Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, Jimbo83h said:

Καλημέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν οι κάτοχοι της νέας ναυαρχίδας είστε ικανοποιημένοι, γιατί γνωστός μου που το έχει πιάνει λιγότερο σήμα από το iphone που έχει στην κατοχή του (με την ίδια sim κάρτα). 

Δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα με το σήμα. Ωστόσο έως τώρα έχω θέματα σίγουρα με την μπαταρία η οποία είναι λες και εξαφανίζεται σε κλάσματα χωρίς να κάνω και κάτι το ιδιαίτερο. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nasosvasedis said:

Δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα με το σήμα. Ωστόσο έως τώρα έχω θέματα σίγουρα με την μπαταρία η οποία είναι λες και εξαφανίζεται σε κλάσματα χωρίς να κάνω και κάτι το ιδιαίτερο. 

Μήπως να το ξαναστησεις; μήπως δεν έχει διαβάσει καλά τη χρήση σου το adaptive battery..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Μήπως να το ξαναστησεις; μήπως δεν έχει διαβάσει καλά τη χρήση σου το adaptive battery..

Δεν ξέρω, βαριέμαι πάρα πολύ να μπω ξανά σε αυτή τη διαδικασία. Χρησιμοποίησα το Smart Switch όταν το σέταρα αλλά μόνο για να περάσει φωτογραφίες και λήψεις. Ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα άλλο.

Θα περιμένω την πρώτη ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια το φορτισα προχθες για τα στησιματα κλπ και τωρα ειμαι με 31%

Και ασχολουμαι παρα πολυ. Τι να πω.

Για το παρακατω εμενα ΔΕΝ μου δουλευει, απο οσο εχω δει μεχρι τωρα

12 ώρες πριν, supermario said:

προσπαθώ να ενεργοποιήσω τον φωτισμό οθόνης edge στο μενου-ειδοποιησεις-στυλ αναδυομενης ειδοποιησης -στυλ φωτισμου οθονης edge και ενω το ενεργοποιηώ οταν ερχεται ειδοποιηση (gmail outlook) δεν κάνει τίποτα....

θελει κάποια άλλη ρύθμιση?

σε εσας δουλευει?

 

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, supermario said:

προσπαθώ να ενεργοποιήσω τον φωτισμό οθόνης edge στο μενου-ειδοποιησεις-στυλ αναδυομενης ειδοποιησης -στυλ φωτισμου οθονης edge και ενω το ενεργοποιηώ οταν ερχεται ειδοποιηση (gmail outlook) δεν κάνει τίποτα....

θελει κάποια άλλη ρύθμιση?

σε εσας δουλευει?

 

εμένα δουλεύει το Gmail 

Έχεις μπει στις κατηγορίες ειδοποιήσεων να ενεργοποιήσεις την αναδυόμενη προβολή; από το Gmail εννοώ 

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να φταίει η ΑΙ να τραβάει πολλούς πόρους για την "χαμηλή " απόδοση της μπαταρίας; Είδα και στην δοκιμή του gsmarena για το s24 plus ότι η μπαταρία του είχε άσχημη απόδοση με χαμηλά αποτελέσματα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konakis said:

Λέτε να φταίει η ΑΙ να τραβάει πολλούς πόρους για την "χαμηλή " απόδοση της μπαταρίας; Είδα και στην δοκιμή του gsmarena για το s24 plus ότι η μπαταρία του είχε άσχημη απόδοση με χαμηλά αποτελέσματα...

Υπάρχει κάπου να το απενεργοποιήσουμε;?; 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sakis88888 said:

Έχεις ενεργοποιήσει αυτό; 

Screenshot_20240202_120851_Settings.jpg

Δεν ηταν ενεργοποιημενο.

Το εκανα. Ηρθε μαιλ αλλα τιποτα,

Μουλαρωσε 😄

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geo_F1 said:

Δεν ηταν ενεργοποιημενο.

Το εκανα. Ηρθε μαιλ αλλα τιποτα,

Μουλαρωσε 😄

Φαντάζομαι αυτά που σου δείχνω τα έχεις κάνει 

Screenshot_20240202_123700_Settings.jpg

Screenshot_20240202_123720_Settings.jpg

Screenshot_20240202_123712_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Jimbo83h said:

Καλημέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν οι κάτοχοι της νέας ναυαρχίδας είστε ικανοποιημένοι, γιατί γνωστός μου που το έχει πιάνει λιγότερο σήμα από το iphone που έχει στην κατοχή του (με την ίδια sim κάρτα). 

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι βγάζει λιγότερες μπάρες σήματος στο εικονίδιο αλλά ως σημα δεν εχω θέμα.

Κατά τα αλλα πολύ ευχαριστημένος, κανενα πρόβλημα ούτε με μπαταρία ούτε με τη συνδεσιμότητα με το watch 6, buds, αυτοκίνητο.

