάντα, δεν ήταν ποτέ νούμερο ένα. 

Πάλι ψηλά όμως στην παγκόσμια κατάταξη. 

Θυμάμαι την εποχή s21 ultra? S20 ultra? 

 Κάπου τότε, είχα ταυτόχρονα και ένα πιξελ 3α xl που κατουρουσε το Samsung για πλάκα στα πρόσωπα. 

Συσκευή μισής χρηματικής αξίας έτσι? 

Αν κάποιος θέλει μια συσκευή,

που να είναι ΣΥΝΟΛΙΚΆ και όχι ΕΙΔΙΚΆ από τις καλύτερες τις αγοράς, πάει σε Samsung ναυαρχίδα.

(από  την γκάμα android). 

Τιμή? Πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας κάτω από 1κ στην 12/512 έκδοση. 

Ποιότητα κατασκευής? 

Οθόνη? Ήχος? Κάμερες? Υποστήριξη? Μπαταρία? Πλήθος αξεσουάρ? Service? 

Επεξεργαστής? 

Συνολικά κάθε χρόνο που τα βάζω κάτω, καταλήγω σε Samsung. 🙂 

Και κάποτε έπαιζα κάθε μήνα με άλλη ναυαρχίδα. 

Η ηρεμία που μου πρόσφερε η Samsung από το s23u και μετά, να μην μπαίνω στις αγγελίες 150 φορές την μέρα, να μην έχω το άγχος πουλα στείλε έλεγξε κάνε κατάθεση περίμενε την αντικαταβολή και ψάξε για αγορά πάλι, είναι ανεκτίμητη! 

Καλησπέρα και από μένα πώς μπορούμε να βρούμε αυτή τη τιμη δηλαδή κάτω από 1k για την έκδοση 512gb. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ισχύει επίσημη εγγύηση της samsung της αγορές από skroutzμαγαζα

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2024 at 8:18 ΠΜ, kek said:

Δεν υπήρξαν ποτέ "προβλήματα" στην πράξη... Όσα θεματακια υπήρχαν διευθετουνται μεσω αναβαθμίσεων, χαρείτε τις συσκευές σας και αναλωθείτε με άλλα σημαντικοτερα ζητήματα της ζωής σας. 👍

Προβλήματα φυσικά υπάρχουν η οθόνη δεν είναι και σε πάρα πολύ καλή κατάσταση δυστυχώς εμένα δεν μου αρέσει και τόσο πολύ δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα ελπίζω ίσως να βελτιωθεί αλλιώς με βλέπω προς xiaomi 14 ultra

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thursday6 said:

Καλησπέρα και από μένα πώς μπορούμε να βρούμε αυτή τη τιμη δηλαδή κάτω από 1k για την έκδοση 512gb. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ισχύει επίσημη εγγύηση της samsung της αγορές από skroutzμαγαζα

Αυτή την στιγμή οι χαμηλότερες τιμές παίζουν στο bestprice(προσοχή στο πρώτο κατάστημα της επαρχίας, πολλά παράπονα).

Για εγγύηση αν ειναι Ευρωπαικό το μοντέλο, ισχύει η εγγύηση της Samsung για 2χρόνια λόγω αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Να μην αναφέρω ότι πραγματικά απογοητευτικα με το gmail έχω βάλει 5 μειλ και αργεί πάντα να συγχρονίσει αν δεν μπω μέσα σπάνια έρχονται τα μηνύματα. Και έχω χωρίς περιορισμό στην μπαταρία   την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2024 at 1:07 ΜΜ, vasilis69 said:

οσο κι αν ψαχνω να παρω ναυαρχιδα,παλι στην "μαμα" καταληγω,κατοχος ακομα του s9+(6ος χρονος),ηρθε η ωρα μαλλον για το s24 ultra κι επειδη ειμαι αναποδος,πρωτα κοιταω για θηκη και μετα για κινητο,βασικα ψαχνω για extra προστασια και μ αρεσει αυτη https://www.i-blason.com/products/galaxy-s24-ultra-armorbox-case-metallic-red,δεν ξερω αν καποιος φιλος την εχει παρει ή μετα μεμβρανη της samsung,που διαβασα εδω μεσα πως ειναι η καλυτερη  γιατι δεν χανονται οι ιδιοτητες της οθονης και καποια "ενισχυμενη" θηκη spiegen ή της samsung αυτη https://www.skroutz.gr/s/49406016/Samsung-Standing-Grip-Back-Cover-Silikonis-me-Louraki-Taupe-Galaxy-S24-Ultra-EF-GS928CUEGWW.html...δεν ξερω τι λετε...

