Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, netgeo said:

Ναι δε θέλει τίποτα, απλά ένα κινητό για ανακύκλωση.

Εγώ πάντως ότι μοντέλο έβαζα μου έλεγε ότι δεν παίρνει τώρα αυτή τη συσκευή

 

14 minutes ago, Dark_Lord said:

Δοκιμάστε να δείτε αν είναι ενεργοποιημένο το enchanced comfort στο eye comfort shield, όσοι βλέπετε ξεπλυμενα χρώματα 

Με απενεργοποίηση είναι καλύτερα τα πράγματα σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, redcom7 said:

Εγώ πάντως ότι μοντέλο έβαζα μου έλεγε ότι δεν παίρνει τώρα αυτή τη συσκευή

 

Με απενεργοποίηση είναι καλύτερα τα πράγματα σίγουρα...

Η διαδικασία θα ξεκινήσει μέσα από το Samsung Members της συσκευής σου. Δες τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι έχει γραφτεί έως τώρα για τα χρώματα της οθόνης, μάλλον για software θέμα πρόκειται κι όχι hardware, κανω λαθος??? 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω την λειτουργία slow motion με ένα ταπ στο βίντεο αλλά δεν λειτουργεί 

 

Λοιπόν η λειτουργία αυτή λειτουργεί μόνο όταν αλλάξετε τον codec από hevc σε h.264 που όμως δεν έχει hdr..!!! 

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kek said:

Πάντως από ότι έχει γραφτεί έως τώρα για τα χρώματα της οθόνης, μάλλον για software θέμα πρόκειται κι όχι hardware, κανω λαθος??? 

όχι, https://www.youtube.com/watch?v=rSkhC4AGhxg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. 

Κάτοχος της συσκευής από την Παρασκευή.

Έχω προσέξει οταν πήγε σε πλήρη φόρτιση στα 100% στην οθόνη κλειδώματος που φαίνεται πόσα τις % δεν μου έγραψε πλήρες φόρτιση ενώ στο S23ultra το έγραφε κανονικά. Το έχει προσέξει κάποιος; έχω θέμα με την μπαταρία; στα διαγνωστικά της η συσκευή στα της μπαταρίας είναι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι σε κάποια βίντεο στο instagram κόβει λίγο από το όνομα της σελίδας και την περιγραφή και ουσιαστικά η καρδιά του like και τα σχόλια από κάτω κλπ έρχονται πιο αριστερά..το κάνει και σε εσάς αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση (αν και δεν είναι το νήμα σωστό). 

Πια η διαφορά μεταξύ nanoSim και eSim και εάν αξίζει κάποιος να πάει από nanoSim σε eSim? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα ξεπλυμενα χρώματα δεν έχουν καμία σχέση με το eye conform shield. Αν το ενεργοποιήσεις εκεί νομίζω γίνονται τραγικά τα πράγματα. Το αν είναι θέμα hardware ή software θα φανεί. Εγώ έχω άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που έχει το s24 ultra και ένα s22 ultra (για 23 ultra δεν ξέρω γιατί πολλοί έγραψαν ότι και εκείνο είχε πιο ξεπλυμενα χρώματα) δίπλα δίπλα  και τα 2 στο vivid, και δεν βλέπει διάφορες; Άλλο τι προτιμάει ο καθένας. Αν βλέπει ή όχι διάφορες. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ανέφερε σε αυτό το νήμα πως δεν βλέπει διαφορά αλλάζοντας ρύθμιση οθόνης από φυσικό σε ζωντανή και κάποιος άλλος πως σε βίντεο στο YouTube αλλάζουν τα χρώματα.

Αν ισχύουν αυτά τα 2 φαίνεται περισσότερο για software θέμα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sofos_5 said:

Κάποιος ανέφερε σε αυτό το νήμα πως δεν βλέπει διαφορά αλλάζοντας ρύθμιση οθόνης από φυσικό σε ζωντανή και κάποιος άλλος πως σε βίντεο στο YouTube αλλάζουν τα χρώματα.

Αν ισχύουν αυτά τα 2 φαίνεται περισσότερο για software θέμα.