Το bug με το vivid το εχω αλλά δεν με απασχολεί γιατι δεν επιλέγω ποτε vivid στις οθόνες μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, sakis88888 said:

Φαντάζομαι αυτά που σου δείχνω τα έχεις κάνει 

Screenshot_20240202_123700_Settings.jpg

Screenshot_20240202_123720_Settings.jpg

Screenshot_20240202_123712_Settings.jpg

1691871730624.thumb.png.3370e89aa261cd11a3885461576e0575.png

Δουλεψε!!!!!

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kek said:

Άλλος για τη μπαταρία? Εντυπώσεις??? 

Εγώ το εγώ το έχω από εχτές το μεσημέρι του έχω βγάλει τα μάτια (εκτός από παιχνίδια) και μόλις το έβαλα σε φόρτιση. 

Νομίζω ότι για πρώτη φόρτιση πήγε καλά..... είδομεν. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kek said:

Άλλος για τη μπαταρία? Εντυπώσεις??? 

Βλέπω ότι είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα με το s23 ultra. 

Τώρα αν είναι ελάχιστα καλύτερο ή χειρότερο, είναι τόσο μικρή η διαφορά που δεν το καταλαβαίνω. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου χτες το πηρα με 98% απο τον ασυρματο φορτιστη στις 7.30 το πρωι και το εβαλα το βραδυ στις 12 με 20%. Browsing, αρκετη ομιλια, λιγο Diablo Immortal , bluetooth συνδεδεμενο με ακουστικα και ρολοι, γενικα καμια οικονομια ολα ανοιχτα. Ειμαι ικανοποιημενος ειδικα σε σχεση παντα με το Note 10 plus που ηθελε 2 φορτισεις τη μερα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lepe_21 said:

Υπάρχει κάπου να το απενεργοποιήσουμε;?; 

Όσο το σκαλιζα χθες είδα διάφορα πακετα στις εφαρμογες που περιείχαν τη λέξη ΑΙ. Ίσως το κύριο να είναι αυτό που λέγεται AI Core, αλλά εγώ δεν θα το απενεργοποιήσω (τουλάχιστον άμεσα)... αν δω περίεργη κατανάλωση μπαταρίας, τότε θα το κάνω σαν δοκιμή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kek said:

Άλλος για τη μπαταρία? Εντυπώσεις??? 

Δεν είμαι ο πιο κατάλληλος να μιλήσω για μπαταρία καθώς προς το παρόν το δουλεύω μονίμως με 2G και Wifi και την οθόνη στο FHD αλλά όλη την ώρα βλέπω βίντεο και γενικώς το σκαλίζω και είναι πολύ κομπλέ σιγά σιγά (σε σχέση με την πρώτη μέρα).Το θέμα είναι ότι και σε λειτουργία πτήσης να το βάλω το βράδυ,χάνει από 1 ως 3% αν και θυμάμαι ότι γενικά με τα Samsung το είχα αυτό το θέμα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε το συνολικό soc από την μία φόρτιση μέχρι την επόμενη;Μου δείχνει μόνο με μέρες (πχ αν το βγάλω από τη φόρτιση τώρα συνεχίζει και μου δείχνει από χθες το βράδυ που άλλαξε η μέρα ως τώρα) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George6633 said:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε το συνολικό soc από την μία φόρτιση μέχρι την επόμενη;

Από το κινητό όπως είναι δεν ξέρω αλλά μέσω της εφαρμογής accubattery δείχνει τέτοιες πληροφορίες όπως και ανά session χρήσης και φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, George6633 said:

Δεν είμαι ο πιο κατάλληλος να μιλήσω για μπαταρία καθώς προς το παρόν το δουλεύω μονίμως με 2G και Wifi και την οθόνη στο FHD αλλά όλη την ώρα βλέπω βίντεο και γενικώς το σκαλίζω και είναι πολύ κομπλέ σιγά σιγά (σε σχέση με την πρώτη μέρα).Το θέμα είναι ότι και σε λειτουργία πτήσης να το βάλω το βράδυ,χάνει από 1 ως 3% αν και θυμάμαι ότι γενικά με τα Samsung το είχα αυτό το θέμα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε το συνολικό soc από την μία φόρτιση μέχρι την επόμενη;Μου δείχνει μόνο με μέρες (πχ αν το βγάλω από τη φόρτιση τώρα συνεχίζει και μου δείχνει από χθες το βράδυ που άλλαξε η μέρα ως τώρα) 

Καλησπέρα, πώς επιλέγεις μόνο 2G; Χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, George6633 said:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε το συνολικό soc από την μία φόρτιση μέχρι την επόμενη;Μου δείχνει μόνο με μέρες (πχ αν το βγάλω από τη φόρτιση τώρα συνεχίζει και μου δείχνει από χθες το βράδυ που άλλαξε η μέρα ως τώρα) 

Δυστυχώς απο τις ρυθμίσεις του κινητού δεν γίνεται πλεόν. Και λέω πλέον γιατί αυτη η δυαντότητα χάθηκε με το OneUI 6, μέχρι καιτ ο UI5.1 δηλαδή android 13 υπήρχε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...