Θα σου προτεινα να μη πας σε θηκη με δυο κομματια. Πηγαινε σε μονοκομματη. Εγω εχω παρει την αντιστοιχη της supcase https://www.skroutz.gr/s/49286299/Supcase-Ub-Xt-Mag-Back-Cover-Plastiko-Samsung-Galaxy-S24-Ultra.html και ειναι μια χαρα. Ολες τις supcase με δυο κομματια που εχω παρει σπανε σε χρονο ρεκορ. Συν τοις αλλοις, εχουν προβλημξα με screen protectors. Τα πιεζουν και τα βγαζουν στις ακρες.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dimitris_w said:

Να μην αναφέρω ότι πραγματικά απογοητευτικα με το gmail έχω βάλει 5 μειλ και αργεί πάντα να συγχρονίσει αν δεν μπω μέσα σπάνια έρχονται τα μηνύματα. Και έχω χωρίς περιορισμό στην μπαταρία   την εφαρμογή

Μήπως φταίει κάτι άλλο;Σε μένα το gmail έρχεται ακαριαία και ακόμα και σε στιγμές που έτυχε να έχω και δεύτερο κινητό δίπλα με Wifi ανοιχτό ερχόταν πρώτα στο S24 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, lefteriskoy said:

Θα σου προτεινα να μη πας σε θηκη με δυο κομματια. Πηγαινε σε μονοκομματη. Εγω εχω παρει την αντιστοιχη της supcase https://www.skroutz.gr/s/49286299/Supcase-Ub-Xt-Mag-Back-Cover-Plastiko-Samsung-Galaxy-S24-Ultra.html και ειναι μια χαρα. Ολες τις supcase με δυο κομματια που εχω παρει σπανε σε χρονο ρεκορ. Συν τοις αλλοις, εχουν προβλημξα με screen protectors. Τα πιεζουν και τα βγαζουν στις ακρες.

Δεν διαφωνω,αν και στο s9+ ειχα μια spiegen με δυο κομματια δεν εσπασε αλλα ναι ειχε θεμα με τα τζαμακια.Τωρα αυτη που λεω εγω ειναι δυο κομματια ναι,αλλα αφου εχει καλυμα για την οθονη,υποτιθεται δεν εχεις κι  extra κολλημενη πανω γι αυτο και σκεφτομαι να την παρω.Απ την αλλη ενας φιλος προτεινε τις uag,φυσικα ειναι καλες δε λεω,αλλα αρκετα υπερτιμημενες.Να σημειωσω πως θελω θηκη με στηριξη την οποια οι  extra ενισχυμενες τις uag δεν εχουν,εχει ομως η σιλικονουχος της samsung,η οποια σε συνδυασμο με την δικη της μεμβρανη κανουν καλο πακετο.Ενταξει μπορει να μην ειναι τοσο ενισχυμενη αλλα την δουλεια της θα την κανει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fulgore1 said:

 

Μια λέξη περιγράφει πλήρως αυτό το φαινόμενο οπως και στο ποδόσφαιρο. Οπαδισμός.

Είμαστε σε τεχνολογικό forum ανοιχτό σε όλους, αλλά ορισμένοι δεν επιτρέπουν κριτική για να μην θιχτεί η αγορά τους.

Εδώ  γράφτηκε λέει ότι αποτρέπεται κόσμος από το να αγοράσει την συσκευή, λές και βλέπουμε πολλούς να έρχονται στο εδώ θέμα να ρωτάνε αν αξιζει το S24Ultra για αγορά και ορισμένοι τους λένε να πάρουν κάτι άλλο.