Ισχύει αυτό. Και εγώ και άλλα άτομα εδώ στο forum το έχουμε πει αυτό. Η διαφορά ανάμεσα σε vivid και natural είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Εγώ δεν είδα πουθενά να λέει κάποιος ότι είδε διαφορά μεταξύ των 2 mode. Το eye comfort shield κάνει διάφορα προς το χειρότερο. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kax_dent said:

Τα ξεπλυμενα χρώματα δεν έχουν καμία σχέση με το eye conform shield. Αν το ενεργοποιήσεις εκεί νομίζω γίνονται τραγικά τα πράγματα. Το αν είναι θέμα hardware ή software θα φανεί. Εγώ έχω άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που έχει το s24 ultra και ένα s22 ultra (για 23 ultra δεν ξέρω γιατί πολλοί έγραψαν ότι και εκείνο είχε πιο ξεπλυμενα χρώματα) δίπλα δίπλα  και τα 2 στο vivid, και δεν βλέπει διάφορες; Άλλο τι προτιμάει ο καθένας. Αν βλέπει ή όχι διάφορες. 

Φίλε μου, επειδή έχω το S22U και περιμένω να το παραλάβω λογικά αύριο, θα ανεβάσω φωτος και σχόλια. Εκτός αν με προλάβει άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν αλαζω από έντονη σε φυσικό η οθόνη αλλάζει χρωματικό τόνο και στο forum εδώ !! 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν  έβαλα την ίδια φωτο δίπλα δίπλα στο  zfold 2 που έχει πολύ έντονη  οθόνη .

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το s24 ultra είναι ολόιδιο ή και καλύτερο όταν βάλω το zold 2 σε natural χρώματα,  όταν όμως το γυρίσω  σε vivid το fold 2 , τοτε το fold έχει πιο έντονα ( κόκκινο ειδικά ) και πιο κορεσμένα όλα.

Στην ουσία το ultra24 δεν έχει vivid αυτή τη στιγμή αφού και στα δύο settings έχει σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα

Edited by godjet1
Link to comment
Share on other sites

τπτ δεν θα γινει οπως και περσι που η απογοήτευση ήταν στο Pic απο καποιους , ειναι οι νεες ρυθμισεις των οθονων .Οι διαφορες και περσι ηταν μικρες , σε μια εβδομάδα συνηθίζει το ματι και ΤΕΛΟΣ!

Σε 2, 3 εβδομαδες κανεις δε θα ασχολείται...ΝΟΜΟΣ!😜

Screenshot_20240128_151343_Facebook.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Φίλε μου, επειδή έχω το S22U και περιμένω να το παραλάβω λογικά αύριο, θα ανεβάσω φωτος και σχόλια. Εκτός αν με προλάβει άλλος...

Ωραία. Πες μας εντυπώσεις μόλις το παραλάβεις. 

30 minutes ago, godjet1 said:

Λοιπόν  έβαλα την ίδια φωτο δίπλα δίπλα στο  zfold 2 που έχει πολύ έντονη  οθόνη .

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το s24 ultra είναι ολόιδιο ή και καλύτερο όταν βάλω το zold 2 σε natural χρώματα,  όταν όμως το γυρίσω  σε vivid το fold 2 , τοτε το fold έχει πιο έντονα ( κόκκινο ειδικά ) και πιο κορεσμένα όλα.

Στην ουσία το ultra24 δεν έχει vivid αυτή τη στιγμή αφού και στα δύο settings έχει σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα

Αυτό λένε οι περισσότεροι. Ότι το vivid του 24 είναι σαν το natural προηγούμενων σειρών. 

31 minutes ago, Dimitris_w said:

Εγώ όταν αλαζω από έντονη σε φυσικό η οθόνη αλλάζει χρωματικό τόνο και στο forum εδώ !! 

Εννοείται ότι αλλάζει. Κυρίως προς το λευκό. Όχι τόσα στα άλλα χρώματα. Απλά η διαφορά είναι πολύ μικρή. Η εικόνα πχ με το πολύχρωμο φουρφουρι που έχει από πάνω σχεδόν δεν αλλάζει. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω όσοι πήραμε από Samsung shop, τι βάζουμε στο Samsung Members εκεί που λέει τιμολόγιο ? Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε σε Pdf την απόδειξη αγοράς από την Samsung ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sv2bzq said:

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση (αν και δεν είναι το νήμα σωστό). 

Πια η διαφορά μεταξύ nanoSim και eSim και εάν αξίζει κάποιος να πάει από nanoSim σε eSim? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

η esim ειναι ψηφιακη και ουσιαστικα δεν υπαρχει φυσικη σιμ να βγαλεις/βαλεις στο κινητο..

