Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω εσείς τι λέτε παιδία εγώ έχω άλλη άποψη, αυτό είναι σφάλμα, είχα πάνω από 10 Samsung τηλέφωνα, αυτό το πράμα με το σπάσιμο της εικόνας στο ζοομ δεν το είχα σε καμία συσκευή μου.

Ούτε το Note 20 Ultra που είχα πριν αλλάξω συσκευή το είχε.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα σπάσιμο στην εικόνα όταν δοκιμάζω τους φακούς μία χαρά λειτουργούνε

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, vwbestakos said:

Καλημέρα! Ποτέ δεν είχα συσκευή της Samsung να κάνει αυτό το σπάσιμο στην εικόνα στο ζοομ για εμένα είναι πρόβλημα και είναι εμφανές όταν τραβάς Video και κάνεις ζοομ δεν δικαιολογείται στην τιμή αυτή της συσκευής και μιλάμε για ναυαρχίδα της Samsung να βγαίνει στην παραγωγή με αυτό το ελάττωμα απαράδεκτη. 

Στην Samsung UK άρχησαν ήδη οι πρώτες εγκρίσεις αντικατάστασης συσκευών με αυτό το πρόβλημα η Samsung παραδέχτηκε οτι είναι πρόβλημα Hardware των καμερών και δεν διορθώνεται με αναβάθμιση λογισμικού.

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s24-series/uk-s24-ultra-replacement/td-p/9081506

Αυτό το θέμα που παρέθεσες δεν λέει κατι για προβληματικές κάμερες μόνο για 1 καμένο pixel διάβασα.

 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω σε 21υ κ 23υ την ημέρα δεν διακρίνεται κάτι " έντονο "στο βίντεο με το ζουμ δεν ξέρω αν το βράδυ είναι ποιο έντονο.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, challenge143 said:

Επιβεβαιώνω σε 21υ κ 23υ την ημέρα δεν διακρίνεται κάτι " έντονο "στο βίντεο με το ζουμ δεν ξέρω αν το βράδυ είναι ποιο έντονο.  

Νομίζω το βράδυ φαίνεται πιο έντονα. 

Link to comment
Share on other sites

το s21 δεν έχει x5 εγώ που το συγκρίνω η μεγάλη διαφορά γίνεται από το x3 στο x5

οπότε αν πάρει κανείς στα κεντρικά ας πει τι του είπαν και αν ισχύουν οι αλλαγές που κάποιος έγραψε 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άτομο που δεν του το κάνει; σε όλες τις αλλαγές φακού βλέπω το κάνει σε κάποια σημεία ίσως εντονότερα. Στο μονο που δεν το κάνει είναι στα 8k που προφανώς δεν υπάρχει αλλαγή φακού. 

Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδία αν κάποιος βγάλει άκρη με την Samsung για αλλαγή ας ενημερώσει να ξέρουμε  και οι υπόλοιποι γιατί εμείς που είμαστε επαρχία δεν είναι εύκολο να τρέχουμε σε άλλες πόλεις. 

https://www.phonearena.com/news/Some-Galaxy-S24-Ultra-units-have-faulty-cameras-and-thats-not-even-the-worst-part_id154973

Edited by kax_dent
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τα κεντρικά σε λίγο θα το πάω στο επίσημo Service Θεσσαλονίκης Microteck για να δουν την συσκευή υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και νομίζω επιδεινώνεται η κατάσταση:

https://www.veed.io/edit/3e1089f3-90be-47cf-a811-910c4f8dd6db/video

https://www.veed.io/edit/f5ef3a99-a03f-48e2-a60e-7f9b6039138e/video

https://www.veed.io/edit/712323f4-ee67-4496-bdb0-03d79889dfeb/video

 

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vwbestakos said:

υπάρχει σοβαρό πρόβλημα

Τραγικο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Φέτος η Samsung για να προλάβει να βγάλει γρήγορα το τελευταίο της μοντέλο, έβγαλε την συσκευή με αρκετά προβληματα που σε καμιά περίπτωση δεν την τιμούν !

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η Samsung φέτος όσο και να προσπαθείτε να την δικαιολογήσετε δεν γίνεται δυστυχώς.

Ελπίζω να πάρω αντικατάσταση συσκευής με νέα παρτίδα που δεν έχει πρόβλημα, όταν έχω νέα θα ενημερώσω. 

 

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vwbestakos said:

Μίλησα με τα κεντρικά σε λίγο θα το πάω στο επίσημo Service Θεσσαλονίκης Microteck για να δουν την συσκευή υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και νομίζω επιδεινώνεται η κατάσταση:

https://www.veed.io/edit/3e1089f3-90be-47cf-a811-910c4f8dd6db/video

https://www.veed.io/edit/f5ef3a99-a03f-48e2-a60e-7f9b6039138e/video

https://www.veed.io/edit/712323f4-ee67-4496-bdb0-03d79889dfeb/video

 

 

Σε καμία περίπτωση δεν μου κάνει εμένα αυτό που δείχνεις. 

Εσένα αλλάζει η σκηνή, το χρώμα, ακόμα και η κλήση αλλάζει.  