 

Αδελφέ μου, το ότι σου απαγορεύεται να μιλήσεις και να γράψεις οτιδήποτε φαίνεται από το γεγονός ότι μόνο στις 2 τελευταίες σελίδες έχεις 6 αναρτήσεις. Πόσες φορές θέλεις να πεις ότι το s24 έχει πρόβλημα για να το βγάλεις από μέσα σου και να μην αισθάνεσαι ότι σε φιμώνουν (το λέω με αγάπη). Ξέρεις τι γίνεται? Κάπου έχουμε βαρεθεί να μπαίνουν τα ίδια και τα ίδια άτομα και να λένε τα ίδια και τα ίδια θέματα (δεν μιλάω για σένα). Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό. Η κάμερα είναι πολύ καλή, η οθόνη τέλεια, τα emails μου έρχονται πριν να εμφανιστούν στον υπολογιστή (αν το πιστεύεις), η μπαταρία κρατάει όλη την ημέρα (με φόρτιση μόνο μέχρι το 80%), είναι ταχύτατο, ο ήχος και στις κλήσεις και στη μουσική πολύ καλός και δυνατός, είναι πανέμορφο. Τι πρέπει να κάνω? Να το γράφω κάθε μέρα?Δεν θα βαρεθείς να το βλέπεις? Εκεί δεν θα πεις ότι είμαι οπαδός? Τώρα φαντάσου ότι γράφω όλα τα παραπάνω, ωστόσο αυτή τη φορά βάζω μπροστά τη λέξη "δεν". Τώρα είμαι εντάξει με το τεχνολογικό φόρουμ? Ενημερώνω καλύτερα ή είμαι εξίσου βαρετός. Αυτό το απλό λέμε. Από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό, το μόνο που κάνω είναι να προσπαθώ να βοηθήσω φίλους που έχουν απορίες και προβλήματα που ξέρω τη λύση τους για να διευκολύνω τη ζωή τους. Αν έχεις διάθεση δες τα post  μου στο thread. Εγώ αυτό θεωρώ ότι είναι το τεχνολογικό φόρουμ. Να προσφέρω βοήθεια και όχι γκρίνια χωρίς νόημα. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται αυτό, τα έχουμε πει όλα. ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί αλλά ούτε και θέλει να φιμώσει ΚΑΝΕΝΑ, απλά β α ρ ι ο μ α σ τ ε την ίδια κουβέντα χωρίς νόημα. Αν μπορείς και θέλεις βοήθησε τον φίλο DImitris_W να βρει λύση με τα e-mails. Εκεί όλοι θα σου πούμε (έστω και από μέσα μας) μπράβο

Παρεμπιπτόντως, Δημήτρη μήπως έχεις βάλει κανένα προσωπικό dns -τύπου dns.adguard.com- στη σχετική ρύθμιση των συνδέσεων για να κόβει τις διαφημήσεις και σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα?.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, thursday6 said:

Καλησπέρα και από μένα πώς μπορούμε να βρούμε αυτή τη τιμη δηλαδή κάτω από 1k για την έκδοση 512gb. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ισχύει επίσημη εγγύηση της samsung της αγορές από skroutzμαγαζα

Με όλες τις προωθητικές ενέργειες εγώ (και πολλοί κόσμος ακόμα) το πήραμε κάτω από 1κ με προ παραγγελία από το επίσημο Samsung eshop. 

512 στην τιμή του 256. 

-10% κουπόνι. 

-100 pandas. 

Kai τιμολόγιο. 

Εγγύηση κανονικά όλες οι ευρωπαϊκές συσκευές στην Ελλάδα. 

Προτείνω να μην διαλέξεις το φθηνότερο, αλλά κάποιο που έχει άμεσα διαθέσιμο και αρκετές θετικές αξιολόγησεις.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, James Bond said:

