Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γιατί όταν βάζω το 4 ψηφίο Pin δεν βρίσκω πως ακυρώνω να μην πατάω το OK? 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sv2bzq said:

Παιδιά γιατί όταν βάζω το 4 ψηφίο Pin δεν βρίσκω πως ακυρώνω να μην πατάω το OK? 

Πρεπει να βαλεις 6ψηφιο 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Gorge said:

Πρεπει να βαλεις 6ψηφιο 

Σοβαρά δεν το ήξερα γιατί έρχομαι από το Note 9 και εκεί δεν είχα πρόβλημα. 

Τι να κάνουμε όσο ζεις μαθαίνεις 😂😂😂

Σε ευχαριστώ πολύ. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής αυτό που με έχει δυσκολέψει πιο πολύ από όλα και δεν το έχω συνηθίσει είναι η κατάργηση του swipe up στη navigation bar.

Το χρησιμοποιούσα χρόνια και τώρα δυστυχώς με το one UI 6.1 καταργήθηκε 😞

Μόνο το home λειτουργεί με swipe up. To back και το recent apps όχι 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.  Έχετε κάνα θέμα με κλήσεις σε cosmote ;;

Μου κόβονται αρκετές.  Πριν με iPhone δεν είχα θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lepe_21 said:

Πως φεύγει το οκ σε κάθε επανεκκίνηση όταν βάζω κωδικό 6ψηφιο συνέχεια θέλει πάτημα...οκ

Εκεί που ορίζεις τον κωδικό, σου έχει από κάτω να τικαρεις να ξεκλειδώνει χωρίς πάτημα του OK.

6 minutes ago, Panoras said:

Παίδες καλησπέρα.  Έχετε κάνα θέμα με κλήσεις σε cosmote ;;

Μου κόβονται αρκετές.  Πριν με iPhone δεν είχα θέμα. 

Κανένα θέμα έως τώρα. Cosmote έχω κι έχω.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Panoras said:

Παίδες καλησπέρα.  Έχετε κάνα θέμα με κλήσεις σε cosmote ;;

Μου κόβονται αρκετές.  Πριν με iPhone δεν είχα θέμα. 

Βγάλε το wificall, έχει θέμα καμία φορά η cosmote

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, challenge143 said:

Έλα μου ντε. Εγώ άκουσα κ το φίλο τον s_nova που ήταν σίγουρος κ τον έκοβε 😜 γιατί μάλλον είχε μιλησει με τον ceo κ του είχε πει αυτά είναι τα χρώματα κ τέλος κ δεν αλλάζουν κ μας ψάρωσε....χαχα....  παιδιά δεν έχουμε πάρει κουκουρουκου συσκευή πέρα από την πλάκα που κάνουμε, η εταιρεία αυτή είναι κολοσσός κ δεν πρόκειται να αφήσει τους αγοραστές της έτσι. Υπομονή και όλα θα φτιάξουν. 

Μην ξεχνάς ότι η εταιρία αυτή είχε μεγάλο φιάσκο με το εκρηκτικό Note...ποτέ μην παντρεύεστε καμία εταιρεία....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, unwise said:

Πάντως μέχρι στιγμής αυτό που με έχει δυσκολέψει πιο πολύ από όλα και δεν το έχω συνηθίσει είναι η κατάργηση του swipe up στη navigation bar.

Το χρησιμοποιούσα χρόνια και τώρα δυστυχώς με το one UI 6.1 καταργήθηκε 😞

Μόνο το home λειτουργεί με swipe up. To back και το recent apps όχι 

Ολα λςιτουργουν κανονικα φιλε μου. Εξαφανιζεται τελειως ακομα και η μπαρα.  Κατεβασε το Navstar  απο Goodlock και φτιαξε οπως τα θες. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, unwise said:

Πάντως μέχρι στιγμής αυτό που με έχει δυσκολέψει πιο πολύ από όλα και δεν το έχω συνηθίσει είναι η κατάργηση του swipe up στη navigation bar.

Το χρησιμοποιούσα χρόνια και τώρα δυστυχώς με το one UI 6.1 καταργήθηκε 😞

Μόνο το home λειτουργεί με swipe up. To back και το recent apps όχι 

https://myphone.gr/forum/topic/200539/?do=findComment&comment=7243498

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Ολα λςιτουργουν κανονικα φιλε μου. Εξαφανιζεται τελειως ακομα και η μπαρα.  Κατεβασε το Navstar  απο Goodlock και φτιαξε οπως τα θες. 

 

1 ώρα πριν, xalaros said:

Τέλειο παιδιά .

Επιτέλους μπορώ και δουλεύω το κινητό όπως πρώτα.