για μενα αυτο εχει πλεονεκτημα σε ρολογια κτλ. Στο κινητο, αν κατι συμβει και θες να αλλαξεις συσκευη, μπορει και να ξεμεινεις εως και 2 μερες χωρις συσκευη. η αδερφη μου τουλαχιστον  που πηρε καινουριο κινητο το επαθε με cosmote Και iphone και ξενερωσε τρομερα. ηταν και ΣΚ και εμεινε 3 μερες.Οποτε θεωρω οτι δεν προσφερει κατι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikosaek2121 said:

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω όσοι πήραμε από Samsung shop, τι βάζουμε στο Samsung Members εκεί που λέει τιμολόγιο ? Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε σε Pdf την απόδειξη αγοράς από την Samsung ?

Την απόδειξη αγοράς την στέλνουν σε pdf στο email σου την επόμενη ημέρα της παραλαβής συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Είμαι και γω έτοιμος για να παραγγείλω το s24 ultra. 

Είναι η πρώτη μου φορά με samsung. Τώρα έχω mi9 από το 2019.

Τα είδα όλα από κοντά και πιο πολύ μου άρεσαν τα μικρότερα που είναι στρογγυλεμενα στις γωνίες, αλλά θέλω το πενάκι κυρίως. 

Φορτιστή 45w να πάρω ή το 65w combo ;

Θήκη samsung αξίζει καμία;

Σίγουρα θα πάρω και spigen θήκη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xray2201 said:

Φορτιστή 45w να πάρω ή το 65w combo ;

Θήκη samsung αξίζει καμία;

Σίγουρα θα πάρω και spigen θήκη. 

Για θήκη δες εδώ...
https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7240861

Για φορτιστή δες εδώ...
https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7240871

Για προστατευτικό οθόνης δες εδώ...
https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7239954

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς σε κίτρινο?να το χτυπήσω ή είναι του ματς σε τιτατιουμ γιελοου?το γκρει δεν με τρέλανε...σαν δεύτερη επιλογή έχω το μοβ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xray2201 said:

 

Εγχειρίδιο χρήσης Ελληνικά.pdf

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με το trade in voucher μιας και ειπώθηκε οτι μορεις να δωσεις οτι συσκευη να ειναι ακομα και πολυ παλια χαλασμενη κτλ... δηλωσα και εγω συμμετοχη και θα βρω μια να δωσω η θα παω να παρω το φθηνοτρο στο skroutz 10 ευρω .... αλλα η διαδικασια μετα ποια ειναι??? την παω καπου συγκεκριμένα??? το voucher ειναι μετρητα??? ειναι επιταγη για αγορες??? αν γνωριζει καποιος ας πει

Edited by dextergsxr
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dextergsxr said:

ρε παιδια τι παιζει με το trade in voucher μιας και ειπώθηκε οτι μορεις να δωσεις οτι συσκευη να ειναι ακομα και πολυ παλια χαλασμενη κτλ... δηλωσα και εγω συμμετοχη και θα βρω μια να δωσω η θα παω να παρω το φθηνοτρο στο skroutz 10 ευρω .... αλλα η διαδικασια μετα ποια ειναι??? την παω καπου συγκεκριμένα??? το voucher ειναι μετρητα??? ειναι επιταγη για αγορες??? αν γνωριζει καποιος ας πει

Κάνεις αίτηση μέσα από το Samsung members. 

Όταν ελέγξουν την αίτηση, ότι έκανες προ παραγγελία το τιμολόγιο το Imei κτλ, θα σου στείλουν μεηλ με το βαουτσερ των 100 ευρώ και οδηγίες προφανώς. 

Μπορείς να στείλεις οτιδήποτε. 

Αν μπαίνεις τώρα στο παντας και δεν βρίσκεις την συσκευή που θέλεις να δώσεις μην ανησυχείς. Στο link από το μεηλ της Samsung που θα έχει και το βαουτσερ, θα σε παραπέμψει στην παντας και εκεί θα υπάρχει και η επιλογή "άλλο" για να στείλεις ότι συσκευή θέλεις. 

Μόλις παραλάβουν ελέγξουν κτλ σου στέλνουν προσφορά. Πχ αξία συσκευής μηδέν συν 100 από Samsung. Δέχεσαι? Αν ναι στα βάζουν στον λογαριασμό σου. 

Κάπως έτσι είχε γίνει πέρσι η διαδικασία. 

Φαντάζομαι και φέτος το ίδιο θα γίνει. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...