Αδελφέ μου, το ότι σου απαγορεύεται να μιλήσεις και να γράψεις οτιδήποτε φαίνεται από το γεγονός ότι μόνο στις 2 τελευταίες σελίδες έχεις 6 αναρτήσεις. Πόσες φορές θέλεις να πεις ότι το s24 έχει πρόβλημα για να το βγάλεις από μέσα σου και να μην αισθάνεσαι ότι σε φιμώνουν (το λέω με αγάπη). Ξέρεις τι γίνεται? Κάπου έχουμε βαρεθεί να μπαίνουν τα ίδια και τα ίδια άτομα και να λένε τα ίδια και τα ίδια θέματα (δεν μιλάω για σένα). Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό. Η κάμερα είναι πολύ καλή, η οθόνη τέλεια, τα emails μου έρχονται πριν να εμφανιστούν στον υπολογιστή (αν το πιστεύεις), η μπαταρία κρατάει όλη την ημέρα (με φόρτιση μόνο μέχρι το 80%), είναι ταχύτατο, ο ήχος και στις κλήσεις και στη μουσική πολύ καλός και δυνατός, είναι πανέμορφο. Τι πρέπει να κάνω? Να το γράφω κάθε μέρα?Δεν θα βαρεθείς να το βλέπεις? Εκεί δεν θα πεις ότι είμαι οπαδός? Τώρα φαντάσου ότι γράφω όλα τα παραπάνω, ωστόσο αυτή τη φορά βάζω μπροστά τη λέξη "δεν". Τώρα είμαι εντάξει με το τεχνολογικό φόρουμ? Ενημερώνω καλύτερα ή είμαι εξίσου βαρετός. Αυτό το απλό λέμε. Από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό, το μόνο που κάνω είναι να προσπαθώ να βοηθήσω φίλους που έχουν απορίες και προβλήματα που ξέρω τη λύση τους για να διευκολύνω τη ζωή τους. Αν έχεις διάθεση δες τα post  μου στο thread. Εγώ αυτό θεωρώ ότι είναι το τεχνολογικό φόρουμ. Να προσφέρω βοήθεια και όχι γκρίνια χωρίς νόημα. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται αυτό, τα έχουμε πει όλα. ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί αλλά ούτε και θέλει να φιμώσει ΚΑΝΕΝΑ, απλά β α ρ ι ο μ α σ τ ε την ίδια κουβέντα χωρίς νόημα. Αν μπορείς και θέλεις βοήθησε τον φίλο DImitris_W να βρει λύση με τα e-mails. Εκεί όλοι θα σου πούμε (έστω και από μέσα μας) μπράβο

Παρεμπιπτόντως, Δημήτρη μήπως έχεις βάλει κανένα προσωπικό dns -τύπου dns.adguard.com- στη σχετική ρύθμιση των συνδέσεων για να κόβει τις διαφημήσεις και σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα?.

Δεν έβαλα καποιο adguard γιατί μου δημιουργεί πρόβλημα με μία άλλη εφαρμογή και με μπλοκάρουν μου διαγράφουν το λογαριασμό οπότε δεν το χρησιμοποίησα καθόλου

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Προβλήματα φυσικά υπάρχουν η οθόνη δεν είναι και σε πάρα πολύ καλή κατάσταση δυστυχώς εμένα δεν μου αρέσει και τόσο πολύ δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα ελπίζω ίσως να βελτιωθεί αλλιώς με βλέπω προς xiaomi 14 ultra

Τι να πω, ολοι αυτοί που έχουμε τη συσκευή λέμε τα καλύτερα για την οθόνη, εγώ είχα και το S23 Ultra και είναι ίδια σε εμπειρία.

Ίσως κάτι δεν έχεις ρυθμίσει καλά.

Για το πρόβλημα στο Gmail που αναφέρεις δεν είναι πρόβλημα του S24 Ultra αλλά θέμα ρύθμισης software. 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, James Bond said:

 

Spoiler

Τεχνολογικό forum είναι κουβέντα πάνω στις εξελίξεις των κινητών.

Ενημέρωση, απορίες, συγκρίσεις με άλλες συσκευές/εταιρείες, benchmarks,κριτική, παράπονα, βοήθεια προς άλλους κλπ.

Αυτό το βλέπει κάποιος και στο παριεχόμενο των ειδήσεων και νέων που ανεβαίνουν.

Ξέρεις τι πραγματικά βαριόμαστε οι περισσότεροι, όχι στο εδώ θέμα αλλά στα περισσότερα εδώ και χρόνια και γιατί έχει πέσει γενικά η κίνηση εδώ και χρόνια στο forum?

Να διαβάζουμε κάθε χρόνο τον πρώτο καιρό από ορισμένους κατόχους για τις τέλειες συσκευές με τις οθονάρες τους, τις ηχειάρες τους, το πόσο smooth είναι κλπ.

Τόσα πράγματα υπάρχουν να γράψεις μια συσκευή, αν πραγματικά το θέλει κάποιος πχ

  • για την μπαταρία
  • διαχείριση Ram
  • για τον επεξεργαστή(σε σχέση με πέρυσι πχ)
  • για την φωτεινότητα της οθόνης
  • για το wifi(Wifi7 εχει το Ultra)
  • ,για το σήμα κινητής και 5G ταχύτητες λόγω νέου modem
  • για την κάμερα, και ειδικά για την μείωση του zoom από 10X σε 3X
  • για θερμοκρασίες
  • για απόδοση στα παιχνίδια λόγω και Ray Tracing
  • για ποιότητα κατασκευής πχ λόγω τιτανίου και για drop test
  • για ταχύτητα φόρτισης
  • διαφορές στο Spen με πέρυσι
  • Samsung Dex