Πολλές πολλές ευχαριστίες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dkon84 said:

Καλημέρα. Για να δούμε, λογικά μέσα στις επόμενες ημέρες θα σκάσει και σε εμάς. Μικρό όμως, μόνο 500 κάτι MB; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Μην ξεχνάς ότι η εταιρία αυτή είχε μεγάλο φιάσκο με το εκρηκτικό Note...ποτέ μην παντρεύεστε καμία εταιρεία....

Εγώ Κωνσταντίνε μου να ξέρεις είμαι από τους ανθρώπους που μου αρέσει να λέω την αλήθεια κ εννοείται ότι δεν παντρεύομαι καμία εταιρεία.  Όλα γίνονται για το βωμό του χρήματος.  Εγώ από τις συσκευές που έχω αλλάξει ποτέ δεν θεώρησα ότι έχω την καλύτερη κ ούτε είναι fun boys της Samsung. Το ότι έκανα την τρέλα κ πήγα στο 24 δεν πάει να πει ότι ο ενθουσιασμός μου θα το εκθειάζει ,ήδη έχει ακόμα μελανά σημεία το λογισμικό.  Βρίζουν τον exynos για το σήμα για χίλια δύο πράγματα αν μπεις στο νήμα του a52s πριν 3,4 σελίδες που απάντησα σε ένα παλικάρι που έβριζε κ άλλαξε το 21 για το 52ς (αν είναι δυνατόν)κ ανέβασα συγκριτικό με τα 2 τηλέφωνα με το σήμα που έχουν κ οι 2 συσκευές με τεράστια διαφορά προς το καλύτερο τον exynos  κ ξέρεις τι;  κανένας δεν απάντησε τίποτα κ όλοι το προσπερασαν το θέμα.  Άρα καταλαβαίνεις ο κάθε ένας το τι λέει κ γράφει κ πόσο φαν είναι γιαυτό κ έχω κουραστεί κ δεν συμμετέχω κ πολύ, μόνο σε κανένα πρόβλημα αν μπορώ να βοηθήσω ή με βοηθήσουν.  Συγνώμη για το σεντόνι  παιδιά 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να δηλώσω φαν της εταιρίας,έχω πάρει αρκετές ναυαρχίδες παλαιότερα και αρκετά κινητά της σειράς Α και πιο παλια της J.Εχω αρκετές συσκευές Samsung πέρα από κινητά και θα συνεχίσω να παίρνω γιατί είμαι ευχαριστημένος και φίλε challenge143 θα το χαρείς και συ είναι το μόνο σίγουρο.Παρολαυτα οπως είπα πιο πριν μου δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμάσω παράλληλα και το Iphone 15 pro max για κάποιες μέρες και να δω τις διαφορές και γιατί όχι αν σε μένα είναι καλύτερο σε αυτά που κάνω να το αλλάξω.Απλα ΓΕΛΑΩ με άτομα που δεν έχουν τη συσκευή,παρακολουθούν το θέμα και πετάγονται όταν υπάρχει το οποιοδήποτε θέμα (είτε σοβαρό είτε όχι και γω θα το αναφέρω) και πετάνε κάτι κουλά πράγματα για πολλά χρόνια πριν,βγάζουν κόμπλεξ και προσπαθούν με τρόπο να αλλάξουν γνώμη στους άλλους!!Όποιος έχει τα χρήματα πάρτε ελεύθερα το κινητό και δοκιμάστε το,Μην διαβάζετε τρολλαδες που πετάγονται από το πουθενά ή απλά δεν τους κάνει τα χατίρια η Samsung όπως θα ήθελαν και ρίχνουν κόμπλεξ!!Καλό Σαββατοκύριακο και προσοχή στη Samsung,έκανε μπαμ πριν 7 χρόνια 😂😂

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, George6633 said:

....Απλα ΓΕΛΑΩ με άτομα που δεν έχουν τη συσκευή, παρακολουθούν το θέμα και πετάγονται όταν υπάρχει το οποιοδήποτε θέμα (είτε σοβαρό είτε όχι και γω θα το αναφέρω) και πετάνε κάτι κουλά πράγματα για πολλά χρόνια πριν,βγάζουν κόμπλεξ και προσπαθούν με τρόπο να αλλάξουν γνώμη στους άλλους!!Όποιος έχει τα χρήματα πάρτε ελεύθερα το κινητό και δοκιμάστε το,Μην διαβάζετε τρολλαδες που πετάγονται από το πουθενά ή απλά δεν τους κάνει τα χατίρια η Samsung όπως θα ήθελαν και ρίχνουν κόμπλεξ!! Καλό Σαββατοκύριακο και προσοχή στη Samsung,έκανε μπαμ πριν 7 χρόνια 😂😂

 

Επιτέλους

Με κάλυψες στο έπακρο!

