Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά το πρόβλημα πάντως. Το θέμα είναι να έχει καλή ποιότητα στις φωτογραφίες και όχι χειρότερη από το προηγούμενο μοντέλο. Μιλάω σαν πρώην χρήστης S23U.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, thalassi said:

Για να ψαξει ενα αντικειμενο στην οθονη, κυκλωνουμε απλα το αντικειμενο ή παταμε και το κουμπι?

Κρατάς πατημένο το κουμπί και σου ανοίγει η οθόνη.  Εκεί μετά κάνεις κύκλο στην οθόνη ότι θες. 

Αλλά γιατί δεν το δοκιμάζεις και σπαταλας τον χρόνο σου ρωτώντας;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vastegial_74 said:

Ευρωπαϊκό είναι το  EUX. Μην αγχώνεσαι και μην πειράξεις τίποτα. 

Tο ΕUB είναι και αυτό ευρωπαϊκό έτσι;

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 8:28 ΜΜ, Dark_Lord said:

το επιβεβαιώνω και εγώ...τα ίδια και τα ίδια...σε σημείο που όταν πήρα το s22 ultra ήμουν έτοιμος να ξαναγυρίσω σε apple αμέσως..βέβαια με κράτησε όλο το υπόλοιπο πακέτο...αλλά είναι λυπηρό να βλέπεις τα ίδια και τα ίδια κάθε χρόνο σε αυτόν τον τομέα. Σας μιλάω ειλικρινά, με το Iphone 7 plus!!! είχα πολύ μικρότερο θέμα σε κινούμενα κατοικίδια/ανθρώπους

 

Ήταν ο βασικός λόγος που χαλάστηκα όταν το δοκίμασα στον Κωτσόβολο. Αναφέρομαι για το βίντεο. Επιθυμούσα  διακαώς να επιστρέψω σε android και δη σε Samsung αλλά δυστυχώς απογοητεύτηκα. (για να μην παρεξηγηθώ , μιλάω αποκλειστικά για το βίντεο όπου η ομαλή εναλλαγή μεταξύ των καμερών είναι must have συνθήκη για μένα )

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pereas7777 said:

Λοιπόν 4 μέρα κάτοχος του s24 και θέλω να πω πως είναι το ποιο ολοκληρωμένο κινητό πού έχω πιάσει στα χέρια μου. Τρομερή μπαταρία (καλύτερη από το s23 ultra) και απίστευτη οθόνη με τον ποιο ωραίο χρωματικό τόνο πού έχω δεί !! Εντελώς χάλια τα υπερκορεσμενα χρώματα. Ευτυχώς που το άλλαξαν. Από κει και πέρα ελπίζω να σταματήσουν να γεμίζουν οι σελίδες με το κλείστρο της κάμερας. 

Ειναι ακριβως ετσι!!!
το μονο που με εχει χαλασει οτι πλεον στην Aod δεν μπορεις να βαλεις φωτο 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panoszavra said:

Ήταν ο βασικός λόγος που χαλάστηκα όταν το δοκίμασα στον Κωτσόβολο. Αναφέρομαι για το βίντεο. Επιθυμούσα  διακαώς να επιστρέψω σε android και δη σε Samsung αλλά δυστυχώς απογοητεύτηκα. (για να μην παρεξηγηθώ , μιλάω αποκλειστικά για το βίντεο όπου η ομαλή εναλλαγή μεταξύ των καμερών είναι must have συνθήκη για μένα )

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια όλα το κάνουν αυτός ηταν ο λογος που το πήγα σε Service.

Ειλικρινά όμως 4 Iphone που δοκίμασα σε video έως 5x κανένα δεν το κάνει μήπως να πήγαινα σε Apple μεριά 🤣🤣

Δοκίμασα 4 συσκευές Demo S24 Ultra από μαγαζιά διαφορετικά όλα κάνουν το ίδιο με την μετακίνηση εικόνας με ζουμ στο Video. Ο τεχνικός με επιβεβαίωσε ότι θα στρώσει με μελλοντικά software updates.

Ας κλείσουμε αυτό το θέμα το εξαντλήσαμε.