Για παράδειγμα υπάρχει ένα youtube κανάλι που δοκιμάζει τα μηνιαία patches, τι διαφορές στην απόδοση έχουν

image.thumb.png.b998493cb259e79b14f8e7b2ba963093.png

 

4 minutes ago, sattack said:

Κάθε χρόνο,  μόλις περάσει ο Φεβρουάριος, περιμένοντας το επόμενο S ultra. 😅

 

Βάλε στην φωτογραφία και όσους πριν βγει το επόμενο S Ultra, λένε πόσο αδιάφορο είναι για όποιον έχει την προηγούμενη ναυαρχίδα, και μετά καταλήγουν και οι ίδιοι να το αγοράσουν 😅

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:
  Hide contents

Τεχνολογικό forum είναι κουβέντα πάνω στις εξελίξεις των κινητών.

Ενημέρωση, απορίες, συγκρίσεις με άλλες συσκευές/εταιρείες, benchmarks,κριτική, παράπονα, βοήθεια προς άλλους κλπ.

Αυτό το βλέπει κάποιος και στο παριεχόμενο των ειδήσεων και νέων που ανεβαίνουν.

Ξέρεις τι πραγματικά βαριόμαστε οι περισσότεροι, όχι στο εδώ θέμα αλλά στα περισσότερα εδώ και χρόνια και γιατί έχει πέσει γενικά η κίνηση εδώ και χρόνια στο forum?

Να διαβάζουμε κάθε χρόνο τον πρώτο καιρό από ορισμένους κατόχους για τις τέλειες συσκευές με τις οθονάρες τους, τις ηχειάρες τους, το πόσο smooth είναι κλπ.

Τόσα πράγματα υπάρχουν να γράψεις μια συσκευή, αν πραγματικά το θέλει κάποιος πχ

  • για την μπαταρία
  • διαχείριση Ram
  • για τον επεξεργαστή(σε σχέση με πέρυσι πχ)
  • για την φωτεινότητα της οθόνης
  • για το wifi(Wifi7 εχει το Ultra)
  • ,για το σήμα κινητής και 5G ταχύτητες λόγω νέου modem
  • για την κάμερα, και ειδικά για την μείωση του zoom από 10X σε 3X
  • για θερμοκρασίες
  • για απόδοση στα παιχνίδια λόγω και Ray Tracing
  • για ποιότητα κατασκευής πχ λόγω τιτανίου και για drop test
  • για ταχύτητα φόρτισης
  • διαφορές στο Spen με πέρυσι
  • Samsung Dex

Για παράδειγμα υπάρχει ένα youtube κανάλι που δοκιμάζει τα μηνιαία patches, τι διαφορές στην απόδοση έχουν

image.thumb.png.b998493cb259e79b14f8e7b2ba963093.png

 

Βάλε στην φωτογραφία και όσους πριν βγει το επόμενο S Ultra, λένε πόσο αδιάφορο είναι για όποιον έχει την προηγούμενη ναυαρχίδα, και μετά καταλήγουν και οι ίδιοι να το αγοράσουν 😅

Τέλεια. Γράψε κάτι για όλα τα παραπάνω θέματα αν μπορείς ή θέλεις και πως μπορούμε να αξιοποιήσουμε καλύτερα το κινητό μας. Από το rank σου στο forum βλέπω ότι είσαι ιδιαίτερα έμπειρος χρήστης. Από έναν τέτοιο χρήστη εγώ θα ήθελα να να μου πει τι μπορώ να κάνω με το κινητό μου και όχι τι δεν μπορώ (ή τέλος πάντων ας μου πει και τι δεν μπορώ αν πρέπει να το βγάλει από μέσα του αλλά ας είναι μία, δύο έστω τρεις φορές, όχι παραπάνω αν γίνεται, χωρίς διάθεση φίμωσης πάντα). Προσωπικά 9/10 βίντεος που βλέπω για το s24 ultra αφορούν τις λειτουργίες του, κρυμμένα features και τρόπους να αυξήσουμε την αποδοτικότητά μας με το κινητό. Στην πράξη αυτό λείπει από τα forums και μειώνεται η κίνηση και όχι ότι γράφουν οι χρήστες πόσα καλά είναι τα κινητά που πήραν. Επειδή, ωστόσο, λίγα πράγματα αλλάζουν σημαντικά από γενιά σε γενιά κινητών, στην πραξη στο 80/100 το επόμενο κινητό μας είναι ακριβώς όπως το προηγούμενο (δεν είναι πάντα κακό αυτό, γι' αυτό πάμε και συνήθως στην ίδια μάρκα για να μην χάσουμε αυτά που μας αρέσουν ήδη και όχι λόγω fanboy-σμού) με το υπόλοιπο 20/100 να είναι ισως η διαφορά στην ταχύτητα και σε κάποιες καινούργιες λειτουργίες ή δυνατότητες που δίνουν πλέον με το σταγονόμετρο οι εταιρείες, καθώς δεν θα έχουν τι να δώσουν στην επόμενη γενιά.