Πήγαινε το και πες μας τι σου είπαν. 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις κρίσεως, ας πούμε ότι πάμε για αντικατάσταση συσκευής κι αν το κάνει και η επόμενη;

Κι αν το κάνουν όλες; 

Εκεί τι γίνεται;

Ή μήπως θα ζητάμε αντικατάσταση συσκευής μέχρι να πετύχουμε, αν πετύχουμε, συσκευή που να μη εμφανίζει το πρόβλημα;

Ή μήπως ζητάμε τα χρήματά μας πίσω και πάμε γι' άλλες πολιτείες;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Θα δώσουν κάποιο update, θα σουλουπώσουν κάπως την κατάσταση και πάμε παρακάτω.
 

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jimmis11 said:

Ερωτήσεις κρίσεως, ας πούμε ότι πάμε για αντικατάσταση συσκευής κι αν το κάνει και η επόμενη;

Κι αν το κάνουν όλες; 

Εκεί τι γίνεται;

Ή μήπως θα ζητάμε αντικατάσταση συσκευής μέχρι να πετύχουμε, αν πετύχουμε, συσκευή που να μη εμφανίζει το πρόβλημα;

Ή μήπως ζητάμε τα χρήματά μας πίσω και πάμε γι' άλλες πολιτείες;

Αναφέρθηκε οτι ηταν μια μικρή μάζα συσκευών απο την πρώτη παρτίδα όχι όλες. Αν τύχει και παραλάβεις νέα συσκευή με το ίδιο πρόβλημα την παντρεύεσαι δυστυχώς.

Εχω απογοητευθεί αφάνταστα πάντως δεν το περίμενα αυτό από την Samsung να βγάλει ελαττωματικό προϊόν σε ναυαρχίδα. 

Εκεί που θα γελάσω είναι αν με πουν στο Service οτι είναι φυσιολογικό. Μάλλον θα κλάψω εκεί............

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα μια ερώτηση στο ιphone έχω όλους τους κωδικούς στο wallet στο samsung πιο χρησιμοποιειται  γιατι παραδειγμα εβαλα το pαss και στην εφαρμογη της alpha δεν μου αποθηκευει τους κωδικους 

επίσης στο wallet της google δεν αποθηκεύει την ταυτότητα?

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, godjet1 said:

Και σε μένα το κάνει αυτό που λέτε αλλά το κάνει και το zfold2 οπότε μάλλον είναι ένα κoινο θέμα στις αλλαγές φακού

Εμένα μου το έκανε, όχι τόσο έντονα και στο S23 Ultra που είχα πάρει πέρυσι πάλι προ παραγγελία, αλλά δεν το είχα εντοπίσει νωρίς, όταν τράβηξα το πρώτο μου βίντεο ήταν πολύ αργά, άσε που δεν έγινε καν θέμα πέρυσι από κάποιον, αλλά τώρα που τον ήπιαμε με το S24 Ultra αρχίσαμε να ψάχνουμε και τα προηγούμενα μοντέλα...

Μεγάλη πίκρα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jonk said:

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα..Νομίζω ότι δεν είναι τόσο έντονο όσο του φίλου πιο πάνω,δεν ξέρω αν είναι έτσι οι κάμερες παρολαυτα δεν έχει ομαλή μετάβαση σε καμία περίπτωση.Το Α14 που πήρα 130€ και το δοκίμασα από δίπλα,μπορεί να μην έχει καλό focus και σταθεροποιηση αλλά αλλάζει ομαλά στο ζουμ.Και αντε να βγάλεις άκρη μαζί τους,ειδικά όταν είσαι απο επαρχία. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George6633 said:

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα..Νομίζω ότι δεν είναι τόσο έντονο όσο του φίλου πιο πάνω,δεν ξέρω αν είναι έτσι οι κάμερες παρολαυτα δεν έχει ομαλή μετάβαση σε καμία περίπτωση.Το Α14 που πήρα 130€ και το δοκίμασα από δίπλα,μπορεί να μην έχει καλό focus και σταθεροποιηση αλλά αλλάζει ομαλά στο ζουμ.Και αντε να βγάλεις άκρη μαζί τους,ειδικά όταν είσαι απο επαρχία. 

Οχι έντονο δεν είναι, σε σημείο που αν δεν το διάβαζα εδώ μέσα δεν θα έδινα σημασία καν

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κ ένα Asus rog στην αλλαγή κάμερας κ αυτό το κάνει εντάξει δεν φημίζονται για την κάμερα τους τα rog  αλλά βλέπω πως κ άλλοι έχουν γράψει κ σε άλλα μοντέλα πως γίνεται θα δοκιμάσω αργότερα κ στο iPhone του αδελφού μου.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jonk said:

Καμία σχέση με τα δικά μου τα Video εμένα είναι άθλια σε όλα τους μέχρι και το χρώμα αλλάζει όπως είπε ο φίλος απο τον καφέ.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vwbestakos said:

Αναφέρθηκε οτι ηταν μια μικρή μάζα συσκευών απο την πρώτη παρτίδα όχι όλες. Αν τύχει και παραλάβεις νέα συσκευή με το ίδιο πρόβλημα την παντρεύεσαι δυστυχώς.

Εχω απογοητευθεί αφάνταστα πάντως δεν το περίμενα αυτό από την Samsung να βγάλει ελαττωματικό προϊόν σε ναυαρχίδα. 

Εκεί που θα γελάσω είναι αν με πουν στο Service οτι είναι φυσιολογικό. Μάλλον θα κλάψω εκεί............

Όντος αναφέρθηκε στην πρώτη παρτίδα Δεκεμβρίου.Εσένα ποτέ έχει ημερομηνία κατασκευής;Εμένα λένε οι εφαρμογές device info και η devcheck οτι είναι 2 Ιανουαρίου 2024.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...