Βλέπω βελτίωση της μπαταρίας μετά απο 2 βδομάδες χρήσης  

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, djspiros said:

Καλησπέρα φίλοι μου. Θέλω να ρωτήσω το εξής: Στο δικό μου S24 Ultra 512GB Titanium Yellow αγορασμένο από Κωστόβολο το Product Code είναι EUX. Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι EUR? Όταν βγει το πρώτο update θα μπορώ αν κατεβάσω το EUR να το περάσω μέσω odin και να αλλάξει? Η συσκευή τα σπάει φίλοι μου προερχόμενος από Note 10+ και το χρώμα Titanium Yellow απίστευτο. Να το χαρείτε φίλοι μου!!! Να'στε όλοι καλά!!!

Κι εμένα από Κωτσοβολο ίδια συσκευή γκρι είναι EUX 

Δεν υπάρχει θέμα, άλλωστε οι μεγάλες αλυσίδες και ειδικά όλες οι συσκευές της προπαραγγελίας είναι εγγυημένα ελεγχόμενες από την μαμά samsung

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

Αντε την κάναμε και εμείς την τρέλα κ δαντέλα.... η παντόφλα να δούμε πότε θα πέσει... 

IMG-851eb00a0bf647240105c6a673c47eec-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Taupe Standing Grip. Για όποιον ενδιαφέρεται από σήμερα είδα ότι έγινε διαθέσιμη στο eShop της Samsung.

Κατ' εμέ η πιο "χρήσιμη" από τις επίσημες θήκες. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, challenge143 said:

Αντε την κάναμε και εμείς την τρέλα κ δαντέλα.... η παντόφλα να δούμε πότε θα πέσει... 

IMG-851eb00a0bf647240105c6a673c47eec-V.jpg

Καλά δεν διαβάζεις πόσα κουσούρια έχει η συσκευή; 

Πούλα την όσο προλαβαίνεις λέμε 😆😆

 

Καλορίζικη φιλαράκι 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, challenge143 said:

Αντε την κάναμε και εμείς την τρέλα κ δαντέλα.... η παντόφλα να δούμε πότε θα πέσει... 

IMG-851eb00a0bf647240105c6a673c47eec-V.jpg

 

Αλλα να ξέρεις.

Εχει χάλια οθόνη με ξεπλυμμένα χρώματα

Χάλια κάμερες, χειρότερες απ του s23

πρόβλημα με το zoom in - zoom out χαλάει την εικόνα

αμα κουνας το κινητό απότομα κάνει θόρυβο σαν παιχνίδι μωρού απ τα jumbo

η μπαταρία κρατάει 2 ώρες το πολύ

το πενακι προεξέχει από τη συσκευή

Παιδιά συμπληρώστε άμα ξέχασα κάτι έ 😛 😂

 

 

Μεγεια κ απροβλημάτιστο !

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, OverClocker said:

 

Αλλα να ξέρεις.

Εχει χάλια οθόνη με ξεπλυμμένα χρώματα

Χάλια κάμερες, χειρότερες απ του s23

πρόβλημα με το zoom in - zoom out χαλάει την εικόνα

αμα κουνας το κινητό απότομα κάνει θόρυβο σαν παιχνίδι μωρού απ τα jumbo

η μπαταρία κρατάει 2 ώρες το πολύ

το πενακι προεξέχει από τη συσκευή

Παιδιά συμπληρώστε άμα ξέχασα κάτι έ 😛 😂

 

 

Μεγεια κ απροβλημάτιστο !

Η δόνηση που τρίζει;

Δεν το είδες μάλλον αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Πήρα την Taupe Standing Grip. Για όποιον ενδιαφέρεται από σήμερα είδα ότι έγινε διαθέσιμη στο eShop της Samsung.

Κατ' εμέ η πιο "χρήσιμη" από τις επίσημες θήκες. 

και εγώ αυτή πήρα αλλά θα ήθελα κάτι λιγότερο ογκώδες, επίσης δεν σου φαίνεται κάπως να γλιστράει στο χέρι; 

ψάχνω για δεύτερη τώρα για εναλλακτική 

Link to comment
Share on other sites

πρόκειται να παραγγείλω το μαμά screen protector antiglare....

μέχρι να μου έρθει υπάρχει κάποιος που να πουλάει το δεύτερο τζαμάκι του απο spiegen ezfit?