Είναι επίσης προφανές και λογικό ότι οι περισσότεροι που θα γράψουν σε ένα forum είναι αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα και ψάχνουν λύση και όχι αυτοί που δεν έχουν και είναι ευχαριστημένοι. Δεν μιλάμε για αυτή την περίπτωση μέχρι τώρα. Αυτοί οι χρήστες είναι ο λόγος που υπάρχουν τα fora και δεν έχουν σχέση με τους κατά συρροή γκρινιάρηδες που χαλούν τη διάθεση όλων μας όταν είναι εμμονικοί. Προσωπικά μακάρι να ήξερα όλες τις απαντήσεις και να είχα και τον αντίστοιχο χρόνο να μπορούσα να βοηθήσω όσους μπορώ, όπως άλλωστε θα ήθελα να συμβεί και σε εμένα αν είχα ένα πρόβλημα. Εύχομαι και θέλω πραγματικά να είσαι αυτός ο χρήστης που θα βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, James Bond said:

Τέλεια. Γράψε κάτι για όλα τα παραπάνω θέματα αν μπορείς ή θέλεις και πως μπορούμε να αξιοποιήσουμε καλύτερα το κινητό μας. Από το rank σου στο forum βλέπω ότι είσαι ιδιαίτερα έμπειρος χρήστης. Από έναν τέτοιο χρήστη εγώ θα ήθελα να να μου πει τι μπορώ να κάνω με το κινητό μου και όχι τι δεν μπορώ (ή τέλος πάντων ας μου πει και τι δεν μπορώ αν πρέπει να το βγάλει από μέσα του αλλά ας είναι μία, δύο έστω τρεις φορές, όχι παραπάνω αν γίνεται, χωρίς διάθεση φίμωσης πάντα).

Συμφορουμίτη το μοναδικό μεγάλο πράγμα καινούργιο στα S24 ξεχωριστό από τις προηγούμενες συσκευές προς το παρον, είναι αυτό που διαφήμισε και η ίδια η Samsung περισσότερο, δηλαδή οι ΑΙ προσθήκες

Ωρίστε και ένα link πάνω σε αυτές.

 https://www.samsung.com/ph/support/mobile-devices/galaxy-ai-features-on-the-galaxy-s24-series/

Διάφορα άλλα features και δυνατότητες οπως χρήση Spen, Samsung Dex, GoodLock, PerfZ(παιχνίδια), παύση φόρτισης μέχρι 85% κλπ, είναι πράγματα που δεν έχουν αλλάξει από τις προηγούμενες Samsung συσκευές .

Για τα υπόλοιπα συγκριτικά, δεν έχω δυστηχώς το S24U μαζί με κάποια άλλη συσκευή για να πω προσωπικές εντυπώσεις. Μόνο ότι βλέπω από reviews και benchmarks μπορώ να πω πχ πόσο μεγαλύτερη φωτεινότητα έχει το S24U κλπ.

Και όσο για μένα, πιο πολύ με ενδιαφέρει το κομμάτι των θερμοκρασιών, του επεξεργαστή και της μπαταρίας λόγω παιχνιδιών(γιαυτό αποφεύγω Exynos), δεν είμαι τόσο των καμερών ή των social media που ενδιαφέρουν τους περισσότερους, γιαυτό και δεν σχολιάζω τόσο για ποιότητα φωτογραφιών ή video.

Και το S24U προσωπικά το θέλω λόγω επίπεδης οθόνης(και καλύτερου σήματος)αλλιώς το S23 θα είχα κρατήσει ακόμα. Απλά λόγω οικονομικών υποχρεώσεων, θα αγορά θα πάει για αργότερα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...