Ούτε εγώ δεν θα τα έγραφα τόσο καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια με τον George6633 όπου συμφωνώ απόλυτα μαζί του σε αυτά που έγραψε! Κ εγώ έχοντας κ τις 2 συσκευές όπου τις δουλεύω μαζί (σαν κύρια έχω τους τελευταίους μήνες το 15pm) περιμένω να βγει η ενημέρωση να δούμε τι θα φτιάξει κ μετά μάλλον το 15αρι ή στη γυναίκα ή πάει για πούλημα.

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά,για να μην ξεχάσουμε και αυτά που ξερουμε.Θελω να ενημερώσω ότι μόλις τώρα μπήκαν τα 100€ στην Πειραιώς σε λίγοτερο από 24 ώρες από τη στιγμή που μου ζήτησαν και έστειλα το Iban.Δεν έχω γνώση για άλλη τράπεζα αν κάνει το ίδιο χρονικό διάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, George6633 said:

Έτσι είναι παιδιά,για να μην ξεχάσουμε και αυτά που ξερουμε.Θελω να ενημερώσω ότι μόλις τώρα μπήκαν τα 100€ στην Πειραιώς σε λίγοτερο από 24 ώρες από τη στιγμή που μου ζήτησαν και έστειλα το Iban.Δεν έχω γνώση για άλλη τράπεζα αν κάνει το ίδιο χρονικό διάστημα. 

πόσες μέρες έκαναν από samsung να στείλουν το voucher αφού έκανες την αίτηση ?

 

Από πέρσι πάντως αν θυμάμαι καλά και στην Εθνική μπήκαν σχετικά γρήγορα, μαξ την επόμενη εργάσιμη.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάποια κολπακια με την φόρτιση. Έχω επιλέξει την αργή φόρτιση κ μερικές φορές όταν το βάζω να φορτίσει μου μπαίνει μόνο του στην γρήγορη φόρτιση χωρίς να την έχω ενεργοποίηση το έχει κάνει σε κανέναν άλλον;;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω πήραν μπρος οι κορεάτικες μηχανές:

Βελτιώσεις στην κάμερα:

1. Improved picture quality by adjusting the brightness when backlighting in high pixel mode.

2. Improved clarity of text when running high magnification zoom.  (Galaxy S24 Ultra Only)

3. Improved clarity and picture quality when recording rear videos.  (Galaxy S24 Ultra Only)

4. In the photo mode preview, we increased the brightness of the rock in the indoor environment and gently improved the portrait clarity expression.  (Galaxy S24 Ultra Only)

5. Improved expression by adding color data in food mode.

6. Improved color by adjusting saturation and white balance in night mode

7. In the Expert RAW app, after the new format DNG shooting, the gallery improved the expression of the enlarged image.

8. Improved fast-moving subject representation in backlight conditions in the rear photo mode.  (Galaxy S24 Ultra Only)

9. Improved exposure and color representation of subjects (facts, flowers, etc.) in photo mode.  (Galaxy S24 Ultra Only)

※ In the "screen mode" of the display settings, the "sharpness" option has been added to enjoy a clearer color.

 

Items not included in this update will be provided through the next SW update, 
and our development team will be working hard to reciprocate your wait and make your best in the next SW update. 
Please wait a little for the next update!

 

 

Link to comment
Share on other sites

δυο τρεις φορες μου εχει τυχει να εχω τραβηξει μια φωτογραφια και να μην εχει τελικα αποθηκευτει.... εχει τυχει σε καποιον???

Edited by dextergsxr
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, OverClocker said:

πόσες μέρες έκαναν από samsung να στείλουν το voucher αφού έκανες την αίτηση ?

 

Από πέρσι πάντως αν θυμάμαι καλά και στην Εθνική μπήκαν σχετικά γρήγορα, μαξ την επόμενη εργάσιμη.

Έκανα αίτηση και νομίζω μετά από 7-8 μέρες μου ήρθε η συνέχεια της διαδικασίας

 

@duck7και σε μένα το ίδιο έκανε και πλέον φορτίζω με αργό φορτιστή 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια λίγο είχα βάλει ένα glass protector αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος με τις αντανάκλασεις και την ευαισθησία ..

και μάλιστα τώρα βλέπω ότι έχει σπάσει κιόλας..

εβαλε κανεις την μεμβράνη της Samsung (από πού την πήρατε? )   η κάποιο αλλο καλο γυαλι που να έμεινε ευχαριστημένος 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...