αν υπάρχει κάποιος ας μου στείλει pm

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη που είχα και στο S23 Ultra και την ξανά αγόρασα με κλειστά μάτια για το S24 Ultra, είναι η UAG Pathfinder Back Cover. Φυσιολογική τιμή και πολύ ωραία αίσθηση και εφαρμογή. Δεν γλιστράει στο χέρι και δεν είναι τόσο ογκώδης όσο φαίνεται στις φωτογραφίες. Πολύ ποιοτική θήκη. 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν είχε αντιληφθεί κανεις, πως ο 5x αισθητήρας τις πρώτες ημέρες φαίνεται να μην είναι ευθυγραμμισμενος με το σώμα της συσκευής, εχει μια μικρη κλίση συνήθως, γιατί οι μισοι θα τρέχανε για αλλαγές πάλι.

Για την ιστορία, σε πολλές περιπτώσεις, ο 5x φακός, τις πρώτες μέρες λειτουργίας καλιμπραρει αυτόματα το σύστημα OIS, οπότε πολλές φορές εμφανίζεται σαν να έχει μια μικρή κλίση, είτε προς τα αριστερά είτε προς τα δεξιά.

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ros100 said:

Ευτυχώς που δεν είχε αντιληφθεί κανεις, πως ο 5x αισθητήρας τις πρώτες ημέρες φαίνεται να μην είναι ευθυγραμμισμενος με το σώμα της συσκευής, εχει μια μικρη κλίση συνήθως, γιατί οι μισοι θα τρέχανε για αλλαγές πάλι.

Για την ιστορία, σε πολλές περιπτώσεις, ο 5x φακός τι πρώτες μέρες λειτουργίας καλιμπραρει αυτόματα το σύστημα OIS, οπότε πολλές φορές εμφανίζεται σαν να έχει μια μικρή κλίση, είτε προς τα αριστερά είτα προς τα δεξιά.

οι αισθήτηρες(main, 3x, 5x) όταν η καμερα δεν ειναι "ενεργή" και το OIS δεν είναι οπλισμένο, κινούνται ελεύθερα

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, George6633 said:

Όσον αφορά τη μπαταρία να πω την εμπειρία μου,στο δικό μου τηλέφωνο αυτή τη στιγμή με Fhd οθόνη,2G και μόνιμο Wifi,1 ώρα ραδιο στο ίντερνετ και 20 λεπτά περιήγηση με 4G εκτός σπιτιού,και γενικά youtube,σερφαρισμα στο ίντερνετ(γενικώς το άφησα ελάχιστα από τα χέρια) από το πρωί που το άνοιξα στο 100% αυτή τη στιγμή έχει 66% και 4 ώρες ενεργή οθόνη. 

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 45% με 6 ώρες ενεργή οθόνη.Εντάξει εγώ δεν μπορώ να ζητήσω κάτι άλλο από τη μπαταρία,νομίζω ότι πάει αρκετά καλά!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dimitris_w said:

Εμένα έχει πρόβλημα η όχι για πείτε 

 

https://youtube.com/shorts/PazH4osxI4M?si=_JLUamHCfT61FS5F

Ναι

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 45% με 6 ώρες ενεργή οθόνη.Εντάξει εγώ δεν μπορώ να ζητήσω κάτι άλλο από τη μπαταρία,νομίζω ότι πάει αρκετά καλά!

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για να βλέπετε στατιστικά γιατί η μαμά με μπερδευτεί ;

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dimitris_w said:

Εμένα έχει πρόβλημα η όχι για πείτε 

 

https://youtube.com/shorts/PazH4osxI4M?si=_JLUamHCfT61FS5F

Απ οτι βλεπω στα κοντινα αντικειμενα ειναι το θεμα. Αν ηταν το δεντρο μονο δεν θα φαινοταν τοσο η εναλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, supermario said:

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για να βλέπετε στατιστικά γιατί η μαμά με μπερδευτεί ;

Δυστυχώς δεν έχω ψάξει κάποια εφαρμογή,απλώς έτυχε να το βάλω χθες βράδυ για φόρτιση λίγο πριν πάει 12 και ξεκίνησε σήμερα το πρωί να μετράει από το 0 και βέβαια τώρα που άλλαξε η μέρα πάλι ξεκίνησε στο 0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...